Szerző Téma: Toportyán  (Megtekintve 72499 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Toportyán
« Válasz #15 Dátum: 2011. Április 06. - 20:57:22 »
Hát ez fantasztikus
Igaz a kamrapolcom bánja mert ma sem kezdtem neki, de megérte.  :borz1:
Ennél jobb helyre nem is kerülhettek volna a borotváim  :borz2:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Toportyán
« Válasz #16 Dátum: 2011. Április 06. - 22:23:19 »
Kedves Éltársak,

Köszönöm mindenkinek ez elismerő szavakat.  :sör:

Nagyon jól esnek! Remélem fogok még hasonló tetszésnek örvendő történeteket írni. Igaz a hosszabbakra egy kicsit várni kell, no meg nem tudom futószalagon "gyártani" őket.

Üdvözlettel:
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Toportyán
« Válasz #17 Dátum: 2011. Április 07. - 10:17:33 »
Mi is reméljük  ;)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Toportyán
« Válasz #18 Dátum: 2011. Május 03. - 14:10:10 »
Haikuk

Írta: Toportyán

Borotválkozás

Szőrömtől válok
   Borotvám szépen siklik
      Habos arcomon


Csók

Imént nyestem le
Folyton növő borostám
Most csókolj arcon!


Borotvaszappanok

Rózsa szappannal
Pamacsolom arcomat
Szívemben tavasz


Ibolya szappan
Az arcomon oly édes
Mint első csókod


Jenessanyinak

Hersen a penge
Sörtém leviszi rendre
Sanyi jól fente


Életelen kés

Szőrös maradtam
A pofámon börőm ég
Ideje fenni


Ügyetelenkedés

Arcomon nyílnak
Apró piros virágok
Megvágtam magam
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 03. - 14:29:42 írta Toportyan »
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Toportyán
« Válasz #19 Dátum: 2011. Május 03. - 14:18:24 »
Élvezettel olvasom...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Toportyán
« Válasz #20 Dátum: 2011. Május 03. - 14:27:58 »
Már megérte...  ;)

Toportyán, nagyon rosszul esik, hogy egészen a Wikipédiáig mentél a haiku miatt. Mikor pedig...


Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Toportyán
« Válasz #21 Dátum: 2011. Május 03. - 15:34:23 »
Jók lettek, a rólam szóló igazán hízelgő  ;D Annó az osztályfőnökünk búcsúztatásakor mondott az osztály haikukat, azóta is emlékszem rájuk nagyjából.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Toportyán
« Válasz #22 Dátum: 2011. Május 18. - 10:22:50 »
Toportyán, számtalan borotvakésed fotóért kiált!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Toportyán
« Válasz #23 Dátum: 2011. Június 09. - 14:27:12 »
Hejj heves tavasz!
Kint: csupa nyíló szirom
Bent: szőröm nyírom

 
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

FBP

  • Vendég
Re:Toportyán
« Válasz #24 Dátum: 2011. Július 29. - 14:43:06 »
Itt meg már lassan 2 hónapja semmisenincsen  :'(

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Toportyán
« Válasz #25 Dátum: 2011. Július 29. - 19:07:35 »
Kedves Éltársak,
Már egy ideje dolgozom egy hosszabb munkán. Nos ennek a címe: "A Borotva Titka"
Miután hoszabb, úgy döntöttem fejezetenként rakom fel. Íme az első. (remélem be tudom fejezni, mire kifutok a felrakott fejezetekből.)

A Borotva Titka

Első Fejezet:

A   borotválkozás



A BK 4-es pamacs körkörösen mozgott a Scodioli Gray Skies-on. Néha megállt, kettőt, hármat rúgózott rajta, majd ellenkező irányban kezdett körözni. A szappan habja fokozatosan alakult ki a kűrök alatt. A pamacs megállt: a hab elkészült. Arca már elő volt készítve. A felhám kellően felpuhult, a borosta kiemelkedett. A borotva pengéje a bal pajesz alatt indult, lefelé, majdnem tökéletes 30 fokban és a bal arcélen állt meg. Pengetörlés. Most a jobb arc volt soron. Pengetörlés. Ismét belenézett a tükörbe. Fejét úgy tartotta, hogy borotvájával a bal állkapocscsont alatti nyakrészéhez kényelmesen hozzáférhessen. Baljával ráhelyezte a pengét, míg a bőrét jobb kezével, feje felett átnyúlva, kissé felhúzta. A borotva sercegve szedte le a szőrős habot. Törlés. Kézcsere. Ugyanez a művelet a jobb oldalon. A borotva egyre érezhetőbben bizsergett kezében. Törlés. Most újra egy kis habosítás, majd szappanozás az arcon. Második kör: Lentről felfelé. A borotva pengéje felfelé néz, a bőr gyengéd feszítése alulról történik. A jobb arcél alatti nyakrésszel már el is készült. Folytatta az álla alatti résszel. Aztán a bal oldalt borotválta. Aztán ismét vissza a jobb oldalra, immáron az arcél fölött, a pajesz felé. Csönd volt. A család még aludt. A borotva kellemesen bizsergett kezében. A tükör széle, alig észrevehetőn elkezdett hullámozni. Ezt azonban nem érzékelte, mert a vágásra figyelt. Már csak az orr alatti és áll feletti rész volt hátra, amikor a tükröt hajszálrepedések kezdték behálózni, de ezt sem vette észre. Belemerült az orra alatti bőrfelület borotválásába: tekintete és figyelme arra a területre összpontosított. Elkészült. A borotvát letette és előrehajolt, arcát hideg vízzel megmosni, majd az előre odakészített törölközővel megtörölközött. Abban a pillanatban, hogy elkészült és belenézett, a tükör, és vele együtt az egész fürdőszoba, mint egy vászon, a repedések mentén szétszakadt és eltűnt. Helyette egy másik, idegen fürdőszobában állt és egy másik tükörben nézett farkasszemet képmásával. Hirtelen fel sem fogta mi történt vele. Aztán ahogy a váltás tudatosult benne, kicsit megszédült. Hányingere támadt a hirtelen adrenalin fröccstől, amivel szervezete válaszolt erre a hihetetlen eseményre. Leverte a víz. Mindkét kezével megkapaszkodott a mosdókagylóba és becsukta szemeit. Aztán lassan kinyitotta őket és végignézett magán: meztelen volt. Körülnézett: borotva eszközei ugyanúgy ott voltak körülötte. A fürdőszoba tágas volt, patinás, mintha egy úri villában lett volna. Mély, lassú lélegzetet vett, benntartotta, majd még lassabban kifújta. Ettől némileg megnyugodott. Megismételte, Aztán még egyszer. - Össze kell szednem magam, - gondolta. Az ajtón köntösök lógtak. Kis idő múltán felöltött magára egyet és kinyitotta az ajtót.

Folyt köv.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Toportyán
« Válasz #26 Dátum: 2011. Július 29. - 20:55:41 »
Jól indul,kiváncsi vagyok mi kerekedik ki belőle?  :borz2:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Toportyán
« Válasz #27 Dátum: 2011. Július 29. - 21:06:30 »
Na jó feldobok még egy fejezetet:

A Borotva Titka

Második fejezet:

A feladat

Kilépett a folyosóra, ami egy galériára vezetett. Ahogy a galéria széléhez ért, lenézett. Alul tágas nappali ahova csigalépcső vezet. Berendezése úri. Balra nagy kandalló: a tűz ég.  Előtte nagy perzsaszőnyeg, melyet kényelmes, túlméretes fotelek, valamint egy kanapé vesznek körül. Jobbra, a nappali túloldalán széles ablakok, és üvegajtó. Kint tágas terasz. Vele szemközt a nappali túloldali falán végig plafonig könyvespolcok és egy mozgatható létra. Előttük nagy íróasztal.

A kandalló előtt egy idősebb úr nézte a tüzet háta mögött összekulcsolt karokkal. Lement a csigalépcsőn.
- Hát végre itt van kedves Toportyán, - kezdte az idős úr. -  Már rég óta vártam.
-  Itt vagyok, - válaszolta, - de hol az az itt?
-  A túl oldalon, - válaszolta az úr. -  Na de mindent csak szépen sorjában! Már találkoztunk, nem az életben, hanem álmában. Markossy gróf vagyok. Emlékszik?
-  Igen, ismerős, de, hogy kerülök ide?
-   A borotva hozta ide.
-   Borotva-
- A borotva, amit a bolhapiacon vett, vagyis a borotvám, pontosabban a volt borotvám, mert most már ugye az öné. Illetve, hogy egészen pontos legyek, a borotva lelke elfogadta, kiválasztotta önt, - magyarázta az idős úr.
-  Hogyan? - kérdezte
-  Az egész a karddal kezdődött, 1934-ben Szingapúrban vettem egy árverésen és..
-  Pontosan emlékszem, - vágott közbe.
-  Nos, felkerestem a kovácsot, és elkészítettem a Wasisaki-t, ahogyan ön azt tanácsolta. A letört darabtól azonban nem volt szívem megválni. Ezért abból készítettem egy borotvát. A borotva azonban, mint azt már tapasztalhatta, különleges. Lelke van. Csak valószínűsíteni tudom, hogy Torii Mototada lelkét őrzi. Halála pillanatában, a lelke a kardjába költözhetett ahelyett, hogy elhagyta volna a testét, mondjuk a korona csakráján keresztül. Amikor aztán a kard eltörött, a lelke abban a kis pengedarabban rekedt, amiből a borotva készült.
-  Hát ez felettébb kínos, mert így szegény Torii lelke, most sem újjászületni, sem nyugalmat találni nem tud... - mondta.
-  Pontosan, kedves barátom. A borotva tehát kiválasztotta magát, hogy megtalálja Torii Mototadát és visszaadja neki a lelkét. Azaz, szabadítsa azt ki a borotvából. Ez nem csak Torii lelkének fontos. Szomorú, hogy utóbbi 400 évben az emberekből fokozatosan kihaltak igazi értékek.  Elvesztették azokat a lelki kincseket, amelyektől igazán emberek. Lelküket a saját maguk és az anyagi javak imádata, az ösztönök és zavaró gondolatok, a kapzsiság, az irigység, a harag, a bujaság, a torkosság, fokozatosan kiölte és vágyaik tárgyaiba zárta. Még szomorúbb, hogy lelketlenségüknek már nemcsak ők, hanem már az egész bolygó látja kárát. Sarkosan fogalmazva: vagy vissza tudják szerezni lelküket, vagy elpusztítják saját magukat és világukat. Más út nincs. Egy igazi, tiszta, nemes lélek azonban, mint amilyen Torii, tudna nekünk segíteni, hogy megtalálhassuk, mindazt, amit elvesztettünk!
-  Értem, és hol találok egy több mint négyszáz éve hősi halált halt szamurájt? - kérdezte.
- A borotva hajdan előttem is felfedte titkát. Így az én feladatom volt a kutatás. Sokáig kerestem és már nagyon közel voltam ahhoz, hogy megleljem. Közben felépítettem ezt a hajlékot, hogy visszavonultan, nyugalomban, csak a feladatnak tudjam szentelni időmet. Most, hogy megjött, átengedem önnek. Javaslom, továbbá, hogy fedezze fel a ház környékét. Tegyen nagy sétákat és merüljön el a környék kisugárzásában. Meglátja, páratlan szépségű ez a hely. Remélem, önnek több szerencséje lesz, viszont nemsokára mennem kell. Kérdezzen tehát, fiatalember! - mondta a gróf, kinek teste, míg beszélt, halványabbá vált.
-  Nem igazán értem, hogyan tudnék megfelelni a feladatnak. Én egy másik világban élek, ahol sok tennivalóm, feladatom, felelősségem van, és még nem-
-Ezen a helyzeten sem ön sem én nem tudunk változtatni. Be kell látnia, hogy minél hamarabb fogadja el, annál hamarabb juthat haza! Esküdjön meg nekem, hogy bármi áron teljesíti a feladatot.
-Nézze gróf úr nekem nem szokásom esküdözni. Nem tartom szerencsésnek. Az ember vagy mondja azt, hogy igen, vagy azt, hogy nem. Esküdözni annyit jelent: Amire most igent mondok, azt komolyan is gondolom. Mintha azokat nem gondolná komolyan, amikre nem esküszik meg. Érti?
- Értem. - felelte a gróf. - Most már azonban tényleg mennem kell! Az íróasztalon hagytam önnek egy kis útmutatót, amely kiindulásul szolgálhat. És kérem, rendezkedjen be, mert nem tudni, hogy mennyi időt fog itt tölteni. Ég áldja! - fejezte be az idős úr, és eltűnt.

Folyt. köv.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 29. - 21:12:24 írta Toportyan »
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Toportyán
« Válasz #28 Dátum: 2011. Július 29. - 21:26:53 »
 :borz1: :borz1: :borz1:

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:Toportyán
« Válasz #29 Dátum: 2011. Július 29. - 22:39:41 »
Nem tudom, hány fejezet van de még egyet feltölthetnél...... na légyszi légyszi!   ::)
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici