Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 305881 alkalommal)

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #15 Dátum: 2009. December 07. - 19:02:43 »
Holnap bevásárló körútra megyek, borotválkozási eszközök vásárlása céljából, észben tartom a tanácsokat ;D ;D Ja, igen és after shave...Nekem most "Gilette Fusion hydracool" gelém van. Mi a véleményetek, érdemes lecserélni valami másra?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #16 Dátum: 2009. December 07. - 19:11:01 »
Ízlés dolga. Én vagy a rendes, igazi alkoholos aftersavékat szeretem, vagy a balzsamokat – de ezzel itt sokan így vagyunk. Ezek általában természetesebb anyagokból is vannak, plusz hagyományosabb (finomabb, a szó szoros értelmében) az illatuk. Ezeknek a modern, trendi cuccoknak általában erős, szupertrendi műillataik vannak, én pl. ezeket kerülöm.

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #17 Dátum: 2009. December 07. - 19:58:29 »
A Corában kapható 2eFt-os nagyobbik disznópamacs nekem bevált, illetve az ugyanott ~650FT-ért kapható Wilkinson rúdszappan is.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #18 Dátum: 2009. December 08. - 00:52:39 »
Valentin-
a pamacs: ezzel ráérsz kisérletezgetni menet közben, érdemes, egy a tagok által kipróbált és javasolt darabbal kezdeni, szerintem  bármelyikkel elleszel jó ideig. Én egy kínai pár forintos pamaccsal is jól elvagyok már egy ideje.
a preshave: longball által javasolt gyógyszertári egyéni recept, vagy ha ez nem megoldható, a szimpla mosdókenőcs, vagy "babafürdető" (elméletileg 1-2 száz forint), nagyot segít a kényelmes borotválkozás előkészítésében.
a szappan, krém: kezdjél krémmel, figaró, barbon, arko, dalan, amigo stb. ezek olcsók és jók. A szappan azt a hozzáadott értéket tartalmazza, hogy a hozzáadott vízzel, jobban állíthatod be a habod tulajdonságait, egyébként kb ugyanazokkal az összetevőkkel szolgál.  
aftershave: A Gillette innovatív géljeit felejtsd el akár milyen tipusú bőröd is van. Műanyagok kotyvaléka az egész, drága és felesleges, télen nem segítenek, nyáron meg nem szívódnak fel rendesen és, ha kicsit megizzad az ember, már érzi, hogy van valami az arcán...
Ha a bőröd száraz: inkább célozd meg a fehér krémes balzsamokat, illetve az arckrémeket.
Ha normál: inkább használj alkoholos, panthenol tartalmú aftershavet, az alkohol bódít  ;) ( a bőrödet is) és ami a legfontosabb fertőtlenít.
Ha esetleg pattanásos, benőtt szőrökkel áldott meg az ég, akkor mindenből ultra sensitive... esetleg babáknak kifejlesztett krémek, mint after shave egy alternatíva.

  

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #19 Dátum: 2009. December 08. - 08:29:36 »
Olyan mosdókenyőcsöm még van abból az időből, mikor megkóstoltam egy falat kagylót, és telelettem kiütésekkelXD PreShave-ek használata nálam eddig elmaradt, de pótoljuk ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #20 Dátum: 2009. December 08. - 08:48:14 »
Egy alternatív preshave (én ezt szoktam használni): olívaolaj (jó minőségű)+az ízlésednek megfelelő illóolajok (nem kell belőlük sok, intenzív lesz az illata :) )
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #21 Dátum: 2009. December 08. - 09:30:16 »
Köszi mry, kifogom próbálni! ;)

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #22 Dátum: 2009. December 08. - 14:20:31 »
Szerintem ha nem használsz semmilyen after shavet azzal nem veszítesz semmit.
Amíg a mach3 és hasonlókat használtam én magam is vettem ilyen olyan általában jobb minőségű többezer forintos agyonreklámozott bóvlikat.Ennek ellenére az arcom száraz,fakó volt.Fura mód megtérésem óta :)) a sima hideg vizen kívül van amikor semmit sem használok,igaz itt figyel a polcon a GFT coral skin foodja de nem mindig használom.
Szóval egy jól előkészített és végrehajtott borotválkozás után szerintem elég a sima hideg víz is.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #23 Dátum: 2009. December 08. - 15:14:46 »
Skin foodot honnan tudok beszerezni? ???

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #24 Dátum: 2009. December 08. - 15:21:34 »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #25 Dátum: 2009. December 08. - 16:02:58 »
Azért a Nerolinál érdemes rákérdezni, hogy mi van nekik épp készleten, mert nem mindig van náluk.
Tudom, hogy most bolondokháza van, de lehet érdemes közvetlenül a GFT-től rendelni. (Csak ott meg ugye a postaköltség horror. :()
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #26 Dátum: 2009. December 08. - 16:10:12 »
Ááááá, a család is örül, nem kell törnie a fejüket, hogy mit kapjon Valentin karácsonyra. Összedobják és meg is van!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #27 Dátum: 2009. December 08. - 16:41:17 »
 :D  "Anyu, én karácsonra a skin foodom postaköltséget kérném" Mien szép ajándék lenne :P ;D

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #28 Dátum: 2009. December 08. - 18:16:19 »
Ha épp nincs a Nerollinál akkor angliából rendelj.
A Nerollinál a 100 ml-es 4900/igaz most épp nincs/ plussz 1000 ft postaköltség azaz összesen 5900 ft-kivéve ha  helybeli vagy.
A Mühlétől 20,5 euro + 8 euro postaköltség ,kivéve ha 100 euro feletti a vásárlás mert akkor shipping free :) egyébként 7895 ft
A GFT-nél  13 font plussz 9,49 a postaköltség. azaz össz:22,49 a jelenlegi 309-es árfolyammal: 6947 ft
Innen  a legolcsóbb: http://www.gentlemans-shop.com/acatalog/Trumpers_Coral_Skin_Food_100ml.html#a420
Postaköltséggel együtt 20 font azaz 6180 ft..hmmm nem sokkal több mint ha Budapestről jönne :))
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #29 Dátum: 2009. December 08. - 18:21:28 »
Köszi az infókat, creativehun! Elég sokat segített. :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici