Szerző Téma: Kent/Mitchell's Wool Fat  (Megtekintve 72487 alkalommal)

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #180 Dátum: 2020. Október 21. - 20:34:04 »
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, sajnos egy MWF szappan igencsak kifogott rajtam. Még a nyáron rendeltem, azóta felbontatlanul pihent a szekrényben.

Első használat előtt beáztattam 1-2 percre meleg vízbe, Omega malaccal pamacsoltam belőle habot, felkentem az arcomra, de a hab szinte eltűnt, mire elkezdtem volna borotválkozni. A pamacs is be volt áztatva, külön vizet nem szoktam hozzátenni, csak nagyon ritkán.

Második alkalommal kb 5 percre elmerítettem meleg vízbe, Mantic videója alapján szárazabb pamaccsal próbáltam habot keverni, több kevesebb sikerrel. Elég kellemetlenre sikeredett a borotválkozás. Kevés hab, az is eltűnik. Pedig eleinte úgy tűnt, hogy megfelelő, majd elkezdtek megjelenni benne nagyobb buborékok.

Harmadik alkalommal ugyanez a szitu, azzal, hogy türelmem veszítve belenyomtam kevés Nivea krémet a szappan eltűnő habjába. Felvertem, kiadós hab, majd ELKEZDETT ELTŰNNI! Én ezt nem értem, egy éve pamacsolok, így még egyetlen szappannal / krémmel sem jártam.

Mit csinálok rosszul?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #181 Dátum: 2020. Október 21. - 21:01:50 »
Nem kemény a vized?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #182 Dátum: 2020. Október 21. - 21:53:40 »
Sic, nem tudom. Szerintem nem. Eddig minden más működött (Wilkinson Ufo, Tabac, Haslinger).
Gondoltam rá egyébként, hogy holnap melegítek palackozott vizet.
Megfordult a fejemben, hogy esetleg régi lehet a szappan, de Kezdőmókus utolsó posztjában említi, hogy hét évig használta. Attol egészen biztosan nem régebbi.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #183 Dátum: 2020. Október 21. - 22:02:55 »
Nálam pusztult már el így szappan, pedig rendszeres használatban volt. Egyre bénább habot adott, a végén kidobtam. C&E volt az egyik, ami így megöregedett.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #184 Dátum: 2020. Október 22. - 14:45:20 »
Vízkeménységet általában meg tudod nézni a helyi vízművek honlapján. Max kipróbálhatod ioncserélt vízzel, de nem hizem hogy ez lenne a gond. Nekem a vége felé pusztult meg így egy kicsit, de még sikerült elhasználni. Nálunk a vízkeménység 130 mg/L CaO, ami közepesnek mondható.

Ja és malaccal soha nem habzott úgy mint szintivel. Felvittem az arcomra, majd párcseppenként hozzápamacsoltam a vizet. Szerintem próbáld ki egy szintipamaccsal.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #185 Dátum: 2020. Október 22. - 15:41:35 »
MWF nem működik túl jól, ha kemény a víz, valószínüleg ez áll a háttérben. Érdemes több szappant felvenni a pamaccsal vagy ha nem segít, akkor másik szappant :)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #186 Dátum: 2020. Október 22. - 18:51:26 »
Nálam pusztult már el így szappan, pedig rendszeres használatban volt. Egyre bénább habot adott, a végén kidobtam. C&E volt az egyik, ami így megöregedett.
Dettó. Mondjuk nálam kb öt evet állt, a vége bedöglött. Pedig de jó kis szandál volt.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #187 Dátum: 2020. Október 22. - 20:43:36 »
Köszönöm a tippeket!

Kezdőmókus, sajnos nem Magyarországon élek.

A második oldalon Deka megosztott egy hivatkozást (bb.com), az alapján egészen biztos, hogy egy dolgot rosszul csináltam: azt írja, nem szabad forró vizet használni. Szóval ma szobahőmérsékletű vízzel próbálkoztam, mellesleg palackozott, lágy vízzel. Kétszer is kevertem habot, az eredmény sajnos lesujtó. Végül egy másik szappannal borotválkoztam.

Azért nem adom fel, holnap lereszelem és ujratömörítem, valamint ki fogom próbálni szintetikus pamaccsal is.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #188 Dátum: 2020. Október 23. - 09:15:24 »
Kezdőmókus, sajnos nem Magyarországon élek.

Azért ha nem patak-, kút-, vagy esővízzel borotválkozol, a helyi vízművek holnapján csak meg fogod találni a vízkeménységi adatokat.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #189 Dátum: 2020. Október 23. - 13:45:47 »
Egy normális országban biztosan úgy van, de sajnos ez Szerbia.

Ma vettem desztilált vizet, az biztosan nem kemény. A szappant is lereszeltem, ujratömörítettem. Szintetikus pamacsot használtam, nagyon figyeltem a hozzáadott víz mennyiségére is. Az elmúlt alkalmakhoz képest a legjobb habot adta, sikosít is, de más szappanok habjátol még mindig elmarad. De legalább az illata tetszik.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #190 Dátum: 2020. Október 23. - 14:20:05 »
Azért én 2 perc guglizással megtaláltam próbaképp a belgrádi és a vajdasági vízműveket, minden korrektül ott van (nem tudok szerbül, de Google translate rulez):

https://www.bvk.rs/pitanja/#toggle-id-3
https://www.vikns.rs/najcesca-pitanja/

Közepesen kemény víz mindkettő (ha máshol laksz, akkor gondolom azt is megtalálod). Nyilván minden szappan a lágy vizet szereti, de önmagában ezzel még működhetne.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #191 Dátum: 2020. Október 23. - 16:54:58 »
Komolyan nem hittem volna, hogy ilyesmi nálunk elérhető, de mint írtam, a vízkeménységi tényezőt kizártam amikor kipróbáltam palackos vízzel.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #192 Dátum: 2020. Október 25. - 09:57:26 »
Közben eszembe jutott hogy mint mindig minden borotválkozásnál, az MWF-hez is hideg vizet használtam.

Nekem így évekig jó volt, bár nem sorolnám a legjobban habzó szappanok közé. De ez úgyse lényeges, pár mm kell az arcon, a többi már játék. ;)

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #193 Dátum: 2020. Október 25. - 15:56:52 »
Én meleg/forró vizzel borotválkozom, szóval az biztosan nagy hiba volt. Azért érdekes, mert van egy hazai lanolinos szappanom, azt nem zavarja.

A reszelés/ujratömörítés óta nagyon sokat javult a teljesítménye, már nem tűnik el a hab, mire megborotválkozom. Lehet, hogy mégis barátok leszünk.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #194 Dátum: 2020. Október 26. - 12:42:06 »
Komolyan nem hittem volna, hogy ilyesmi nálunk elérhető, de mint írtam, a vízkeménységi tényezőt kizártam amikor kipróbáltam palackos vízzel.

Khm, a palackos víz is tud k. kemény lenni, megnézted, mennyi oldott ásványi anyag van benne?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici