Szerző Téma: Muddy  (Megtekintve 5519 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Muddy
« Dátum: 2011. Március 03. - 21:28:42 »
.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Muddy
« Válasz #1 Dátum: 2011. Március 03. - 22:04:15 »
Első körben:

Üdv mindenkinek!

Továbbiakban:

Az elmúlt években egyre inkább tudatosult bennem, hogy szégyen, nem szégyen én biza tárgyfetisiszta vagyok. Szeretem a szép, egyedi, hagyományokon nyugvó és némi műszaki hátérrel rendelkező tárgyakat. Épp ezért mikor először olvasta a P&P blogot leragadtam egy délutánra. Aztán idetaláltam és itt elolvasgattam jó sok időt.
Osztán megérett az elhatározás és gyorsan rendeltem egy T&H megy egy GFT sample pack-ot, elkommunizáltam fater kb 20 éve nem használt sörtepamacsát és belevágtam első körben még patronos borotvával.

és akkor tetszett vala a pamacs a hab a pöcsörészés a szertartás...

Aztán előszedettem az öreggel a szintén kb.:20 éve nem használt DE-ét. Utánanézegettem és egy angol Gillette Tech-ről van szó, évjárat nem derült ki de 1959-nél régebbi, mert akkor kapta nagymuttertól nagykorúvá válásának okán. Ennek spec semmi jelentősége, de nekem kedvessé tett egy amúgy nem túl értékes tárgyat.

Aztán vettem bele pengét és kipróbáltam, elsőre fura volt de működött. Azóta - feleségem legnagyobb örömére - naponta borotválkozom, holott ez kevéssé volt rám jellemző az elmúlt években.

Majd az itteni infok alapján beslattyogtam egy Müller-be és vettem egy HJM super badger pamacsot, megszűntettem a kutyaszagot - bár ezt a vizslám kikérné magának, ugyanis esőben sincs olyan szaga - és most azzal is kísérletezgetek, hogy mely krém/szappan melyik pamaccsal milyen edényben milyen habot produkál. Ennek speciel semmi értelme, de szórakoztat.

Aztán beugrott, hogy kölök koromban játszadoztam a nagyfater otthoni borotvakésével - a munkahelyi valahol a duna mélyén hever - és előtúrtam azt is, azóta készülök Herr Flaschnerhez, hogy tud-e vele kezdeni vele valamit, ill. hogy beszerezzem az első használati késemet és végre szertartásosan szanaszét kaszaboljam a pofámat.

Elnézést a sok szócséplésért, akinek nincs kedve elolvasni, annak zanzásítva:

T&H Preshave oil,
Nivea/T&H krém,
Mühle Modern? szériájú super badger pamacs HJM márkajelzéssel,
Gillette Tech DE,
"Nagy Ferencz" féle egyelőre használhatatlan kés,
T&H Ultimate Comfort, GFT szandálfa aftershave.

Ezennel befejezem a hosszúra nyúlt szócséplést.

OFF
ui.: a dohányzókarrieremet pipával kezdtem, vissza kéne szoknom rá a...
ON





zsolabácsi

  • Vendég
Re:Muddy
« Válasz #2 Dátum: 2011. Március 03. - 22:07:18 »
 ;)

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Muddy
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 06. - 16:23:35 »
Aztán beugrott, hogy kölök koromban játszadoztam a nagyfater otthoni borotvakésével - a munkahelyi valahol a duna mélyén hever - és előtúrtam azt is, azóta készülök Herr Flaschnerhez, hogy tud-e vele kezdeni vele valamit, ill. hogy beszerezzem az első használati késemet és végre szertartásosan szanaszét kaszaboljam a pofámat.

Kétszer borotválkoztam eddig késsel és mondhatom igazán provokatív voltam: WTG, XTG, ATG, jobb kéz, ball kéz, és ahogy Longball mondta nekem egyszer: "Nagyon nehéz megvágni magad...", még pontvérzésem sem lett. Úgyhogy csak bátran. Ja, és üdv a fórumon!
Novaculum habeo.

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Muddy
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 07. - 22:29:02 »
Aztán beugrott, hogy kölök koromban játszadoztam a nagyfater otthoni borotvakésével - a munkahelyi valahol a duna mélyén hever - és előtúrtam azt is, azóta készülök Herr Flaschnerhez, hogy tud-e vele kezdeni vele valamit, ill. hogy beszerezzem az első használati késemet és végre szertartásosan szanaszét kaszaboljam a pofámat.

Kétszer borotválkoztam eddig késsel és mondhatom igazán provokatív voltam: WTG, XTG, ATG, jobb kéz, ball kéz, és ahogy Longball mondta nekem egyszer: "Nagyon nehéz megvágni magad...", még pontvérzésem sem lett. Úgyhogy csak bátran. Ja, és üdv a fórumon!

Köszönöm a bíztatást, természetesen nem menekültök, mert beszámolok majd a fejleményekről.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici