Szerző Téma: Weleda  (Megtekintve 20135 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Weleda
« Dátum: 2011. Február 26. - 23:13:13 »
.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Weleda
« Válasz #1 Dátum: 2011. Február 26. - 23:37:26 »
... a nyúlon túl?

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Weleda
« Válasz #2 Dátum: 2011. Április 27. - 18:35:14 »
Sziasztok!

Érdekelne, hogy aki használ(t) már Weleda AS-t, mennyire tartós a gyógynövény illat? Olyan As-t keresnék, ami mellett tudnám használni a korábban kapott nem kevés parfümömet. (mielött bárki fantáziája elindulna, természetesen alkalmanként csak az egyik parfümöt! :evil:).
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

FBP

  • Vendég
Re:Weleda
« Válasz #3 Dátum: 2011. Április 27. - 18:54:07 »
veszettül nem tartós, és eltűr maga mellett más illatokat is! csak jót tudnék írni róla, de nem teszem, csak annyit, hogy: érdemes kipróbálni!

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Weleda
« Válasz #4 Dátum: 2011. Április 27. - 19:14:31 »
Csak hogy jrabi tisztábban lásson: szerintem meg már épp eléggé tartós ahhoz, hogy bekavarjon más illatokba...  :evil:
Persze tisztázzuk, ki mit ért tartós alatt, mert ha csak egy fél nap múlva használnád a parfümöt, akkor okés.  ;D

FBP

  • Vendég
Re:Weleda
« Válasz #5 Dátum: 2011. Április 27. - 19:23:12 »
Az igaz, hogy senkit nem vontam be a tesztekbe, hogy borotválkozás után óránként szagoljon rám, tart-e még az illata  :evil:
A már halovány, eltűnő illatokat meg általában megszokja az ember (én legalábbis így vagyok), így ha ott is van még, nem érezhetőn. De lehet, hogy az én orrommal nem stimmel valami.  ;)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Weleda
« Válasz #6 Dátum: 2011. Április 27. - 22:44:34 »
Az illatot valóban nagyon könnyű megszokni. Magamról tudom, hogy amikor magamon (nem közvetlenül a befújt bőrőmhöz dugva az orromat) nem érzem a pafűmöt, akkor azt még más símán érzi a közelemben. Szóval csak óvatosan a keveréssel!
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Weleda
« Válasz #7 Dátum: 2011. Április 28. - 06:09:16 »
ha csak egy fél nap múlva használnád a parfümöt, akkor okés.  ;D
Hát természetesen nem fél nap múlva szeretném! :D
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Weleda
« Válasz #8 Dátum: 2011. Április 28. - 08:09:13 »
ha csak egy fél nap múlva használnád a parfümöt, akkor okés.  ;D
Hát természetesen nem fél nap múlva szeretném! :D

Az AS-t nem ismerem, de az ASB-t elég gyakran használom. Az ASB-nek szerintem jó tartós illata van, órákon keresztül érzem magamon.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Weleda
« Válasz #9 Dátum: 2011. Április 28. - 09:10:20 »
Az AS-t nem ismerem, de az ASB-t elég gyakran használom. Az ASB-nek szerintem jó tartós illata van, órákon keresztül érzem magamon.
Köszi a megerősítést, azt hiszem elindulok más "bio" vonalon. A Biotherm nem lenne rossz, de az AS kissé zselés állagú, de ez itt már off, úgyhogy be is fejeztem.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

FBP

  • Vendég
Re:Weleda
« Válasz #10 Dátum: 2011. Április 28. - 13:57:52 »
Csak hogy jrabi tisztábban lásson: szerintem meg már épp eléggé tartós ahhoz, hogy bekavarjon más illatokba...  :evil:
Persze tisztázzuk, ki mit ért tartós alatt, mert ha csak egy fél nap múlva használnád a parfümöt, akkor okés.  ;D
Idézet a P és P blog írásából: Nem csak az illata fanyar, de az érzete is, ahogy magunkra kenjük - hamar felszívódik-elillan, hűsítően száraz érzetet hagyva.  
 ;)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Weleda
« Válasz #11 Dátum: 2011. Április 28. - 14:02:30 »
Szó mi szó, azért az írás (P&P) felkeltette annyira az érdeklődésemet, hogy beszerzek majd egyet, de nem arra a célra, ami miatt most kérdeztem. ;D
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Weleda
« Válasz #12 Dátum: 2011. Április 28. - 14:05:05 »
Csak hogy jrabi tisztábban lásson: szerintem meg már épp eléggé tartós ahhoz, hogy bekavarjon más illatokba...  :evil:
Persze tisztázzuk, ki mit ért tartós alatt, mert ha csak egy fél nap múlva használnád a parfümöt, akkor okés.  ;D
Idézet a P és P blog írásából: Nem csak az illata fanyar, de az érzete is, ahogy magunkra kenjük - hamar felszívódik-elillan, hűsítően száraz érzetet hagyva.  
 ;)

Úristen, tettenértek!   ;D

Most ezzel mit is bizonyítasz? Idézet saját magamtól, kevéssel alant:
 
Persze tisztázzuk, ki mit ért tartós alatt, mert ha csak egy fél nap múlva használnád a parfümöt, akkor okés.  ;D

A hamar felszívódik-elillan - kell-e mondjam - szintén viszonylagos: nem marad ott nemhogy egy egész, de még egy fél napra sem. Ez viszont marhára nem jelenti azt, hogy úgy elpárolog, mint a kézfertőtlenítő gél a tenyerünkben. Utoljára: arra, hogy rögtön valami más illatot kenjünk rá, a Weleda szerintem nem alkalmas. Uff.

A részemről befejeztem, és a Pamacs és penge még FBP kedvéért sem fog stopperórával a kezében tesztelni.   :evil:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Weleda
« Válasz #13 Dátum: 2011. Április 28. - 14:07:07 »
Idézet a P és P blog írásából: Nem csak az illata fanyar, de az érzete is, ahogy magunkra kenjük - hamar felszívódik-elillan, hűsítően száraz érzetet hagyva.  
 ;)

Ebben az esetben az én értelmezésem szerint minden bizonnyal a szerző az "elpárolog" szót kívánta helyettesíteni a választékosabb és ideillőbb "elillan" szóval ami megtévesztően hathatott rád.  ;) ...mivel ebben az esetben már nem az illatról beszél. De jó, hogy a szőrszálhasogatás ilyen sokrétű tevékenység a fórumunkon. Talán nem véletlen!  :crazy:

...ja, közben már kaptál egy autentikus választ is.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Weleda
« Válasz #14 Dátum: 2011. Április 28. - 14:19:18 »
Idézet a P és P blog írásából: Nem csak az illata fanyar, de az érzete is, ahogy magunkra kenjük - hamar felszívódik-elillan, hűsítően száraz érzetet hagyva.  
 ;)

Ebben az esetben az én értelmezésem szerint minden bizonnyal a szerző az "elpárolog" szót kívánta helyettesíteni a választékosabb és ideillőbb "elillan" szóval ami megtévesztően hathatott rád.  ;) ...mivel ebben az esetben már nem az illatról beszél. De jó, hogy a szőrszálhasogatás ilyen sokrétű tevékenység a fórumunkon. Talán nem véletlen!  :crazy:

...ja, közben már kaptál egy autentikus választ is.

Szerintem az illatok tartóssága is erősen szubjektív, másrészről meg objektív téma. Objektív olyan értelemben az illat tartóssága, hogy függ a bőrtípustól, az évszaktól, fizikai állapottól stb. stb.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici