Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 305858 alkalommal)

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1515 Dátum: 2017. Január 18. - 11:47:39 »
A shavette előtt meg a DE nyert, de ezt most hagyjuk!
Ne hagyjuk!
 :+1:

Mostanában gondokodtam egy parker shavette vételen  :)

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1516 Dátum: 2017. Január 18. - 22:39:22 »

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1517 Dátum: 2017. Január 18. - 22:45:11 »
Fodrászkellék-boltokban is érdemes megnézni - bár a haászban már nem -, esetleg távol-keleti mindenesekben. Meg régi fiókok mélyén.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1518 Dátum: 2017. Január 18. - 22:59:26 »
Nem jutott eszembe jobb hely, ahol feltegyem a kerdest. Szeretnek valami jo OC borotvat, ne kerdezzetek, hogy miert. Es asszem ujat, de legalabbis modern, nem vintage darabot.
Na az van, hogy talan a legkellemesebb borotvalkozasokat a Parker24C-vel erem el. Kezdoknek is szoktam ajanlani, nagyon hiszek benne, megbocsajto es hatekony egyben.
Az elso generacios Phoenix DOC viszont eleg nagy csalodas volt, kb lehetetlen borotvalkozni vele, borostas maradok. Mondjuk az a legszebb borotvam, de csak nezem. Mas OC-m nincs.

Ilyen felutes utan mit ajanlanatok? Karakterisztikara egyebkent az volna jo, hogy mindenkepp legyen hatekony, es bar az nem baj, ha a 24C-nel picit agresszivabb, de semmi durvulasra nem vagyom. Ezt csak arra irom, hogy valoszonuleg R41-et nem akarok, sem a legtobbszor ahhoz hasonlitott Fatip Grande-t. Ha nagy a merites, akkor a hosszabb nyelu nehezebbeket jobb szeretem a rovid konnyueknel.

Nem csak tipusnevek erdekelnenek, hanem az erveitek is, melyiket miert szeretitek.

Ja, es megegy az elozotol tok fuggetlen kerdes. Ha konturborotvalas volna a cel, akkor milyen DE-t tartotok optimalisnak? Asszem leginkabb az a bajom, hogy a borotvak feje kitakarja a konturvonalat. Kest nem akarok, shavette van, csak a nyakamon meg nem tudom jol hasznalni.



"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1519 Dátum: 2017. Január 18. - 23:31:29 »
Így hirtelen, telefonról csak annyit, hogy a Fatip Grande-nak semmi köze az R41-hez. Alapos, de nem igényel extra odafigyelést, nagyon jól használható OC.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1520 Dátum: 2017. Január 18. - 23:35:18 »
Kontúrra meg valami régi OC, pl. egy régi gillette. Elég vékony ahhoz, hogy jól lásd az élt. Tényleg, a Gillette old type is egy alapos, de nem gyilkos borotva. Mondjuk nem új, az tény :)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1521 Dátum: 2017. Január 19. - 06:40:40 »
Szerintem se zárd ki a Fatipot! Nagyon patent kis eszköz.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1522 Dátum: 2017. Január 19. - 07:15:04 »
Sziasztok,

Timsót hol érdemes beszerezni?

Itt.

Najel Timsó tömb

http://shop.egeszsegguru.hu/Najel_Kristalydezodor_-_Timso_tomb-termek-191653

Magyarország területére ingyenes a kiszállítás.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1523 Dátum: 2017. Január 19. - 09:56:16 »
@szekelya

Próbáltál már R41-et, vagy csak a híre alapján gondolod durvának?
Nálam egy 2013-as fejű Grande lakik a polcon, és egy jó pengével nem durva, nekem az egyik kedvencem. A hosszabb, nehezebb nyéllel nagyon jól lehet terelgetni az arcon.  Az "eredeti" könnyebb nyelű érdekes módon nem működött nálam, el is adtam.
(szerintem)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1524 Dátum: 2017. Január 19. - 11:12:31 »
@szekelya

Próbáltál már R41-et, vagy csak a híre alapján gondolod durvának?
Nálam egy 2013-as fejű Grande lakik a polcon, és egy jó pengével nem durva, nekem az egyik kedvencem. A hosszabb, nehezebb nyéllel nagyon jól lehet terelgetni az arcon.  Az "eredeti" könnyebb nyelű érdekes módon nem működött nálam, el is adtam.

Kizarolag a hire alapjan tartom durvanak. Csodalkozol? Minden idevago forumon, itt is mashol is az agresszivitas csucsa, keshez hasonlitjak a szukseges fokuszaltsag szintjet, kb, mintha a pengevel a kezedben mennel az arcodnak. Ezt mondjak. Sikba allitja az arcodat, nem ragaszkodsz tobbe az egyenetlensegekhez, borhibakhoz, pattanasokhoz, mert az elso kor utan nem lesznek olyanjaid. Ilyen hirrel ez nekem nem kell.

Fatip-et atgondolom. Nem keves, de nem is irgalmatlanul sok probalkozas utan minden borotvamban feather vagy zold astra kot ki, szeretem az ilyen eles pengeket. Ha esetleg ismered a Parker24C-t / 26C-t, akkor tudhatod, hogy milyen egy nem agressziv, de nagyon hatekony borotva, olyasmit szeretnek, de adhat mas erzest, picit aggresszivebbet is akar, de maradjon meg a megszokott kenyelem.

Az OC-k meg tetszenek. :)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1525 Dátum: 2017. Január 19. - 11:19:08 »
Barátom!

Nem eszik olyan forrón a kását, mint ahogyan főzik!

Tény, hogy az 41-s alaposabb, mint az általad felsoroltak nagyrésze.

De kis figyelemmel, könnyen át lehet a kezdeti meglepiken lépni.

S mivel, a 2011-s, gyakorlatilag beszerezhetetlen, a 2013 meg ahoz képedt 89-s fej, sok félnivalód nem lehet.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1526 Dátum: 2017. Január 19. - 12:30:25 »

S mivel, a 2011-s, gyakorlatilag beszerezhetetlen, a 2013 meg ahoz képedt 89-s fej, sok félnivalód nem lehet.

Pmol, nyugtass meg, hogy csak a drámai hatás miatt mondod!
ha tényleg ennyivel agresszívebb, akkor nem is keresem tovább, bőven elég nekem a 2013-as es a Fatip+éles penge alapossága

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1527 Dátum: 2017. Január 19. - 12:34:18 »

S mivel, a 2011-s, gyakorlatilag beszerezhetetlen, a 2013 meg ahoz képedt 89-s fej, sok félnivalód nem lehet.

Pmol, nyugtass meg, hogy csak a drámai hatás miatt mondod!
ha tényleg ennyivel agresszívebb, akkor nem is keresem tovább, bőven elég nekem a 2013-as es a Fatip+éles penge alapossága

Költői túlzás, csak érzékeltetni akartam, ekkora agresszivitás külömbsége van.

Én,.aki a 2011-hez szoktam, a 2013 érezhetően szelídebb.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1528 Dátum: 2017. Január 19. - 12:48:38 »
ok, akkor még fent hagyom a bakancslistámon.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1529 Dátum: 2017. Január 19. - 13:05:10 »
@szekelya

Nekem az a tapasztalatom az R41/2013-al,hogy a penge ami harapóssá teszi.Pl : Feather,zöld Astra agresszív lesz tőle.De pl : Personna Blue,Rapira,Voskhod ezekkel meg jámbor lesz.Ha tudod kezelni és jó szappant használsz hozzá egy nagyon jó készülék.És ahogy pmol322 írja a helyes szög az archoz.Az elején jó párszor sikerült pontvérzéseket produkálnom borotválkozás közben,de ez már a múlté.Az elején még 3-4 naponta mertem csak használni,most lazán tudok naponta is borotválkozni vele ha kell,irritáció és pont vérzés nélkül.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici