Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 321559 alkalommal)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1665 Dátum: 2017. Július 25. - 16:21:29 »
Itt nálunk a D'amaris krémeket mindenhol kapni. Most új csomagolásban vanak, más a design.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1666 Dátum: 2017. Július 25. - 16:24:05 »
Jutt eszembe a krémekröl, Barbon nálunk is kapható, de Figaró nem.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1667 Dátum: 2017. Július 25. - 22:24:50 »
Egy ilyen új dizájnosat beszereztem, kíváncs vagyok, hogy milyen működés közben.
(Az biztos, hogy az új külső nekem nagyon tetszik!  :) )
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Stiri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1668 Dátum: 2017. Szeptember 22. - 22:32:36 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni késes borotva vásárlásban!
Teljesen kezdőként nem tudom eldönteni, hogy melyik márkát szabad megvenni! Már egy pár napja olvasom a fórumot de nem jutok előrébb a megfejtésben!
Szeretnék egy olyan borotvát ami jó éltartó / nem kell 10 alkalom után kövön is megfenni/, gondolok itt arra, hogy pl, bőrön egy párszor használat előt áthúzni és mehet az akció. Vagy Ha pl véletlenül leesne akkor ne menjen tönkre az éle vagy ne törjön szét! A nyele mondjuk 5 év után ne maradjon a kezembe stb. stb. Nem tudom, hogy van e ilyen ami ezeknek a kritériumoknak megfelel de ha van segítsetek ne tartsátok magatokban!
Melyik márkában bízzak? Böker, Dovo, Thiers Issard... Mondjuk az utolsóról egész jókat olvastam!
A penge milyen anyagból legyen? Szerszám acél, szénacél, c150, k460 stb stb... annyi mindent olvastam, hogy már fogalmam sincs milyet is válasszak meg melyik is lenne ideális!?
Esetleg tudnátok EU-s webshopokat ahol körül tudnék nézni és nagy a választék? Eddig ezeket találtam: www.theinvisibleedge.co.uk, rasiermesser-shop.de, der-schleifer.de !
Vagy esetleg olyan embert aki nem aranyárban készít borotva késeket? Mert ha van ilyen inkább az ő zsebébe raknám a pénzt és nem egy webshopéba!
Elnézést, hogy ilyen kacifántosan és ennyi mindent kérdezek elsőre, de már kezd káosz lenni a fejemben és szeretnék egy jó késes borotvát bírtokolni és teljes megelégedéssel használni!  :borotva:

A válaszokat előre is köszönöm!  :bow:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1669 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 07:03:45 »
Ha rám hallgatsz, akkor azt csinálsz amit akarsz, de körbenáznék a helyedben itt az eladban, elég jó kések bukkannak fel, korrekt árakon.

Tudvalavő - tisztelet a kivételeknek -, a manaoság kapható uj kések, sokszor nyomukba se érnek a 40-80 éves társaiknak.

Kinézett kést Bovapex barátunk megélezi nekednémi dotációért, s akár igen reális áron, nyelezi és fel is újítja.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1670 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 07:47:16 »
Szerintem ejtésbiztos kés nem nagyon létezhet.

Az említett 3 márka tisztességes - a TI-t tartják a leginkább éltartónak, azt hiszem -, s állítólag a kínai Gold Dollar is jó, ha megéleztetted. A Revisor is létezik még, webshopjuk legalábbis van.

Nekem egy itt beszerzett, idősebb Biedermeierem van kb. fél éve, s ha éppen elég hajlékony a csuklóm, biliárdgolyó simaságúra gyalulom vele a képem. Eddig még nem éreztem úgy, hogy vissza kéne vinnem Bowapexhez éleztetni.
Szerintem is érdemes az apróhirdetésekben vadászni használt kést, elég jó példányok szoktak felkerülni.

(Azt sajnálom csak, hogy a megvétele utáni hónapokban itt 2x is felbukkant TI-re nem haraptam rá. Szép kés volt!)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1671 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 10:28:48 »
Ez is GD:

"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1672 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 12:20:13 »
 Nekem van egy késem ami kibírta, hogy kb 190 cm magasból zuhanva a mosdókagyló érintésével landolt a padlón és sérülésmentesen megúszta a dolgot. Roh@dt nagy szerencsém volt......
Szvsz egy késnél nem szempont az "ütésállóság".
 A helyedbe én is valami szép régi  használt kést keresnék, ami valószínűleg már többszörösen is  teljesítette a "nyele mondjuk 5 év után ne maradjon a kezembe" kritériumot.
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1673 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 12:26:14 »
Dédnagyapám megtalált két borotva kése sajnos mind repedt, törött állapotban voltak, biztos leejtette őket.
Egyébként az a Gold Dollár kés nagyon szép, bár nem borotválkoztam még soha késsel azért megkérdem, mennyibe kerül egy ilyen?
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Stiri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1674 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 12:44:36 »
Nem ütni, vágni, dobálni szertném csak mi van ha pl véletlenül kicsúszik az ember kezéből?! Remélem így már érthetőbb a dolog :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1675 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 13:45:02 »
Akkor meg kell állni az utánakapás reflexét. Nem éri meg.

Egyébként nem igazán csúszik, ha száraz kézzel fogod meg, illetve ha rovátkolt. Lehet, hogy kezdő reflex részemről, de határozottan, erősen szoktam fogni, még sose éreztem úgy, hogy kicsúszhatna a kezemből.

Gondolom, az az acél, ami nem olyan rideg, hogy leejtve eltörjön, az nem tud elég éles lenni. Ezt a műszaki ismeretekkel is rendelkező fórumtársak biztosan tudják pontosítani!

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1676 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 13:48:50 »
Dédnagyapám megtalált két borotva kése sajnos mind repedt, törött állapotban voltak, biztos leejtette őket.
Egyébként az a Gold Dollár kés nagyon szép, bár nem borotválkoztam még soha késsel azért megkérdem, mennyibe kerül egy ilyen?
Nem drágák, sőt:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=gold+dollar+razor&_frs=1

Nem tudom, melyik modell szerepel a képen.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1677 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 14:06:08 »
66-os + homokolt G10 nyél
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1678 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 14:08:47 »
Köszönöm a linket.
Nem gondoltam volna, hogy ennyire ólcsók és még ingyen házhoz is szállítják.
Ha belevágok majd egyszer a késes borotválkozásban biztos ez a márka lesz a kezdő késem.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1679 Dátum: 2017. Szeptember 23. - 14:12:04 »
A linken is van  66os és úgy nézem az is a lególcsóbb.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici