Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 329977 alkalommal)

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1530 Dátum: 2017. Január 19. - 13:12:53 »
Sikba allitja az arcodat, nem ragaszkodsz tobbe az egyenetlensegekhez, borhibakhoz, pattanasokhoz, mert az elso kor utan nem lesznek olyanjaid.

Soha nem használtam DE-t, de ez késre sem áll... Sokan túlgondolják ezt az egészet. Megveszed, használod, megtanulod, kész. Nem lesz nyúzás, vagdalkozás semmivel, ha odafigyelsz. Ha meg nem, akkor felesleges erőltetni a hagyományos borotválkozást.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1531 Dátum: 2017. Január 19. - 13:32:35 »
Az OC-k meg tetszenek. :)

Vegyél Gillette New-t, vagy New Improved-ot.
Old type-ban is gondolkodhatsz, de nekem a New család jobban bejön.

Vagy ha pénz nem számít, Ikon B1 OC-t

Vagy Merkur 37C-t, ha lehet slant is.
Vagy a Razorock German Slant fejét ami ugyanaz szerintem, csak 3 részes.

Vagy ha nem kell hogy OC legyen, vegyél Rockwell-t. Ha belefér az ára, 6S-t.
Ha nem fér, akkor kacsingass a 6C felé, vagy a 2C felé. (Ezek ugye most fognak kijönni)

Én a Fatip Gentile-t se zárnám ki, mert az a tippem hogy egy hatékony de nem harapós készülék, de nem járt a kezemben.
(Olyan a feje, mint a 37C-nek, csak éppen egyenes, nem ferde)

Ja, és volt Parker OC-m, úgyhogy ehhez mérten értékelheted a véleményem.

Persze vehetsz Mühle-t is, végülis így működik a dolog, sugározzák az agyadba, hogy R41-R41-R41.
Fair leszek. Azt is vehetsz, ráadásul könnyű hozzájutni. Sőt, csak fejet is tudsz venni, és használhatod a Parkered nyelét hozzá.

Nem elérhető szuszinho

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1532 Dátum: 2017. Január 19. - 13:42:29 »
Sziasztok,

Timsót hol érdemes beszerezni?

Itt.

Najel Timsó tömb

http://shop.egeszsegguru.hu/Najel_Kristalydezodor_-_Timso_tomb-termek-191653

Magyarország területére ingyenes a kiszállítás.

Megrendeltem, köszönöm!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1533 Dátum: 2017. Január 19. - 13:46:41 »
Gillette OT nálam kicsivel harapósabb, mint a 2013-as R41 Grande. De lehet, hogy a kisebb, könnyebb nyele nekem kevésbé fekszik, fene tudja.
New-t sajnos (még) nem próbáltam, de az olvasottak alapján ez az R41 alatt lehet harapósságban.

Alátámasztom, hogy az előkészítés, puhítás, és jó hab fontos az R41 használata előtt, de ez minden készülékre igaz, csak az agresszívebbekre még inkább.
Viszont az szerintem túlzás, hogy a késhez hasonló fókuszáltság kell hozzá (voltak késeim ;)). Talán a 2011-re ez igaz lehet, azt nem ismerem, de a merőleges nyél miatt 1000%, hogy azt is könnyebb kezelni, mint egy hagyományos nyelű kést. Kamisori formára ez már nem feltétlenül igaz, az ergonomikusabb(nekem).

Az is igaz, amit eFeM ír, hogy megszokás kérdése a dolog, nem kell félni semmilyen eszköztől, csak meg kell tanulni használni (eleinte türelemmel).

Na, picit messzire mentem, de lényeg, hogy szerintem is úgy jársz a legjobban, ha veszel fejet, és kipróbálod a Parker nyelével. Vagy kölcsönkérsz valakitől egy Grande-t vagy Twistet. A pengéket illetően, nálam zöld astrával a legjobb az R41, meg kb. minden más is.  ;D
(szerintem)

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1534 Dátum: 2017. Január 19. - 14:30:22 »
Pont ugyanabban a cipőben járok, mint Szekelya.
Nagyon szeretem a TTO Parkeremet, de kipróbálnék egy OC-t is.
Hosszú nyelűt szeretnék, mert a mostani is kényelmes, és ezért a Parker felé kacsingatok újfent.

Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1535 Dátum: 2017. Január 19. - 14:43:33 »
Gillette OT nálam kicsivel harapósabb, mint a 2013-as R41 Grande. De lehet, hogy a kisebb, könnyebb nyele nekem kevésbé fekszik, fene tudja.
New-t sajnos (még) nem próbáltam, de az olvasottak alapján ez az R41 alatt lehet harapósságban.

Alátámasztom, hogy az előkészítés, puhítás, és jó hab fontos az R41 használata előtt, de ez minden készülékre igaz, csak az agresszívebbekre még inkább.
Viszont az szerintem túlzás, hogy a késhez hasonló fókuszáltság kell hozzá (voltak késeim ;)). Talán a 2011-re ez igaz lehet, azt nem ismerem, de a merőleges nyél miatt 1000%, hogy azt is könnyebb kezelni, mint egy hagyományos nyelű kést. Kamisori formára ez már nem feltétlenül igaz, az ergonomikusabb(nekem).

Az is igaz, amit eFeM ír, hogy megszokás kérdése a dolog, nem kell félni semmilyen eszköztől, csak meg kell tanulni használni (eleinte türelemmel).

Na, picit messzire mentem, de lényeg, hogy szerintem is úgy jársz a legjobban, ha veszel fejet, és kipróbálod a Parker nyelével. Vagy kölcsönkérsz valakitől egy Grende-t vagy Twistet. A pengéket illetően, nálam zöld astrával a legjobb az R41, meg kb. minden más is.  ;D
Nekem a BIC penge jobban szeretti az L6-ot mint az R41 Grandet! Gondolom mert vékony a penge! De nem kell félni az R41 (13)-tól! Legfeljebb hamarabb megtanulja az emberke a helyes használatot! :-)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1536 Dátum: 2017. Január 19. - 14:47:42 »
Pont ugyanabban a cipőben járok, mint Szekelya.
Nagyon szeretem a TTO Parkeremet, de kipróbálnék egy OC-t is.
Hosszú nyelűt szeretnék, mert a mostani is kényelmes, és ezért a Parker felé kacsingatok újfent.
Ha meg nincs Parker 24C/26C-d, es beszerzel, akkor nagyon fogsz orulni az elmenynek.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1537 Dátum: 2017. Január 19. - 15:07:40 »
Pont ugyanabban a cipőben járok, mint Szekelya.
Nagyon szeretem a TTO Parkeremet, de kipróbálnék egy OC-t is.
Hosszú nyelűt szeretnék, mert a mostani is kényelmes, és ezért a Parker felé kacsingatok újfent.
Ha meg nincs Parker 24C/26C-d, es beszerzel, akkor nagyon fogsz orulni az elmenynek.

Pont ezt a kettőt nézegetem, és keresem, hogy hol érdemes megvenni.  :thanks:
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető korte

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1538 Dátum: 2017. Január 19. - 16:25:10 »
@szekelya

Próbáltál már R41-et, vagy csak a híre alapján gondolod durvának?
Nálam egy 2013-as fejű Grande lakik a polcon, és egy jó pengével nem durva, nekem az egyik kedvencem. A hosszabb, nehezebb nyéllel nagyon jól lehet terelgetni az arcon.  Az "eredeti" könnyebb nyelű érdekes módon nem működött nálam, el is adtam.

Kizarolag a hire alapjan tartom durvanak. Csodalkozol? Minden idevago forumon, itt is mashol is az agresszivitas csucsa, keshez hasonlitjak a szukseges fokuszaltsag szintjet, kb, mintha a pengevel a kezedben mennel az arcodnak. Ezt mondjak. Sikba allitja az arcodat, nem ragaszkodsz tobbe az egyenetlensegekhez, borhibakhoz, pattanasokhoz, mert az elso kor utan nem lesznek olyanjaid. Ilyen hirrel ez nekem nem kell.

Fatip-et atgondolom. Nem keves, de nem is irgalmatlanul sok probalkozas utan minden borotvamban feather vagy zold astra kot ki, szeretem az ilyen eles pengeket. Ha esetleg ismered a Parker24C-t / 26C-t, akkor tudhatod, hogy milyen egy nem agressziv, de nagyon hatekony borotva, olyasmit szeretnek, de adhat mas erzest, picit aggresszivebbet is akar, de maradjon meg a megszokott kenyelem.

Az OC-k meg tetszenek. :)

Én kétnaponta szinte csak az R41-et használom manapság. Majdnem ezzel kezdtem, tehát nem mondhatom magam tapasztaltnak a DE használat terén.
Mégsem tudok beszámolni semmi durváról, max néha egy-egy pontvérzés.
Zöld Astra, Gillette platinum nagyon jól muzsikál benne.
Szeretem, jó és alapos borotva.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1539 Dátum: 2017. Január 19. - 18:41:55 »
Felrement picit a tema. Mindenkit ertek, sot, arnyaltatok is a kepet, megis az R41-tol eltero tippekre voltam kivancsi leginkabb OC ugyben, azt meg mondjuk majd mindentol fuggetlenul egyszer biztos veszek. Egyebkent a Muhle R89-em a legszebben megmunkalt mutargy, ha nem nezni kene csak, akkor egy teljes EJ Chatsworth Barley keszletet is vennek, mert talan csak az tetszik megjobban kidolgozottsagra. De most nem kell megegy 89, sem egy amugy megszolalasig hasonlito cucc. Jo, a Muhle golyostollat azonnal elfogadnam.

Erdekes az old type javaslat, pont azert zartam volna ki az elejen a vintage cuccokat, mert azok a baromi vekony fejek egyszeruen nem tetszenek, gagyinak hatnak a modern cuccok mellett, de belatom, konturvagasnal a Fatboy bumszli feje rendesen utban van.

Korulnezek a javasolt cuccok kozott.
Azert csak nyomjatok meg. :)

"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1540 Dátum: 2017. Január 19. - 18:53:56 »
Az OT fejekből az "újabb", ball endek már vastag lemezből készültek. Egyik sem agresszív ha sérülésmentes.

Nekem is van egy ajánlatom csak, hogy tovább árnyaljam a képet :) Egy ilyen:
http://m.ebay.com/itm/1930s-Gillette-NEW-Long-Comb-3-Piece-Safety-Razor-/182427388898?hash=item2a79850be2%3Ag%3ACT4AAOSwUKxYgPWC&_trkparms=pageci%253A47fc7ee1-de6d-11e6-b82e-74dbd1e03057%257Cparentrq%253Ab7c9a3401590a2af577059feffb89adf%257Ciid%253A16

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1541 Dátum: 2017. Január 19. - 18:56:23 »
New forever  :boldog:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1542 Dátum: 2017. Január 19. - 19:05:59 »
New forever  :boldog:
Úgy van! Valamint jelentkezzen már az aki azt írta itt egyszer a New kipróbálasa után, hogy a Gillette következő nyolcvan év fejlesztése felesleges volt, vagy valami hasonlót! Felterjesztem egy Gillette térdszalag rend nagykeresztre.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1543 Dátum: 2017. Január 30. - 14:53:44 »
New forever  :boldog:
Úgy van! Valamint jelentkezzen már az aki azt írta itt egyszer a New kipróbálasa után, hogy a Gillette következő nyolcvan év fejlesztése felesleges volt, vagy valami hasonlót! Felterjesztem egy Gillette térdszalag rend nagykeresztre.
Na ja. Ennyi.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1544 Dátum: 2017. Március 19. - 13:33:29 »
Uraim, ti hol vesztek zöld Astra pengét? Rossmann, DM, Müller megvolt, sehol semmi. :-\
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici