Szerző Téma: Wilkinson  (Megtekintve 55210 alkalommal)

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Wilkinson
« Válasz #60 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 10:00:16 »
A fórumon olvasható az UFO-hoz kapcsolódó sok negatívum ellenére vettem egy wilki repülő csészealjat. Teljesen meg vagyok vele elégedve.

Ez újabb bizonyíték az eltérő keménységű víz okozta problémák meglétére. Sokaknál olvasható, hogy több perces kínlódás árán sem sikerül rendes habot kinyerni belőle. Lereszelés, áztatás valamelyest segít, már akinek. Baján, Szegeden és Szentesen próbáltam ki eddig.

Nem reszeltem le a szappant. Nem áztatom be. Pamacsot meleg vízbe belenyomkodom, közepesen kirázom. Sok kört teszek a szappanon. Víz a pamacsra, újabb körök. Vizes arcon habosítva haborgia. A tesztelés kedvéért vagy 2-3 centi vastag tömör, kemény habot képeztem az arcomra, a pamacs is tele volt, simán elég 3 körre.  Jól síkosít, nem szárít, nem csíp. Illata: nem tudom hogy sikerült ázott lószőrre egyeseknek asszociálni, szerintem nincsen vele gond. Harsány, erős illat, de másban is van ilyen. (Nem leszólva persze ezzel az amúgy tök érdekes asszociációkat.) :)

Amiért ezt leírtam: a szubjektum része persze nem szentírás, másnak simán lehet rossz, meg az is. Ami talán fontosabb: a fórumon rendkívül leszólt termékről van szó, amelyből kínszenvedés habot nyerni, egyenlő a lehetetlennel. Erre szerettem volna egy ellenpéldát. Akik nem olyan helyen laknak, ahol a víz nagyon kemény, bátran próbálják ki. Még egyszer, a hab kifejezetten jól síkosít.

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Wilkinson
« Válasz #61 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 10:28:03 »
Mondtam már én is  :crazy:
Egy príma közepes szappan ez, tekintve, hogy a legjobb jelzőt mindenképpen az Arko érdemli. (az én erősen szubjektív megállapításom szerint legalábbis)

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Wilkinson
« Válasz #62 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 10:35:08 »
Mondtam már én is  :crazy:
Egy príma közepes szappan ez, tekintve, hogy a legjobb jelzőt mindenképpen az Arko érdemli. (az én erősen szubjektív megállapításom szerint legalábbis)

Igen, tudom hogy azért vannak elégedett vásárlók is, csak úgy éreztem hogy nyomasztó fölényben vannak a NEM-ek. Nem árt pár megerősítés is, hogy nem csapnivaló a termék, ha meg nem működik a habképzés, valószínűleg a h2o a hibás. Az ARKO-ról meg regéket lehetne zengeni olyan jó.  :sör:

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:Wilkinson
« Válasz #63 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 06:20:25 »
Ehhez a víz keménység- kérdéshez annyit, hogy nálunk az országban tán a leg keményebb, sok anyag nem műxik vele rendesen, így a Wilki sem, ellenben az Arko kiváló. Még a GFT szerepel eredményesen, de szappanok közül szinte más sem.
... talán talán, talán nem ...

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Wilkinson
« Válasz #64 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 15:12:27 »
Urak, Wilkinson AS-t használ(t) valaki? Mik a tapasztalatok?

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Wilkinson
« Válasz #65 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 15:31:02 »
Urak, Wilkinson AS-t használ(t) valaki? Mik a tapasztalatok?

Én használtam.Klasszikus illat,aránylag jó ápolás.Szerintem az alkohol tartalma kissebb az átlagosnál,így nem csíp,nem mar.Árban is jó volt,ha jól emlékszem 1000Ft körül vettem a Müllerben.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Wilkinson
« Válasz #66 Dátum: 2012. Szeptember 27. - 15:38:34 »
Köszi az infót, megnézem majd, hol tudok hozzájutni. Ha jól emlékszem láttam az Auchan-be, máshol eddig nemigen. A Müllert még megpróbálom.  :borz2:

Nem elérhető knopp

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Wilkinson
« Válasz #67 Dátum: 2012. Október 02. - 09:53:20 »
Xaba és 1bbenda hatására vásároltam használtan KunEmbertől egy ufót, amit lereszelés után ki is próbáltam.
Az hittem, hogy valami össze-vissza hajló, hártyavékony dobozba kell visszatömködnöm az anyagot, de ehhez képest nem volt semmi gond.
A szappant kb. 3-4 percig áztattam (kemény vízben :) ), jó sokszor köröztem az omega sörtével, és az arcomon 1 körre elegendő vékonyka habot kaptam, ezután alig négyszer ötször köröztem a szappanon a pamaccsal, és az arcomon "berobbant" a tök jó, tömött hab, olyasmi amit a wilkinson rúdszappannal is kapunk (csak persze az illata más).
Szóval jó lesz ez az ufó, és nekem kifejezetten hasznos, ha kicsit szárít. 
Wenn du dich schneidest, verbinde nicht den Finger sondern das Messer.  Joseph Beuys

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Wilkinson
« Válasz #68 Dátum: 2012. Október 02. - 10:00:04 »
Kezdő lévén a Wilkit én egészen másképpen használtam. Megnéztem Fonti által írt linkeket:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=437&highlight=glycerin+soap+tutorial
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=439&highlight=glycerin+soap+tutorial

Ez alapján ugye a víz és amikor azt hinnéd hogy elég, kell még egy kis víz.
Felöntöttem az Ufót melegvízzel, kb 20 másodpercig. Pamaty bevízezve, szépen körözve, nézve, hogy meddig kúszik fel a sörtéken a szappan. Amikor már eléggé feljött rá, ment bele a tálkába a pamacs, és szép karkörzések ott.
Víz, körzés, víz körzés. Lett belőle annyi hab, hogy öröm volt nézni. A pamacsra úgy felmászott, hogy a nyélről kellett letörölgetnem :)
Második, hamradik körre is simán elég volt, újabb körzéssel és kis föl le mozgatásal csodás hab képződött. Szerencsére nem a túlvizezett verzió, ez meg is állt a helyén szépen. Illatra ugyan nem annyira tartós, de tetszett az eredmény.

Lehet, hogy nem ez a tökéletes megoldás a habosításra, de nekem bejött  :borotva2:

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Wilkinson
« Válasz #69 Dátum: 2012. Október 02. - 10:37:15 »
Az illata szerintem nagyon jó. Hogy nem tartós az nem számít, mert úgyis megy rá az AS. Nekem az állagával van bajom. Olyan, mintha valami éppen dermedő viasszal kenegetném az arcom. Már egy éve használgatom. Lassan fogy.
Novaculum habeo.

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Wilkinson
« Válasz #70 Dátum: 2012. Október 02. - 11:50:56 »
Jópár terméket kipróbáltam eddig, de mostanában valahogy a legkevesebb irritációt az ufo okozza, ezzel tudok a legszebben megborotválkozni. Ami pedig külön jó, hogy mindenféle előmunkálatok nélkül: egyik eszközt sem szoktam hozzá beáztatni. Nagyon picit mintha szárítana (korábban nem tapasztaltam), de nekem borotválkozás közben ez jót tesz. Az esemény után 5 perccel kezd zavaróvá válni az érzés, akkor szoktam feldobni az AS-t, ami kitűnően elmulasztja ezt az érzést. Nincs mit tennem, ki kell mondani: jelenleg ez a legjobb szappanom. Persze ezer félét még nem próbáltam, simán lehet hogy vannak számomra előnyösebbek is.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Wilkinson
« Válasz #71 Dátum: 2013. Január 11. - 20:46:43 »
A kék Wilkinson ufo volt az első szappanom amit vettem, és kezdőként azt hittem én vagyok az ügyetlen hogy nincs belőle hab.  A tanácsokat végigolvasva azóta sikerült normális habot csinálni, amíg zuhanyzok hagyok rajta vizet, utána szépen felmászik a pamacsra (egy "gerincesebb" Mühle Silvertip Fibre, szépen felszedi).  Viszont egy picit tényleg szárít, legalábbis a jobb krémekhez képest.  Erre a megoldás nálam az, hogy nyomok hozzá egy kis krémet (kb harmadannyit mint ha önmagában használnám a krémet).  A Wilkinson-Palmolive Cuvée pl kifejezetten érdekes illatot és rendes habot ad, emellett nem szárít annyira.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Wilkinson
« Válasz #72 Dátum: 2013. Január 12. - 09:30:53 »
Csak önámítás a végeredmény.
Ezt nem teljesen értem.  Nekem egészen jó hab a végeredmény 8)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Wilkinson
« Válasz #73 Dátum: 2013. Január 27. - 10:40:58 »
Most már megtanultam jó habot csinálni a kék Wilkinson ("UFO") szappanból minden keverés nélkül (annál is sokkal jobbat tud, mint amit elsőre kielégítőnek véltem, pedig elég kemény a víz).  A hibám az volt hogy nem ment elég szappan a pamacsba, nem érte el a "kritikus tömeget" (pedig nem egy kemény szappan, én voltam lusta).  Most már a borostával dörzsölöm magamra a szappant :), és hideg vizet használok.  Finom, gazdag habot ad, 7 körre (!) elég.  Szóval ez a része tetszik.

Viszont szárít, mint a nyavalya, ami ilyenkor télen nem jó.  Más is tapasztalt ilyet?  Arra gondoltam hogy nem dobom ki, elteszem nyárra, teszek vele akkor egy próbát, hátha akkor jól fog esni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Wilkinson
« Válasz #74 Dátum: 2013. Január 27. - 11:01:05 »
Nem, sehol nem fejtettem ki, itt off, de ha érdekel vkit akkor a megfelelő topicban szívesen leírom hogy nekem miért vált be.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici