Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 305803 alkalommal)

Nem elérhető MMatyi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1845 Dátum: 2019. Augusztus 07. - 17:39:50 »
Szisztok!

Most kezdem a késes témát, és a fórumot is!
Múlt héten rendeltem egy dovo borotvát, itthoni kereskedésből. Új késről van szó!
Ki is próbáltam. Az élmény messze volt attól amire számítottam. Részben betudtam első alkalomnak.
Húzta a szőrt, megugrot...
Kicsit jobban belemélyedtem a fórumba és olvastam hogy az újonnan vásárolt borotva nem kész borotválkozásra. Tegnap elkezdtem bőrözni, mert hogy ennyi elég neki. Néztem az élét, és láttam hogy vannak rajta csorbulások. Gonolom ez egy új késnél nem megengedhető. Küldök majd képet hogy lássátok miről is van szó.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1846 Dátum: 2019. Augusztus 07. - 21:04:21 »
Gyári él nem alkalmas borotválkozásra. Bowapex megélezi Neked. Vedd fel vele a kapcsolatot.

Nem elérhető MMatyi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1847 Dátum: 2019. Augusztus 08. - 07:40:34 »

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1848 Dátum: 2019. Augusztus 08. - 09:09:40 »
Kb. ilyen egy gyári él. Meg kell rendesen fenni kövön, ahogy Gab is említette. Fenés után majd eltűnnek a "csorbák".


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető MMatyi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1849 Dátum: 2019. Augusztus 08. - 10:52:20 »
Ok! Akkor nincs nagy dráma!
Esetleg Győrben kontakt?
Köszi!

Nem elérhető mbalazs81

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1850 Dátum: 2019. December 25. - 22:06:34 »
Hello

Egy ideje használok egy wilkinson classic alap borotvát, mondjuk arcra pont nem. olvastam a fórumban hogy ár érték arányban pl ott a lord ami már jó. De nekem ezzel sincs bajom. Kérdés mi az alapvető különbség ezek között? Mitől jobb/rosszabb egyik másik? Nincs összehasonlítási alapom, vegyek pl. egy lord l6-ot és majd lesz? :) Most nézem extrametálban kapni, az L5 és L6 nincs itt felcserélve? https://extrametal.hu/termekek/borotvalkozas/cserelheto-penges-borotvakeszulekek Úgy tudom L.6 a jobb akkor az kéne hogy legyen a drágábbik.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1851 Dátum: 2019. December 26. - 09:11:54 »
Az anyagválasztás meghatározta tartósságon túl az egyes borotvák használati jellemzőkben tudnak különbözni: mennyire áll egyensúlyban kézbe fogva (mennyire könnyű így-úgy billentve tartani), milyen szöget és kiállást enged a pengének, zárt vagy nyitott fésűs (ami meghatározza, mennyire hajlandó soknapos borostával megküzdeni), hogy mutat a fürdőszobai polcon stb.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1852 Dátum: 2019. December 26. - 10:43:48 »
Lordok sokkal könnyebben használhatóak. Azzal az irdatlan fejű Wilkivel alig lehet bajszot nyírni. Lordoknak csak az az egy nagy bajuk, hogy könnyűek. De akit a súly nem zavar, azoknak kiválóan használható.
HP

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1853 Dátum: 2019. December 26. - 10:54:07 »
Hello

Egy ideje használok egy wilkinson classic alap borotvát, mondjuk arcra pont nem. olvastam a fórumban hogy ár érték arányban pl ott a lord ami már jó. De nekem ezzel sincs bajom. Kérdés mi az alapvető különbség ezek között? Mitől jobb/rosszabb egyik másik? Nincs összehasonlítási alapom, vegyek pl. egy lord l6-ot és majd lesz? :) Most nézem extrametálban kapni, az L5 és L6 nincs itt felcserélve? https://extrametal.hu/termekek/borotvalkozas/cserelheto-penges-borotvakeszulekek Úgy tudom L.6 a jobb akkor az kéne hogy legyen a drágábbik.
Ha Lordot akarsz venni akkor a Lord Shop kínálatát is nézd meg szerintem:

https://www.lord.shop.hu/biztonsagi-borotva-hagyomanyos-borotvakeszulek

Nem elérhető mbalazs81

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1854 Dátum: 2019. December 26. - 12:51:04 »
Kösz mindenkinek, mondjuk azt érzem hogy mintha túl magas lenne ennek a feje. Arra is kezdek rájönni hogy itt puding próbája az evés nem lehet előre tudni melyik a jobb, de egy lordot kipróbálok biztosan jó lesz lehet egy L5 és egy L6 is jöhetne, aztán kiderül melyik milyen, ha már ilyen jó áron vannak. Egyébként pengéből a zöld astra az egyik legjobb? Eddig olvasottak alapján ez jött át.

Nem elérhető Pöcök

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1855 Dátum: 2019. December 26. - 13:19:04 »
Egyébként pengéből a zöld astra az egyik legjobb? Eddig olvasottak alapján ez jött át.

Ár-érték arányban és használhatóságban az egyik legjobb. Alap penge.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1856 Dátum: 2019. December 26. - 19:54:10 »
A zöld Astra elég sokaknak elég jó, de amúgy erősen ízlés (és készülék) dolga, hogy melyik jön be. A teljesen életlen, hullámos, selejtes gyártmányokat leszámítva azonban nem annyira a pengén, mint inkább a megfelelő habon és borotvakezelésen múlik a siker. Legalábbis szerintem.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1857 Dátum: 2019. December 26. - 22:03:40 »
Astrákkal vigyázz az elején, mert biza élesek és könnyen kiszinezed magad! Ha bekopik, akkor sokkal kellemesebbek már.
HP

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1858 Dátum: 2019. December 27. - 17:54:21 »
Legalább nem tompa.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1859 Dátum: 2019. December 27. - 18:50:10 »
Az Astra sztem elég normál szint. Feather, Personna, ezek már jobban harapnak.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici