Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 320656 alkalommal)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1605 Dátum: 2017. Május 09. - 11:57:53 »
Annak a tömbnek csak a "talpa" éles. Miért nem bármely más oldalát használod?
Egyébként majd szépen lekerekednek a sarkai, viszonylag gyorsan. (Szerintem ez a fajta mindig használandó, nem csak vérzésre, helyileg. Hideg vizes arcöblítés után szoktam a vizes kővel végigmenni - jelzi, hol voltam túl alapos -, utána elpakolászok, hagyom száradni. Aztán ismét öblítés, törölközővel felitattom a nedvességet és jöhet az AS.)

Mondjuk én meg papírral tudom megvágni magam, a kelleténél jóval gyakrabban...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1606 Dátum: 2017. Május 09. - 14:09:05 »
A tömb tetejének két rövidebb éle le van gyárilag gömbölyítve, de a két hosszabb nincs és az kicsit recés is. Én is a nedves arcomon mentem végig vele körkörös mozdulatokkal és nem voltam elég óvatos, így a szám alatti régi sebhelybe, ami borotválkozásnál is igen kényes hely, sikerült beleakadnom a tömb egyenletlen élével. Ennyi történt, béna voltam :)

Egyébként egy használt Kapitánnyal körbekarcoltam a tetejétől egy ujjnyira és csak onnan szedtem le a fóliát, az alján rajta maradt. Talán így praktikusabb használni és tárolni is. Három alkalmon vagyok túl, kezd lassan kifényesedni, simulni a felülete. Biztos hamarosan be fog kopni ez is :)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1607 Dátum: 2017. Május 09. - 14:24:23 »
Bevizezett ujjal mosogasd, és kisimul.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1608 Dátum: 2017. Május 09. - 14:27:11 »
Otthonomban az előző tulajdonos derelinquálta felmenője timsóját és - fürdőszobában tárolt, valamint pálcikává köszörült - kését. Mondjuk a kés tokja jó állapotú, így a sajátomat fájdalom, de beleköltöztettem az eredeti sajátjából.

Az a timsó egy törölközőből varrt zsákban lakik, marokba simuló szakócaformájú (kb. csepp alakú keresztmetszet) és jó nagy.
Nem rossz ötlet a tárolásra, ide akartam kilyukadni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1609 Dátum: 2017. Május 14. - 10:10:05 »
Inkább ide válaszolok a Lord borotvás téma helyett.

Megnéztem a Cinkénél 3460 Ft volt a szállítással együtt a végösszeg. Nekem is bejött, igaz más szappanokkal nincs még összehasonlítási alapom. :)
Palmolive rúdszappant elvileg vehetsz a Müllerben, ha gyűjteményt akarsz kezdeni... de csak nehogy rábeszélésnek vedd! :-)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1610 Dátum: 2017. Május 14. - 10:28:12 »
Köszi a tippet! Nem igazán esik útba egy Müller se mostanában, de már tervben van, hogyha legközelebb a vecsési vagy a hatvani mellett megyek el, akkor okvetlenül benézek :)

Egyébként a Cella szappant néztem ki a külföldi webshopok kínálatának nézegetése közben. Rám hat az ötletes, mókás dizájn, szerintem a csomagolással kell elsősorban eladni a terméket, hiszen azzal találkozik először a vevő. Van esetleg valakinek tapasztalata a Cella-val kapcsolatban?


Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1611 Dátum: 2017. Május 14. - 10:32:37 »
Cdak jókat, müködése, állaga kb cinke.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1612 Dátum: 2017. Május 14. - 10:34:32 »
Köszi! :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1613 Dátum: 2017. Május 14. - 10:52:40 »
Köszi a tippet! Nem igazán esik útba egy Müller se mostanában, de már tervben van, hogyha legközelebb a vecsési vagy a hatvani mellett megyek el, akkor okvetlenül benézek :)

Egyébként a Cella szappant néztem ki a külföldi webshopok kínálatának nézegetése közben.
Szívesen!

Webes vásárlásnál természetesen nincs semmilyen korlátozó tényező, úgy bármilyen szappan elérhető összehasonlítási alap képzése céljából. Offline viszont hirtelenjében nem nagyon tudnék a Palmolive-en kívül más, működő szappant mondani.
Viszont az elég jó, a meglévő 2 Cinkémhez képest talán egy hangyányival krémesebb, sűrűbb. (A Mahogany&Teakwoodhoz képest biztos, a Sands-hez képest talán azonos.)

De az is lehet, hogy csak többet használok belőle az arcra dörgölés során, mint a Cinkéből körözve.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1614 Dátum: 2017. Május 16. - 11:38:24 »
A Palmolive borotvakrémet mennyiért szoktátok venni? Már aki szokott olyat vásárolni :)

Van nálunk egy olasz diszkont bolt és ma megnéztem a borotválkozós cuccaikat. Készülékből eldobhatósok voltak csak nekik. Borotvahabból számtalan féle, nagyrészük ismeretlen, de volt zöld Proraso 100 ml-es ha jól emlékszem 449 Ft-ért. Borotvakrémből pedig volt zöld és piros Palmolive 100 ml-es.

Azért linkelek képet, mert úgy látom a neten, hogy nem egységes a csomagolás... ezek pontosan ilyenek voltak...

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/33/14/f9/3314f9f15a8af989ae4a0ba913bf9526.jpg

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1615 Dátum: 2017. Május 16. - 12:58:30 »
Hol van ez a diszkont pontosan?
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1616 Dátum: 2017. Május 16. - 13:08:08 »
Szigetszentmiklós, Ifjúság útja... Miklós Pláza...

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1617 Dátum: 2017. Május 16. - 13:11:21 »
Biztos Proraso-t láttál?  ??? Nehéz elhinni, főleg azért az árért. A piros Palmolive is igen ritka kis hazánkban.
De ha igazad van és meg tudjuk beszélni, akkor én kérnék mindenből egyet, a postát meg állom  :bow:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1618 Dátum: 2017. Május 16. - 13:13:15 »
Az volt, kicsi 100 ml-es zöld Proraso Borotvahab. Holnap megyek megint arra és megnézem, sőt lefotózom, az a biztos :)

A Palmolive 519 Ft volt és 100 ml-es.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1619 Dátum: 2017. Május 16. - 13:14:56 »
Ja, hab? Az nem kell, korábban volt, de azzal nem voltam megelégedve. Szerintem a krém (talán a szappan is) jobb belőle. A fénykép jó ötlet :D
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici