Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 321968 alkalommal)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1740 Dátum: 2018. Október 30. - 16:59:22 »
Kezdőként én krémekkel kezdtem a pályafutásomat. Sokkal egyszerűbb, könnyebb, és persze olcsóbb is, mint a szappanok. Nivea, Palmolive, Barbon, stb. Mindegyik jó választás. Borotvában egy Lord L6 volt a kezdés, majd egy Mühle. A mai napig szeretem a Lordot. Ugyanolyan működésre, mint a majd tízszeresébe kerülő Mühle, Edwin Jagger. Pamacsban a DMben kapható Balea szintetikust használtam kezdésnek sokáig, és tökéletesen elégedett voltam vele.
Miután ráéreztem erre a sportra, természetesen kitárult a világ, és rengeteg holmit beszereztem, de a kezdő szett nagyon jó volt arra, hogy minőségi borotválkozásokkal megszeressem a hagyományos borotválkozást.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1741 Dátum: 2018. Október 30. - 17:05:19 »
Amúgy részemről ezt ajánlanám kezdésnek.
A feje egy az egyben Merkur fej. A nyele rozsdamentes acél, ami nagyjából örök élet, és kompatibilis minden népszerű fejhez (Yaqi, Mühle, Edwin Jagger, Pearl, stb) ami nem lebecsülendő.
Nincs háromezer forint szállítással együtt.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F401507220494
Biztos hogy ez rozsdamentes acél (abban az értelemben, hogy volt már vkinek a kezében? ;D) Szerintem ezt Kínában se lehet ennyiből kihozni azzal a felülettel, ami a képen van.
Biztosan állíthatom, hogy az. Kettő is van a birtokomban hónapok óta, sőt más ismerősöm is vasárolt belőle. Ez biza az. A fej természetesen öntvény, mint a legtöbb mostani borotvának, de a nyél stainless steel. Igaz, hogy én mindegyiken egy open comb (Pearl, Yaqi) fejet használok, de pont a nyele miatt vettem meg. Amúgy az eredeti fej is jó. Ugyanolyan, mint pl a Merkur 42 feje.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1742 Dátum: 2018. Október 31. - 11:57:02 »
Köszönöm a sok-sok infót amit az eddigi hozzászólásokban megosztottatok velem. Próbálom értelmezni az olvasottakat, és összerakni a képet magamban az igényeimmel és elvárásaimmal szemben, figyelembe véve az itt olvasott tanácsokat (lévén, hogy a témában nekem 0-a a tapasztalatom).

Értem és el is fogadom, hogy a klasszikus borotválkozás is egy olyan dolog „hobbi” amiben csak akkor tud az ember érdemben döntést hozni, ha az adott eszközt (borotva, penge, pamacs stb) saját maga kipróbálja. A kérdéseimet én is (mint ahogy szerintem a legtöbb itt lévő kezdő) azért teszem fel, hogy avval kapcsolatban, amit kiszemeltem (pl. borotva, stb) ne lőjek nagyon mellé, nehogy bevásároljak (esetleg méreg drágán) valami olyat, ami aztán rövid úton, a szekrény mélyén, vagy rosszabb esetben a kukában landol. De ezt a segítséget már úgy érzem így is megkaptam Tőletek, ezért már most hálás köszönetem mindenkinek.

A pamacsok tekintetében biztosan ki fogok próbálni egy 26mm-es yaqi szintetikus pamacsot. A Balea szintetikus pamacsát ingyen ki tudom próbálni, mert Édesapámnak pont olyanja van.

A borotvaszappant tanácsotokra hagyatkozva első lépésben hanyagolom és maradok a krémnél, a nivea terméke abszolút szimpatikus és gyakorlatilag napi szinten be tudom szerezni a hozzánk leközelebb lévő Tesco-ból is akár.

Biztos vagyok benne, hogy a LORD L6 borotva egy kiváló termék és valószínűleg egy ár/érték arány bajnok. Abban is biztos vagyok, hogy azért (is) olyan ajánlott a kezdők számára, mert így olcsón hozzá lehet jutni egy kvázi referencia borotvához, aminek a használata után már minden más a későbbiekben megvásárolt borotvát hasonlítani lehet.

Viszont ez a borotva egyben ajándék is lenne, amit a feleségemtől kapnék, ezért szeretné, ha egy kicsit minőségibb darabot választanék. Lehet, hogy egyszerűbb lenne, ha megfordítanánk a dolgot és úgy tenném fel a kérdést, hogy:
-   Milyen borotvát ajánlanátok egy teljesen kezdő számára, 5.000-6.000 Ft értékben (szállítással együtt)? Nem okoz akadályt a külföldről történő rendelés sem.

Az ebay-ről belinkelt borotva is tetszik, főleg az a tulajdonsága, hogy ’kleithos’ fórumtárs elmondása alapján egy megbízható, tartós (saválló) szárat kapok, ami kompatibilis a többi márka által gyártott fejjel (illetve az eredetileg hozzá kapott fej is már használható egy kezdő számára), így ha kell ott a továbblépés és próbálgatás lehetősége mondhatni aprópénzből.

Köszönöm előre is a válaszokat.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1743 Dátum: 2018. Október 31. - 12:31:27 »
A 6000 Ft-s keret eléggé behatárolja a lehetőségeket. Új készülékből a nevesebb márkák közül egyedül a Fatip jöhetne szóba, de az nem biztos, hogy kezdőnek való, legalábbis szerintem. Szóval marad a tegnap felhozott kínai kínálat, az aliexpress, az ebay, ahol vannak jó borotvák, de belefuthatsz egy rosszba, hibásba is. Yaqi, Qshave, Baili, Weishi, Mingshi, ZY márkák forognak közöttünk, ebből talán a Yaqi a legmegbízhatóbb a minőséget tekintve szerintem, de erről volt szó már tegnap, nem akarom ismételni, amit többen is leírtunk. Nézegesd a kínálatot, nézegesd az eladási adatokat, a visszajelzéseket és ha valami megtetszik, akkor a biztonság kedvéért rendelés előtt kérdezz rá itt, szinte biztos, hogy találsz valakit, akinek van személyes tapasztalata a készülékkel kapcsolatban.

Én sok borotvát vettem az aliról és a legtöbbjével elégedett voltam, de volt olyan is, ami pocsék volt. Nemrég szűkítettem a forgásban lévő készülékeimet és a kínaiakból három maradt állva. A ZY TTO, a Yaqi DOC és egy 89-es klón, kb. ez is a sorrend nálam köztük. Mindhármat ajánlom, de a TTO nem biztos hogy jó lenne kezdésnek.

A krémekből a Caolásakat se hagyd ki! A Barbon és a Figaró Habzó jó cuccok!

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1744 Dátum: 2018. Október 31. - 12:52:24 »
Nekem ez a 89-es klón van, aminek egészen jó minőségű és méretű a nyele. Többen használjuk más fejekhez is, pl. R41-hez, vagy Yaqi DOC-hoz.

https://www.aliexpress.com/store/product/Double-Edge-Safety-Shaving-Razor-Stainless-Alloy-Chrome-Plating-20-Pcs-Blades-Free-Shipping/802722_32686803445.html

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1745 Dátum: 2018. Október 31. - 12:54:46 »
Szerintem ha eleve ajándékként kapod a feleségedtől, akkor mindenképpen az általam az ebayről belinkelt Merkur fejes rozsdamentes nyelű borotvát. Fejeket bármikor tudst hozzá venni, akár a Yaqitól is pár ezer forintért. A nyél sokáig kiszolgál. Én is beruházok belőle egy újabb darabra, mert a Yaqitól rendelek hozzá egy fejet.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1746 Dátum: 2018. Október 31. - 12:57:04 »
Ha esetleg a Tech fejüket akarod rendelni, akkor nekem van egy keveset futott példányom :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1747 Dátum: 2018. Október 31. - 13:00:53 »
Azért egy Gentile talán szóba jöhet, ha Fatip.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1748 Dátum: 2018. Október 31. - 13:03:04 »
Ha esetleg a Tech fejüket akarod rendelni, akkor nekem van egy keveset futott példányom :)
A dupla nyitott fésűs a kiszemelt. A Tech nem vonz, nem az én világom. Az OC nagyon jól szuperál, most kipróbálom a dupla nyitottat.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1749 Dátum: 2018. Október 31. - 13:07:27 »
A DOC az jó lesz, sztem talán jobb is lesz az OC-nél :)

Kár, hogy nem a Tech, mert szívesen bartereztem volna egy Arko limited edition made by Kleithos-ra :D

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1750 Dátum: 2018. Október 31. - 13:11:20 »
A DOC az jó lesz, sztem talán jobb is lesz az OC-nél :)

Kár, hogy nem a Tech, mert szívesen bartereztem volna egy Arko limited edition made by Kleithos-ra :D
Arról még lehet szó a későbbiekben :-)

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1751 Dátum: 2018. Október 31. - 13:31:24 »
A Fatip is szép darab, de 32$-nál olcsóbban nem láttam (az egy kicsit magas, ha a szállítás is rájön).

Kezdőnek melyik fej ajánlott? Vagy mi az ami nagyon nem ajánlott? R41?

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1752 Dátum: 2018. Október 31. - 13:36:28 »
A Fatip is szép darab, de 32$-nál olcsóbban nem láttam (az egy kicsit magas, ha a szállítás is rájön).

Kezdőnek melyik fej ajánlott? Vagy mi az ami nagyon nem ajánlott? R41?
Az R41 semmiképpen. 89es fej, vagy Merkur. Kezdőknek ezt ajánlanám, hogy ne legyen negatív élmény vérengzéssel. Fatip nem kezdőknek való, plussz nem túl precíz kivitel, ergo mindig állitgatni kell a fejben a pengét.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1753 Dátum: 2018. Október 31. - 13:45:00 »
-   Milyen borotvát ajánlanátok egy teljesen kezdő számára, 5.000-6.000 Ft értékben (szállítással együtt)? Nem okoz akadályt a külföldről történő rendelés sem.

Ez pont az a kategória, ami az olcsó borotváknál drágább, de a közepes-bejáratott márkák nem jönnek ki belőle, mert azok €30 körül kezdődnek. Ha ez mindenképpen korlát, marad a kínai rendelés.

SZVSZ hozzáraknék még pár ezrest, és egy szép Edwin Jagger DE89-re voksolnék, általad választott nyélmintával (a simát nem venném, mert az csúszik, a többi OK) és hosszal (kezed méretétől függ). Gifts&Care jó európai forrás.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1754 Dátum: 2018. Október 31. - 13:52:07 »
A G&C-nél olcsóbb ha közvetlen az Edwin Jaggertől veszi meg, de még talán itthon a Neroli is olcsóbb.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici