Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 320397 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1485 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 18:52:18 »
Amúgy a nyitott fésűs borotva nem téphet bele a szakállba? Tehát, hogy bele akadhat vagy ilyesmi?

A fésűs borotva azért jó a szakállhoz, mert azzal egyben meg is tudod fésülni a szakálladat, nem kell külön fésűt tartanod  :crazy:



A tanult kolléga szavaiban ne bízz, annyi igazsága van, hogy egyszer meg tudod fésűlni, de akkor véglegesen kifésülöd a kócokat belőle.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Anwar

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1486 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 20:13:45 »
 ;D ;D ;D

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1487 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 14:26:32 »
Amúgy a nyitott fésűs borotva nem téphet bele a szakállba? Tehát, hogy bele akadhat vagy ilyesmi?

5-6 centit is simán visz, ha jó a penge.

Üdv

Á

Nem elérhető Anwar

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1488 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 19:28:15 »
Amúgy a nyitott fésűs borotva nem téphet bele a szakállba? Tehát, hogy bele akadhat vagy ilyesmi?

5-6 centit is simán visz, ha jó a penge.

Üdv

Á

Értem köszönöm! :)

Nem elérhető Danny

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1489 Dátum: 2016. November 05. - 14:09:14 »
Üdv!
Nemrég vettem két fórumtárstól is egy-egy borotvakést, nagyon megtetszett ez a fajta borotválkozás (ma lesz a 4. alkalom :) ) Eddig egy 4-5 centis régi, de új bőröv "alapanyagon" húztam meg a kést borotválkozás előtt - közben, és most szeretnék venni egy normális, akaszthatós szíjat. Picit olvasgattam és látom van olyan szíj, aminek az egyik oldalán szövet van...Arra még nem derült fény számomra, hogy az miért jó, de kaptam egy https://www.wetshaving.hu/termekek/kiegeszitok/borotva-karbantartas/marhabor-borotvaszij linket. Kérdésem az lenne, hogy ezt használja valaki / jó-e, illetve szívesen fogadok tanácsokat, ötleteket is honnan, kitől, mennyiért :)

Köszönöm szépen!

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1490 Dátum: 2016. November 25. - 15:03:03 »
Sziasztok Skacok :hat:
Egy jóbarátom kérdését-kérését tolmácsolnám felétekINos először is megadtam neki a neki a kezdő"löketet"a DE borotválkozással kapcsolatban,kicsit vegyes eredménnyel ???  Még a fórumra való regisztrációval kapcsolatban kell győzködnöm....
Neki a TTO-k tetszenek nagyon,sajnos az én készletem csak két típust tartalmaz:Slim Twist,Astra 901..Ezek voltak nála kipróbálás címén.
Az Astra 1hét után a postaládámban landolt egy borítékban,"Ba...d meg"felirattal,ebből levontam a következtetést,hogy nem jött be neki :idea:  :crazy:
Azt mondja,alig mert dolgozni menni,úgy meghámozta a képét ;D
A Slim Twist már sokkal jobban teljesített nála,azt meg is szerette. Mivel ragaszkodik az új készülékhez,ezért a Feather Populart ajánlottam neki.
Sajnos azonban erről én sem tudtam neki véleményt mondani,tapasztalatot átadni,mert nem emlékszem hogy próbáltam volna,vagy ha igen,akkor már a múlt homályába veszett a tapasztalat.. Az Feather AS-t próbáltam,de az sok neki anyagilag kezdésnek.Meg hát nem is TTO ugye...
Véleményt-tanácsot kérnék tőletek,hogy a Twisthez képest hogy teljesít a Popular?Kezdőnek szóba jöhet? Vagy szóba jöhetnek a kínai TTO-k is? Weishi,Ming Shi,stb??Sajnos ezeket sem próbáltam még,úgyhogy érdemben nem tudtam neki mit tanácsolni.. Tudatlanul meg nem akarom rábeszélni semmire,mert ha melléfog és a végén még rosszul sül el a dolog,elijesztek egy leendő DE-s kollegát és megutáltatom vele a borotválkozás eme nemes művészetét!
Segítségeteket előre is nagyon szépen köszöni és köszönöm énis!








Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1491 Dátum: 2016. November 25. - 15:26:32 »
A popular, állítólag, a feather pengével tökéletes.

Esetleg tudok adni neki egy nyitott fésüs Solunát. Nem egy tl borotva, ellenben nem is,veszélyes, akár sok napos borostához is ajánlható.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1492 Dátum: 2016. November 25. - 15:38:00 »
Köszönöm a gyors és segítő választ pmol kolléga :bow:
Jeleztem neki énis hogy nem muszály újat venni,hisz annyi sok jó beretva van használtba is...egy minimális munkával meg tökéletesen meg lehet puceválni-fertőtleniteni stb..
Én a Solunáimat már likvidáltam,de tolmácsolom az ajánlatodat neki,ha ok,akkor jelzem PÜ-ben feléd,megmondod mennyi az annyi,és jöhet a posta...
Zoli

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1493 Dátum: 2016. November 25. - 15:45:13 »
Nekem van egy Weishi-m. Engedékeny, szép, olcsó. Annyira, hogy nekiadtam az asszonynak. Attól aztán tönkrement, biztos leesett. De kezdő borotvának merem ajánlani!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1494 Dátum: 2016. November 25. - 17:27:20 »
Köszönöm a gyors és segítő választ pmol kolléga :bow:
Jeleztem neki énis hogy nem muszály újat venni,hisz annyi sok jó beretva van használtba is...egy minimális munkával meg tökéletesen meg lehet puceválni-fertőtleniteni stb..
Én a Solunáimat már likvidáltam,de tolmácsolom az ajánlatodat neki,ha ok,akkor jelzem PÜ-ben feléd,megmondod mennyi az annyi,és jöhet a posta...
Zoli

Null forint.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1495 Dátum: 2016. December 02. - 19:38:27 »
Van nekem egy EJ 89L borotvám, amivel nagyon szépen, alaposan meg tudok borotválkozni, pontvérzés nélkül, de valahogy mégsem vagyok tökéletesen elégedett az eredménnyel... Azt hiszem túlságosan is alapos, 2 naponta nem tudnék ezzel borotválkozni, mert az már sok lenne a bőrömnek ill. alig van még akkor számottevő hosszúsága a borostámnak. Az orrom alatt, az államon néha pirosas a bőr majd egy napig borotválkozás után, gondolom ott elvékonyodik ilyenkor a bőröm. Pedig ezt kíméletes eszköznek tartják. Mit gondoltok a technikámmal lehet probléma, vagy érdemes lenne egy másik borotvát is megpróbálnom? Ha ez utóbbi, akkor mi lenne a megfelelő? (Tényleg nagyon "könnyű kézzel" borotválkozok, nem nyomom egy kicsit sem...)


Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1496 Dátum: 2016. December 02. - 19:49:55 »
Az előkészítés rendben van? Elég alapos?
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1497 Dátum: 2016. December 02. - 19:54:30 »
Általában este borotválkozok, fürdés után. Egyéb előkészítést nem csinálok, gondoltam nincs rá szükség, mert nem az a nagyon erős, sűrű arcszőröm van...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1498 Dátum: 2016. December 02. - 20:04:52 »
Az a baj, hogy a 89-s, éérzékeny, és szük szögben dolgozik jól.
Mivel az említett területen, még nem találod a szöget meg, ezért önkéntelen nyomod.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1499 Dátum: 2016. December 02. - 20:20:04 »
Ha a nyolcvankilenc sok, próbáld meg a Gillette Tech-et.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici