Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 321740 alkalommal)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1545 Dátum: 2017. Március 19. - 13:38:30 »
Uraim, ti hol vesztek zöld Astra pengét? Rossmann, DM, Müller megvolt, sehol semmi. :-\
En most keszulok venni egy szazas pakkot a tvbshaving.com-rol, ha meg valaki beszall. Epp van egy keszulodo kozos beszerzesunk, hogy osztozzunk a szallitasi dijon. Igy kb 150 forintra jon ki egy 5 darabos doboz. Jo, ha itthonrol postazno kell tovabb, akkot tobb, jellemzoen azoknak ajanlgattam, akik mar vastagon beszalltak massal is a rendelesbe.

Egyebkent utoljara kelenfoldon a Bercsenyi utcaban egy kis haztartasi boltban vettem kb fel eve. Akkor ott 250 voltbegy doboz. Nemreg bent jartam, es azt javasoltak, hogy jovobheten nezzek be ujra, lehet, h lesz. Akkor kek astrajuk volt, meg talan wilkinson.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1546 Dátum: 2017. Március 19. - 13:47:18 »
A fővárosban nekem a One Euro Market üzletek, DDA diszkontláncok váltak be. (Nincs mindegyikben, mivel az egyes egységek beszerzései eltérhetnek.) A nagyobbakat, forgalmasabbakat érdemes megpróbálni, a Harminckettesek terén általában van, pár hete a Bartók B./Kosztolányi sarkán lévő eurósban is voltak (ott korábban csak Lordokat árultak). Ezekben a boltokban olyan 140-160 forint között van egy csomag.

Kék Astra szokott lenni a CBA-kban és a groby üzletekben. Néha az eladók se tudják, hogy hol :-)

A sztenderdizált nyugati diszkontok ezen a téren borzalmasan alulteljesítenek, többnyire Wilkinson vagy semmi.

Ha ez nem felel meg, vagy a zöld/kék Astra nem végleges választás, érdemes lehet netes borotvaboltból mintacsomagot rendelni. A fórumon is akad, aki effélét üzemeltet.

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1547 Dátum: 2017. Március 19. - 13:58:13 »
Köszönöm a tippeket! :thumbup: Ezek szerint nem lehetetlen küldetés Pesten beszerezni, csak jobban körül kell nézni.
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1548 Dátum: 2017. Március 19. - 14:10:18 »
Az az igazság, hogy azok a boltok válnak be, amelyek úgy néznek ki, mint ahol kispénzű nyugdíjas taták se érzik rosszul magukat, miközben a pénzüket költik - lévén alighanem a mai napig is ők az offline beszerezhető biztonsági pengék legbiztosabb fogyasztói.
Azaz kicsit szakadt, kicsit kopott, garasos olcsóságot sugalló üzletek, ahol ezer évig semmi se változik :-)

A két említett üzletláncból személy szerint eurósban találtam gyakrabban/nagyobb eséllyel pengét. A találomra választott vietnami/kínai háztartási bolt is nyerő lehet.

Jut eszembe, offline kapható Derby (extrametál üzletek kirakatában legalábbis láttam, bár a weblapról nem találtam rá...) és Mühle (a Déli pu. közelében található Ecsetbolt nevű - ecsetboltban állítólag van) is. Ezek valamivel drágábbak, a Derbyt vannak, akik szeretik, a Mühléről egyértelműen pozitív kritikát még nem olvastam, próbálni pedig nem próbáltam. Más márkáról azt hiszem, nem tudok.

A vélemények megoszlanak, hogy kezdő felhasználóként melyik az észszerűbb út: ugyanazzal a pengével, borotvával, előkészítéssel (módszer, illetve szappan/krém és pamacs) borotválkozni minél hosszabb ideig, vagy cserélgetni a konfigurációt már kezdőként is. Mindkettőben lehet ráció, ha valami nagyon nem jön be, minek erőltetni. A Featherrel érdemes várnod, azt jól láttad :-)

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1549 Dátum: 2017. Március 19. - 14:22:55 »
A szomszédban levő 100Ft-os boltban csak zöld Astra van. Régebben volt kék is, de elfogyott és nem hoztak azóta. Szerintem a zöldet is csak én veszem :) 159Ft/csom.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1550 Dátum: 2017. Március 19. - 14:39:41 »
A szomszédban levő 100Ft-os boltban csak zöld Astra van. Régebben volt kék is, de elfogyott és nem hoztak azóta. Szerintem a zöldet is csak én veszem :) 159Ft/csom.
Hol ez a szomszed?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1551 Dátum: 2017. Március 19. - 14:52:04 »
Egerben :)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1552 Dátum: 2017. Március 19. - 14:53:34 »
Reszkessetek egerek.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1553 Dátum: 2017. Március 19. - 15:43:24 »
Uraim, ti hol vesztek zöld Astra pengét? Rossmann, DM, Müller megvolt, sehol semmi. :-\

Holnap dolgozok, ha go.dolod, s belafér az Oktogon magassága, adok pár fajta pengét, próbálgatni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1554 Dátum: 2017. Március 19. - 19:09:16 »
Uraim, ti hol vesztek zöld Astra pengét? Rossmann, DM, Müller megvolt, sehol semmi. :-\

Holnap dolgozok, ha go.dolod, s belafér az Oktogon magassága, adok pár fajta pengét, próbálgatni.

Ez megfontolandó ajánlat, viszont nem tudom, hogy mennyire célszerű már most így a kezdet kezdetén sokféle pengét kipróbálni, ugyanis nálam még rendkívül nagyfokú a user error és a nem megfelelő eszközválasztás, így simán lehet, hogy egy egyébként jó pengét a bénázás miatt rosszul ítélek meg. Vagy merjek azért kísérletezni akár már most az elején is? :fejtor:
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1555 Dátum: 2017. Március 19. - 19:27:50 »
Ha van este időd, még beszélgethetünk is a helyes eszközhasználatrol. Többit privin.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1556 Dátum: 2017. Március 20. - 08:42:39 »
Üdvözlendő ez a hozzáállás. Azt gondolom a tapasztalataim alapján inkább fordítottan szokott működni: az a penge, amit először a pokolba kívánunk némi rutin után egész használható is tud lenni.

Ez megfontolandó ajánlat, viszont nem tudom, hogy mennyire célszerű már most így a kezdet kezdetén sokféle pengét kipróbálni, ugyanis nálam még rendkívül nagyfokú a user error és a nem megfelelő eszközválasztás, így simán lehet, hogy egy egyébként jó pengét a bénázás miatt rosszul ítélek meg. Vagy merjek azért kísérletezni akár már most az elején is? :fejtor:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1557 Dátum: 2017. Március 20. - 11:59:48 »

mennyire célszerű már most így a kezdet kezdetén sokféle pengét kipróbálni
[/quote]

Szerintem nagyon is célszerű. Még akkor is ha később majd jól megy mindegyikkel.

Mindig a gitározás jut eszembe erről. Azt erőltette a haverom, hogy jó lesz nekem a csehszlovák gitár is tanulni. Nem hallgattam rá és nem is utáltam meg a gitározást :-) Aztán egy idő után már horgászboton is lepenget az ember egy tábortüzes nótázást, nemhogy cseszkó gitáron...
Nagyban megkönnyíti az ember a saját életét ha már eleve kizárja azt ami szar.

Én azért hagytam abba a kilencvenes években ezt a borotválkozást, mert nem maradt a boltokban csak a Wilki. Nem is tudtam, hogy ez az egész vetséving még él, amíg el nem romlott a Braunom és rá nem találtam az itteni szaktársakra. Tavaly elővettem megint a Wilkit, de továbbra is nagyon gyenge. Számomra. Pedig én vidáman tolom például a lenézett Treet és Trig pengékkel.

Összegezve: mindenkinek más jön be - látszik a pengés topikokban -, érdemes sokat kipróbálni.
Szerintem.

Nem elérhető grdsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 103
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1558 Dátum: 2017. Március 20. - 21:14:05 »
Teljesen egyetértek Nork éltárssal. Volt olyan borotvám, amit azért adtam el, mert azt hittem, hogy nem jó. Pedig csak a penge nem volt ideális ahhoz a hardverhez (mondjuk szerintem az a bizonyos penge semelyik készülékben nem muzsikált fényesen, legalábbis nálam). De a lényeg, hogy nem hittem el, hogy penge és penge között olyan nagy lehet a különbség. Pedig lehet, sőt van is.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1559 Dátum: 2017. Március 21. - 07:30:56 »
Pedig azok a jókis Jolánák...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici