Szerző Téma: Kent/Mitchell's Wool Fat  (Megtekintve 70674 alkalommal)

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #15 Dátum: 2012. Március 23. - 14:37:28 »
Nekem nagyon bevált. Jó nedves pamaccsal, és langyos, nem forró vízzel. Ezen kívül az okosok szerint jól záró edényben kell tartani, hogy ne tudjon kiszáradni - sőt, a pamacs habosítása után a szappanon maradó hab is jót tesz a következő habosításnak.

Ezen kívül itt egy thread:
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/126516-How-to-lather-Mitchells-Wool-Fat-or-Kent-Soap?highlight=wool%20fat

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #16 Dátum: 2012. Március 23. - 15:04:07 »
Nekem sajna nem. A második körnél már égeti az arcom és borotválkozás után irritált bőrt hagy hátra./éget, feszít stb.../
Pedig szenzitív bőre ajánlják...

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #17 Dátum: 2012. Március 23. - 15:07:49 »
Nekem van Kent szappanyom, még nem próbáltam. Viszont a MWF-et sem. Hasonlók, hogy egy témában vannak?  ???

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #18 Dátum: 2012. Március 23. - 15:21:42 »
Teljesen megegyező a kettő (a csomagolástól eltekintve)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #19 Dátum: 2012. Március 23. - 15:25:40 »
Nohát nekem az volt tegnap este a helyzet a Kunembertől kapottal, hogy az istennek nem tudtam belőle habot csiholni, se a dekától kapott Omegával, sem a saját Frank Shavinggel. Valóban a szárazság lehetett az ok, magát a szappant nem áztattam, a fedőfólia meg sajnos lejöhetett, és mivel nem egyenesen mentem haza, lehetett ideje száradni.
Ami vékony kis buborékos izét a képemre kínlódtam, az viszont kiválóan síkosított és hidratált, zéró irritációval végignagyoltam magam a nyíltfésűssel, és még ma reggel is selymes (ilyet se írtam soha a saját bőrömre! :o) és síkosan sima volt az arcom.
Ha még hab is lesz belőle, akkortól kezdve egyértelműen a kedvencemmé lép elő.
Következő próbálkozásra a Triumph sertésecsetet veszem majd elő, azzal könnyebben manőverezek, mint a gigászi Omegával, no meg majd beáztatom a szappant is.

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #20 Dátum: 2012. Március 23. - 16:34:59 »
Ha tálban tartod, és nincs teteje, akkor beválhat az is, hogy lefordítva sima felszínre teszed a tálat (pl üvegpolc).

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #21 Dátum: 2012. Március 23. - 16:51:31 »
hogy ne tudjon kiszáradni - sőt, a pamacs habosítása után a szappanon maradó hab is jót tesz a következő habosításnak.


Valóban lelke van, amit nedvesen kell tartani.  ;)

Egyébként parádés habot ad, jó az illata, szeméyl szerint nagy kedvenc
( van Kent-em is meg MWF-em is ugyan az mind kettő )

salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #22 Dátum: 2012. Április 12. - 23:32:33 »
Na, úgy tűnik, a következőket érdemes szem előtt tartanom:
- legyen beáztatva a szappan is
- a pamacsot facsarjam ki, mielőtt nekiesem
- erősebb sertésecset: lehet tálkában habosítani, csak nagyon vigyázni kell, hogy még mennyi vizet csöpögtetek hozzá
- gerinctelenebb borz: nem annyira tálkás

Mindkét ecset esetén arcravitelkor: az arc legyen csuromvizes! A gerinctelen borzzal ilyenkor remekül lehet arcon habosítani, miután már jól megdolgoztuk vele a szappant (a csehszlovák Triumphfal én nem vállalok arcon habosítást. Évtizedes használat ide vagy oda, vagy éppen azért, de szúr, mint az istennyila). A lényeg, hogy az így vázolt módon remek habot kapok belőle, működik a dolog.

Nem elérhető MasonBoy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #23 Dátum: 2012. Május 07. - 06:04:44 »
Sziasztok

Valaki meg tudná mondani hogy hol lehet ilyen szappanyt kapni magyarországon?



Vagy ha valakinek volna használt  ??? ;)....
Megtiltottam magamnak az emlékezést, és rettegtem a felejtéstől: mintha borotva élén táncolnék. "Stephenie Meyer"

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #24 Dátum: 2012. Május 07. - 06:06:06 »
Neroliban van Kent.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
... a nyúlon túl?

Nem elérhető MasonBoy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #26 Dátum: 2012. Május 07. - 16:23:27 »
Köszi a Helpet :sör:
Megtiltottam magamnak az emlékezést, és rettegtem a felejtéstől: mintha borotva élén táncolnék. "Stephenie Meyer"

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #27 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 15:25:00 »
Az ecsetboltban fekete címke van a szappanon, a neroliba pedig piros. Ez jelent valamilyen különbséget?

A szappan illatához is lenne egy kérdésem. Olvastam, hogy birkaólszag, illetve "rámbégetett a szappan" véleményt is. Viszont a neroli ezt írja:

"A szappan visszafogott fougére (páfrányos) illattal bír: pacsuli levendulával, fenyővel és szegfűszeggel, fűszeres szerecsendió, cédrus, szantálfa, vanília és mósusz alapon."

Mik a tapasztalatok? Mennyire erősen érzik a faggyú? Meddig marad meg? Szoktam birkát vágni\enni, tehát nem idegen tőlem a dolog, viszont arcon nem igazán tudom elképzelni, hogy kellemes lehet. Párom egyszer hazahozott egy olyan mosdószappant, amivel előtte nemezeltek, vagy valami hasonlót. Véletlenül megfürödtem vele utána. Olyan büdös birkaszagom volt, hogy már fürdés alatt is fintorogtam, miután kijöttem a fürdőszobából kedvesem a kezembe nyomott egy tusfürdőt, és zavart is visszafelé egyből, hogy azonnal mossam le magamról. Ezért félek egy kicsit ettől a szappantól. De győzzetek meg az ellenkezőjéről! :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #28 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 15:30:00 »
Semmi különbség nincs.

Birkaszag sincs. A lent fent leírt egyéb illatok sem jellemzőek (szerintem) Régi szappan-szaga van (kicsit hasonlít a baba szappan is). Akár a neroliban, akár az ecsetboltban meg tudod szagolni, de ha nem engedik, én szívesen megmutatom.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kent/Mitchell's Wool Fat
« Válasz #29 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 15:32:56 »
ebben a kérdésben erősen megoszlanak a vélemények, szerintem csak a személyes megszaglászás adhat stabil támpontot.
Zolihoz csatlakozva szerintem is alapvetően klasszikus szappan szaga van.
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici