Szerző Téma: Alpa  (Megtekintve 44445 alkalommal)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Alpa
« Válasz #195 Dátum: 2017. Július 02. - 20:17:04 »
Képet sajnos nem készítettem, de majd legközelebb.
Alpa 378 - 1 Euro
Fougere - 2.95 Euro
Barbus krém - 1.15 Euro
Ezeket vettem.

Volt piros, és kék Windsor 1.75-ért, meg Cyphre, szintén ennyiért. Barbus szappan, és a krém akciós.
Megszagoltam a szivárványos Pitralont. Elsőre a sebbenzin szaga csapott meg. Azt kihagytam. Másfajtát nem láttam.

Francovka Lesana is került a kosárba. Hátha az asszony leszáll a Windsoromról, mert mostanában azzal kezeli az arcán a pattanásait. :D



Ezt az Alpa sort kipróbálnám/megszaglásznám én is.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Alpa
« Válasz #196 Dátum: 2017. Július 02. - 20:51:10 »
Gyere el!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Alpa
« Válasz #197 Dátum: 2017. Július 02. - 21:03:56 »
Elfelejtettem mondani, de volt a 378-hoz hasonló üvegű illatszer. De Alpa borotvakrémet nem láttam.


Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Alpa
« Válasz #198 Dátum: 2017. Július 02. - 21:06:48 »
Ez a termékpaletta, ha minden igaz, mármint az Alpa gyári, nem a 101 drogériás :)

https://www.alpa.cz/cs/e-shop/kolinske-vody-vody-po-holeni

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Alpa
« Válasz #199 Dátum: 2017. Július 02. - 21:17:58 »
"Gyűjtsd össze mind!"  ;D
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető szuszinho

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Alpa
« Válasz #200 Dátum: 2017. Július 03. - 11:44:47 »
Azt hiszem, valamikor átugrok én is. Bár úgy volt, hogy egy ideig nem veszek már semmit  :futyul:

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Alpa
« Válasz #201 Dátum: 2017. Július 03. - 18:26:50 »
Ha így lenne, gondolj majd rám egy Windsorral, kérlek.  ::)
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Alpa
« Válasz #202 Dátum: 2017. Augusztus 07. - 16:11:10 »
Hétvégén átugrottunk asszonnyal strandolni, és a 101 Drogériában körbenéztünk. Szerettem volna venni valamit, de egyik Alpa, Windsor termék sem jött be nekem. Mindegyik olyan vidéki búcsús, húsvéti kölnis, vasárnapi misére járós illat. Amúgy egyáltalán nem büdösek, de hozzám nem illenek. Barbus szappanon nagyon gondolkodtam, mert 1000 Ft alatt kapni 125 grammot egy olyan szappanból aminek a teljesítménye jó, de az illata olyan fura, hogy végül letettem róla. Meg az állaga is fura volt, mert szinte krém állagú, így én nem tekintek rá "igazi" szappanként. Hát végül üres kézzel jöttem el, mert más meg nem volt. Adam's-ből balzsam volt, de azokat meg nem kedvelem. Lord L111 klónt (szintén műanyagból) találtam még, de anyám... az de ocsmány, sz*r, gagyi volt 650 Ft-ért. Volt még Lord Tech klón is, műanyag fóliában, de azt is kihagytam inkább, mert láttam a minőségét. A strandon meg volt valami kínai borotva, azt hittem after shave, mert olyan dobozban volt. Az eladóval kibontattam, és kiderült, hogy egy díszdobozos fém pillangós borotva, és a doboz belső felén még tükör is volt, meg egy Lord SC csomagolású, de teljesen más kínai nevű klón penge. Érdekes volt ez az összeállítás kb 800 Ft-ért.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Alpa
« Válasz #203 Dátum: 2017. Augusztus 07. - 17:00:48 »
Érdekes dolgok ezek. Véleményem szerint nehéz a boltban eldönteni egy illat valódi értékét, bár lehet hogy csak az én szaglásom ennyire rossz. Akkor különösen gondban szoktam lenni, ha több illatot is megszagolok a választásnál, mert akkor gyakran teljesen összezavarodom. Legutóbb a Brut AS vásárlásánál 4 féle illat volt, amiket 2-3x oda-vissza szagolgattam, de a végére már azt sem tudtam melyik tetszik igazán, így aztán páromra bíztam a választást... Biztos mindenki járt már úgy az illatszerekkel, hogy a boltban tetszett neki valami, aztán pár alkalom használat után már nem annyira. Vagy ennek az ellenkezője, hogy mondjuk kapott ajándékba valamit, ami első használatkor nem jön be, de aztán megszereti az ember... A 378-at egy barátom vette meg nekem, amikor odaadta és megszagoltam, akkor nem éreztem úgy hogy tuti illat lenne. Talán ha én vagyok ott a boltban, akkor nem veszem meg. Aztán elkezdtem használni és megszerettem. Nincs sok aftershave-em, felváltva használom őket, de legtöbbször a 378 kerül elő :)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Alpa
« Válasz #204 Dátum: 2017. Augusztus 07. - 17:17:13 »
Azért az Alpában az is benne van, hogy jelentősen cizelláltabbá válik az illata, ahogy bőrre kerül. Gondolom, ez más kozmetikumokkal is előfordul.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Alpa
« Válasz #205 Dátum: 2017. Augusztus 07. - 20:09:49 »
Így igaz. Teljesen más bőrre kenve, mint ha csak úgy beleszimatol az ember az üvegbe.
A Barbus szappan állaga a Proraso-éhoz hasonló, lágy szappan. Az illata kicsit Figarós, szerintem. De jó az anyagösszetétele.
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Alpa
« Válasz #206 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 07:16:23 »
Mondjuk attól hogy "cizelláltabbá" válik az illat, a "vidéki búcsús, húsvéti kölnis, vasárnapi misére járós" jelleg leírás tökéletes. 200% retró, van, akinek bejön, van akinek nem. Nekem is szoknom kellett az első pár alkalommal, és még mindig leggyakrabban misérejárósnak használom, feleségem örömére. :)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Alpa
« Válasz #207 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 08:33:18 »
Arra értettem, hogy boltban szagolva más az illata, mint tényleges akcióban, ezért nem annyira meglepő, ha utólag tetszik meg az embernek.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Alpa
« Válasz #208 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 09:51:12 »
Arra értettem, hogy boltban szagolva más az illata, mint tényleges akcióban, ezért nem annyira meglepő, ha utólag tetszik meg az embernek.

Értettem, és nagyon jó szó rá a cizelláltabb! Mert - szerintem - nem lesz más az illata, csak az illatban más lesz domináns, más részlet kap figyelmet. De a jelleg szerintem nem változik - kellemes, időutazós retró.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Alpa
« Válasz #209 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 10:20:26 »
Arra értettem, hogy boltban szagolva más az illata, mint tényleges akcióban, ezért nem annyira meglepő, ha utólag tetszik meg az embernek.

Értettem, és nagyon jó szó rá a cizelláltabb! Mert - szerintem - nem lesz más az illata, csak az illatban más lesz domináns, más részlet kap figyelmet. De a jelleg szerintem nem változik - kellemes, időutazós retró.

Feleségem imádja rajtam az Alpákat, de borotválkozás után negyed órán belül, menj innen mert elhányom magam, olyan intenzív.
Utánna beáll, s kellemes, viszonylag hosszantartó illat válik belőle.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici