Szerző Téma: Kent/Mitchell's Wool Fat  (Megtekintve 71414 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #210 Dátum: 2021. Január 18. - 18:27:11 »
Mühle.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.  :bow:
Megérte megkérdeznem, mert teljesen más irányba akartam elindulni.

Akkor rendelek ilyen szinti Mühlét. Nekem is szimpatikusabb. Sajnos most a Connaughtshaving-nél nincs ilyen raktáron. Beállitottam értesitésre. Ha valakinek kell valami onnan és nem sürgős ,egy privátot dobjatok, és ha lesz pamacs raktáron akkor rendelek. Dunaharasztiban lakok, de Pesten melózok..

Illetve egy másik kérdés, ennél a MWF szappannál melyik jobb a kerámia tálkás vagy a fa dobozos? A videoba azt láttam, hogy a szappant is be kell áztatni. Ha ilyen Mühle szintit fogok hozzá használni akkor is?

Köszi
A szappan ugyanaz, a tartó más. Keményszappant kell kicsit áztatni/vizezni, szappanonként változó  mennyit.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #211 Dátum: 2021. Január 19. - 08:23:39 »
Soha nem áztattam, picit bevizezett szintipamaccsal fél perc alatt felszedsz annyit belőle, amennyi kell, aztán lehet arcon habosítani. Keep it simple. ;)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #212 Dátum: 2021. Január 19. - 18:52:20 »
Sajnos a Mühle kanyarban sincs az AP Shave Co. pamacsai mellett, érdemes lenne kipróbálni őket.

A kinait meg a Muhle t nem is lehet egy napon emliteni. Idáig egy embernek nem tetszett, de ez statisztikailag elenyésző. Én négy éve nem használok mást, pedig volt minden, bőven a felsőházból is.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #213 Dátum: 2021. Január 19. - 19:05:21 »
Sajnos a Mühle kanyarban sincs az AP Shave Co. pamacsai mellett, érdemes lenne kipróbálni őket.

A kinait meg a Muhle t nem is lehet egy napon emliteni. Idáig egy embernek nem tetszett, de ez statisztikailag elenyésző. Én négy éve nem használok mást, pedig volt minden, bőven a felsőházból is.
Lehet, de nem nem kell jobb. Nekem tökéletes. Régen még imádtam ezeket a kütyüzéseket, de már nem megyek bele.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #214 Dátum: 2021. Január 20. - 13:54:53 »
Én elhiszem, hogy mindennél van jobb, de "a kanyarban sincs" jellegű állításokat szerintem érdemes óvatosan kezelni olyan termékeknél, amik a többségnek beválnak.

Nem mindenki akarja megtalálni a "legjobb" pamacsot/borotvát/krémet/szappant/pengét azon az áron, hogy az összeset kipróbálja a világon csak azért, mert valaki azt mondta. Van, amikor elég a jó.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #215 Dátum: 2021. Január 20. - 14:35:46 »
Gondolom ugyanez érvényes a "nem is lehet egy napon említeni" jellegű állításokra is?  :)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #216 Dátum: 2021. Január 20. - 15:15:04 »
A Yaqinak is vannak jó szintijei, de olyan sokfélét csinálnak hogy (számomra) nehéz eligazodni a kínálatukban. Nekem pl nem vált be, amit tőlük rendeltem, de az évekkel ezelőtt volt, és simán elhiszem hogy csinálnak jobbat, mert sok ember talált náluk jó pamacsot.

A Mühle jellegű márkákban az a jó, hogy van egy típusszám, arról elolvasod mit írtak az elmúlt 5 évben, és nagyjából tudod mit fogsz kapni. Yaqi gyári bolt most több mint 50 szintetikusat dob fel, de a West Coast Shaving kínálatával se jelentős az átfedés. Nyilván sok a nyélvariáció, de a pamacsrész is sokféle, van olyan amit nemrég gyártanak, és van olyan ami fél év múlva már nem lesz.

Szerintem simán elfogadható az is, ha valaki örül annak hogy ezeket próbálgathatja, és az is hogy van akit meg frusztrál mert nem tud eligazodni az egészen.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #217 Dátum: 2021. Január 20. - 15:57:02 »
Nekem kb 10 féle szintin volt, és vagy 40 borz. Szintiből a Muhle kimagaslott, Frankshaving is elég jó volt. Borzba nem menjünk bele, hatalmas erdő. Egy harmincas High mountain köteg es le van tudva. Simpson sem akkor varázslat ám csak óriási a hype/neve/etc.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #218 Dátum: 2021. Január 20. - 16:49:27 »
Nem akarlak meggyőzni, a Mühlét én is jónak tartottam a maga idejében (4 db szintetikusom volt tőlük), a többiek azóta nagyon fejlődtek, míg a Mühle kötegei maradtak, mint előtte.
Senkit nem akarok meggyőzni, nekem teljesem mindegy, ki mit használ  :hat: .
Szintiből valahol 30-40 között próbáltam eddig.

Nekem kb 10 féle szintin volt, és vagy 40 borz. Szintiből a Muhle kimagaslott, Frankshaving is elég jó volt. Borzba nem menjünk bele, hatalmas erdő. Egy harmincas High mountain köteg es le van tudva. Simpson sem akkor varázslat ám csak óriási a hype/neve/etc.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #219 Dátum: 2021. Január 20. - 16:59:57 »
A Yaqinak is vannak jó szintijei, de olyan sokfélét csinálnak hogy (számomra) nehéz eligazodni a kínálatukban. Nekem pl nem vált be, amit tőlük rendeltem, de az évekkel ezelőtt volt, és simán elhiszem hogy csinálnak jobbat, mert sok ember talált náluk jó pamacsot.

A Mühle jellegű márkákban az a jó, hogy van egy típusszám, arról elolvasod mit írtak az elmúlt 5 évben, és nagyjából tudod mit fogsz kapni. Yaqi gyári bolt most több mint 50 szintetikusat dob fel, de a West Coast Shaving kínálatával se jelentős az átfedés. Nyilván sok a nyélvariáció, de a pamacsrész is sokféle, van olyan amit nemrég gyártanak, és van olyan ami fél év múlva már nem lesz.

Szerintem simán elfogadható az is, ha valaki örül annak hogy ezeket próbálgathatja, és az is hogy van akit meg frusztrál mert nem tud eligazodni az egészen.
Az valóban igaz, hogy van eltérés a különböző kötegek között, de ez nem abból adódik, hogy rosszabb minőség lenne, egyszerűen más, nyilván ezért is néznek ki eltérően. Pl. van aki szereti a cashmere nevű fehér szinti kötegüket, de nekem az nem jött be, mert borzasztó lágy, így elég ritkán veszem elő. Viszont a linken szereplő Tuxedo a fém nyéllel számomra tökéletes minden tekintetben, azt használom legtöbbször, szerintem nincs szükség ettől jobbra, biztos nem cserélném el semmilyen más pamacsra.

Én úgy gondolom nem baj, ha nagy a választék, főleg ha az árak barátiak és megengedheti magának az ember a kísérletezést. Mindenki megtalálhatja a saját igényeit kielégítő pamacsot, esetleg tovább léphet a következő szintre, ami meg nem jött be legfeljebb továbbpasszolja. Pár év alatt kialakult, hogy esztétikai és ergonómiai szempontok alapján nálam a bástya sakkfigura alakú nyél a nyerő úgyhogy ilyet igyekszem az utóbbi időben vásárolni. Először a Yaqinál vettem, aztán a tapasztalatok után ilyen lett az Omegám (11126) és a Zenithem (506) is, de ha jól láttam, akkor pl. a Mühle kínálatában ilyen egyáltalán nem szerepel.

A véleményeket azért manapság elég jól meg lehet találni a neten szinte mindenről. Az alin is van elég visszajelzés, de a különböző fórumok, vagy akár a youtube is jó lehet. Azonban ezek csak támpontok, az igazság akkor derül ki, amikor az ember saját maga veszi a kezébe a cuccot, hiszen az emberek nem egyformák, mindenkinek más az igénye :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #220 Dátum: 2021. Január 20. - 17:19:31 »
Nem akarlak meggyőzni, a Mühlét én is jónak tartottam a maga idejében (4 db szintetikusom volt tőlük), a többiek azóta nagyon fejlődtek, míg a Mühle kötegei maradtak, mint előtte.
Senkit nem akarok meggyőzni, nekem teljesem mindegy, ki mit használ  :hat: .
Szintiből valahol 30-40 között próbáltam eddig.

Nekem kb 10 féle szintin volt, és vagy 40 borz. Szintiből a Muhle kimagaslott, Frankshaving is elég jó volt. Borzba nem menjünk bele, hatalmas erdő. Egy harmincas High mountain köteg es le van tudva. Simpson sem akkor varázslat ám csak óriási a hype/neve/etc.

Nem is annak vettem ám. nem bánom ha ezen a szinten beragadt, sztem egy általános tök jó borotválkozáshoz nem kell több. Megvettem a jubileumi szürke nyelest, van mellé egy R96, meg egy kés, és jó napot. Szappanból is csak krém, a kemény már nem izgat annyira. Arceszem van vagy 70, de azok állandóan jönnek, elférnek.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #221 Dátum: 2021. Január 20. - 21:15:41 »
Engem pont az AS nem izgat, viszont kézműves szappan és szintetikus pamacs mindig jöhet  :fetreng:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #222 Dátum: 2021. Július 21. - 15:26:48 »
Unión belül már nem is lehet MWF/Kent szappant beszerezni?
A Brexit és a vám betett nekünk.Azóta a spanyolonál is Out of Order.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #223 Dátum: 2021. Július 21. - 15:41:33 »
Unión belül már nem is lehet MWF/Kent szappant beszerezni?
A Brexit és a vám betett nekünk.Azóta a spanyolonál is Out of Order.

azért van még pár EU-s bolt. pl. itt egy dán:

https://www.proshave.com/mitchells-uk.aspx

német:
https://soulobjects.de/products/mitchells-wool-fat-rasierseife?_pos=1&_sid=dd629628e&_ss=r

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #224 Dátum: 2021. Július 21. - 23:18:00 »
Köszönöm a tippeket!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici