Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 321216 alkalommal)

Nem elérhető ferenc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1200 Dátum: 2015. November 23. - 16:38:08 »

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1201 Dátum: 2015. November 23. - 16:43:09 »
Ha jól olvasom, akkor a szintit nem árulják sárga nyéllel, szóval jó eséllyel sörte.  :thumbup:

Nem elérhető Stalker

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1202 Dátum: 2015. December 04. - 20:10:02 »
Üdv !
Eddig egy kínai pillangós borotvát használtam , de annyira nem volt jó meg tönkre is ment . Érdeklődnék hogy érdemes-e a wilkinsonos műanyagot megvenni amíg keresnék egy pillangós borotvát ?

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1203 Dátum: 2015. December 04. - 20:34:44 »
Szia!  :bor:

A wilki megosztó, de én fogom a pártját, tehát igen.
De nagyon gyengéd, kíméletes.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Adamowich

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1204 Dátum: 2015. December 05. - 11:14:21 »
A Wilki-t használom már vagy egy éve. Teljesen jól működik, kezdőknek (nekem is) ajánlott. Itt nem annyira szeretik, mert jórészt műanyag. A pillangóssal ellentétben ez nem fog elromlani. Nekem semmiféle irritációt nem okozott (bár szerintem nem biztos, hogy a borotva hibája ha irritáció van). Áthidaló megoldásnak szerintem tökéletes.   :borz1:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1205 Dátum: 2015. December 10. - 10:10:06 »
...

(bár szerintem nem biztos, hogy a borotva hibája ha irritáció van).

...

Ebben az esetben, határozott DE!

Konkrétan mi a borotva hibája? A műanyag miatt lehet? Allergiás reakció a műanyagra, vagy a műanyagokon könnyen megtelepedő bacik okozta irritáció?

Én nem kedvelem a műanyag eszközöket, se az alumíniumot, de ez a wilki szerintem is egy jó borotva. Persze akinél ilyen problémák vannak, az nyilván hanyagolja! 1500 ft a DM-ben, szóval érdemes kipróbálni. Én sokakkal ellentétben kedvelem a nyélnehéz eszközöket is és ennek is hátrébb van a súlypontja, mint pl. egy Gillette-nek.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1206 Dátum: 2015. December 10. - 11:34:13 »
Az én tapasztalatom szerint teljesen 8 milyen borotva, csak megfelelő penge és technika kell hozzá. A legolcsóbb műanyag lord DE Feather pengével pl. nagyon vadállat, és van vagy 400Ft.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1207 Dátum: 2015. December 10. - 14:04:27 »
Az én tapasztalatom szerint teljesen 8 milyen borotva, csak megfelelő penge és technika kell hozzá. A legolcsóbb műanyag lord DE Feather pengével pl. nagyon vadállat, és van vagy 400Ft.

Fórum bezár, utolsó kapcsolja le a villanyt! :-)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1208 Dátum: 2015. December 10. - 14:32:23 »
Az én tapasztalatom szerint teljesen 8 milyen borotva, csak megfelelő penge és technika kell hozzá. A legolcsóbb műanyag lord DE Feather pengével pl. nagyon vadállat, és van vagy 400Ft.

Fórum bezár, utolsó kapcsolja le a villanyt! :-)

Ez szubjektív dolog... Sanyinak ez a véleménye.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1209 Dátum: 2015. December 10. - 14:59:53 »
Ha jól érzem, Sanyi csak azt próbálta jelezni, hogy a legtöbbünk itt kissé túlzott ékenységgel közelít a borotvakészülékek milyeségéhez, mármár női szinteket megütve. Mert mindegyikkel meg lehet borotválkozni ha van bennük egy jó penge. Egyes darabokkal meg akár élvezetes is lehet a borotválkozás  :D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1210 Dátum: 2015. December 10. - 15:05:49 »
Ha jól érzem, Sanyi csak azt próbálta jelezni, hogy a legtöbbünk itt kissé túlzott ékenységgel közelít a borotvakészülékek milyeségéhez, mármár női szinteket megütve. Mert mindegyikkel meg lehet borotválkozni ha van bennük egy jó penge. Egyes darabokkal meg akár élvezetes is lehet a borotválkozás  :D

Egyet értek!

Seregben az a mondás járta, hogy akinek a teljes pipere készlete nem fér el a bal tenyerében, az buzi!

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1211 Dátum: 2015. December 10. - 15:17:57 »
Értettem én Sanyit. Én is írtam vala egyszer egy másik topikba, hogy aki az itt leírtakat magáévá teszi, az egy kakasos nyalókával is meg tud borotválkozni (vagy valami hasonlót).

:) Jó ez a buzis szöveg.

Az feltűnt, hogy mekkora itt az R41 láz :-)
Ennyire jó az a cucc?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1212 Dátum: 2015. December 10. - 15:29:27 »
Nork:

Vagy szereted, vagy nem.

Kipróbálása után nem tudsz közömbös lenni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1213 Dátum: 2015. December 10. - 15:58:24 »
Ajjaj, rossz irányban értékeltétek a mondanivalómat  ;D

Csak arra próbáltam utalni, hogy a penge sokkal többet számít mint a DE amiben benne van. Jó pengével a leggagyibb DE is használhatóvá tehető, még akár jóvé is egyes esetekben.

Nem mondom hogy egy Feather, EJ, Mühle, Merkur DE-vel nem kellemesebb élmény, de sokszor inkább a kinézetért és a lelki üdvünkért fizetünk, nem a teljesítményért. Lásd az 500Ft-os orosz borotvakés esete, ami él szempontjából tudja ugyanazt mint (szinte) bármelyik egyedi borotvakés. Uram bocsá egy Gold Dollar, ami postával együtt is 1000Ft alatt van, és még új is   :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1214 Dátum: 2015. December 10. - 16:27:40 »
"de sokszor inkább a kinézetért és a lelki üdvünkért fizetünk, nem a teljesítményért." Hát ezt én biztosan aláírom :-) Nem tudom, hány borotvám van. Tényleg nem, de ugye 1 is elég lenne. Évekig borotválkoztam egy Solunával + az akkori Gillette pengékkel. Az is jó volt, jobb mint a műanyagok, de az akkor is egy gagyi borotva. Ha a nagyapáméknál voltam, akkor az ő réz eszközét használtam, amit egy német tankból rekvirált. A fene se nézte, milyen volt csak éreztem, hogy az sokkal jobb.
Ezektől függetlenül szerintem is sarkalatos pontja a borotválkozásnak a penge. Azon meg csak ámulok mindig, hogy egyik-másik márkáról miket írnak a szaktársak. Néha homlokegyenest az ellenkezőjét annak, amit én érzek, vagy tapasztalok. Szerencsére sok gyártó van és mindenki megtalálhatja a sajátját.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici