Szerző Téma: Ollli  (Megtekintve 8959 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Ollli
« Dátum: 2021. Április 22. - 15:20:04 »
Ollli, te mit használsz?  ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Ollli
« Válasz #1 Dátum: 2021. Április 23. - 22:36:02 »
Gillette Slim Twist a belépő kategória a DE világába, sokak számára életük első borotvája, melyhez akár egy életen át ragaszkodnak is, de lássuk, hogy vált be nekem.


Ahogyan a bemutatkozómban is írtam számomra is ez volt az első olyan DE borotva, amivel jó eredményeket értem el és ami végül elhozott ide a fórumra, hozzátok. Nekem a hosszant bordázott kék nyelű változat volt, apumnak szintén kék nyelű, de neki a kereszt irányban bordázott. Amikor elkezdtem ezzel a borotvával próbálkozni még abban a hitben voltam, hogy egy kihalófélben lévő sport egyik utolsó képviselője vagyok, úgyhogy örültem, hogy a nagyobb bevásárlóközpontokban egyáltalán pengét lehet kapni hozzá. Többségében Wilkinson pengét vásároltam, ritkábban ha volt a kék Gillette-ből is. Én anno ezeket a pengéket, megmondom őszintén, élesnek éreztem. Ma már mást tartok élesnek, de a Wilkinsonnal a mai napig kényelmesen meg tudok borotválkozni. Anno viszont minden alkalommal lenyűgözött, hogy milyen jól kaszálják a szőrt, milyen sima lesz utána az arcom. A többpengés csodák utáni irritáció itt pedig ismeretlen fogalom volt. Természetesen az első pár alkalommal, míg ráállt a kezem a technikára és a szögre, néhányszor megvágtam magam, de ez nem zavart, mert a vérzésen kívül, ami hamar elállt, semmiféle borotválkozás utáni kipattogás vagy egyéb kellemetlenség nem jelentkezett. Ekkoriban még borotvahabot vagy flakonos gélt használtam, szintén Gillette, később átszoktam a Nivea-ra. Szintén Nivea extra érzékeny bőrre való, nyugtató balmot használtam, ami úgy megnyugtatta az eleve nem irritálódott arcbőröm, hogy minden borotválkozás egy élmény volt. Ekkoriban azonban még nem voltam tisztában a különböző körökkel és a szőröm növési iránya sem érdekelt. Ettől függetlenül nagyon jó eredményeket értem el a Slim Twisttel, viszonylag kevés sérüléssel. Általánosságban egy WTG és egy ATG kört mentem, mindenféle utólagos igazítás nélkül. Ha nem kapkodtam és odafigyeltem a pattanásaimra, egy idő után gyakorlatilag hibátlan eredményt értem el a Gillette+Wilkinson kombóval. Én a hosszú húzások helyett a rövidebb, finom mozdulatokat részesítem előnyben. Valahogy jobban esik az erős borostámank is és az arcbőrömnek is. Hogy milyen szögben tartottam a borotvát, azzal sem igazán foglalkoztam. Egyszerűen ösztönből állt rá a kezem, érezvén hogy vág a legjobban. Szerintem ki lehet jelenteni, hogy mindenféle komolyabb odafigyelés nélkül is könnyen rááll az ember keze a helyes szögre és lévén megbocsátó, nem büntet, ha ettől kissé eltérünk. A durvulást azonban ez a fej sem tolerálja és olyankor képes sebeket ejteni. Sajnos a timsó is ismeretlen fogalom volt, pedig mekkora segítség lett volna. Nyél, bár a logika azt diktálná, hogy a hosszant bordázott nyél a legkevésbé praktikus, hiszen vizes/szappanos kézzel könnyen ki- ill. megcsúszhat, ez velem nem fordult elő. A másik a nyél vastagsága. Szerintem a hosszant bordázott típusnál ez optikailag egy kicsit vékonyra sikerült, de használat közben nem érezni. Viszont a másik két típus nyelei számomra az igazán eltalált nyelek. Úgy hosszúságra mint átmérőre teli találatok. Szerény véleményem szerint a Gillette ezekkel a nyelekkel és fejekkel megtalálta azt az arany középutat, mellyel valószínűleg a különböző célcsoportok mindegyikéhez tudott szólni. Nem lehet véletlen, hogy anno ennyire népszerű volt. Igazából, ha ezt az árkategóriát nézzük, akkor a mai napig népszerűnek mondhatóak. Nem egy eladáson vagyok már túl velük és az a tapasztalatom, hogy előbb-utóbb mindegyiket megvásárolják. Kifejezetten szeretem az 50 körüli családapát, aki valamilyen oknál fogva újra fel szeretné fedezni ezt a fajta borotválkozást, amitől olyan nosztalgikus érzések is támadnak benne, mint például a katonaságnál eltöltött ideje, ahol minden reggel valamelyik Slim Twist modellel borotválkozott meg, ami után következhetett a gondolom sokak által ismert kártya próba. Szeretem látni a vásárló szemében ezeket az érzéseket. Párszor olyan jó beszélgetésbe elegyedtem a vásárlókkal, hogy jobb érzéssel jöttem el, mint mikor egy drágább borotvát sikerült jó áron értékesíteni. Az évek alatt én is nagyon megszerettem a Slim Tewisteket, úgy gondolom kezes és ugyanakkor rendkívül igénytelen jószágok. Most már talán én is elmondhatom, hogy fiatalságom meghatározó borotvája marad mindörökké. Az alacsony költségvetésű de jó minőségű borotválkozás zászlóshajóiként tekintek rájuk. A mai időkben is fel lehet még lelni rendkívül jó állapotú darabokat, sőt még bontatlan példányok is elő-előkerülnek. Az áruk pedig, verhetetlen. 2-5 ezer forint között mozognak és a választékot is jónak mondanám. Én a különböző típusok fejei között a hatékonyságban nem vettem észre számottevő különbséget, mindegyiket egyformán kellemesnek és önmagukhoz képest alaposnak érzem. Ahogy korábban is írtam, a fejekben is azt a középutat találom meg, hogy nem harapósak, de ugyanakkor egy nem túl éles pengével is alapos, jó borotválkozást biztosítanak. Kezdőknek illetve újrakezdőknek úgy gondolom az egyik legjobb választás. Meg kell hogy mondjam, a mai napig kellemes érzéssel veszem elő a szekrényből, ha időnként megkívánom és egy jó kis borotválkozást csapok vele. Egy egészen újszerűhöz sikerült nemrégiben hozzájutnom, ami valószínűleg még nagyon sokáig gazdagítani fogja a kollekciómat. "Röviden" ennyit szerettem volna így első cikknek írni, amivel főleg a hagyományos borotválkozásba belépni kívánóknak szerettem volna egy kis segítséget nyújtani.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Ollli
« Válasz #2 Dátum: 2021. Április 24. - 19:04:13 »
Gratulálok Olli!

Szép,terjedelmes (de nem unalmas) személyes írás.Elfogult vagyok,én is kedvelem nagyon,így még nagyobb örömmel olvastam
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Ollli
« Válasz #3 Dátum: 2021. Május 05. - 17:39:24 »
Gillette Old Type az öreg marcona


Borotvás böngészés során nehéz elmenni egy gyönyörű Pocket edition mellett. A doboz sokfélesége a bennük lévő többféle Old Type fejű, általában Ball End nyéllel kombinált borotvák pedig kifejezetten vonzóak, azoknak, akik valami valóban antik cuccot szeretnének kipróbálni. Így voltam ezzel én is. Egyedüli visszatartó erő az áruk, ami a hazai aukciós oldalakon gyakran 20 000Ft vagy afölötti. Később rájöttem, hogy ki kell járni rendszeresen a bolha piacokra és lényegesen jobb áron lehet egy-egy darabhoz hozzájutni. Ilyen esetben azonban, döntő többségében, vár ránk egy jó kis takarítás, fertőtlenítés, polírozás és ha még cifrázni akarjuk, egy újra nikkel ill. krómoztatás is.
Az első Old Type-al én sem jártam másként. Azonban az első próba utáni arcra fagyott vigyor mindenért kárpótolt. Több szempontból is nagyon jónak tartom ezt a típust. Első pontban mindjárt a hatékonyságot említeném: „Vág mint a zsillett!”, ahogy idehaza oly sokan mondják. És tényleg! Az előtte kipróbált Gillette típusokhoz képest(Slim Twist, Slim Adjustable, Fat Boy, Tech fejek, Flare Tip-ek, Rocket, New Improved), merem állítani, hogy ez a legalaposabb. Ugyanakkor megvan benne egy kis harapósság is, ami miatt a címben szereplő „marconával” illettem. Nyomni nem szabad, de abszolút felesleges is, egy zöld Astrával komoly csapást lehet mérni az erős borostára is. Tapasztalatból mondom, mert nekem ilyen van. ;) Azt viszont észrevettem, hogy a pengékre egy kicsit háklis, a nem kimondottan éles pengéket nagyon nem szereti. Ilyenkor a legnagyobb odafigyelés mellett is előfordulnak kippatogások, rosszabb esetben vágások is. Márkákat direkt nem sorolnék fel, mert talán ez a legszubjektívebb ebben a „sportban”. Sokaktól olvastam, hogy a fej lapossága miatt nagyon jól manőverezhető a kis helyeken is, legfőképpen a bajusz tájékon és ezzel én is maximálisan egyet tudok érteni. A helyes szöget is pikk-pakk meg lehet vele találni, egy kicsit hasonló a helyzet, mint a 2013-as R41-nél, a penge kevésbé hajlik meg benne így a borotvát célszerű az archoz kissé élesebb szögben tartani. A nyitott fésűt sokan nem szeretik, állítólag karcos, ez nekem nem jött át, apumnak viszont kissé kellemetlen volt. Ő akárhányszor, akármilyen szögben használta, mindig „kaparta” kicsit az arcát. Erre szokták mondani, hogy „ehhez is pofa kell”, de tényleg. Szerencsére nekem szerencsés típust adott a genetika. :D Ha már fésű, akkor említsük meg a fogakat is, kedves fogak, miért nem álltok egyenesen? Mondtam ezt anno az első barátnőmnél is, na jó nem, gyenge poén volt… ;) A tanácsom: NE PRÓBÁLD VISSZAEGYENESÍTENI ŐKET MERT ANYAGGYENGESÉG LÉP FEL ÉS ÚGY LETÖRNEK, MINT A HUZAT. Ha olyat vettünk, aminek ferdék, akkor vagy törődjünk bele vagy adjunk el olyasvalakinek, akit ez nem érdekel. Ami viszont ennél a 3 részes típusnál is megfigyelhető az a penge beállításának macerája. Sajnos ezt minden alkalommal el kell játszani, de kis rutinnal gyorsan megvan. A nyél maga gyönyörű, ugyanakkor lehetne mélyebben megmunkált a biztosabb fogás érdekében. A hosszúsága is éppen megfelelő, én még jól elboldogulok vele, de meg tudom érteni, ha a „markosabb” legények már kicsit ódzkodnak tőle. Ha már nyél, akkor pedig a típushibát ne felejtsük el megemlíteni: HASAD, DE PISZKOSUL! Fej felől, vég felől, akár mindkét felől tudja ezt hozni. Ajánlott javítani, mert ez az idővel tovább hasad és akár teljes hosszában ketté tud nyílni, azt meg megcsinálni már jóval macerásabb és pénzigényesebb. Én ezért minden ilyen Ball End-et a helyrepofozás után a javítással folytatom, bárminemű használat előtt. Utána aztán lehet vele bátran kaszálni, nem fogunk tudni kárt tenni benne.
Zárszónak had idézzem a kedves nagymamát: „jó az öreg a háznál”, de tényleg! Próbálja ki, aki még eddig nem tette, mert nagyon szép és egy jó pengével nagyon vág!

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Ollli
« Válasz #4 Dátum: 2021. Május 05. - 19:24:10 »
Nagyszerű írás,köszönjük Olli!  :bow:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Ollli
« Válasz #5 Dátum: 2021. Május 05. - 22:43:14 »
A te nyeled erősen használt, azért "halvány" a minta.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Ollli
« Válasz #6 Dátum: 2021. Május 05. - 23:25:31 »
És akkor a nikkel miért nem kopott le?

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Ollli
« Válasz #7 Dátum: 2021. Május 06. - 07:26:01 »
Mondjuk valamikor új bevonatot kapott.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Ollli
« Válasz #8 Dátum: 2021. Május 06. - 08:15:53 »
Értem, most úton van úgyis jó pár darab, kíváncsi vagyok találok-e köztük olyat, aminek jó lesz a mintája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Ollli
« Válasz #9 Dátum: 2021. Május 06. - 08:25:18 »
A mintának ilyesminek kéne lennie:



Elég jó a fogás rajta. Ez egy Old Type nyél lehetett, annak ellenére, hogy NewLC fej van rajta. Hozzám így jutott el a borotva, a nyél végén kellett kicsit dolgozni, hogy passzoljanak és teljesen be lehessen tekerni a nyelet az alaplap aljáig.
Nekem ez a ballend nyél nem jött be amúgy annyira, ha teheted akkor próbálj ki egy kétrészes (ahol a nyél és az alaplap egyben van) Old Type-ot is, az szerintem jobb mint ez...

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Ollli
« Válasz #10 Dátum: 2021. Május 06. - 08:33:27 »
Okés, köszi a képet és az infót!

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Ollli
« Válasz #11 Dátum: 2021. Május 06. - 08:36:27 »
Ez a kétrészes, bár igazából három részre lehet szétszedni :D




Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Ollli
« Válasz #12 Dátum: 2021. Május 06. - 08:41:09 »
Akartam is írni, hogy a Single Ring-re gondolsz, ugye?

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Ollli
« Válasz #13 Dátum: 2021. Május 06. - 09:30:10 »
Ha jóval határozotabb mintát szeretnél, akkor a Big Fellow a megoldás.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Ollli
« Válasz #14 Dátum: 2021. Május 06. - 09:56:43 »
Na, akkor majd vadászok ilyet is! Kösz!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici