Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 318743 alkalommal)

Nem elérhető mixzs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1365 Dátum: 2016. Május 05. - 16:59:57 »
ne haragudjatok,de hogy tudok képet feltölteni???
bocs a hülye kérdésért ,de nem jövök rá :)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1366 Dátum: 2016. Május 05. - 17:20:16 »
közvetlenül ide nem lehet képet feltölteni, hanem tetszőleges képfeltöltő szerverről elérhető képet lehet beilleszteni.
Itt egy részletes leírás:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=88.msg11137#msg11137

Próbálkozni /kísérletezni itt lehet:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=1379.0
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Norbeer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1367 Dátum: 2016. Június 27. - 08:20:25 »
Üdvözlet Urak!

Mindenek előtt szeretném kifejezni örömöm és hálám, hogy rátaláltam, bekerültem a fórumba.
Mint abszolút kezdő, ki is kérném a véleményeket/tanácsokat arra vonatkozóan, hogy hol/ milyen borotvakést érdemes első (tanuló) darabnak beszerezni? Mint -gondolom- sokan mások én sem szeretnék félhavi fizut költeni első körben, de 1200 Ft-os kontúrborotvát sem szeretnék! :)

A válaszokat előre is köszönöm! :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1368 Dátum: 2016. Június 27. - 08:24:18 »
Üdvözlet Urak!

Mindenek előtt szeretném kifejezni örömöm és hálám, hogy rátaláltam, bekerültem a fórumba.
Mint abszolút kezdő, ki is kérném a véleményeket/tanácsokat arra vonatkozóan, hogy hol/ milyen borotvakést érdemes első (tanuló) darabnak beszerezni? Mint -gondolom- sokan mások én sem szeretnék félhavi fizut költeni első körben, de 1200 Ft-os kontúrborotvát sem szeretnék! :)

A válaszokat előre is köszönöm! :)

Üdvözöllek!

Alap, és jó esetben, egy bő húszezret rá kell szánnod kezdésnek.

De ha parker fémnyeles shavette-t kipróbálod, hozzáértők szerint hasonló élmény, mint a kés. S pár ezer forintból megvan. Ha tetszik, akkot mehet a : Végtelenbe, és tovább!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Norbeer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1369 Dátum: 2016. Június 27. - 08:38:25 »
Köszönöm a gyors választ!

Lehet perverzió, lehet, hogy egyéb stikk, de ragaszkodom a késhez és kerülném a shavette-t. Most kaptam kölcsön bátyámtól egy szépen karban tartott pengét, amivel kipróbálhatom magam. Ez egy, a két világháború közötti időszakban készült darab. A rokonságban nemrég hunyt el egy családtag és az ő nagyapjáé volt. Ebből adódóan nagyon magas az eszmei értéke, így sokáig nem fog nálam maradni.
Nem szeretnék online rendelni, jobb szeretném megnézni, kézzel megfogni és ily módon kiválasztani az első saját pengét.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1370 Dátum: 2016. Június 27. - 08:52:35 »
Köszönöm a gyors választ!

Lehet perverzió, lehet, hogy egyéb stikk, de ragaszkodom a késhez és kerülném a shavette-t. Most kaptam kölcsön bátyámtól egy szépen karban tartott pengét, amivel kipróbálhatom magam. Ez egy, a két világháború közötti időszakban készült darab. A rokonságban nemrég hunyt el egy családtag és az ő nagyapjáé volt. Ebből adódóan nagyon magas az eszmei értéke, így sokáig nem fog nálam maradni.
Nem szeretnék online rendelni, jobb szeretném megnézni, kézzel megfogni és ily módon kiválasztani az első saját pengét.

Mindenképpen, ebben az esetben, kivárnék, hogy itt a fórumon mikor lesz felszabaduló kés.

Ha itt rendeled, a kollégák, garanciát vállalnak az eszközre. Tehát lukra nem szaladhatsz!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1371 Dátum: 2016. Június 27. - 09:29:43 »
Mindenképpen, ebben az esetben, kivárnék, hogy itt a fórumon mikor lesz felszabaduló kés.

Ha itt rendeled, a kollégák, garanciát vállalnak az eszközre. Tehát lukra nem szaladhatsz!

Egyet értek, de sajnos elég rég volt fent kés. :/
Ha van időd, kedved, türelmed, érdemes szétnézni hol van a közeledben zsibvásár, bolhapiac, régiségvásár. Mivel már van hozzávetőleges alapod, nem fogsz egy fülvakaró méretre fent borotvát venni nyolcezerért: erre számíts, sokan, csak mert "régiség", durván túlárazzák a borotvakést. De bele lehet szaladni egy jobb késbe nagyon jó áron, ami - szerintem - többet ér, mint a mostani, új kések. Nem csak anyaguk miatt, hanem koruk okán is. Ne rettenj meg ha életlen, vagy van egy kis rozsda van, az még megoldható.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1372 Dátum: 2016. Június 27. - 11:30:18 »
Üdvözlet Urak!

Mindenek előtt szeretném kifejezni örömöm és hálám, hogy rátaláltam, bekerültem a fórumba.
Mint abszolút kezdő, ki is kérném a véleményeket/tanácsokat arra vonatkozóan, hogy hol/ milyen borotvakést érdemes első (tanuló) darabnak beszerezni? Mint -gondolom- sokan mások én sem szeretnék félhavi fizut költeni első körben, de 1200 Ft-os kontúrborotvát sem szeretnék! :)

A válaszokat előre is köszönöm! :)
Vagy 10k alatt a Gold Dollar ami szerintem elég jó és itt borotválkozásra kész:
https://www.wetshaving.hu/termekek/borotvalkozas/borotvak%C3%89sek
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Norbeer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1373 Dátum: 2016. Június 27. - 15:54:17 »
Köszönöm szépen a válaszokat! 😊

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1374 Dátum: 2016. Június 27. - 20:40:49 »
Én vmi használt régit vennék ha jó kést akarsz.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zsakosgyula

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1375 Dátum: 2016. Július 16. - 11:16:59 »
Kedves Fórumozók!

Új borotvát vásárolnék, és ehhez elsősorban olyan emberek segítségét szeretném kérni, akik már több márkát, típust kipróbáltak, és nagyjából objektív véleményt tudnak mondani az egyes példányokról.
Nem vagyok teljesen kezdő az ún. hagyományos borotválkozás terén, kb. 10 éve használok DE borotvát. Egy csehszlovák Soluna-t örököltem, azzal operálok, de szegény már eléggé rossz állapotban van.
Mivel a többség által használt két-három pengés lehúzókkal szerintem már nem is boldogulnék, úgy gondoltam, maradok a bevált technológiánál. Szóval kéne egy új DE borotva, ezért elkezdtem a neten olvasgatni, és legnagyobb csodálatomra azt tapasztaltam, ennek a „műfajnak” egész kis kultusza alakult ki :) Élve a lehetőséggel segítséget kérek:
A Soluna-val az a probléma, hogy a tartó része elhajlott. Bár azt olvastam, hogy ez ennek a márkának a sajátja, és bátran lehet hajtogatni, azért ezt így mégsem tartom szerencsésnek. Eléggé könnyű is a borotva, ezért amolyan rányomós fajta. E helyett szeretnék olyan darabot, ami tömegénél fogva könnyebben kezelhető. A nyél hosszúsága önmagában számomra nem fontos, hozzá vagyok szokva a rövid nyélhez.
Egy cikket elolvasva úgy gondoltam, hogy a Merkur 34C lesz a jó választás, amit kezdőknek is ajánlanak, de sajnos csak külföldről lehetne rendelni.
A következő tipp a Mühle R89 volt. Tudom, hogy itt a fórumon van Mühle rovat is, de direkt nem oda írtam, mert nem kizárólag ez a márka érdekel. Ugyanakkor kérem, hogy segítsetek, mennyire lenne ez jó választás, illetve mit próbáljak ki helyette, ha ez nem olyan jó.
Ja, még valami. Kérdés elsősorban szakállas fórumozókhoz: a nyitott vagy zárt fésűs szerkezet alkalmasabb a körszakáll kialakításához? (Jómagam körszakállat viselek, eddig a zárttal meg tudtam oldani. A nyitott fésű segítene ebben, vagy éppen rontana az esélyeken?)

Előre is köszönöm, ha segítetek!
Üdv!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1376 Dátum: 2016. Július 16. - 11:49:35 »
Szia!

Az Edwin Jagger DE89 jó választás lehet a parfumneroli.hu oldalról.
Mūhle borotvák a wetshaving.hu oldalról. Tehát ezek hazaiak.

De Soluna borotvák néha itt is fel szoktak bukkani az elad topikban. Merkur borotvák is, ha azokat nézted ki.

Ezek mind tartósak és gyönyörűek, súlyra nehezebbek!
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1377 Dátum: 2016. Július 16. - 11:57:58 »
Szia!

Az Edwin Jagger DE89 jó választás lehet a parfumneroli.hu oldalról.
Mūhle borotvák a wetshaving.hu oldalról. Tehát ezek hazaiak.

De Soluna borotvák néha itt is fel szoktak bukkani az elad topikban. Merkur borotvák is, ha azokat nézted ki.

Ezek mind tartósak és gyönyörűek, súlyra nehezebbek!

Ha solunát szeretted, a Merkur 89-s fejeit ajánlom.

De ha agresszívebb érdekel, s többnapos birostához, Parket 98c, a wershavingról, vagy az r41
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1378 Dátum: 2016. Július 16. - 12:06:21 »
A nagy ismert márkákkal nem fogsz mellé nyúlni. Régiekkel se, újakkal se. Sérült, hajlott fejekre érdemes figyelni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1379 Dátum: 2016. Július 16. - 13:33:18 »
Kedves Fórumozók!

Új borotvát vásárolnék, és ehhez elsősorban olyan emberek segítségét szeretném kérni, akik már több márkát, típust kipróbáltak, és nagyjából objektív véleményt tudnak mondani az egyes példányokról.
Nem vagyok teljesen kezdő az ún. hagyományos borotválkozás terén, kb. 10 éve használok DE borotvát. Egy csehszlovák Soluna-t örököltem, azzal operálok, de szegény már eléggé rossz állapotban van.
Mivel a többség által használt két-három pengés lehúzókkal szerintem már nem is boldogulnék, úgy gondoltam, maradok a bevált technológiánál. Szóval kéne egy új DE borotva, ezért elkezdtem a neten olvasgatni, és legnagyobb csodálatomra azt tapasztaltam, ennek a „műfajnak” egész kis kultusza alakult ki :) Élve a lehetőséggel segítséget kérek:
A Soluna-val az a probléma, hogy a tartó része elhajlott. Bár azt olvastam, hogy ez ennek a márkának a sajátja, és bátran lehet hajtogatni, azért ezt így mégsem tartom szerencsésnek. Eléggé könnyű is a borotva, ezért amolyan rányomós fajta. E helyett szeretnék olyan darabot, ami tömegénél fogva könnyebben kezelhető. A nyél hosszúsága önmagában számomra nem fontos, hozzá vagyok szokva a rövid nyélhez.
Egy cikket elolvasva úgy gondoltam, hogy a Merkur 34C lesz a jó választás, amit kezdőknek is ajánlanak, de sajnos csak külföldről lehetne rendelni.
A következő tipp a Mühle R89 volt. Tudom, hogy itt a fórumon van Mühle rovat is, de direkt nem oda írtam, mert nem kizárólag ez a márka érdekel. Ugyanakkor kérem, hogy segítsetek, mennyire lenne ez jó választás, illetve mit próbáljak ki helyette, ha ez nem olyan jó.
Ja, még valami. Kérdés elsősorban szakállas fórumozókhoz: a nyitott vagy zárt fésűs szerkezet alkalmasabb a körszakáll kialakításához? (Jómagam körszakállat viselek, eddig a zárttal meg tudtam oldani. A nyitott fésű segítene ebben, vagy éppen rontana az esélyeken?)

Előre is köszönöm, ha segítetek!
Üdv!

Egy Soluna után bármelyik fényévekkel lesz jobb. De tényleg.
Pénztárca kérdése, meg preferenciáké: ha régi is jó, egy Gillette tökéletes választás, a könnyed Tech -től a cool Old Type-ig széles a paletta. Ha új kell, akkor nem túl drága vonalon én Merkurt néznék, kicsit drágábban Mühle, felette amit jónak látsz... :)
(Ezek alatt én nem nézelődnék... És érdemes jó árú EU vagy HU webshopot keresni, jobban jössz ki).
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici