Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 316673 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1725 Dátum: 2018. Október 30. - 15:36:19 »
Az állítható, a Futur klón, amit először linkeltél biztosan nem lesz jó kezdőnek. Ha az aliról akarsz vásárolni, akkor mindent a Yaqitól vegyél szerintem.

Borotvában kezdőnek én inkább ezt a 89-es fejeset ajánlanám:

https://www.aliexpress.com/store/product/Chrome-Color-Wet-Shaving-Double-Edge-Safety-Razor-Gift/2986023_32849405370.html

és vennék hozzá egy OC vagy méginkább egy DOC fejet, utóbbi egy nagyon-nagyon jó cucc:

https://www.aliexpress.com/store/product/Yaqi-Mellon-Safety-Razor-Head-Without-Logo-for-Shaving-Razors/2986023_32853918904.html

Pamacsban szerintem szintetikussal érdemesebb indítani. Nincs szaga, nem hullik, nem kell áztatni, gyorsan szárad, ésatöbbi. Rengeteg szín és forma közül válogathatsz kedvező áron. 24-es Tuxedok lesznek már 4 dollártól a 11.11-es akciókban.

Ha megvárod a 11.11-es akciókat akkor egészen jó áron meglehet a szett és egy postával megérkezik pár héten belül.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1726 Dátum: 2018. Október 30. - 15:38:17 »
A borotváról itt lathatsz videót ( meg rólam):

https://youtu.be/Ac5xk4biYf4
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1727 Dátum: 2018. Október 30. - 15:44:46 »
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.  :thanks:

Ahogy írtam a yaqi borotva nagyon tetszik első pillanattól, akkor be is ruházok rá.
A yaqi szintetikus pamacsokat megnézem, és amelyik szimpatikusnak tűnik arról kikérném a véleményeteket.  :bow: Szappanból megnézem/megszaglászom a Palmolive-eket. A Balatoni borotva szappanok is szimpatikusak, ezek inkább online beszerezhetőek vagy boltba kaphatók (DM, Müller)?

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1728 Dátum: 2018. Október 30. - 16:00:16 »
A második, yaqi borotva az egy tökéletes, akár végleges.

Vennék az alin a yaqitól egy 26mm szintetikusat.

Utanna palmolive vagy arko szappan, nincs 10 ezer a vége, s talán elég is.
+1
Teljesen egyetértek szaktárs :-)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1729 Dátum: 2018. Október 30. - 16:03:14 »
Ezek a nagy/széles fejek, amik oldalt elfedik a pengét nekem nem jöttek be, azért fontold meg egy klasszikusabb külön fej beszerzését is. Nem drága és úgyis jön a csomag. A nyélhez kompatibilis lesz. Mondjuk ez a sima csőnyél se tudom mennyire lesz jó, kényelmes azzal a hat darab bemarással, de végülis ha ez tetszik...

A Palmolive borotvaszappant stick formában találod. A Müllerben kapható. Csak egyféle van.



Balatonit a facebookon keresztül tudsz venni legegyszerűbben.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1730 Dátum: 2018. Október 30. - 16:03:38 »
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.  :thanks:

Ahogy írtam a yaqi borotva nagyon tetszik első pillanattól, akkor be is ruházok rá.
A yaqi szintetikus pamacsokat megnézem, és amelyik szimpatikusnak tűnik arról kikérném a véleményeteket.  Szappanból megnézem/megszaglászom a Palmolive-eket. A Balatoni borotva szappanok is szimpatikusak, ezek inkább online beszerezhetőek vagy boltba kaphatók (DM, Müller)?
Balatoni borotvaszappan jelenleg online rendeléssel. A facebookon Balatoni szappan néven találod meg. Esetleg ha November 10.-én Budapesten jársz, akkor személyesen is szagolhatsz, vasárolhatsz tőlük a borotvatalálkozón.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1731 Dátum: 2018. Október 30. - 16:19:15 »
Szóval az általam kinézett borotva szára kompatibilis a yaqi DOC fejjel? Megfontolandó... Őszintén szolva azok a yaqi borotvák is eszméletlenül tetszenek amiket belinkeltél.
November 10.-én Pesten leszek, de céges happening miatt. Hol lesz a találkozó?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1732 Dátum: 2018. Október 30. - 16:20:18 »
Ezek a nagy/széles fejek, amik oldalt elfedik a pengét nekem nem jöttek be, azért fontold meg egy klasszikusabb külön fej beszerzését is. Nem drága és úgyis jön a csomag. A nyélhez kompatibilis lesz. Mondjuk ez a sima csőnyél se tudom mennyire lesz jó, kényelmes azzal a hat darab bemarással, de végülis ha ez tetszik...

A Palmolive borotvaszappant stick formában találod. A Müllerben kapható. Csak egyféle van.



Balatonit a facebookon keresztül tudsz venni legegyszerűbben.

Most ízlések és pofonokról bszélsz, s nem akarlak megbántani, nem egy olyan embercszemszögéből, aki egyetvszeretne akár véglegesnek beszerezni.

Ne a hobbysta gyűjtő szóljon belőlled, hanem a minimalis befektetéssel elérhető maximális sikerfaktor.

Bocs hogy bekevauzok.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1733 Dátum: 2018. Október 30. - 16:23:40 »
Szóval az általam kinézett borotva szára kompatibilis a yaqi DOC fejjel? Megfontolandó... Őszintén szolva azok a yaqi borotvák is eszméletlenül tetszenek amiket belinkeltél.
November 10.-én Pesten leszek, de céges happening miatt. Hol lesz a találkozó?

Nem rossz a DOC, de nem is egy túl nagy klasszis.

De te döntésed, igen jó hozzá a nyél. A 89-s fejük felejtős. Szerinntem.

https://youtu.be/FQZY_BP9TBM
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1734 Dátum: 2018. Október 30. - 16:35:34 »
Szóval az általam kinézett borotva szára kompatibilis a yaqi DOC fejjel? Megfontolandó... Őszintén szolva azok a yaqi borotvák is eszméletlenül tetszenek amiket belinkeltél.
November 10.-én Pesten leszek, de céges happening miatt. Hol lesz a találkozó?
Budapest 1221 Seybold - Garab pince
Nagyjából 17 órától kb 21 óráig.
Minden ami a hagyományos borotválkozásról szól. Rengeteg a témával kapcsolatos holmi, termékek, tapasztalatok, borotvák, borotvakések, szappanok, stb stb stb...
És nem mellesleg nagyon jó arcok :-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1735 Dátum: 2018. Október 30. - 16:37:18 »
Esetleg ami a Lord L6-nál egy kicsit magasbb árfekvésben van, de még kezdőknek ajánlható?
Illetve borotva krém helyett a szappant is kipróbálnám, van olyan DM-es vagy Mülleres szappan a mi szóba jöhet?

Minden szubjektív ebben a műfajban, mindenki fog neked sokfélét ajánlani, ami éppen az aktuális kedvence, de nem értem miért baj az hogy valami nem drága? A Lord L6 egy kiváló borotva kezdőknek. Rengeteg egyéb kiváló borotva van, de az majdnem mind drágább és valszeg nem jobb, max kivitelben igényesebb (mennyi fém van benne, az milyen fém, milyen a felületkezelése, állítható-e, stb). Én nem vennék elsőre állíthatót. Van, aki imádja, van akinek nincs rá igénye. Nem arról akarlak lebeszélni, hogy kipróbáld, hanem hogy ezzel kezdj.

DM-ben tudtommal nincs borotvaszappan (esetleg Wilkinson? régen néztem), csak sajátmárkás és talán Barbon krém. Utóbbi korrekt, de nem a legjobb, elsőre hanyagolnám. Tulajdonképpen a szappant is, SZVSZ krémmel kezdeni a legjobb, akkor a felvett szappan mennyiségét sem kell egyszerre kitanulnod sok más változóval.

Ez egy olyan hobbi, amit olcsón (<10e Ft) el lehet kezdeni viszonylag jó eszközökkel. Utána meg kíváncsiság és mindenféle igények kérdése, hogy akarsz-e többet költeni rá, de ez kb olyan kérdés mint hogy Ford Focus vagy bőrüléses Audi A5, mindegyiknek 4 kereke van és elvisz ahova kell, szubjektív hogy kinek mi mennyire fontos, mennyit akar rá költeni és mi éri meg.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1736 Dátum: 2018. Október 30. - 16:48:59 »
Amúgy részemről ezt ajánlanám kezdésnek.
A feje egy az egyben Merkur fej. A nyele rozsdamentes acél, ami nagyjából örök élet, és kompatibilis minden népszerű fejhez (Yaqi, Mühle, Edwin Jagger, Pearl, stb) ami nem lebecsülendő.
Nincs háromezer forint szállítással együtt.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F401507220494

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1737 Dátum: 2018. Október 30. - 16:50:49 »
nem egy olyan embercszemszögéből, aki egyetvszeretne akár véglegesnek beszerezni.

Szerintem csomóan úgy jönnek ide, hogy 1 borotvát (pamacsot stb) szeretnének, és akkor az legyen a legjobb, mert viszonylag olcsó eszközről van szó és akkor miért vegyenek másikat feleslegesen.

Aztán hamar kiderül, hogy a "legjobb" erősen szubjektív kategória, és még ugyanazon embernél is változik idővel a rangsor. Ezért — szerintem — kezdőknek a legjobb szempont, ha vesznek mindenből valami olyasmit, ami olcsó de "elég jó", és viszonylag megbocsátó a hibákkal szemben. Ezzel meg lehet tanulni, aztán el lehet dönteni hogy vkit érdekel egy szép nagy borzpamacs, egy állítható borotva, vagy valami különleges illatú szappan.

Ezekkel a döntésekkel az a baj, hogy csak használatban dőlnek el. Pl hiába írjuk le, hogy egy adott borotvának kicsit nagyobb a feje, el kell kezdeni DE-vel borotválkozni hogy valaki tudja ez probléma-e neki. Ugyanígy nehéz belőni, hogy ki mekkora pamacsot fog szeretni, szereti-e felszedni a szappant és sokáig munkálkodni vele egy tálban, vagy gyorsan meg akarja oldani reggel egy borotvakrémmel arcon habosítva, és még rengeteg dolgot.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1738 Dátum: 2018. Október 30. - 16:53:32 »
Amúgy részemről ezt ajánlanám kezdésnek.
A feje egy az egyben Merkur fej. A nyele rozsdamentes acél, ami nagyjából örök élet, és kompatibilis minden népszerű fejhez (Yaqi, Mühle, Edwin Jagger, Pearl, stb) ami nem lebecsülendő.
Nincs háromezer forint szállítással együtt.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F401507220494
Biztos hogy ez rozsdamentes acél (abban az értelemben, hogy volt már vkinek a kezében? ;D) Szerintem ezt Kínában se lehet ennyiből kihozni azzal a felülettel, ami a képen van.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1739 Dátum: 2018. Október 30. - 16:53:45 »
Ezek a nagy/széles fejek, amik oldalt elfedik a pengét nekem nem jöttek be, azért fontold meg egy klasszikusabb külön fej beszerzését is. Nem drága és úgyis jön a csomag. A nyélhez kompatibilis lesz. Mondjuk ez a sima csőnyél se tudom mennyire lesz jó, kényelmes azzal a hat darab bemarással, de végülis ha ez tetszik...

Most ízlések és pofonokról bszélsz, s nem akarlak megbántani, nem egy olyan embercszemszögéből, aki egyetvszeretne akár véglegesnek beszerezni.

Ne a hobbysta gyűjtő szóljon belőlled, hanem a minimalis befektetéssel elérhető maximális sikerfaktor.

Bocs hogy bekevauzok.
Egyes helyek (pl. orr alatt) az arcon nehezebben hozzáférhetőek az olyan fejekkel, amik oldalról messze túlnyúlnak a penge élének sarkán. Ráadásul ezeknél a penge igazítás is macerásabb. Nem egy megszokott forma, az eladási adatai is elmaradnak a klasszikus formáktól, vagy akár a DOC fejtől. A fejet külön nem is árulja a Yaqi, talán nem véletlenül. Az a nyél pedig már ránézésre sem az igazi, nem sok kapaszkodót látok rajta, pláne atg iránynál.

Nem akarlak megbántani, de nem volt szó "egyet szeretne akár véglegesnek" beszerzésről, sokkal inkább "első körben egy borotvát szeretnék venni" beszerzésről, ráadásul olyanról, ami "kedvemet sem fogja elvenni az egésztől mindjárt az elején".

(Ha "egyet véglegesnek" beszerzésről lenne szó, akkor már a Yaqiról is lebeszélném, mert valóban nem rossz a Yaqi, de végső megoldás borotvának azért halvány, bármilyen kedvező is az ára.)

Szóval nem a hobbista gyűjtő szólt belőlem, hanem a némi tapasztalattal rendelkező, a kezdők számára minimális befektetéssel (az általam ajánlott borotva + külön fej olcsóbb, mint a másik önmagában) elérhető maximális sikerfaktort szem előtt tartó éltárs. ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici