Szerző Téma: Pitralon  (Megtekintve 78733 alkalommal)

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pitralon
« Válasz #45 Dátum: 2012. Július 08. - 20:51:14 »
Picit vitatkozom, mert én pl. 80-as vagyok, magyar pitralon illatára nem emlékszem, de apám zsilettel borotválkozott.

Nincs vita, időben teljesen ott van. A rendszerborotvák a 80-as években terjedtek el Magyarországon, a mai tinédzser és 20 körüli korosztály szülei már a rendszer-borotvákkal "nőttek fel" (vidéken talán kevésbé, mint ahogy egy másik hsz-ben írtam), így ezek a gyerekek "élőben" már nem is láttak ilyet.

Ui.:
A Pitralon szagát utoljára valamikor a 90-es években éreztem, olcsó volt, melósok használták (és Nagyapám, aki soha semmi mást.. a "modern" illatos valamiket szépen félretolta az útból  ;D

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Pitralon
« Válasz #46 Dátum: 2012. Július 08. - 21:13:44 »
Van itthon szlovák, merre felé tengeted napjaid?
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pitralon
« Válasz #47 Dátum: 2012. Július 08. - 21:20:57 »
Én valamikor 91-92-ben voltam katona és talán emlékszem még az ízére is, mivel őrvezető cimboránk előírta, hogy takarodó után 2 cigi és egy pitralonos lötty kötelező, anélkül nem férfi a férfi, sem katona. Hát inkább ittuk (meg vettük neki), minthogy fókázzunk... Azért nem tudom, hogy milyen vendéglő lehetett, ahol a pattanásokra pöttyintett Pitralon felháborodást és kálváriát okozott, de azért nem volt olyan nagyon durván erős az illata, viszont az tény, hogy az akkori illata elég jellegzetes volt és egyértelműen kiborító töményen, kicsit hosszabb érzékelés esetén, nemhogy kaja közben...

Ha parfümőr lennék ( de ugyebár ennél tovább mentem, mint gasztróteszter), akkor valami olyan leírást adnék róla, hogy szőkített gázolajon fonnyasztott levendula, édes kömény és moha keverékével összenőtt nemespenész felhangokkal, majd a kor szelleméhez mérten egy kis pézsma, petróleum és olivabogyó alapillat. Hozzá teszem, én úgy emlékszem vissza rá, hogy bár kommersz, de minőségi illat volt, mert jellegzetes volt és tartós, de akkor persze a Barbon volt az etalon (mármint, ha azt sikerült vennünk kedves idióta örvezető úrnak) Ha ezt netalántán olvassa (bár kétlem, hogy bármelyik két disznóvágás közt megtanult volna egyáltalán olvasni), de ha mégis, akkor innen mutogat egy jobb középsőt neki :jobbközépsőujjfelszmájli: , azt tudom, hogy értené!  ;D

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pitralon
« Válasz #48 Dátum: 2012. Július 09. - 04:36:48 »
....
Ha parfümőr lennék ( de ugyebár ennél tovább mentem, mint gasztróteszter), akkor valami olyan leírást adnék róla, hogy szőkített gázolajon fonnyasztott levendula, édes kömény és moha keverékével összenőtt nemespenész felhangokkal, majd a kor szelleméhez mérten egy kis pézsma, petróleum és olivabogyó alapillat. Hozzá teszem, én úgy emlékszem vissza rá, hogy bár kommersz, de minőségi illat volt, mert jellegzetes volt és tartós....

+1, így emlékszem rá én is ;)

Gesa: Abszurdisztán, Nagy Falu. A következő hetekben némileg szoros az időm, most kora reggel is először irány a SOTE aztán munkahely, utána SOTE (párom van ott sajnos). De azért nagyon köszönöm az ajánlatot és át is venném (árában, ami mennyi is?  :)

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Pitralon
« Válasz #49 Dátum: 2012. Július 12. - 22:00:42 »
A Nagy Falu közelében lakom, jövő hét közepétől szabin leszek, megoldhatjuk az átadást.
Dobj egy telszámot pü-ben.
Ára: kb 80 ml, ugyanennyi Bozára elcserélem. :sör:
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pitralon
« Válasz #50 Dátum: 2012. Július 12. - 22:13:39 »
Bakker, nem gondoltam volna soha, de azt kell mondjam, bejövős a svejci Pitralon. :kalapemel:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pitralon
« Válasz #51 Dátum: 2012. Július 13. - 06:33:02 »
Beszéltek össze-vissza feszt!  :crazy:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pitralon
« Válasz #52 Dátum: 2012. Július 13. - 20:23:03 »
A Nagy Falu közelében lakom, jövő hét közepétől szabin leszek, megoldhatjuk az átadást.
Dobj egy telszámot pü-ben.
Ára: kb 80 ml, ugyanennyi Bozára elcserélem. :sör:

Pü ment  ;)

80 ml boza-t nem tudok adni  ;) persze esetleg egy after shave-es üvegbe kimérhetném,.... annak milyen íze lenne!  ;D
Inkább 1 litert adok vizes/tejes palackban  ;)

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pitralon
« Válasz #53 Dátum: 2012. Július 19. - 19:49:54 »
.... valami olyan leírást adnék róla, hogy szőkített gázolajon fonnyasztott levendula, édes kömény és moha keverékével összenőtt nemespenész felhangokkal, majd a kor szelleméhez mérten egy kis pézsma, petróleum és olivabogyó alapillat. Hozzá teszem, én úgy emlékszem vissza rá, hogy bár kommersz, de minőségi illat volt, mert jellegzetes volt és tartós, ...

Megtörtént a Pitralon / boza barter-ügylet :) 'megillatoztam' a Pitralont és megerősítem Penge leírását.

Bennem nagyon jó emlékeket ébresztett vagyis persze az emlékek megvoltak a Piralonnal összefüggésben, de az illat ezeket most felerősítette :) meglátjuk lesz-e belőle Pitralon-függőség  ;D

Köszönet Gesa-nak!

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pitralon
« Válasz #54 Dátum: 2012. Július 26. - 21:32:05 »
Bevált  ;D nem csalódtam.  Az utóbbi évtizedben használt AS-ek közül ez tetszik a legjobban. Most viszont enyém a kín, hogyan szerzem be ha elfogy  ;D

(Más erős illatot egyébként nem használok: Baba szappan, WU2 sampon, illetve most találtam illatmentes dezodor-púderre receptet amit egy másik topikban leírtam).

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pitralon
« Válasz #55 Dátum: 2012. Október 11. - 04:59:36 »
Most kezdtem meg egy új flaska svájci Pitralont.
Egyértelműen lágyabb, kevésbé karakteres illata van, mint az eddig használt original svájci Pitralonnak.  ???
Nem tudom hány évig érett a régi az üvegben. De egészen más illat, mint az új.

Változott az összetétel? Olvasott - hallott róla valaki valamit?

Az szomorú lenne ha a svájci változott volna, de inkább úgy tippelem, hogy Neked nem a svájci, hanem a Sara Lee-féle német gyártmány van, ebből készül többféle "original", "Classic" stb változatban. A receptúrájának állítólag nem túl sok köze van az eredeti Pitralonhoz + még aszerint is változtatják, hogy melyik országban szánják forgalmazni (Német szövetség, Ausztria vagy Svájc; hogy mire nincs idejük!?) Ennek az üvege áttetsző, amíg az eredeti svájcié barna, ezen viszont nincs "original" felirat.

Nekem nagyon bejött az itt kapott cseh változat, szerintem ez kb az amit hazánkban is gyártottak; még nézelődök, hogy honnan tudnék utánpótlást beszerezni.

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Pitralon
« Válasz #56 Dátum: 2012. Október 13. - 09:54:25 »
Igen, ez az. A "másmilyen" legfeljebb félreértés miatt lehetett volna "svájci"; a Sara Lee-féle Pitralonokat forgalmazzák Svájcban is.

Eddig azt olvastam, hogy a svájci tartotta meg az eredeti receptet. Lehet, most már nem. Ha viszont ez az akkor én inkább azt keresem amit hazánkban is gyártottak. A cseh Pitralon szerintem arra hasonlít, így köszönöm is az info-t: maradok is annál.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pitralon
« Válasz #57 Dátum: 2012. Október 13. - 10:16:13 »
Gyuritól kapott svájci Pitralon illata teljes mértékben megegyezik az éppen kifogyóban lévővel, legalábbis nálam  :sör:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Pitralon
« Válasz #58 Dátum: 2012. Október 13. - 10:23:21 »

Az szomorú lenne ha a svájci változott volna, de inkább úgy tippelem, hogy Neked nem a svájci, hanem a Sara Lee-féle német gyártmány van, ebből készül többféle "original", "Classic" stb változatban.

Lehet ez a német?
Connaught-nál csak ez rendelhető most.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pitralon
« Válasz #59 Dátum: 2012. Október 13. - 10:36:51 »
Igen, az a német.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici