Szerző Téma: Wilkinson  (Megtekintve 54369 alkalommal)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Wilkinson
« Válasz #15 Dátum: 2011. Július 12. - 18:37:38 »
Ugyanolyan tégelye van, mint a kék színűnek, csak ez fekete. Az említett zöld-fekete design az a záró szalagnál és a tetőn jelent meg, de az lejött, mikor felbontottam. Nem használtam, csupán egy adag habot kevertem belőle próba képen. Most fotózom az ELAD topicba!
Sheffield-England

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Wilkinson
« Válasz #16 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 10:35:38 »

Tegnap vettem, első szappanom, most próbáltam ki, hát vegyesek az érzelmeim.

Illatra szerintem rendben van, de mire elfogadható habot tudtam csinálni belőle, már kicsit ideges voltam. Mondjuk hozzá kell tenni hogy első próbálkozásom a szappan+pamacs párossal, tehát lehet hogy én bénáztam, sőt, egy olcsó sertéspamacsot vettem kezdésnek. Elég "laza" hab lett belőle, nem tudom milyennek kéne lennie, de a flakonos borotvahab sűrűségét meg sem közelítette, olyannyira nem, hogy az EJ preshavemnél egy árnyalattal volt csak sűrűbb, simán látszódott az arcbőröm. 2 kört nyomtam a borotvával, az ehhez szükséges habhoz pedig elég sokszor kellett szappant vinni a pamacsra. Csípni nem csípett, szárítani se igazán szárított.

Valahogy jobbra számítottam, mindenesetre majd kipróbálok valami másféle szappant is, mert ettől nem ájultam el.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Wilkinson
« Válasz #17 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 11:01:22 »
Az UFO mar csak ilyen. Ha olcson jot akarsz, akkor javaslom az Arkot.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Wilkinson
« Válasz #18 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 11:09:57 »
Nem az olcsóság volt a fő szempont, ez az egy szappan volt a müllerben :D

Viszont krémből többet is láttam, abból is ilyen "érdekes" a wilkinson, vagy az jó?

Nem elérhető ghost

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 122
Re:Wilkinson
« Válasz #19 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 11:27:28 »
a flakonos borotvahab sűrűségét talán jobb ha nem is éri el...nem az a lényeg hogy vastagon álljon az ember arcán.mondjuk én is most tesztelem az ufó wilkinsont és asszem visszamegyek a barbonra.sűrűséget tekintve pedig asszem addig kell kavarni és cseppenként adni hozzá a meleg vizet míg annyi hab nem keletkezik amitől nem állnak szét a pamacs szőrei és persze nem csöpög mikor az arcodra kened...
olyan nincs hogy van ész oszt adok.az vagy van vagy nincs

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Wilkinson
« Válasz #20 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 12:06:39 »
A krém szuper (mindkettő)! Sőt, ha esetleg kis rúdszappan-t látsz, az is nagyon jól működik. Az illatuk viszont egyáltalán nem hasonlít egymásra.

Nem az olcsóság volt a fő szempont, ez az egy szappan volt a müllerben :D

Viszont krémből többet is láttam, abból is ilyen "érdekes" a wilkinson, vagy az jó?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Wilkinson
« Válasz #21 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 12:19:24 »
Köszi a tanácsokat, mondom, abszolút nem értek hozzá, csak próbálgatom egyelőre :)

Láttam a rúdszappant is, de arról fogalmam nem volt hogy kell használni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Wilkinson
« Válasz #22 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 12:42:33 »
Hát, ahogy tetszik...

Elvileg az ízlés szerint előkészített arcon (zuhany, hideg víz vagy forró törcsi, preshave...) a borostádat "szappanozod" vele, tehát föl kell hordani egy kis szappanréteget, amit majd a pamaccsal habosítasz. Nem mondom, kell némi rutin hozzá, de megéri, nekem a kedvenc habképzési módszeremmé vált, pedig eleinte én is a fejemet vakartam, hogy akkor ezt így hogy (by Demcsák Zsuzsa). Itt megtalálsz mindent, képekkel, amit a habképzésről tudni kell. Benne van a rúdszappan howto is.

Vagy lereszeled, újratömöríted, és akkor nem kell "a kenyérhez dörgölni a vajat" :)

Vagy kézbefogod, és a rúdról habosítasz.

Sok sikert!

Köszi a tanácsokat, mondom, abszolút nem értek hozzá, csak próbálgatom egyelőre :)

Láttam a rúdszappant is, de arról fogalmam nem volt hogy kell használni.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Wilkinson
« Válasz #23 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 13:05:28 »
Huh, tényleg furcsának tűnik így elsőre, na majd kipróbálom :)

Köszi :D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Wilkinson
« Válasz #24 Dátum: 2011. Augusztus 06. - 17:05:44 »
 :sör:

Huh, tényleg furcsának tűnik így elsőre, na majd kipróbálom :)

Köszi :D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Wilkinson
« Válasz #25 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 17:58:10 »
OFF:

akkor ezt így hogy (by Demcsák Zsuzsa)

Nem akarom elvitatni Demcsák Zsuzsa érdemeit, de ezt egész pontosan Tornóczky Anita találta mondani... :)
http://index.hu/kultur/media/taktak/

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Wilkinson
« Válasz #26 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 19:01:42 »
Én kérek elnézést a hiányos műveltségemért.

OFF:

akkor ezt így hogy (by Demcsák Zsuzsa)

Nem akarom elvitatni Demcsák Zsuzsa érdemeit, de ezt egész pontosan Tornóczky Anita találta mondani... :)
http://index.hu/kultur/media/taktak/
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Gabesz

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Wilkinson
« Válasz #27 Dátum: 2011. December 18. - 19:48:27 »
A régebben általam leírtakat szeretném pontosítani, mivel egy kis "felfedezés" valamennyire változtatta a véleményemet pozitívabb irányba, a tégelyes "UFO" szappannal kapcsolatban.

Egy ideje rákaptam arra, hogy hagyom a mosdókagylóban, úgymond párolódni a pamacsomat (az ő kicsi csuporjában) a habosító, üveg csészémet, és újabban már a tubusos krémeimet is, nem csak a dobozos szappanjaimat is, jelen esetben a már említett Wilkit, a mintegy 50 fokos meleg vízben. Nos, a szappan dobozát nem csavartam szét, csak úgy simán melegedett.

Szóval mikor a borotválkozásra került a sor, meglepett, hogy alig 15 pamacsoló körzés alatt olyan mennyiségű habot vett fel az amúgy nem kiemelkedő képességekkel bíró sörte pamacsom, és olyan tömött habot kaptam keverés közben, amit eddig nem tapasztaltam.

Szóval úgy érzem, hogy sikerült jobban megbarátkoznom ezzel a számomra amúgy jó illattal rendelkező szappannal.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Wilkinson
« Válasz #28 Dátum: 2011. December 19. - 18:14:18 »
Óh igen.
Alapvetően és is megfelelő habot kapok a wilki szappantól úgy, hogy arra a 2-3 percre, amíg a pamacsot áztatom addig teszek a szappanra is meleg vizet, hagyom puhulni. Amikor kiveszem a pamacsot, kicsit megsuhuntom (nem nagyon), leöntöm a vizet a szappanról és hadd szóljon. Jól beletunkolom, erősen körzök, egészen addig amíg folyik le a hab a tégely oldalán, aztán vagy arcon habosítok, vagy bele a tálkába és ott készítek habot.
Persze, nem olyan a habja, mint mondjuk a Barbon krémnek, de -számomra- teljesen megfelel.



A régebben általam leírtakat szeretném pontosítani, mivel egy kis "felfedezés" valamennyire változtatta a véleményemet pozitívabb irányba, a tégelyes "UFO" szappannal kapcsolatban.

Egy ideje rákaptam arra, hogy hagyom a mosdókagylóban, úgymond párolódni a pamacsomat (az ő kicsi csuporjában) a habosító, üveg csészémet, és újabban már a tubusos krémeimet is, nem csak a dobozos szappanjaimat is, jelen esetben a már említett Wilkit, a mintegy 50 fokos meleg vízben. Nos, a szappan dobozát nem csavartam szét, csak úgy simán melegedett.

Szóval mikor a borotválkozásra került a sor, meglepett, hogy alig 15 pamacsoló körzés alatt olyan mennyiségű habot vett fel az amúgy nem kiemelkedő képességekkel bíró sörte pamacsom, és olyan tömött habot kaptam keverés közben, amit eddig nem tapasztaltam.

Szóval úgy érzem, hogy sikerült jobban megbarátkoznom ezzel a számomra amúgy jó illattal rendelkező szappannal.


Nem elérhető grandaw

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Wilkinson
« Válasz #29 Dátum: 2012. Január 09. - 22:00:04 »
Én is pontosan így csinálom, ha kicsit felázik és melegszik, akkor azért használható. De sajnos engem is szárít. Alsópolcos.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici