Szerző Téma: Kent/Mitchell's Wool Fat  (Megtekintve 72369 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #150 Dátum: 2017. Január 19. - 15:51:45 »
esetleg a víz keménysége/lágysága lehet még faktor...  :fejtor:
... a nyúlon túl?

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #151 Dátum: 2017. Január 19. - 16:09:02 »
Nemrégiben Sic árult La Maison du Barbier szappant. Nekem az nagyon bevált. Alig van illata (hagy helyet az AS-nek) de remek habot produkál. Nekem ez veszi fel a versenyt a Mitxhell's-szel. Pont ellentétesen a méregdrága Floris-szal, aminek remek illata van, de én nem tudok épkézláb habot keverni belőle.

És egyes összeesküvés-elméletek szerint (még az is lehet, hogy én kezdtem el híresztelni, de olyan régen volt, hogy már ebben sem vagyok biztos) a Floris - Plisson - La Maison du Barbier egyazon gyártósor termékei.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #152 Dátum: 2017. Január 19. - 16:26:04 »
Nebazz :))

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #153 Dátum: 2017. Január 19. - 17:05:39 »
Nemrégiben Sic árult La Maison du Barbier szappant. Nekem az nagyon bevált. Alig van illata (hagy helyet az AS-nek) de remek habot produkál. Nekem ez veszi fel a versenyt a Mitxhell's-szel. Pont ellentétesen a méregdrága Floris-szal, aminek remek illata van, de én nem tudok épkézláb habot keverni belőle.

És egyes összeesküvés-elméletek szerint (még az is lehet, hogy én kezdtem el híresztelni, de olyan régen volt, hogy már ebben sem vagyok biztos) a Floris - Plisson - La Maison du Barbier egyazon gyártósor termékei.
Vagy nem.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #154 Dátum: 2017. Január 19. - 18:57:38 »
Mit jelent a beáztatás? Teszek rá vizet én is. Amíg a pamacs ázik, addig a szappan is.
A többi kemény szappan nekem is működik, csak ez a Floris nem.

Melyik Florisrol van szo?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #155 Dátum: 2017. Január 19. - 19:39:58 »
Egy idő után eljött nálam az a pont, amikor már nem igazán érdekelt a borotvaszappanok illata (annyi, hogy ne legyen büdös), csak a működése.
Ekkor került a toplista élére a Kent/mwf, főleg hűvösebb időben. Miért kell, hogy nagy illata legyen? Arra ott az AS.  ;)

A jó illatú AS-t még mindig keresem.Az ápolás része már megvan.A MWF pedig szerintem úy jó,ahogy van.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #156 Dátum: 2017. Január 19. - 20:07:28 »
Mit jelent a beáztatás? Teszek rá vizet én is. Amíg a pamacs ázik, addig a szappan is.
A többi kemény szappan nekem is működik, csak ez a Floris nem.

Melyik Florisrol van szo?

Elite (De számít ez?)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #157 Dátum: 2017. Január 19. - 20:16:06 »
Mit jelent a beáztatás? Teszek rá vizet én is. Amíg a pamacs ázik, addig a szappan is.
A többi kemény szappan nekem is működik, csak ez a Floris nem.

Melyik Florisrol van szo?

Elite (De számít ez?)

Az biztos, hogy 2008-2009 körül változtattak az összetételen és azóta sokan panaszkodtak, de főleg a No.89-re és JF-re. Nekem Elite szappanom van és semmi gondom vele. A kedvenc angol szappanom. JF-et is használtam már, emlékeim szerint azzal sem volt gondom.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #159 Dátum: 2017. Január 20. - 06:15:32 »
Floris-ról:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/55680-A-note-of-interest-regarding-Floris-shaving-soap-performance

http://shavenook.com/showthread.php?tid=2679
Első olvasatra egy hasznos infót találtam. Lehet, hogy érdemesebb lenne sokkal szárazabb pamaccsal felszedni a szappant és utána fokozatosan adni hozzá a vizet. Ezt majd kipróbálom.

Szerintem az emlegetett márkák közül csak a Floris a triple milled. A többi már érzésre sem olyan kemény.  Tegnap újra próbáltam a La Maison-t, simán lett 3 körre elég hab.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #160 Dátum: 2017. Január 20. - 06:26:27 »
Igen a triple milled szappanok meg tudjak makacsolni magukat.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #161 Dátum: 2017. Január 20. - 07:54:14 »
Floris-ról:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/55680-A-note-of-interest-regarding-Floris-shaving-soap-performance

http://shavenook.com/showthread.php?tid=2679
Első olvasatra egy hasznos infót találtam. Lehet, hogy érdemesebb lenne sokkal szárazabb pamaccsal felszedni a szappant és utána fokozatosan adni hozzá a vizet. Ezt majd kipróbálom.

Szerintem az emlegetett márkák közül csak a Floris a triple milled. A többi már érzésre sem olyan kemény.  Tegnap újra próbáltam a La Maison-t, simán lett 3 körre elég hab.

Amelyik domborű aljú az mind préselt triple miled

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #162 Dátum: 2017. Január 20. - 09:30:24 »

Amelyik domborű aljú az mind préselt triple miled

Hát, az MWF nem domború, a Maison az meg átmenet.
De honnan veszed ezt az infót, hogy az alaknak köze van a préselések számához?

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #163 Dátum: 2017. Január 20. - 09:55:25 »
Az biztos, hogy 2008-2009 körül változtattak az összetételen és azóta sokan panaszkodtak, de főleg a No.89-re és JF-re. Nekem Elite szappanom van és semmi gondom vele. A kedvenc angol szappanom. JF-et is használtam már, emlékeim szerint azzal sem volt gondom.

Még egy dolog eszembe jutott. De már nagyon offolok, ha hagyjam abba, szóljatok, vagy tegyük át máshova.

Szóval és sokféle cuccot használok és váltogatom. őket. Így több hét is eltelhet, mire ugyanazt a szappant újra próbálom. Ennyi idő alatt ismét csontszáraz lesz. Lehet, hogy nem szabadna hagyni ennyire kiszáradni? Amit bbuffy is mondott, hogy "megmakacsolják magukat", annak, lehet hogy ez a fizikai oka? A triple milled szappanokban nagyon kevés a víz és ha használat után teljesen kiszáradnak, akkor mindig újra kellene kezdeni a vízzel telítést? Ha pedig valaki állandóan ezt használja, akkor elkezd működni és úgy is marad???

(Bocsi, hogy ennyit rugózok ezen, de egyrészt szoktam szappant csinálni, így érdekelnek a szappanos kérdések, másrészt rohadt drága volt az a Floris, hogy ne működjön, harmadrészt nagyon tetszik az illata.)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #164 Dátum: 2017. Január 20. - 09:58:59 »
Csak a felületét puhitja a meg a triple milled szappanoknak a víz. Igy igen mindig újra kell kezdeni a puhitást. Vannak olyan szappanok viszont amik gyárilag nem jók és így bármit csinálsz nulla. Ilyen pédául a CE west indian lime szappanja. Az új verzió.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici