Szerző Téma: Floris  (Megtekintve 23591 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Floris
« Dátum: 2011. Február 26. - 23:30:45 »
.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Floris
« Válasz #1 Dátum: 2011. Február 26. - 23:34:08 »
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Floris
« Válasz #2 Dátum: 2011. Április 05. - 23:47:09 »
Ár: Hát sajnos ez sem valami olcsó. Árban bőven felette van a 3T drágábbik végének.

Minőség: Ez igazából nem kérdéses, hiszen az elmúlt 280 évben volt elég idejük kísérletezgetni. Kemény triple milled típusú motyó, előre láthatólag iszonyú tartós lesz, hiszen 6 használat után még gyönyörűen olvasható a szappan tetején levő felirat, mely büszkén hirdeti a termék fensőbbrendűségét.

Illat: A No.89 nevű illatú szappan érkezett hozzám, mely a gyártó szerint "lightly fragranced". Hát a fene tudja, szerintem kimondottan erőteljes illata van, ami nem baj, mert kellemes, régi időket idéző illatanyagok csapják meg az ember cserpákját felbontás után. Kissé fanyar, de kellemes illatú szappan, amiben számomra dominál a szantál. Ha nem akarom túlragozni, akkor olyan kellemes békebeli szappanillata van.

Habosíthatóság netán habképzés?: Ambivalens érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Az első alkalommal elég volt a nedves pamacsnak ránéznie a szappanra és rögtön egy fél köbméter "nagybuborékos" hab keletkezett. Ez után azonban meg kell dolgozni a használható habért rendesen, ami végül egész kellemes leszen. Na innen jönnek viszont a problémáim. Nálam hamar összeesik, kiszárad a hab, pedig próbáltam borzzal, disznyóval, tálkában és arcon egyaránt, de mindannyiszor kiszáradt az arcomon az adott kör végére. Egy dolgot tudok elképzelni, hogy az itthoni kemény víz nem nagyon kedvez a szappannak. Ennek ellenére ez nekem csalódás.
 
Hatásosság: Amíg tart a hab, addig működik rendesen, ám mivel a végére minden alkalommal kiszáradt, így az előzőekben részletezett hiányosságok sajnos árnyalják ezt a képet is. Nem tűntek kiemelkedőnek a borotva siklási tulajdonságai borotválkozás közben, ami azért érdekes, mert véletlenül megfogtam a szappant vizes kézzel, és ez után az akaratlan érintés után kezet kellett mossak, mert -és ezt kéretik szó szerint érteni - minden kicsúszott az esetlen kis kacsómból.

Hidratálás: nekem sajnos szárítja a bőrömet, ámbár ez valamiféle pre-shave olajjal kiküszöbölhető.

Csomagolás: itt csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni. Gyönyörű fa tégely, a fedő és a szappan közt pontosan illeszkedő selyempapír darab, hogy szállítás közben véletlenül se sérüljön a szappan. Az egész tégely ugyanígy becsomagolva és kipárnázva selyempapírral, hogy a tégely ne lötyögjön az amúgy szépen kivitelezett klasszikus design-ú dobozban.

Konklúzió: Nem olcsó mulatság, és jelen pillanatban úgy érzem, hogy nem érte meg az árát. Mindez persze bosszant, mert nem akarom elhinni, hogy ennyire sztárolt termék ne működjön nálam, ezért a technikámban keresem a hibát, ill. próbálom a kemény vízre fogni. Pedig lehet, hogy egyszerűen csak nem szeretjük egymást...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 06. - 00:24:51 írta Muddy »

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Floris
« Válasz #3 Dátum: 2011. Április 06. - 08:47:13 »
Hja, én fürdőszappant készülök venni... csak meg ne tudja a feleségem, mennyibe kerül, mert még magamat is hülyének nézem, hogy ennyiért veszek szappant... de fene a pofámat, akkor is megveszem  :borz2:

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Floris
« Válasz #4 Dátum: 2011. Április 06. - 09:54:45 »
Hja, én fürdőszappant készülök venni... csak meg ne tudja a feleségem, mennyibe kerül, mert még magamat is hülyének nézem, hogy ennyiért veszek szappant... de fene a pofámat, akkor is megveszem  :borz2:

Tudom miről beszélsz!  ;D De egyszer élünk, nem?  :sör:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

FBP

  • Vendég
Re:Floris
« Válasz #5 Dátum: 2011. Április 06. - 10:32:36 »
Hja, én fürdőszappant készülök venni... csak meg ne tudja a feleségem, mennyibe kerül, mert még magamat is hülyének nézem, hogy ennyiért veszek szappant... de fene a pofámat, akkor is megveszem  :borz2:

Tudom miről beszélsz!  ;D De egyszer élünk, nem?  :sör:

...mondta a szőke nő, mikor sok pénzért beiratkozott egy reinkarnációs tanfolyamra...

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Floris
« Válasz #6 Dátum: 2011. Április 06. - 11:12:10 »
 ;D ;D ;D
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Floris
« Válasz #7 Dátum: 2011. Április 06. - 11:51:08 »
Hja, én fürdőszappant készülök venni... csak meg ne tudja a feleségem, mennyibe kerül, mert még magamat is hülyének nézem, hogy ennyiért veszek szappant... de fene a pofámat, akkor is megveszem  :borz2:

Helyes gondolat. Amennyiben otthon bármiféle provokatív kijelentések hangzanak el életed párja részéről, szólj bátran és azt hiszem mindannyiunk nevében kijelenthetem, segítünk konspirálni. Egyébként én a legjobb módszert választottam, nevezetesen a női szekcióban leledzik a winter sale nevezetű szekció, és én rendeltem az asszonynak egy kis parfümöt (az 50 ml-es darabok most éppen 14 font környékén vannak) és meg sem fordult a fejében, hogy ostobaságot teszek.  ;D

FBP

  • Vendég
Re:Floris
« Válasz #8 Dátum: 2011. Április 06. - 12:44:22 »
Hja, én fürdőszappant készülök venni... csak meg ne tudja a feleségem, mennyibe kerül, mert még magamat is hülyének nézem, hogy ennyiért veszek szappant... de fene a pofámat, akkor is megveszem  :borz2:

Helyes gondolat. Amennyiben otthon bármiféle provokatív kijelentések hangzanak el életed párja részéről, szólj bátran és azt hiszem mindannyiunk nevében kijelenthetem, segítünk konspirálni. Egyébként én a legjobb módszert választottam, nevezetesen a női szekcióban leledzik a winter sale nevezetű szekció, és én rendeltem az asszonynak egy kis parfümöt (az 50 ml-es darabok most éppen 14 font környékén vannak) és meg sem fordult a fejében, hogy ostobaságot teszek.  ;D
Ezt a módszert követve az amúgy is méregdrága cucc horribilis összeggé növekszik, kerülendő. Szerintem olcsóbb egy napi morcosság elviselése (annak, akinek jó idegei vannak)  ;D

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Floris
« Válasz #9 Dátum: 2011. Április 06. - 14:08:36 »
Hja, én fürdőszappant készülök venni... csak meg ne tudja a feleségem, mennyibe kerül, mert még magamat is hülyének nézem, hogy ennyiért veszek szappant... de fene a pofámat, akkor is megveszem  :borz2:

Helyes gondolat. Amennyiben otthon bármiféle provokatív kijelentések hangzanak el életed párja részéről, szólj bátran és azt hiszem mindannyiunk nevében kijelenthetem, segítünk konspirálni. Egyébként én a legjobb módszert választottam, nevezetesen a női szekcióban leledzik a winter sale nevezetű szekció, és én rendeltem az asszonynak egy kis parfümöt (az 50 ml-es darabok most éppen 14 font környékén vannak) és meg sem fordult a fejében, hogy ostobaságot teszek.  ;D
Ezt a módszert követve az amúgy is méregdrága cucc horribilis összeggé növekszik, kerülendő. Szerintem olcsóbb egy napi morcosság elviselése (annak, akinek jó idegei vannak)  ;D

Rosszak az idegeim, inkább fizetek...  :evil:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Floris
« Válasz #10 Dátum: 2011. Április 06. - 15:12:15 »
Holnap érkeznek Angliából a szappanjaim  :fetreng:

Hja, én fürdőszappant készülök venni... csak meg ne tudja a feleségem, mennyibe kerül, mert még magamat is hülyének nézem, hogy ennyiért veszek szappant... de fene a pofámat, akkor is megveszem  :borz2:

Tudom miről beszélsz!  ;D De egyszer élünk, nem?  :sör:

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

FBP

  • Vendég
Re:Floris
« Válasz #11 Dátum: 2011. Április 06. - 15:24:18 »
Holnap érkeznek Angliából a szappanjaim  :fetreng:

Assszztaaa!!! Figyelitek!? Többesszámot használ  :'(

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Floris
« Válasz #12 Dátum: 2011. Április 06. - 15:34:15 »
Tesztelek pár szantálos szappant  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Floris
« Válasz #13 Dátum: 2011. Április 06. - 19:36:26 »
Tesztelek pár szantálos szappant  ;)
Oszt mesélj ám  :sör:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Floris
« Válasz #14 Dátum: 2011. Április 06. - 19:44:00 »
Feltétlenül ;) , de ezek fürdőszappanok, majd keresünk egy topicot neki, ahol nem off.

Oszt mesélj ám  :sör:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici