Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 328643 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1800 Dátum: 2018. November 05. - 14:50:09 »
Szerintem jól döntöttél a stainless borotvával. Biztos nem vennék kezdőként még egyszer L6-ot, nekem túl kíméletes volt. Edwin Jagger és Mühle borotvák meg nem "komolyabb" készülékek, csak drágábbak. Egyszer leejted, vagy nekiütöd a mosdónak aztán behorpadnak, vagy kitörik a menetes rész a fedlapból. Aztán mérgelődhetsz h mennyibe került. Persze ha ékszerként, vagy gyűjteményi darabként akarod kezelni, akkor rendben van.

Penge választás meg rohadt egyszerű, a legegyszerűbb: zöld Astra, kész, pont. Lehet szórakozni, próbálgatni a hobbi kedvéért, de használatra ez a legjobb. Ha kevés az éle (amit kétlek) akkor ott a Feather, ha meg sok, akkor van választék bőven. Jó, ha tudod, hogy minél gyengébb a borostája valakinek, annál többféle pengét fog neked javasolni.  :crazy:

Kezdőpamacs megint egyszerű: DM-es szinti. 90%-ban azt használom, pedig van nagyobb is, drágább is.

Szappan, krém megint egyszerű: Figaro, Barbon, Arko. Aztán ha ezekkel megy a habképzés akkor lehet kísérletezgetni.

AS meg tökmindegy, aminek tetszik az illata.


A válaszolóknak nézd meg a profilját, hogy mióta fórumtag, kezdőként én is ezt tettem.  :D

Sok sikert!  :bor:
(szerintem)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1801 Dátum: 2018. November 05. - 15:15:44 »
Az Ali-s store-al felvettem a kapcsolatot, mert az ötlet nagyon jó, hogy egyszerre több mindent rendeljek, de nem tudom, hogy ilyenkor hogy kell intézni a dolgot, hogy egy csomagban jöjjön el a cucc (az alacsonyabb posta költség érdekében)? Ha van tapasztalat/tanács szivesen fogadom.
A Yaqitól gondoltam a pamacs mellé egy fejet is. Több eladótól egy csomagban jövő cucc kizárt szerintem.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1802 Dátum: 2018. November 06. - 09:42:33 »
A pengéket azért kérdezgettem, mert  Astra-t még sehol nem láttam viszont a többit a nagy bevásárló központokban (Tesco, DM stb) könnyen megtaláltam, így könnyen be tudom szerezni. De nyitott szemmel járok és keresem a lelőhelyeket. Azt nem írtam, hogy vidéken lakom (Dunaújváros) és a munka beosztásomból adódóan mire bolt közelébe jutok azok (föleg a kisebb illatszerek, kínai stb) előszeretettel zárva vannak.

A DM-es pamacsból melyik az ajánlott, az 1.200 Ft-os vagy a 2.000 Ft-os. Az 1.200 Ft-os van édesapámnak, azt próbáltam és nekem kicsit puhának tűnt az arcomon.

Aliexpress-nél eddig sosem néztem, de létezik kosár funkció. Gondolom ide kell a rendeléseket bedobálni, és ami ugyan attó az eladótól jön ott a szállítási költség nem duplázódik több termék esetén. 11.11.-én kipróbálom.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1803 Dátum: 2018. November 06. - 09:51:44 »
Ja, az Astra az más, azért érdemes járni :D SZVSZ a legjobb megoldás ebayn rendelni egy 100as csomagot a zöldből, ha másként nem jutsz hozzá. Kb €10.

A DM Balea sajátmárkás pamacsból a szintetikusat. Szerintem az a drágább. De emlékeim szerint rá van írva melyik az.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1804 Dátum: 2018. November 06. - 09:57:44 »
A pengéket azért kérdezgettem, mert  Astra-t még sehol nem láttam viszont a többit a nagy bevásárló központokban (Tesco, DM stb) könnyen megtaláltam, így könnyen be tudom szerezni. De nyitott szemmel járok és keresem a lelőhelyeket. Azt nem írtam, hogy vidéken lakom (Dunaújváros) és a munka beosztásomból adódóan mire bolt közelébe jutok azok (föleg a kisebb illatszerek, kínai stb) előszeretettel zárva vannak.

A DM-es pamacsból melyik az ajánlott, az 1.200 Ft-os vagy a 2.000 Ft-os. Az 1.200 Ft-os van édesapámnak, azt próbáltam és nekem kicsit puhának tűnt az arcomon.

Aliexpress-nél eddig sosem néztem, de létezik kosár funkció. Gondolom ide kell a rendeléseket bedobálni, és ami ugyan attó az eladótól jön ott a szállítási költség nem duplázódik több termék esetén. 11.11.-én kipróbálom.
Kizárólag a 2ezer forintos szintetikus pamacsot vedd. Tökéletes kezdő pamacs.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 5 eszközömről


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1805 Dátum: 2018. November 06. - 10:34:08 »
Aliexpress-nél eddig sosem néztem, de létezik kosár funkció. Gondolom ide kell a rendeléseket bedobálni, és ami ugyan attó az eladótól jön ott a szállítási költség nem duplázódik több termék esetén. 11.11.-én kipróbálom.
Ahogyan azt már korábban leírtam:

"Arra kell figyelni, hogy egyforma legyen a szállítási mód a két tételnél, mert alapból nem ezt kínálja fel. Ha minden igaz az "ePacket" a legolcsóbb és a leggyorsabb is."

A Yaqinál pl. a pamacs ePacket, a fej Ali Standard szállítással van alapból. Ha különböző szállítási mód van kiválasztva, akkor két csomagot kapsz, két szállítási költséggel és adtál a sz@rnak egy pofont... A kosárnál tudsz legördülő menüben változtatni.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1806 Dátum: 2018. November 06. - 10:47:14 »
Mindenkinek köszönöm a választ  :bow:

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1807 Dátum: 2018. November 06. - 10:59:47 »
A fekete "professional" fantázianevű a szintetikus. Zöld astrát szekelya kolléga az elemnagyker.hu-n talált verhetetlen áron, szállításról viszont nem tudok.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1808 Dátum: 2018. November 06. - 11:58:08 »
Az elemnagyker-es ár tényleg verhetetlen, főleg, ha rendelek 100 darabot (ami, ha jól számoltam akkor kb. 3 évre elegendő a jelnlegi borotválkozási szokásaimat figyelembe véve  ;D)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1809 Dátum: 2018. November 06. - 12:22:02 »
135 Ft az Elemnagykerben és hozzá 990 Ft a szállítás. Ez egy százas pakknál 37 Ft-os darabár, 2x százas pakknál 32 Ft-os darabár, stb. Személyes átvétellel vagy nagy tételben verhetetlen, de pl. a One Euro boltban 160 Ft, tehát ott kis tételben is 32 Ft a darabár, igaz személyesen kell érte bemenni, de több helyen van boltjuk, talán valamelyik útbaesik neked vagy valamelyik ismerősödnek.

Nem elérhető Lattitude

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1810 Dátum: 2018. November 06. - 13:14:06 »
One Euro-s pont nincs a közelünkbe, de észben tartom és ha arra járok, vagy ismerős arra jár tuti beszerzek/beszereztetek pár csomaggal.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1811 Dátum: 2018. November 06. - 13:27:49 »
Igazából bármilyen kisboltban bárhol felbukkanhat a zöld Astra, elég elterjedt/jó a kisker ellátás. Tipikusan azokat érdemes megpróbálni, ahová az idősebb korosztály jár vásárolni.

Nem elérhető Serpenthelm

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1812 Dátum: 2018. November 06. - 15:25:51 »
Sziasztok!
Új vagyok itt, (ha van, írok majd valami bemutatkozás topikba is), Zöld Astra pengét Móricz körtéren a Groby boltban találtam, igaz 220 forintos csomagáron.
One Euro boltok közül melyiket érdemes megpróbálni? Mert a Fehérvári úti és a Harminckettesek terei üzleteikben kb semmi sem volt (AS-eken kívül).

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1813 Dátum: 2018. November 06. - 15:37:09 »
Pedig a 32-esek terén többször is néztem Astrát és mindig volt. Érdemes lehet megkérdezni a személyzetet, hogy szokott-e lenni/mikor van, a Bartókon egy - azóta már bezárt - eurósban mindig megmondták a szállítás heti/havi várható idejét körülbelülre.

Nem elérhető Serpenthelm

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1814 Dátum: 2018. November 06. - 15:46:13 »
Ez mostanság volt? A fehérvárin azt mondták, tavasz óta nincs szállításuk (az üzlet fele-kétharmada le is volt zárva, elég lehangolóan nézett ki), és az ottani személyzet szerint nem is érdemes mennem sehova, mert a többi üzletben is hasonló a helyzet. Mondjuk pont emiatt nem is kérdeztem a szállítást Harmincketteseken, de a sima kérdésemre a pengékről is csak nagyon lemondó fejrázás volt a válasz. 

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici