Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 327366 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1245 Dátum: 2015. December 31. - 07:58:53 »
Miből gondolod, hogy csalódás lesz? Az L111 agresszívabb az L6-nál, erre gondolsz? És az L5 miben másabb, adott esetben jobb az L6-nál? Egyébként nem csak Lordban gondolkodnék, de a vélemények alapján, és árfekvésben ez tűnik a legjobb ajánlatnak.
Szerintem az L111 után nem lesz elég alapos az L6. Nekem volt L5 és L6 is. A Tech fej szimpatikusabb volt. De érdekes módon egy Edwin Jagger, 89-es fejjel teljesen más élmény volt számomra, mint az L6. Pedig elvileg ugyanaz a fej mindkettő...


Hangsúly, az ELVILEG -n!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1246 Dátum: 2015. December 31. - 11:25:38 »
Nagyon hasonló a két fej, méretei szinte ugyanolyanok, abban más, hogy a penge alatti résznél meredekebb az r89-es fej az l6-osénál. Jobban hozzásimul az archoz, mint az l6.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1247 Dátum: 2015. December 31. - 12:34:49 »
Jó hogy már két topikban is a Lord téma megy párhuzamosan  :D

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1248 Dátum: 2015. December 31. - 12:36:41 »
Nagyon hasonló a két fej, méretei szinte ugyanolyanok, abban más, hogy a penge alatti résznél meredekebb az r89-es fej az l6-osénál. Jobban hozzásimul az archoz, mint az l6.
Ennyire nem figyeltem meg, de biztosan igazad van  ;).
Viszont a következő kijelentésemért lehet, hogy meg fognak kövezni...  ;D
Szerintem ég és föld az L6 és egy minőségibb (pl. Edwin Jagger) 89-es DE készülék között. A LORD kezdésnek nagyon jó, hogy az ember költséghatékonyan megismerkedhessen a DE borotválkozással, de hosszú távon megéri befektetni egy komolyabb készülékbe.

Nem elérhető Mürón

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1249 Dátum: 2015. December 31. - 13:30:57 »
Sohasem értettem ezt a "kezdésnek jó lesz" dolgot.
Ha megbarátkozol a dologgal, akkor úgy is jobbra ( szebbre? ) fogsz vágyni, amire áldozni is fogsz. Így viszont idővel a nyakadon marad egy csomó felesleges holmi, amit nem fogsz használni, mert van különb, és eladni sem tudod, mert különösebb értéket nem képvisel.
Úgyhogy szerintem az elérhető legjobbat kell venni. Ha nem válik be el tudod adni, cserélni.
Ez persze nem zárja ki azt, hogy próbálkozzon az ember.
Gyorsan hozzáteszem: szerintem.

Nem elérhető gfazek

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1250 Dátum: 2015. December 31. - 13:46:31 »
Köszönöm a válaszokat, hasznos infókat tudtam meg. Ha tényleg nincs különbség, akkor maradok az L111-nél egyelőre. Nekem az a fontos, hogy szépen borotváljon, másodlagos szempont a külcsín, dizájn (vagy minek nevezzem..). Azt hittem a Lord L6-al lépek egy szintet, de szerencsére megvilágosodtam  :)  (L5-ön még gondolkodok). Egyébként érzékeny bőröm van, főleg a bajusz részen és féltem is az L111-től, mivel itt olvastam, hogy "agresszív" borotvának minősül, de egész jól elvagyok vele. Köszönöm a válaszokat, hasznos infókat tudtam meg.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1251 Dátum: 2015. December 31. - 14:59:18 »
Ha az L111  bevált, akkor te -akárcsak én-, az agresszívebb borotválkozási élményt kedveled. Ennek ismeretében, a 89-es fejek, illetve a tech fejek mások lesznek számodra.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1252 Dátum: 2015. December 31. - 15:11:33 »
Sohasem értettem ezt a "kezdésnek jó lesz" dolgot.
Ha megbarátkozol a dologgal, akkor úgy is jobbra ( szebbre? ) fogsz vágyni, amire áldozni is fogsz. Így viszont idővel a nyakadon marad egy csomó felesleges holmi, amit nem fogsz használni, mert van különb, és eladni sem tudod, mert különösebb értéket nem képvisel.
Úgyhogy szerintem az elérhető legjobbat kell venni. Ha nem válik be el tudod adni, cserélni.
Ez persze nem zárja ki azt, hogy próbálkozzon az ember.
Gyorsan hozzáteszem: szerintem.

Drága barátom, a kezdésnek jó lesz, igen is, realitásában működő elmélet, amit át lehet kölcséghatékonyan ültetni a gyakorlatba is.

Mert 7-20 ezer forintot feltenni a lutriba, hisz lehet meg se tetszik neki a hagyományos módszer.

Had kérdezzelek meg, miért nem prémiumkategóriás késsel indultál el az új élmények felé?
Megadom a választ: Mert ez is elég volt arra, hogy megtapasztaljad, igen, a kés egy jó dolog. De nem akartál  addig nagyobb összeget beletenni, mind addig, míg ki nem tapasztaltad, kell-e ez neked.

S ezután is bízva megtisztelő barátságodban, remélem belátod, igen, van élettere a kezdő készülék-készlet, illetve kezdő kés kategóriának, ami nem akkora teher a kasszának, hogy ha később a fiókban köt is ki, sírjon a delikvens a beleforgatott tőke méretétől, sem akkor ha szintet lép, de akkor sem fogja sajnálni a benne álló forintjait, ha egy hét múlva visszatér a sokpengéshez, vagy a villanyborotvához.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Mürón

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1253 Dátum: 2015. December 31. - 16:25:42 »
Ezek a gondolataim nekem is menet közben támadtak, amikor kezdtek szaporodni a használatlan holmik. Az elérhetőségnek természetesen határt szab a rászánt pénzösszeg is.
Az élet más területein is jártam már úgy, hogy fokozatosan próbáltam jobbra cserélni a meglévőeket; nem is olyan költséghatékony.


Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1254 Dátum: 2015. December 31. - 17:26:13 »
Ezek a gondolataim nekem is menet közben támadtak, amikor kezdtek szaporodni a használatlan holmik. Az elérhetőségnek természetesen határt szab a rászánt pénzösszeg is.
Az élet más területein is jártam már úgy, hogy fokozatosan próbáltam jobbra cserélni a meglévőeket; nem is olyan költséghatékony.
Vannak olyan dolgok, ahol valóban ez a próbálgatós eljárás nem olcsó mulatság. Ilyen esetekben nálam aranyszabály, hogy pl. műszaki cikknél legalább a középkategóriában válogatok, mert az alsó szegmensekben túl sok a kompromisszum. De egy 1500 Ft-os borotva szerintem nem ez a kategória  ;)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1255 Dátum: 2015. December 31. - 20:12:29 »
Nekem ez már teljesen követhetetlen, de talán ma már nem is akarom megérteni. Majd jövőre  :bor:

Nem elérhető Göncöl

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1256 Dátum: 2016. Január 16. - 16:39:14 »
Sziasztok!

(Első hozzászólás itt :hat:)

Sokat olvastam a fórumot, szinte minden topikot ami érdekelt.
Rendeltem ibélyen egy borotvakést:
http://www.ebay.com/itm/Pro-Gold-Dollar-66-Straight-Razor-Shaving-OPEN-CUT-THROAT-Barber-Salon-Free-Case-/251201439385?hash=item3a7cc5c699:g:4J8AAOSwYaFWcsRd

Elvileg ez jó lesz nekem megfelelő élezés után kezdésre?

Valamint JÓ élezőt Budapesten tudtok ajánlani, ahova vihetem, és megcsinálja shave ready-re nekem?

DE borotvát akartam venni először, most állnék át eldobhatóról, de hosszútávra keresek "társat", amiben nem kell cserélgetni.
Persze ha bejön a késes dolog, idővel komolyabb darab lesz a cél, de nem akartam 20ezertől megválni elsőre, érthető gazdasági okokból.

A borotvakrém/szappan/pamacs használatát persze jóval korábban felfedeztem, remek Trumper krém és olcsó, mégis jól habzó MAGYAR szappan van a tarsolyomban :)

Remélem tudtok segíteni nekem!

Szép napot!

Nem elérhető feeder67

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1257 Dátum: 2016. Január 17. - 18:57:44 »
Sziasztok!

 Az én kezdő szettem, amit az ezen a fórumon olvasottak alapján válogattam össze, leváltandó a "patronos" borotvám.

  Lord Smart S625 borotva
  Astra platinum borotvapenge
  Wilkinson "ufo" borotvaszappan reszelve, újra tömörítve
  Balea men szintetikus borotvapamacs
  Emofix vérzéscsillapító krém (ha valami balul sülne el)   ::)  :)
  Kerámia tál a habozáshoz

 Ha a borotva illetve a pamacs lecserélésre kerül, annak csak is esztétikai okai lesznek. Van egy Mühle szett ami nagyon tetszik!

Nem elérhető Lacibacsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1258 Dátum: 2016. Február 07. - 17:31:24 »
Szerbusztok Fiatalok!

A név ne tévesszen meg titeket elég fiatal vagyok (32) viszont annak idején mikor tanultam borotválkozni 15 éves koromban kaptam egy borotva pamacsot amit mai napig használok most tervezem lecserélni.( Már ki is választottam rendelem nem sokára...)és kaptam hozzá  egy hagyományos DE  borotvát azt hiszem ezt a zsillett pengés rövidítése egy műanyag willkinsont  ;D ezt mind karácsonyra :boldog: Szóval utána jött az első lecke a borotválkozás édesapámmal ketten álltunk a tükör előtt habozás...borotválkozás nagyon nagy buli volt emlékszem rá... ne így fogd ...hogy tartod... na meg is vágtad magad áááááá.... itt ki is ment csak annyit szólt gyakorolsz majd eleget meg is unod majd.... ;)
Azóta viszont már mach 3 mal nyomom és nagyon bele fásultam. Akkor találtam rá erre a blogra és megfogott a téma, mivel szoktam zsilettel is húzni, ha nagy. Így az igazán nem érdekel ráadásul azóta Fater nekem adta a sráckori borotváját majd teszek fel róla képet egy igazi retró ASTRA szerintem teljesen korrekt, szeretem.

Szóval a késes borotválkozás érdekel...és itt van a baj: olvastam itt már mindent és arra jutottam nem  dobok ki azért az ablakon tíz ezreket hogy utánna ott áljon a polcon... meg ha ugy veszem meg hogy nincs használat készre élezve innen Mérkről elég ritkán jutok olyan helyre ahol ezt meg is tennék.
Ezért a régi gyakorlott felhasználókat kérdezném, hogy van e használt bortvájuk eledó ami készre van élezve...Írjon már privátba vagy itt is irhat...

Illetve azt is megkérdezném hogy láttam az ebay-n hogy 10-15 ezer ft -ért lehet komlett szetteket venni borotva, bőr, pamacs, még követ is láttam néhol. Ezt megéri megvenni vagy? Nekem úgy tűnik, hogy olcsóhúsnak híg a leve téma jönne ki belőle. Köszönöm a válaszokat..

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1259 Dátum: 2016. Február 07. - 17:37:29 »
Az ebayes cucc felejtős. Az eladban szinte mindig van/lesz eladó kés vagy shave ready vagy megélezi vki. 10 ért van most is egy kettő nálam. Meg is van élezve.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici