Szerző Téma: Nanny's Silly Soap  (Megtekintve 5331 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Nanny's Silly Soap
« Dátum: 2011. Február 26. - 23:40:08 »
.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Nanny's Silly Soap
« Válasz #1 Dátum: 2011. November 19. - 16:34:20 »
http://www.nannyssillysoap.com/ps/
Egy angol hölgy, Sharon Baxter vállalkozásáról van szó, házi készítésű szappanok. A b&b és egyéb review-k, és immár saját tapasztalat alapján kifejezetten lágy jellegűek a szappanjai, a honlapon kapható "kemény", és "new, softer", azaz feltehetőleg még lágyabb szappan is, különféle illatokban. Mivel kis üzemről van szó, ezért nem mindig van minden verzió, az áraik viszont a lehetőségekhez képest teljesen barátiak, luxusnak nem mondanám, de persze a Barbonnal nem tudja felvenni a versenyt olcsóságban.  ;)

Rendeltem tőle 4 mintát: illatmentes kecsketejes, citrom-lime kecsketejes, "arab éjszaka" és mentol-citrom kecsketejes változatokat. Ezek hivatalosan 10 g-osak, és dupla "simítózáras" (ezt az elnevezést is itt tanultam a fórumon! ;)) tasakokban jönnek. Az illatuk azonban még 2 műanyagrétegen is átüt!

Az illatmentest próbáltam ki ma. Valóban illatmentes (bár valami saját, kellemes kis aromája azért van), és tényleg lágy, legegyszerűbb volt ujjal kikaparni a megfelelőnek ítélt mennyiséget a tasakból, majd visszazárni (ez így tényleg nagyon praktikus), a kikapart pacsnit az ujj hegyéről meg belekenni a habosító edénybe (mint amikor a tubusos krémet belenyomom) és hajrá.
Habosítás szempontjából ez bizony tényleg inkább krémként működik - bár "fílingre" szappan - rájöttem, hogy lehet hozzá vizet nyomni bőven, sőt a nem-teljesen-kifacsart ecset sem árt, és mennyiségből sem kell fukarkodni belőle - a kezdeti vékony habhoz hozzáadtam még egy mandulányi szappant, valamint jó pár "kézbelerázásnyi" vizet és akkor olyan dús és krémes habot kaptam, mint eddig semmiből. Térfogatra nem nagy, de megállt volna benne a kanál.  :o
Az arcra kenve is kiváló: abszolúte nem esik össze, száradni is csak a lassú késes vacakolásom miatt száradt meg a végefelé helyenként. És amit még eddig egyetlen krémmel és szappannal sem sikerült: a 2. körben nem láttam különbséget a hab állagában és térfogatában!!!
Az arcot tényleg leápolja, egyáltalán nem szárítja, ha nem mentem volna 2. XTG kört a nyakamon a késsel, kb. annyira irritált volna a borotválkozás, mint egy Lord L6 és Feather (ami nálam eddig a "negatív csúcs", azaz szinte semmi irritációnak felel meg).
Síkosítás szempontból is felülmúl nálam minden eddigit, egyszerűen nem kellett félnem a borotvakés elakadásától.
Összességében ár-érték arányban egészen kiváló termékről beszélünk.  :borz2:  Ehhez mondjuk hozzá kell tenni azt, hogy amint a fentiekből is látszik, fogyási üteme kb. olyan mint egy krémé, ez a "megérősségét" picit árnyalja.





Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Nanny's Silly Soap
« Válasz #2 Dátum: 2011. November 20. - 21:47:17 »
A citrom-lime illattal folytatódott a tesztelés. Igen, kb. teáskanálnyi szappan kell a tisztességes habhoz, de az aztán olyan mint az álom, bár még annyit hozzátennék, hogy azért meg is kell dolgozni rendesen, többszöri vízhozzáadással. Kérdés, hogy a tégelyes verziónál hogy lehet ennyit kiszedni - valószínűleg ott is jobb a kézzel kaparás.
Az illat teljesen rendben van - sallagmentes citrom-lime. Akinek bejön (pl. nekem  ;D), bejön, akinek nem, nem. Az intenzitása is pont ideális - borotválkozás alatt betölti a fürdőszobát, ám utána csak nyomokban marad meg (vagy csak elnyomta a Proraso ASB műillata, ami ugyan nem kellemetlen, de kissé kiábrándító) - tudom, valaki a tartósabbakat szereti, őnáluk valószínűleg nem lesz nyerő Nanny.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Nanny's Silly Soap
« Válasz #3 Dátum: 2011. November 22. - 18:42:25 »
Következő illat: Ice & Slice, azaz lime (nem citrom, ahogy fentebb tévesen írtam) és mentol, kecsketejjel.
Ez bizony bejegeli az arcot, kb. úgy, mint a zöld Proraso pre-krém! Sajnos itt is kicsit sok nekem a mentol, olyannyira, hogy elkezdett folyni a könnyem, ami azért borotválkozás közben kissé kellemetlen. A szaghatás meg összességében leginkább a citromos Halls cukorkára  :D emlékeztet - nem rossz, de a fenti könnyeztető hatással együtt sajnos nem az én műfajom. A mintát azért majd elhasználom, de lehet, hogy inkább DE-re, ami gyorsabb, így kevesebbet könnyezek.  ;)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Nanny's Silly Soap
« Válasz #4 Dátum: 2011. November 23. - 23:45:08 »
...és végül az "Arabian Nights" illat. Kifejezetten szúrós, egyáltalán nem édeskés, "keleties" illat - azaz éreztem már egyik-másik komponensét, vagy hasonló keveréket, de nehéz hova tenni, mindenesetre bejön  ;D. A leírás szerint: tömjén, mirha, cédrus és bergamott. Intenzitás ld. citrom-lime: borotválkozás alatt végig az leng körül, de utána már csak épphogy érezni. Ez a szappan a többivel ellentétben nem kecsketejes, de síkosításban, ápoló hatásban nem éreztem különösebb különbséget.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Nanny's Silly Soap
« Válasz #5 Dátum: 2012. Február 01. - 11:24:27 »
Nanny's Silly szappanokkal mi a tapasztalat hosszú távon?
Szárít/ nem szárít, stb..?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Nanny's Silly Soap
« Válasz #6 Dátum: 2012. Július 31. - 22:03:38 »
Fém doboz jár a szappanhoz, vagy külön kell rendelni?

sandal&vetyver megérkezett egy szép fémdobozkában. illata nem durva, nem tolakodó, inkább a vetyver érződik rajta.
teszt később.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Nanny's Silly Soap
« Válasz #7 Dátum: 2012. Július 31. - 22:31:39 »
Ákos, amelyik abban van, ahhoz jár, amelyik nem abban van, ahhoz meg lehet rendelni.  :idea:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Nanny's Silly Soap
« Válasz #8 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 09:31:01 »
Egész barátságos árak vannak ezen a weboldalon. Szappan mellett pamacsot is árulnak:

http://www.nannyssillysoap.com/ps/product.php?id_product=16
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici