Szerző Téma: Derby (Caola)  (Megtekintve 32448 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Derby (Caola)
« Válasz #30 Dátum: 2013. Május 12. - 13:05:49 »
Én DM-ben vettem a Derby Lux b.krémet. Illetve csupán egyszer láttam az úgy nevezett Olcsó áruk boltjában. (barbon és figaro viszont mindig van)

Ha DM-ben járok, mindig ránézek, és van krém is, meg aftershave is. De szerintem is, a választék és kínálat boltonként (no meg régiónként) eltérő lehet...  :-\
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Derby (Caola)
« Válasz #31 Dátum: 2013. Május 12. - 13:30:23 »
Tescoban mindig látom.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Derby (Caola)
« Válasz #32 Dátum: 2013. Május 12. - 16:40:09 »
Itt a Dél-Alföldön is csak AS van, krémet sehol nem találtam (Tesco, DM, Rossmann, Good's Market, 100 forintos). Két Good's Marketben is azt mondták, hogy Derby nincs a nagykernél. Barbon, Figaro szinte mindenhol a passzoló AS-szel. DM-ben van még Nivea krém és ennyi.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Derby (Caola)
« Válasz #33 Dátum: 2013. Május 12. - 16:46:33 »
Itt a Dél-Alföldön is csak AS van, krémet sehol nem találtam (Tesco, DM, Rossmann, Good's Market, 100 forintos). Két Good's Marketben is azt mondták, hogy Derby nincs a nagykernél. Barbon, Figaro szinte mindenhol a passzoló AS-szel. DM-ben van még Nivea krém és ennyi.

A Dél-Alföldön, ha találsz Szlobo Diszkontot, ott szinte mindig van, tartanak a "100Forintos boltokban", "One euro boltban", vagy mifenében.
Sheffield-England

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Derby (Caola)
« Válasz #34 Dátum: 2013. Május 12. - 16:55:30 »
A Dél-Alföldön, ha találsz Szlobo Diszkontot, ott szinte mindig van, tartanak a "100Forintos boltokban", "One euro boltban", vagy mifenében.

Nyitva tartom majd a szemem. Egyébként meg nem értem, hogy azok a boltok, akik viszik Barbon/Figarót miért nem kötelesek készleten tartani a Derbyt, mint a hagyományos borotvakrémek harmadik tagját. Az meg a másik, hogy tök jó lenne, ha egy Caolás marketinges is néha-néha beírna ide. Kábé havonta egyszer ránézne a fórumra, válaszolna a felmerülő kérdésekre, stb. Külföldi fórumokban, Amazonontök gyakran látom, hogy valaki panaszkodik egy minőségi hibás termékre, aztán már írnak is a cégtől. De hát messze vagyunk mi még ettől.

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Derby (Caola)
« Válasz #35 Dátum: 2013. Május 12. - 17:02:42 »
Megnézem az itteni tescot , ha nem kapsz ott a környéken  , tudok küldeni póstával.
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Derby (Caola)
« Válasz #36 Dátum: 2013. Május 12. - 17:38:10 »
Megnézem az itteni tescot , ha nem kapsz ott a környéken  , tudok küldeni póstával.

 :thanks: Ezért szeretem ezt a fórumot! Igazából nem sürgős a dolog, csak általában minden boltban megnézem, hogy milyen borotválkozós cuccokat tartanak. Ha még egy darabig nem járok sikerrel, akkor felteszem a Keres topicba, amiket kinéztem.  :sör:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Derby (Caola)
« Válasz #37 Dátum: 2013. Május 12. - 18:00:27 »
akik viszik Barbon/Figarót miért nem kötelesek készleten tartani a Derbyt
Nagyon ritka hogy a gyártó ilyet előír, általában prémiumtermékeknél tudja megtenni, nagyobb boltokban, kisbolt+alsó kategóriában az lesz a válasz hogy szűkös a polchely, azt a kettőt rakom rá amit a legjobban visznek.

tök jó lenne, ha egy Caolás marketinges is néha-néha beírna ide. Kábé havonta egyszer ránézne a fórumra, válaszolna a felmerülő kérdésekre, stb. Külföldi fórumokban, Amazonontök gyakran látom, hogy valaki panaszkodik egy minőségi hibás termékre, aztán már írnak is a cégtől. De hát messze vagyunk mi még ettől.
Ugyanaz az ok: a Caola nem prémium, hanem low-end piacra pozícionálta a márkát, ott nem fognak ezzel túl sokat foglalkozni; a célközönség nem a viszonylag jobb anyagiakkal/képzettséggel/infókkal ellátott netes vásárló, pláne nem a témával kifejezetten foglalkozó fórumok, hanem az aki bemegy és azért veszi le a polcról mert az az egyik legolcsóbb.  A fonák az hogy a Caolának van (saját bevallása szerint) egy igényesebb natúrkozmetikum-márkája, na abban nincs is borotvakrém, de ha lenne akkor kb annál várhatnád el amit írsz, de az mondjuk úgy indulna hogy másfél-kétszer annyit fizetnél a boltban a termékért.

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Derby (Caola)
« Válasz #38 Dátum: 2013. Május 13. - 16:23:13 »
Megnézem az itteni tescot , ha nem kapsz ott a környéken  , tudok küldeni póstával.
Barbon , Figaro , Wilkinson , Nivea van . Derby nincs itt .
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Derby (Caola)
« Válasz #39 Dátum: 2013. Május 13. - 23:25:40 »
Ugyanaz az ok: a Caola nem prémium, hanem low-end piacra pozícionálta a márkát, ott nem fognak ezzel túl sokat foglalkozni; a célközönség nem a viszonylag jobb anyagiakkal/képzettséggel/infókkal ellátott netes vásárló, pláne nem a témával kifejezetten foglalkozó fórumok, hanem az aki bemegy és azért veszi le a polcról mert az az egyik legolcsóbb.

Hát sajnos gondoltam, hogy valami ilyesmi van a háttérben. Azért tök érdekes lenne megtudni, hogy mennyit adnak el havonta ezekből a termékekből. Ezer? Tízezer? Vagy csak százas nagyságrendben? Nyilván ez egy stagnáló szám, nem hinném hogy nagy robbanás várható a jövőben az értékesítésben. Megszokásból veszik az emberek, akik még mindig "pamacsolnak".

De mégis egy szép gesztus lenne, ha ide benéznének. Ez úgysem a badgerandblade, ahol naponta több száz hozzászólást írnak, itt össz-vissz 17 oldal van az összes termékükről. Végül is ez a harmadik találat, amelyik a Barbonra keresve előjön, ők meg szinte az utolsó magyar cég, amelyik úgymond őrzi a lángot ilyen téren. Legalábbis szerintem ez tök jó, hogy ez egy olyan cucc, ami az olcsó kategóriában megállja a helyét a világon és több évtizedes hagyománya van.

Megnézem az itteni tescot , ha nem kapsz ott a környéken  , tudok küldeni póstával.
Barbon , Figaro , Wilkinson , Nivea van . Derby nincs itt .

 :thanks: lehet hogy pillanatnyi áruhiány van belőle.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Derby (Caola)
« Válasz #40 Dátum: 2013. Május 15. - 16:19:16 »
Tegnap vettem egyet (pontosabban megvettem azt az egyet) egy Szolnok megyei "100 forintos" boltban. Ma reggel természetesen már ez került arcocskámra. Mivel a tubus nyílása jóval kisebb azoknál, amik mostanában voltak a kezemben, rögtön kb. dupla hosszúságú adagot nyomtam (a szokásoshoz képest). Így lett a jó. Nagyon rég találkoztam ezzel a krémmel, igyekszem majd rendszeresíteni :)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Derby (Caola)
« Válasz #41 Dátum: 2013. Május 15. - 16:43:17 »
Ez melyik krém? Ez:

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Derby (Caola)
« Válasz #42 Dátum: 2013. Május 15. - 16:46:48 »
De mégis egy szép gesztus lenne, ha ide benéznének. Ez úgysem a badgerandblade, ahol naponta több száz hozzászólást írnak, itt össz-vissz 17 oldal van az összes termékükről. Végül is ez a harmadik találat, amelyik a Barbonra keresve előjön, ők meg szinte az utolsó magyar cég, amelyik úgymond őrzi a lángot ilyen téren. Legalábbis szerintem ez tök jó, hogy ez egy olyan cucc, ami az olcsó kategóriában megállja a helyét a világon és több évtizedes hagyománya van.
Vannak cégek, amik vállalják hogy elmennek mindenféle fórumokra, figyelik az amazonon a commenteket, facebook oldalt csinálnak, stb.  Ehhez nem csak meg kell fizetniük az ezzel foglalkozó embereket, hanem ki is kell alakítani számukra a megfelelő szabályokat.  Pl hogyan reagáljon, ha elkezdik anyázni a terméket, mit ajánlhat fel a cég nevében (pl minőségi kifogás esetén).  Ezt komolyan csinálni nemtriviális idő- és pénzbefektetés, amatőr módon csinálni meg hamar visszaüt és PR-katasztrófát csinálhat (rengeteg sztori van, ahol cég vs vevők anyázásba fordult a netes kommunikáció, pont ma írt a Cink egy eldurvult esetről).  Ezért megint oda jutunk hogy a kevés kivételtől eltekintve prémium termékek fognak ezzel foglalkozni, az alacsony árrésű szegmensben meg lesz egy policy hogy alkalmazottnak kifejezetten tilos a cég nevében fórumozni, aztán ennyi.

A Caola termékek minőségével kapcsolatban amúgy teljesen igazad van, örüljünk neki hogy van, de ha nem akarnak ennél többet akkor az az ő döntésük, mi innen nem látunk bele az üzleti terveikbe.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Derby (Caola)
« Válasz #43 Dátum: 2013. Május 15. - 17:40:33 »
Topi, ez egy Derby  :naughty:

Ez melyik krém? Ez:


HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Derby (Caola)
« Válasz #44 Dátum: 2013. Május 15. - 17:45:15 »
Topi, ez egy Derby  :naughty:

Ez melyik krém? Ez:



Pontosan! Egy Derby. De a kérdés nem úgy merül fel, hogy ez Derby-e, hanem, hogy ez AZ A DERBY -E?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici