Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 329863 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #60 Dátum: 2010. Május 05. - 14:15:02 »
Ami az eszközigényt illeti: egy kés,és egy fenőbőr, más nem kell az elején!

Két kérdésem lenne:
-ha a késem esetlegesen nem shave-ready állapotban jön, akkor szíjjal azzá tehetem?
-kb mennyi idő múlva ruházzak be vmiféle kőre? Fél év?

Ha nem shave-ready, akkor nehezen! (Esetleg lehet, hogy egy pasztás szíjjal, vagy finiselő kővel elég nekimenni, de ez sem biztos!) Nagyon függ attól, hogy miért nem shave-ready! Mert, ha pl. új kés, de nem shave-ready, annak elég lehet a pasztás szíj, ha valami e-bay-es/vaterás/stb. beszerzés, lehet, hogy egy komplett új élszalag kell rá!

Nem feltétlen szükséges kő, később sem! Ha csak használni szeretnéd a kést, később is elég egy pasztás szíj. Élezni normál használat mellett legfeljebb 1-2 évente kell (ez persze lehet több). Fenés használat előtt (bőrön), kb. 4-6 havonta pasztás szíj. Egy "felhasználónak" ennyi elvileg elég is.
DE! Ha mindenképp szeretnéd magad élezni is, akkor jobb, ha minél előbb elkezded beszerezni a köveket is, hogy mire oda kerülsz, legyen annyi tapasztalatod, hogy meg is tudd jól élezni a késed!  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #61 Dátum: 2010. Május 05. - 14:15:26 »
Hát erre mondják, hogy ízlések és pofonok... :D
Nekem kezdésnek éppen az 5/8-os kés vált be, a nagyobbal könnyebben estem abba a hibába, hogy túlzottan erősen nyomtam. Irányítani is könnyebben tudtam a kisebb kést, a nagyobb pengével nekem több gyakorlat kellett, hogy elnavigáljak a szűkebb, homorúbb stb. helyeken is...

Na, most légy okos...  ;D

teljesen egyetértek. Legtöbb helyen 4/8-5/8 -ast ajánlanak. Én 6/8-assal kezdtem, de szerencsére mellette volt az 5/8-as is, sokkal könnyebb vele "betanulni", könnyebb manöverezni vele. A kényes helyeken is jobb a kisebb. NEKEM!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #62 Dátum: 2010. Május 05. - 14:17:12 »
No, kezdő kés:

Ökölszabályként a legtöbb fórumon azt ajánlják, hogy 5/8-os kerekített fejő, shave-ready kés legyen az első!

(Látom beindult ez a téma, ha jönnek további kérdések, átteszem ezeket a kezdők alá ok?)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #63 Dátum: 2010. Május 05. - 14:38:43 »
Bocsánat, pongyolán kérdeztem. A kérdésemben a "nem shave-ready" kitétel annak szólt, hogy egyes Dovo-kések esetleg nem shave-ready-n érkeznek, hiába van ez a tulajdonság feltüntetve! (classicshaving-ől szeretnék rendelni egyébként) Erre gondoltam, hogy asztás/nempasztás szíjjal shave-ready állapotba hozható-e a kés.

Semmi gond, ha a kezdő-topicba megy, a fenti pár hozzászólás (amit köszönök) sok ködöt eloszlatott :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #64 Dátum: 2010. Május 05. - 15:14:26 »
Szerintem ha a Classicshavingtől rendelsz, szinte biztos, hogy shave-ready lesz a kés! Ha esetleg mégsem, ahhoz a pasztás bőr+sima bőr elég kell legyen!
(Ha esetleg mégsem, elhozod a következő borotvatalira, és máris shave-ready lesz!  ;))
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #65 Dátum: 2010. Május 05. - 15:42:01 »
Szerintem ha a Classicshavingtől rendelsz, szinte biztos, hogy shave-ready lesz a kés! Ha esetleg mégsem, ahhoz a pasztás bőr+sima bőr elég kell legyen!
(Ha esetleg mégsem, elhozod a következő borotvatalira, és máris shave-ready lesz!  ;))

mry én is elhozhatom a Black Staromat? Nem sikerült megcsináltatnom még shave-readyre...  a köszörűs, akit találtam (itt, Moszkvában) csak 1-2 hét múlva lesz...  :(
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #66 Dátum: 2010. Május 05. - 16:24:44 »
(Ha esetleg mégsem, elhozod a következő borotvatalira, és máris shave-ready lesz!  ;))

Remek ötlet! Mit vigyek még? Szárazat? Félédeset? ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #67 Dátum: 2010. Május 05. - 16:58:53 »
Szerintem ha a Classicshavingtől rendelsz, szinte biztos, hogy shave-ready lesz a kés! Ha esetleg mégsem, ahhoz a pasztás bőr+sima bőr elég kell legyen!
(Ha esetleg mégsem, elhozod a következő borotvatalira, és máris shave-ready lesz!  ;))

mry én is elhozhatom a Black Staromat? Nem sikerült megcsináltatnom még shave-readyre...  a köszörűs, akit találtam (itt, Moszkvában) csak 1-2 hét múlva lesz...  :(

Persze! Majd meglátjuk,hogy mennyi időnk lesz, lehet, hogy a helyszínen nem lesz kész, de megoldjuk! (Vagy kinevezünk egy sarkot, és ott lesz ilyen "szolgáltatósarok..." majd valaki mindig beül élezni!  ;D ;D ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #68 Dátum: 2010. Május 05. - 17:16:41 »
hurraaa, nagyon szepen koszonom, lekotelezel! :). Asszem tudom is mar, mivel halalom meg, hozok neked ajit, illetve ajikat (nem arulom el, legyen meglepi, remelem tetszenek majd ;))

Na, megyek pakolni/csomagolni, reggel huss a repterre es irany Pest! Hamufelho hal Istennek nincs a lathataron:)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #69 Dátum: 2010. Május 05. - 22:30:36 »
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Végignéztem a Dovo-kat, nem igazán találtam lélekemelőt. :-)

Találtam ilyet:
http://www.boker.de/us/straight-razor/140506DAM-0-0.html

Meg ilyet:
http://www.boker.de/us/straight-razor/140521-0-0.html

Nyilván ez utóbbinak van értelme...

Gondolkodom... De első lépés mindenképp a Futur.

Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #70 Dátum: 2010. Május 06. - 08:32:56 »
Prof, szerintem elsőnek mindenképp egy egyszerű darabot válassz...1300$ nem gyenge,annyival nem jobb az szerintem...szebb persze de ez elég szubjektív dolog. Egy új darabot most már én is akarok nézni/venni,mert idegesít,hogy lassú a felújítás... ;D ;D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #71 Dátum: 2010. Május 06. - 08:35:13 »
Az a nagy helyzet, hogy 1300-ért egyrészt jobbat is kapsz annál, másrész annyiért customot csináltatsz, amilyet csak akarsz. Én olyan árkategóriában biztos hogy magamnak pakolnám össze egy mesternél hogy milyen borotvát csináljon nekem :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #72 Dátum: 2010. Május 06. - 08:59:59 »
Sziasztok!

Nyilván nem fogok 1300 dollárért "elsőbálozni". A 130-150 dolláros, otthon 30-40 ezres kategória, ha a tapasztalt topiktársak is az áldásukat adják majd rá tapasztalati útból kifolyólag, ésszerű első lépés lehet. De ez még odébb van.
Én meg maximalista vagyok (sajnos?)... :-)


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #73 Dátum: 2010. Május 08. - 19:43:02 »
Hejhó!
A topik elején még szó volt, hogy Arko szappant 100forintos és társai boltokból lehet vásárolni.Én szeretnék venni,de amerre általában járok nincs ilyen bolt.Valaki adjon legyen szíves címe(ke)t ahol,ha nem is 100% hogy van,de próbálkozni lehetne...vagy ha valakinek van elfekvőben olyan darab,amire nem tart igényt (esetleg több is) akkor szívesen várom az ajánlatokat.
Üdv.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici