Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 305863 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1920 Dátum: 2021. Január 09. - 12:51:52 »
lajkoska: mivel filléres áru a penge, a legtöbben kipróbálnak mindent amihez hozzáférnek. 5, de max 10 (ha szétosztjátok) elég mindegyikből.

Azért nagy csodákra ne számíts, a jobb pengék kb ugyanazt tudják, apró különbségekkel, onnantól egyéni preferenciák és hozzáférhetőség dolga melyiket használod.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1921 Dátum: 2021. Január 09. - 14:20:24 »
 :hat:
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Daemon

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1922 Dátum: 2023. Február 06. - 14:31:42 »
Sziasztok!

Kezdő, érdeklődő vagyok a témában.
Jelenleg Gillette fusion proglide borotvát használok. Hetente 2 alkalommal szoktam borotválkozni, van 1-2 anyajegy, kinövés az arcomon, nyakamon.
Véleményetek szerint milyen hagyományos borotva lehetne jó elsőre érzékenyebb, száraz arcbőrre?

Először a nyitott fejes Mühle R41-et néztem, mert azt olvastam ritkább borotválozásokra a nyitott fejes az ajánlott, de mivel érzékenyebb bőröm is van, lehet egy R89 jobb lenne?

A borotva mellé a Proraso érzékeny arcbőrre ajánlott balzsam és borotvaszappant néztem. Vagy inkább borotvahabbal próbálkozzak?

Borotvapamacsból a 2-4000 ft-os Omega, Proraso-at megszabad venni?

Pengékből melyeket ajánlanátok elsőre?

Válaszaitokat előre is megköszönve!

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1923 Dátum: 2023. Február 06. - 15:07:18 »
Udv!

R41 szerintem kezdesnek nem lenne jó választás , elég harapós készülék. R89 jobb választás lehet mindenképpen  :2thumbup:

Pamacsbol az általad irtak jók lehetnek, pengek akar amit a helyi eurós boltban vagy kis boltban tudsz venni gillette platinum / lord / astra kezdesnek megteszi velemenyem szerint. Flakonos hab helyett nagyjából akármelyik borotva krem vagy szappan megteszi, egy barbon vagy Figaro krem is teljesen jó, barhol beszerezheto.
"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1924 Dátum: 2023. Február 06. - 19:44:16 »
Üdv.

+1 szavazat az R89-re, de jó a Merkur 42C és a 34C is. Azok elméletileg ugyanazok, mint az R89, de nekem valahogy mégis jobbak. A King C. Gillettet is kezesbáránynak modják, bár azt nem próbáltam. A Mühlével azért jársz jól, mert ha később szeretnéd kipróbálni az R41-et is, akkor elég lesz csak fejet venned.

Pengéből minél több félét. Amennyit csak be tudsz szerezni, de ne vásáolj be belőlük sokat.

Ha egyszer ráérzel a pamcsolásra, minden nap akarsz majd borotválkozni, nekem az a borotválkozás legjobb része.

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1925 Dátum: 2023. Február 06. - 21:33:46 »
Üdv.


Ha egyszer ráérzel a pamcsolásra, minden nap akarsz majd borotválkozni, nekem az a borotválkozás legjobb része.
Csatlakozok, amióta rá éreztem az ízére 1 nap se maradt ki hogy ne borotvalkoztam volna, szívesen csinalom, örömmel kísérletezgetek új dolgokkal  ;D

Készülékben esetleg a Yaqi Dlc/doc/mellon tudnám ajánlani, én azzal kezdtem, kimondottan megbocsajto, de mai napig szívesen hasznalom a korforgasban  :2thumbup:
"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető xBaller

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1926 Dátum: 2023. Február 08. - 04:36:53 »
Szia,

Én csak a King C Gillettet tudom ajánlani, én egy fél éve kezdtem vele és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. ("De már gondolkozok egy Yaqi DLC-n is")

A borotvahabot hanyagolnám, a borotva szappan meg, attól függően hogy mire is érzékeny a bőröd.  :nemtom: Nekem is érzékeny, de csak a penge nem mindegy neki hogy milyen. Szappannal mint később kiderült nincs semmi baja. Ugyan úgy húzom le a Proraso White-al ("Nekem is vele volt az első találkozásom") mint egy Barbonnal.

Pamacs, én egy Wilkinson pamaccsal kezdtem. Nekem kezdésnek nagyon jó volt, de vannak erős hátrányai. Az általad írtakat nem próbáltam, de én is szemezgettem velük. ("És mivel nagyon szeretem a pamacsolást  ;D, így már be mertem vállalni egy Yaqi Silvertip pamacsot. De még várok rá hogy megérkezzen")

A penge az egy nagyon jó kérdés, a KGC ad egy 5 db-os pakott. Én még vettem mellé amit csak tudtam, és később még berendeltem ritkábbakat is. Ki kell tapasztalni, sajnos ide nincs egységes vélemény.  ("Számomra, amiket az arcom és főleg a nyakam a legjobban szeret, az a PTFE - teflon bevonatú pengék. pl. Gillette Silver Blue, kék Lord Extra, a másik kivétel pedig a drágábbik pengékből a Mühle az, amihez gyakran nyúlok. De én egy fél év alatt nem jutottam el oda, hogy rábökjek egy pengére, hogy igen nekem ő az igazi")

Illetve, amit nem említettél, de ha nincs akkor vagy egy timsó tömböt, vagy pedig sticket szerintem szerezz még be. Ez most nem elriasztás, én az elején valahol mindig megkapartam magam, és a kis pontvérzéseken könnyen tud segíteni. 

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1927 Dátum: 2023. Február 15. - 14:20:15 »
Sziasztok!

Kezdő, érdeklődő vagyok a témában.
Jelenleg Gillette fusion proglide borotvát használok. Hetente 2 alkalommal szoktam borotválkozni, van 1-2 anyajegy, kinövés az arcomon, nyakamon.
Véleményetek szerint milyen hagyományos borotva lehetne jó elsőre érzékenyebb, száraz arcbőrre?

Először a nyitott fejes Mühle R41-et néztem, mert azt olvastam ritkább borotválozásokra a nyitott fejes az ajánlott, de mivel érzékenyebb bőröm is van, lehet egy R89 jobb lenne?

A borotva mellé a Proraso érzékeny arcbőrre ajánlott balzsam és borotvaszappant néztem. Vagy inkább borotvahabbal próbálkozzak?

Borotvapamacsból a 2-4000 ft-os Omega, Proraso-at megszabad venni?

Pengékből melyeket ajánlanátok elsőre?

Válaszaitokat előre is megköszönve!
Érzékenyebb, száraz arcbőrre a borotválkozás előtt preshave krém is hasznos lehet. Vannak gyári cuccok, de patikában kikevertethető receptet is találsz itt a fórumon.

R41 semmiképp sem kezdő borotva szvsz, de van aki ezt vitatná. A Yaqi DOC sztem is jó kezdésnek, az a ritkább/sűrűbb borotválkozást is tolerálja. Esetleg R89/33C, vagy fém Lord borotvák, de attól függ mennyire ritka a borotválkozás és mennyire hosszú a borosta. A Fatip zártfésűse is nagyon barátságos borotva szerintem, leszámítva a pengeigazgatást... Anyagi lehetőségeidtől függően mehetsz drágább cuccok felé is...

A Proraso jó lesz. Borotvahabbal semmiképp.

Gondolom a Proraso pamacs alatt a sörtét érted, az sokaknak bevált, de kicsit vacakolósabb, mint egy szintetikus. A szintetikussal sztem könnyebb belejönni a habozásba, lehet ütni vágni, nem kell sajnálni.

Pengéből belefuthatsz életlen, kaparós, húzós sz@rba, ami érzékeny bőrnél nem praktikus. A viszonylag könnyen akár offline beszerezhetőek közül a zöld Astrával nem lehet mellélőni és sztem a kék Astrával sem, sőt szerintem a kék jobb kezdőnek, de ebben sem értene mindenki egyet. A Lordból a Platinum vagy a Super Chrome is jó lehet, de a többi Lord semmi esetre sem...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1928 Dátum: 2023. Február 15. - 21:02:38 »
Válaszaitokat előre is megköszönve!
Kb. leírták előttem, szóval megerősítés: R89, vagy méginkább egy Merkur, esetleg vintage tech jellegű Gillette.
Ha maradt flakonos hab, használd el, szerintem azokat is érdemes vízzel feljavítani. De egy Barbon vagy Figaro krém kezdésnek még jobb.
Szappan-krém esetén az állag fontos, addig játssz, amíg egy sűrű, valódi tejszínből készült habot kapsz, ami inkább kicsit folyós, mint kemény. (Az említett két krém hajlamos akkor is jól habzani, ha kevés a víz, ezt onnan tudod, hogy "hópelyhek" hullanak közben.)
Pamacsnak Omega, jól áztassad be.
Pengének Astra vagy Gillette, esetle Wilkinson, ezek mind megbízhatóan jók, szerintem egy Astrával végig lehet borotválkozni egy életet, mint nagyfater...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1929 Dátum: 2023. Február 16. - 06:38:12 »
Pár évnyi DE borotválkozás után nálam az jött le. A Mühle R89, R41, Merkur 41C, Yaqi DC és még egy pár olcsóbb ami megfordult nálam. Mind egy pénz kidobás volt részemről. Kölcsönbe volt egy Rex Ambassador is ami az előző borotvákkal nem egy ár és tudás beli kategóriás. Mindből hiányzott valami vagy túl volt tolva. Ott kezdtem jól érezni magam amikor megvettem a Rockwell 6S-t. Nagyon jó, de mindig ott volt a "DE". Jött a Razorock GC .84 . Első próba után még a feleségemet is azt mondta "Na ezzel nagyon jól sikerült a borotválkozás." Azóta is kedvenc. Jó pár DE penge is megfordult a borotvákban. Maradt három Zöld Astra, Gillette Nased és a Feather (sárga). A Feather csak azért mert elsőre sokat vettem és nem kopott ki a készlet. Amit használtam eddig DE-ben vagy nagyon harapott és büntetett vagy nem hozta azt amit vártam tőle. Próba képen ment a GC .84-be. Ebben éreztem hogy mintha erre a borotvára találták volna ki. Alapos irítáció mentes szeánsz.
Ha most kezdeném evvel a tudással biztos nem az olcsó borotvákat részesíteném előnyben.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Reinwald

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1930 Dátum: 2023. Február 18. - 23:29:43 »
Az Omega/Proraso sörte pamacs nem rossz, nekem is az volt az első. Mostanában már inkább szintiket használok, de néha előveszem, és mindig újra rájövök, hogy teljesen jól használható. :)

Pengével, ha a sokak által ajánlott Astra, Wilkinson, Gillette cuccokat veszed, nem nagyon tudsz melléfogni. Nekem a Lord Platinum is bejön.

A készülék teljesen egyénfüggő, ha szeretnéd megtalálni azt, ami neked a legjobb, az sajnos csak egyféle módon lehetséges: ki kell próbálni minél többet, amíg el nem jutsz oda, hogy na ez az! Én is bejártam az R89, Tech, stb... utat, most egy R41-et használok - bár igazából nálam a DE csak amolyan tartalék, legtöbbször shavettel borotválkozom.

Illetve azt még érdemes megjegyezni, hogy egyes készülékek érzékenyek lehetnek a pengére, és előfordulhat olyan, hogy ugyanaz a fej egyik fajta pengével prímán működik, egy másikkal meg nem túl jól. Ki kell tapasztalni, másképp nem megy.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1931 Dátum: 2023. Augusztus 14. - 12:22:05 »
Nem tudtam melyik topikba tegyem, így itt kötött ki.

Mini borotvas talalkozo Attila Tamás eltarssal.
Volt eszosztas, tapasztalat es egyeb cserebere, illetve elokerult egy sajat keszitesu szappan is.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1932 Dátum: 2023. Augusztus 14. - 13:06:16 »
Kár, hogy már csak ilyen kicsiben jön össze egy találkozó… S milyen a saját szappan?

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1933 Dátum: 2023. Augusztus 14. - 15:45:01 »
Tegnap este használtam először, szóval még alakul a vélemény. De elsőre azt kell mondjam, hogy a Balatoni - Cinke páros minőségét hozza. Két dolgot vettem észre, de ebben a fázisban ez még belefér. Az egyik, hogy az illat számomra kevés (levendula illatú), a másik, hogy kicsit úgy éreztem, mintha az én vörös szakállamat nem puhítaná eléggé bizonyos helyeken. Cserébe nem irritál, nem csíp, a kenés és a hidratáció nagyon jó, a hab nem esik össze, nem túl kemény, de nem is puha, nincsenek benne nagy bubik stb stb. Majd írok róla 1-2 héten belül amikor már 3-5 használat megvolt. Érdemes követni Attilát és párját Bettit, mert ez a szappan így elsőre nagyon jól sikerült. Számomra sok mintát kaptam a szappanból, szóval ha össze tudunk futni (Bp. 13. ker Váci út 81. vagy Békásmegyer) akkor veszek ki belőle pár adagot, ha szeretnéd kipróbálni. Szerintem most azzal tudjuk segíteni őket a fejlesztésben, ha minél többen kipróbáljuk. Én szurkolok nekik, hogy piacra is tudjanak kerülni majd.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1934 Dátum: 2023. Augusztus 14. - 16:17:41 »
Ja, hogy szakmabeli, úgy könnyű :) Remélem tényleg lesz belőle termék.

Ajánlat köszönöm szépen, de mostanság sajnos nem járok Budapest felé.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici