Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 305783 alkalommal)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1695 Dátum: 2018. Január 08. - 20:23:49 »
Lord L6, Lord 5. Mindkettő újonnan kb 1500 forint. Szerintem tökéletes borotvák kezdésnek. És akár utána is.
http://shop.lordeurope.com

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1696 Dátum: 2018. Január 09. - 07:36:46 »
Az Elad-ban is érdemes ám most körülnézni. ;)
Ja, és nem mindig a legszebb, legújabb a legjobb. :)
nem zárkózom el ... javaslat ?
Gillette Tech-et vagy Gillette Slim Twist-et javaslok kezdésnek. Tech-ből lehetőleg ne az alumíniumot, hanem a nehezebb ötvözetet.
Mindegyik típus bizonyított már.
(szerintem)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1697 Dátum: 2018. Február 03. - 09:06:47 »
Gondolom a Mühle borotvákat, és a komolyabb, hasonló drága borotvákat és egyéb borotválkozási cuccokat is hamisítanak. Azok a hazai weboldalak, ahol ezeket a borotvákat árulják, szerintetek mind megbízhatóak? Tuti, hogy a Proraso és hasonló termékeket is hamisítják a világon, mint mindent. Ahol olcsóbb, az nem gyanús?

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1698 Dátum: 2018. Február 03. - 10:24:18 »
Az ismert csehországi netes parfümériából tudtommal eredeti Proraso jön. Legalábbis az én P. krémeim onnan valók és kellőképpen habosak-illatosak ahhoz, hogy elfogadjam olasznak őket :-)

Itt: http://checkcosmetic.net/ ellenőrizgetheted a szoftverek kódjait.

Ami a készülékek utángyártását illeti, a Merkur Futurnak van egy "elég jó" kínai másolata - elvileg lejártak a szabadalmak -, amit az aliexpressről lehet beszerezni különféle márkanevek alatt. A hagyományos TTO, ill. 3 részes borotvák közül egyeseknek szintén van kínai másolata (vagy úgy is mondhatnám, hogy egyik-másik szépnevű borotva igazából csak egy újramárkázott kínai termék), de őszintén szólva, azt nem követem. Astra501 vett párat közülük, a hozzászólásai között kikereshető, melyiket milyennek találta.

Ami még izgalmas kérdés, hogy melyik pamacs kötege melyik másikéval azonos, ez főleg a szintetikus szegmensben alakít komplex összefüggéseket (pl. a DM-es Balea szinti elvileg a Mühle szintetikusokkal megegyező, csak ritkább, vékonyabb, néha aszimmetrikus köteg).

Azért ezek a gyártási folyamatok - a szintetikus szálakat leszámítva, amelyek viszonylag új fejlesztések - évtizedes, ha nem évszázados módszerek alapján zajlanak. Nehéz nem lopni akár szándékolatlanul is.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1699 Dátum: 2018. Február 03. - 10:52:33 »
Az ismert csehországi netes parfümériából tudtommal eredeti Proraso jön. Legalábbis az én P. krémeim onnan valók és kellőképpen habosak-illatosak ahhoz, hogy elfogadjam olasznak őket :-)

Itt: http://checkcosmetic.net/ ellenőrizgetheted a szoftverek kódjait.

Ami a készülékek utángyártását illeti, a Merkur Futurnak van egy "elég jó" kínai másolata - elvileg lejártak a szabadalmak -, amit az aliexpressről lehet beszerezni különféle márkanevek alatt. A hagyományos TTO, ill. 3 részes borotvák közül egyeseknek szintén van kínai másolata (vagy úgy is mondhatnám, hogy egyik-másik szépnevű borotva igazából csak egy újramárkázott kínai termék), de őszintén szólva, azt nem követem. Astra501 vett párat közülük, a hozzászólásai között kikereshető, melyiket milyennek találta.

Ami még izgalmas kérdés, hogy melyik pamacs kötege melyik másikéval azonos, ez főleg a szintetikus szegmensben alakít komplex összefüggéseket (pl. a DM-es Balea szinti elvileg a Mühle szintetikusokkal megegyező, csak ritkább, vékonyabb, néha aszimmetrikus köteg).

Azért ezek a gyártási folyamatok - a szintetikus szálakat leszámítva, amelyek viszonylag új fejlesztések - évtizedes, ha nem évszázados módszerek alapján zajlanak. Nehéz nem lopni akár szándékolatlanul is.

Én nem a lopásra, hanem a hamisításra gondoltam. Tehát mondjuk veszel valahol egy Mühle R41-es borotvát, amire ugyanúgy rá van írva, hogy Mühle, meg úgy is néz ki, mint az eredeti, de mondjuk könnyebb, rossz benne a menet, silányabb anyagból van, azaz nem a Mühle gyártotta, hanem valakik hamisították és Mühleként adták el. Ugyanez pengéknél vagy bármi másnál is előfordulhat.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1700 Dátum: 2018. Február 03. - 11:00:05 »
Nézd, ha a Futur-utánzatokat bagóért vesztegetik a kínaiak (az ára kb. tizede az igazi Futurnak, bár a műszaki tartalom az újabb szériáknál már valószínűleg nem egyezik, lévén könnyebbek, mint az eredeti), akkor feltehetően egyszerűen már nem éri meg az ódivatú, klasszikus hamisítás ezen a piacon.

Azt meg egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy annyira olcsó árucikk, mint a penge esetében, mi értelme volna a védjegyhamisításnak. A hamisítás szvsz többletköltség :-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1701 Dátum: 2018. Február 03. - 11:07:58 »
Mi?
Egy ocska pengére csak mást kell nyomtatni, és többszörös áron eladható a szar.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1702 Dátum: 2018. Február 03. - 11:11:54 »
Az említett elemnagykeres zöld Astrának darabja 24 Ft a fogyasztóhoz érve.

Nem nagyon lehet negatív áron ócska szar pengéket gyártani, hogy zöld Astrának álcázhasd és versenyelőnyöd legyen az eredetivel szemben.
Talán nem véletlen, hogy tényleg csak a relatíve drágább Feather hamisításáról lehet hallani.

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1703 Dátum: 2018. Február 03. - 12:14:42 »
Azért 1 borotvát koppintani még egyszerű feladat! Kell 1 tolómérő, forgácsoló és maró gép v. présgép! De 1 penge már más tészta! Ott már gépsor kell! Már az a pár tizedes alapanyag megvalósítása is probléma! És az élről ne is beszéljünk!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1704 Dátum: 2018. Február 03. - 12:22:56 »
Azért 1 borotvát koppintani még egyszerű feladat! Kell 1 tolómérő, forgácsoló és maró gép v. présgép! De 1 penge már más tészta! Ott már gépsor kell! Már az a pár tizedes alapanyag megvalósítása is probléma! És az élről ne is beszéljünk!

Ott olcsó, gyenge, mondhatni silány pengére nyomtatnsk markanevet.

Mellesleg, hamis borotvához se elég resuelő s fűrészlap.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1705 Dátum: 2018. Február 03. - 14:13:40 »
Az említett elemnagykeres zöld Astrának darabja 24 Ft a fogyasztóhoz érve.
Attól több. Van minimum rendelés, ami 1000 Ft, tehát legalább 8 csomagot kell venni. Plusz 990 Ft a legolcsóbb szállítási költség.

Tehát ha 8 csomaggal számolunk, akkor  51 Ft/db. Ha több csomaggal, akkor nyilván olcsóbb, mondjuk egy 20x5-ös pakknál 36 Ft/db. One Euroban 32 Ft/db, akkor is ha egy csomagot veszel. :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1706 Dátum: 2018. Február 03. - 14:17:29 »
Jó, de érted, mittudomén gyufát vagy papírzsebkendőt se hamisítanak tipikusan.

Ahhoz kell egy minimális érték, amiért megéri és amiből a vásárló esetleg hajlandó megtakarítani a hamis termék vásárlásának kockázatát vállalva.

Hamis filléres öngyújtó nincs, hamis Zippo - feltételezem - van.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1707 Dátum: 2018. Február 03. - 15:02:43 »
A gyár az astrát se 32 forint per pengéből hozza ki, max 1 forint, de talán azt is tulzom.

Lehet a kínai szarok 1 fillérből megvannak.

Ha csak pengénként 99fillért nyer, akkor is 1000%-os haszon!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1708 Dátum: 2018. Február 03. - 15:52:38 »
Felirat nélküli DE penge... ha minden igaz, akkor a 90 dolcsis kartonárral számolva aktuális árfolyamon kb. 2,25 Ft / db-ra jön ki... 300 dolcsis katonáron számolva kb. 7,5 Ft / db

https://www.alibaba.com/product-detail/feather-razor-blades_1997139580.html

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1709 Dátum: 2018. Február 03. - 15:55:04 »
Van hamis kék Astra is akár 2 Ft/db áron, ha nagy mennyiségben veszel  ;D

https://www.alibaba.com/product-detail/best-Double-Edge-Side-Razor-Blade_60681036533.html

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici