Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 329688 alkalommal)

Nem elérhető zsakosgyula

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1380 Dátum: 2016. Július 16. - 16:44:57 »
Köszönöm a tanácsokat!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1381 Dátum: 2016. Július 16. - 22:39:52 »

Ja, még valami. Kérdés elsősorban szakállas fórumozókhoz: a nyitott vagy zárt fésűs szerkezet alkalmasabb a körszakáll kialakításához? (Jómagam körszakállat viselek, eddig a zárttal meg tudtam oldani. A nyitott fésű segítene ebben, vagy éppen rontana az esélyeken?)

Előre is köszönöm, ha segítetek!
Üdv!
A fésűs a nyerő, mert a fésű fogai be tudnak bújni a szakállad szőrszálai közé. Zárt fejűvel sem lehetetlen a feladat, csak ott nagyobb a bénázás faktor.

Nem elérhető zsakosgyula

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1382 Dátum: 2016. Július 18. - 22:24:05 »
Köszi Horatio Luro! Ez elgondolkodtató. Eddig zártat használtam, és tényleg volt benne némi lutri :)

Nem elérhető zsakosgyula

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1383 Dátum: 2016. Július 26. - 21:03:38 »
Nos, végül egy fésűs Merkur-ra esett a választás. Eddig egy Soluna-t használtam, és most olyan érzésem van, mint amikor az ember egy Trabant után vezet BMW-t :)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1384 Dátum: 2016. Július 27. - 09:16:18 »
Nos, végül egy fésűs Merkur-ra esett a választás. Eddig egy Soluna-t használtam, és most olyan érzésem van, mint amikor az ember egy Trabant után vezet BMW-t :)

A Merkur jó. Melyiket pontosan?

Nem elérhető zsakosgyula

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1385 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 22:40:55 »
15C

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1386 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 22:54:14 »
Nem rossz választás. Kezdésnek.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1387 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 13:01:49 »
Sziasztok!

Még új vagyok a tradicionális borotválkozás terén de nagyon megfogott a dolog. Szeretném a segítségeteket kérni a választásban. Eddig eldobhatós borotvákat használtam amikor is egyik kollégám ajánlott egy hagyományos DE borotvát, olcsó Wilkinson Classic amit bármelyik drogériában megvehet az ember. Kicsit furcsa volt eleinte a használata de aztán nagyon megszerettem. Ha nem kapkodok az idő miatt akkor szinte sose vágom meg magam pedig alap penge van benne. Ezután kezdett el foglalkoztatni a dolog és rengeteget olvastam a hagyományos borotválkozásról. (Azt hiszem beszippantott a sajátos világa :). A lényeg a lényeg, tehát szeretnék továbblépni a biztonsági borotvákon és egy borotvakést vennék. Kezdésből nem szeretnék egyből egy méregdrágát venni de kb 20 000 Ft-ot rá tudok szánni. Azt hiszem ez egy kezdő késhez talán elegendő. Az arcszőrzetem egyáltalán nem erős és nem sűrű,  sőt egy négy napos borosta után nézek ki úgy(vagy még úgy se) mint egy erősebb arcszőrzetűnek a két napos borostája.  :D Azt olvastam, hogy a borotvakések a legalaposabbak megfelelő használat mellett. A külcsín annyira nem számít de a pengéje azért legyen használható. Nem ragaszkodom a magyar shopokhoz simán rendelek külföldről ha ott jobbat olcsóban lehet beszerezni. Azt írtátok, hogy a mai kések minősége már nem olyan mint a régieké de használtat akkor sem szeretnék venni még ha jó állapotú is. Sajnos az a fajta vagyok akinek kell az érzés, hogy még senki sem használta, én bontom ki, én fedezem fel először...tudom sajátos hülyeség de ez van. :D Szóval ezen paraméterekkel ha tudnátok borotvakést (shavette fajtát nem szeretnék)  ajánlani illetve boltot ahol be tudom szerezni azt nagyon megköszönném. :bow:
ui: Bocsi a hosszabb bevezetőért de ez egyben bemutatkozás is lenne, üdvözletem mindenkinek! :)
 

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1388 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 13:17:36 »
(...)egy borotvakést vennék (...) kb 20 000 Ft-ot rá tudok szánni (...) használtat akkor sem szeretnék venni még ha jó állapotú is

Vagy rendelsz az aliról egy gold dollart 2-3e forintért és megélezteted-rendberakatod, vagy innen egy gold dollar https://www.wetshaving.hu/termekek/borotvalkozas/borotvak%C3%89sek mely már meg van élezve. Így kijössz 10 alatt, tudsz még venni egy fenőszíjat is.
Én a helyedben használt kést keresnék, de ha nem...

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1389 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 13:29:14 »
Új kések közül Sanyi is a GD-t javasolta emlékeim szerint. 20 000 ft töredékéért meg fogod úszni.

Kár h nem kell használt kés… még ebay-en is találni normális áron, például itt http://www.ebay.com/sch/aka_fuji/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from= 

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1390 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 15:09:39 »
Nem rossz választás. Kezdésnek.

Tapasztalatom szerint a 15C nagyon jól használható borotva, ha már van gyakorlatod. Igaz, hogy nem egy brutális eszköz, de pont emiatt a kezdők úgy érzik, hogy nem alapos, és ezért elkezdik nyomni, aminek csúnya végeredménye lesz.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1391 Dátum: 2016. Augusztus 24. - 18:59:09 »
Köszönöm a válaszokat, akkor maradok a hazai GD-nál, azzal nem kell vacakolnom legalább mert elő van készítve. :)

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1392 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 14:40:27 »
Annyi kérdésem lenne még, hogy amit a wetshaving oldalon lehet rendelni az a Gold Dollar 208-as típusa. Ahogy olvasgattam teszteket a GD 800-as típusa jobb tulajdonságokkal bír. Ebay-en a 208-as 4000 ft a 800-as pedig 10000. Van valakinek tapasztalata, hogy megéri e a 800-ast inkább?

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1393 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 14:48:11 »
Annyi kérdésem lenne még, hogy amit a wetshaving oldalon lehet rendelni az a Gold Dollar 208-as típusa. Ahogy olvasgattam teszteket a GD 800-as típusa jobb tulajdonságokkal bír. Ebay-en a 208-as 4000 ft a 800-as pedig 10000. Van valakinek tapasztalata, hogy megéri e a 800-ast inkább?
A 800-as rozsdamentes. Volt olyanom. A szénacélra jobb él fenhető tapasztalataim szerint.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1394 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:11:53 »
Annyi kérdésem lenne még, hogy amit a wetshaving oldalon lehet rendelni az a Gold Dollar 208-as típusa. Ahogy olvasgattam teszteket a GD 800-as típusa jobb tulajdonságokkal bír. Ebay-en a 208-as 4000 ft a 800-as pedig 10000. Van valakinek tapasztalata, hogy megéri e a 800-ast inkább?
A 800-as rozsdamentes. Volt olyanom. A szénacélra jobb él fenhető tapasztalataim szerint.


Bowapex azt mondod, hogy a 208-as az szénacél a 800-as meg rozsdamentes? A szénacél jobb tulajdonságokkal bír?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici