Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 305820 alkalommal)

Nem elérhető Marcus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1500 Dátum: 2016. December 25. - 20:40:17 »
Megpróbálkozok itt is a késportál után, hátha tud valaki
segíteni, vagy leginkább válallni egy régi késes borotva
helyrehozatalát. A penge már rozsdás valamennyire, a
nyél is törött. Van rajta felirtat , ha jól emlékszem akkor az
Ontario Cutlery co. Geneva NY USA. Köszönöm :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1501 Dátum: 2016. December 25. - 21:49:51 »
Bowapexet keressed
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Marcus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1502 Dátum: 2016. December 26. - 10:19:21 »
Köszönöm :)

Nem elérhető csakce

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1503 Dátum: 2016. December 29. - 09:09:39 »
Sziasztok!
   Új vagyok még teljesen és szeretném jól felépíteni ezt az egészet. Ezért élből egy jó pár kérdést fel is teszek. Mi és mekkora külömbség van a rendes bortvakés és cserélhető pengés borotvakés között. Melyik veszélyesebb vagy könnyebben kezelhető. Én amiket olvastam itt a fórumon abból azt vettem le hogy a cserélhető pengés borotva nem olyan macerás (használod,kiveszed,eldobod) ellentétben a rendes borotvakés fenni tisztítani azt is nem akárhogy, könnyen rozsdásodhat stb.. viszont jobban meg lehet élni ennek feelingét. Én lehet a rendes borotvakést választanám abbol is a solingen pumát. Erről pont nem nagyon olvastam inkább a dovo k vannak előtérbe helyezve. Ennek van valami oka?
        Válaszotokat előre is köszönöm!!!!

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1504 Dátum: 2016. December 29. - 16:06:34 »
Sziasztok!
   Új vagyok még teljesen és szeretném jól felépíteni ezt az egészet. Ezért élből egy jó pár kérdést fel is teszek. Mi és mekkora külömbség van a rendes bortvakés és cserélhető pengés borotvakés között. Melyik veszélyesebb vagy könnyebben kezelhető. Én amiket olvastam itt a fórumon abból azt vettem le hogy a cserélhető pengés borotva nem olyan macerás (használod,kiveszed,eldobod) ellentétben a rendes borotvakés fenni tisztítani azt is nem akárhogy, könnyen rozsdásodhat stb.. viszont jobban meg lehet élni ennek feelingét. Én lehet a rendes borotvakést választanám abbol is a solingen pumát. Erről pont nem nagyon olvastam inkább a dovo k vannak előtérbe helyezve. Ennek van valami oka?
        Válaszotokat előre is köszönöm!!!!
Csak a késes borotváról van véleményem. Személy szerint ezt preferálom Meg sem fordult a fejemben más megoldás mikor váltásról gondolkodtam. Igen sokan kedvelik itt a Dovot véleményem nincs róla soha nem volt a kezemben.Én egy Böker késsel kezdtem és nagyon megszerettette velem ezt a fajta borotválkozást.Hogy idő igényes? igen. De segít kizökkenni a napi rutinból. Régen utáltam a borotválkozást .Most meg alig várom hogy eljöjjön a nap. 100x jobban érzem magam egy késes borotválkozás után mint anno a nemtudoménmilyenkötyükkelnyiszatolni. Hogy lefogod e magad mészárolni a késsel ?az tuti én is megtettem :D de nem zavart. Hogy csomóban volt a gyomrom mikor oda álltam első alkalommal még szép és még most is néha. Hiszen egy rohadt éles késsel bűvészkedsz a nyakadon!!! Ki ne parázna? De azt mondom kés :D De biztos jönnek akiknek a DE borotvát preferálók :) Érdemes azt is meghallgatni
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1505 Dátum: 2016. December 29. - 17:29:21 »
Itt vagyok!
Ki szólt?
 ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1506 Dátum: 2016. December 29. - 21:56:15 »
Csakce,  egy zsilettel működő shavette nem pénz. Ha veszel egyet, máris tapasztalatot szerezhetsz. Többet mond minden szónál és lesz elképzelésed a hogyan továbbról. Csak óvatosan, mer ezek a cuccok borotvaélesek... :)

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1507 Dátum: 2016. December 30. - 09:28:08 »
Sziasztok!
   Új vagyok még teljesen és szeretném jól felépíteni ezt az egészet. Ezért élből egy jó pár kérdést fel is teszek. Mi és mekkora külömbség van a rendes bortvakés és cserélhető pengés borotvakés között. Melyik veszélyesebb vagy könnyebben kezelhető. Én amiket olvastam itt a fórumon abból azt vettem le hogy a cserélhető pengés borotva nem olyan macerás (használod,kiveszed,eldobod) ellentétben a rendes borotvakés fenni tisztítani azt is nem akárhogy, könnyen rozsdásodhat stb.. viszont jobban meg lehet élni ennek feelingét. Én lehet a rendes borotvakést választanám abbol is a solingen pumát. Erről pont nem nagyon olvastam inkább a dovo k vannak előtérbe helyezve. Ennek van valami oka?
        Válaszotokat előre is köszönöm!!!!
Csak a késes borotváról van véleményem. Személy szerint ezt preferálom Meg sem fordult a fejemben más megoldás mikor váltásról gondolkodtam. Igen sokan kedvelik itt a Dovot véleményem nincs róla soha nem volt a kezemben.Én egy Böker késsel kezdtem és nagyon megszerettette velem ezt a fajta borotválkozást.Hogy idő igényes? igen. De segít kizökkenni a napi rutinból. Régen utáltam a borotválkozást .Most meg alig várom hogy eljöjjön a nap. 100x jobban érzem magam egy késes borotválkozás után mint anno a nemtudoménmilyenkötyükkelnyiszatolni. Hogy lefogod e magad mészárolni a késsel ?az tuti én is megtettem :D de nem zavart. Hogy csomóban volt a gyomrom mikor oda álltam első alkalommal még szép és még most is néha. Hiszen egy rohadt éles késsel bűvészkedsz a nyakadon!!! Ki ne parázna? De azt mondom kés :D De biztos jönnek akiknek a DE borotvát preferálók :) Érdemes azt is meghallgatni

Szerintem nem olyan nagy veszedelem ez a késes borotválkozás. Hamarosan két éve van meg a késem, közben megfordult még pár a kezemben, de még egy barátom örökségből szerzett pici késével (amit súlyosbít hogy én fentem) sem volt veszélyes a borotválkozás. Nem kapkodva, nyugodtan kell a tükör elé állni, és nincs para. Felületi karcok, kisebb vágások biztos lesznek, de ahogy írod, pont az a jó hogy kizökkent, oda kell figyelni. De félni felesleges. Akkor sem félsz ha egy 30 centis késsel vágod a húst és zöldséget, pedig az mennyivel nagyobb penge.
Eddig 90%ban akkor vágtam meg magam, ha ott volt a lányom. Nem csak a borotválkozásra, rá is kellett figyelni. Nem azért mert szaladgál, vagy néha beszélni kell, szimplán a teljes figyelem hiánya miatt. Épp ez a jó benne!

Dovo: szerintem azért bukkant fel itt sokszor, mert ezt lehet kapni olcsón idehaza, így valószínűleg ezzel találkoznak sokan, akik érdeklődnek.  Egy volt eddig nálam, nem szerettem meg.
Érdemes régiség/kirakodó vásárba menni. Én ott vettem meg első késem, potom pénzért. Az eladók tetemes része egy fülvakarót is 2-3 ezerre kóstál, ezekkel ne is foglalkozz. De könnyen belefuthatsz egy jó állapotban lévő, értelmes késbe is, akár vicc áron, akár értékéért! Így vettem egy NOS J.A. Henckels-t egy átlag éttermi ebéd áráért, ami azóta napi használatban van, és valószínűleg még az unokámat is kiszolgálhatja. És egy Tennis-t két zacskó szotyiért.

Nem elérhető csakce

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1508 Dátum: 2016. December 30. - 09:59:01 »
Sziasztok!
  Köszönöm hogy megosztottátok velem tapasztalataitokat. Az biztos hogy a rendes késes borotválkozást fogom felépíteni. Ha esetleg van még valami tapasztalat hogy mire figyeljek oda pl: milyen pamacs vagy borotva hab,gél,szappan jó stb... azokat is szivesen olvasnám!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1509 Dátum: 2016. December 30. - 10:39:22 »
Sziasztok!
  Köszönöm hogy megosztottátok velem tapasztalataitokat. Az biztos hogy a rendes késes borotválkozást fogom felépíteni. Ha esetleg van még valami tapasztalat hogy mire figyeljek oda pl: milyen pamacs vagy borotva hab,gél,szappan jó stb... azokat is szivesen olvasnám!

Ezekre nincs biztos recept.

Ami nekem működik, lehet nálad nem, vagy éppen forítva.


De tudom, amit most mindani fogok, a legrosszabb amit hallhatsz tőlünk.

Olvasd el a kozmetikzmok, a pamacsok szekciót. Ott mindent megtudsz.

De a napi borotválkozásból is sok hasznos infót levetdz magadnak.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1510 Dátum: 2016. December 30. - 10:53:43 »
Sziasztok!
  Köszönöm hogy megosztottátok velem tapasztalataitokat. Az biztos hogy a rendes késes borotválkozást fogom felépíteni. Ha esetleg van még valami tapasztalat hogy mire figyeljek oda pl: milyen pamacs vagy borotva hab,gél,szappan jó stb... azokat is szivesen olvasnám!

Ezekre nincs biztos recept.
Ahogy pmol mondja sajnos ezt neked kell kitapasztalnod mi a jó neked. pl vettem D.R Harris szappant ami remek habot adott remekül megtudtam borotválkozni vele csak egy gondom volt kipöttyösödtem tőle így elkellet adnom. Sokaknál meg semmi gond. Vannak szappan fanok vannak krém fanok én is jobban kedvelem a krémeket. Van aki a borz pamacsra esküszik (szerénységem is) de sokan ló malac szinti pamacsokra esküsznek. Vannak arcon habosítók vannak tálkában. A variációk tárháza szinte végtelen Neked kell kiválasztani mi ami neked szimpatikus és pénztárcádnak megfelelő.A lényeg hogy te élvezd és neked legyen jó.

Ami nekem működik, lehet nálad nem, vagy éppen forítva.


De tudom, amit most mindani fogok, a legrosszabb amit hallhatsz tőlünk.

Olvasd el a kozmetikzmok, a pamacsok szekciót. Ott mindent megtudsz.

De a napi borotválkozásból is sok hasznos infót levetdz magadnak.
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1511 Dátum: 2016. December 30. - 11:29:42 »
Sziasztok!
  Köszönöm hogy megosztottátok velem tapasztalataitokat. Az biztos hogy a rendes késes borotválkozást fogom felépíteni. Ha esetleg van még valami tapasztalat hogy mire figyeljek oda pl: milyen pamacs vagy borotva hab,gél,szappan jó stb... azokat is szivesen olvasnám!

HA nulláról kezded, úgyis sok kiadásod lesz. Én olcsón hoztam ki a hab-AS vonalat, barbon krém, balea pamacs (első körben sörte sajnos, sokkal jobb nála a szintetikus!), barbon/figaro AS mind használható cucc szotyi áráért.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1512 Dátum: 2016. December 30. - 20:32:22 »
Általában a késeket ajnározzák a népek, de hadd szóljak pár szót a shavette-ek mellett is úgy, hogy egy valag késem van...
Ha a praktikumot előtérbe helyező férfi szemmel nézem, akkor a shavette nyert. Egyértelműen. A shavette előtt meg a DE nyert, de ezt most hagyjuk!
Minden szubjektív, ami most következik, de mi is lehetne egy egyén mint szubjektív ugye...
- A shavette élére nem kell vigyázni.
- Egy zsilettes verziónál 100+ pengét használhatsz egy ezer-kétezer forintos eszközeben. Ez olyan, mintha 100+ darab késed lenne. Már ami a pengét, a vágást, a borotválás egyik legfontosabb momentumát illeti, de azért nem csak ebből áll a művelet.
- Óccsó! Jóval olcsóbb az a kalandozás amíg megtalálom a nekem való shavette-et, mint a nekem való kést.
- Fenést leszarhatod, ezért már eleve gyorsabb és olcsóbb a borotválkozás. Egyszerűen ez a macera shavette esetén nem létezik.

- A késhez képest viszont nem annyira állandó a vágás milyensége. Ugyanúgy kopik és változik az él, mint egy DE készülékben. Azonban kérdés, hogy ez mit számít az előbbiek fényében?
- A késekben is ott van az, hogy mindegyik más, de másképp. Más-más forma, súly, méret. Nos, ez a fajta változatosság nincs meg a shavette-ekben. Nincs annyi shavette, mint kés. Szóval van különbség, de kinek mi éri meg...
Az elmondottak fényében úgy tűnhet, hogy abszolút shavette párti vagyok, de izé, hát van 3 shavette-em és vagy húsz késem, de még csak tizenakárhányat használok.
Szóval van még valami a késekben... az a bizonyos feeling, amit a késpártiak úgy fogalmaznk meg, hogy "azért, mert nem kés".
De még ezzel is vitába tudok szállni. Megcsináltam ezt, és pillanatnyilag nálam ez numero 1:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=181.msg166815#msg166815
Szóval nincs semmiféle jótanács. Próbálgatni kell. Olyan ez,  mint a zenei stílusok, mindenben csináltak jót, mi meg válogathatunk.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1513 Dátum: 2016. December 30. - 23:02:38 »
A shavette előtt meg a DE nyert, de ezt most hagyjuk!
Ne hagyjuk!
 :+1:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető szuszinho

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1514 Dátum: 2017. Január 18. - 11:37:05 »
Sziasztok,

Timsót hol érdemes beszerezni?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici