Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 220281 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1050 Dátum: 2019. Március 29. - 19:59:29 »
Külső bőr: nyeregszappan, aztán leragasztod agol elengedte.
Festékfolt: szike, övatosan kapar.
Selyem: szike, kiszeded, leragasztos az éleket, visszaragasztod. Vagy körbetrimmeled és ragasztod a szabad anyagvégeket.
Fül: kiveszed a felső párnát, kiszeded a fül maradékát, bőrből megcsinálod a fület, belerakod a gyári patentot.
Középső takaró: kiszeded, letakarítod a ragasztót, kétoldalas szegőszalaggal rögzíted a szakadást vagy az ép részét használod, visszaragasztod.

Üdv

Á

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1051 Dátum: 2019. Március 30. - 06:33:54 »
Köszi a tanácsokat! :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1052 Dátum: 2019. Március 30. - 08:02:21 »
A fotók alapján igazán jól tartja magát. Dobozzal együtt különleges.

Irigy lettem, remek fogás!  :hat:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1053 Dátum: 2019. Március 30. - 08:27:41 »
Köszönöm!  :hat:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1054 Dátum: 2019. Március 30. - 08:29:31 »
Csináltam a dobozról is pár képet:






Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1055 Dátum: 2019. Április 01. - 10:40:19 »
Fotón egész jól is néz ki, a szöveges leírása alapján valami roncsra számítottam :-)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1056 Dátum: 2019. Április 01. - 11:31:17 »
Nyeregszappan hiányában glicerines krémmel kentem át, ez megállította a pergést egyelőre és a fényét is visszahozta :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1057 Dátum: 2019. Április 01. - 14:25:37 »
Van egy mára erősen megfogyatkozott, lassan harminc éves Carr&Day&Martin nyeregszappanom. Amikor először vettem glicerin alapú borotvaszappant (talán a szakállas Scodioli nénitől), akkor jöttem rá, hogy ez tulajdonképpen ugyanaz. Végül is bőr-bőr : )

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1058 Dátum: 2019. Április 01. - 20:23:50 »
Nem ismertem a céget, de ahogy látom Bözsi mamáék is onnan vásárolnak, úgyhogy rossz nem lehet :)

off: Egy másik szintén udvari beszállító angol cégtől vásároltam korábban lótápot, takarmánykiegészítőket és tejport, amikkel nagyon meg voltam elégedve és árban is egész jók voltak a prémium kategóriában, aztán nem sokkal azután, hogy már nem kellettek a cuccaik volt egy botrányuk, mert szennyeződés került az egyik termékükbe és pont a Queen lova bukott meg emiatt a doppingon :D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1059 Dátum: 2019. Április 02. - 10:06:25 »
Gondolom Erzsásé, nem Frédié.  ;D

(Amúgy a lényeg az lett volna, hogy szerintem nyeregszappan helyett jó lehet bármilyen glicerin alapú borotvaszappan. Mivel bőr... aztán lehet, hogy nincs igazam, össze kéne hasonlítani.)

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1060 Dátum: 2019. Október 03. - 10:22:39 »
Üdv éltársak!

Felismeri valaki a képen látható műszerek, alkatrészek gyártóit? Annyi jelzés van rajtuk, mint amennyi a képeken látszik.  :(

Pl. a Superspeed-nek kinéző nem Gillette Superspeed, semmilyen jelzés nincs az alaplemezén.

A fordítottN CKPA feliratú sem Astra501 (csak nem a csehszlovák szépség szovjet kiadása?).

A nyitott fésűs Ball end nyeles és a jobb szélső fehér dobozos (esztergált nyelű) nyele tömör sárgaréz.

Ennyi infóval tudtam szolgálni.

Előre is köszönöm a helpet!

ui.: miféle bevonata van annak az (alu/zamak?) sapinak az utolsó képeken, hogy így hámlik róla a bevonat?

https://imgur.com/a/PnvaHD6


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1061 Dátum: 2019. Október 03. - 17:47:28 »
A fordítottN CKPA feliratú sem Astra501 (csak nem a csehszlovák szépség szovjet kiadása?).
Gondolom 40-nél fiatalabb vagy és szerencsésen megúsztad az orosz nyelvórákat és a cirill betűket :)

Ha minden igaz, akkor iszkra-nak kell ejteni és Iskra néven találod meg a neten...

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1062 Dátum: 2019. Október 03. - 19:46:51 »
Igen, nekem az orosz nyelv már kimaradt...  8) köszönöm, a többi borotváról esetleg valaki valamit? :)

A kis nagyon vékony nyelű és a fehér dobozos úti borotva (vagy legalábbis a nyelük szétcsavarható).

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1063 Dátum: 2019. Október 04. - 14:03:34 »
A “Superspeed” valószínűleg magyar esetleg szovjet. Az Iszkra szovjet Schick klón. A réz spirál nyeles érdekes lenne, ha meglenne a sarka. A többi generikus ismeretlen gyártó. A hámló kalap nikkelezett spiáter, valószínűleg rosszul előkészítve.

Üdv

Á

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1064 Dátum: 2019. Október 04. - 18:49:53 »
Köszönöm!

Sosem gondoltam volna, hogy magyar is lehet a Superspeed klón. Kik gyártottak ilyen klónokat nálunk?

Jó tudni, hogy akkor végül is az Astra501 is csak klón.

A spirál nyelű nagyon szép, megvan a menetes szára is, mindössze annyi probléma van vele, hogy megette a rozsda, szóval az a menetes alj acél, persze egy egyébként ennyire szép, kidolgozott nyelű réz borotvának nem tudom mennyire reális, hogy acélból készül a menetes szára, én azt gondolom az eleve "utángyártott" lehet, egyébként Old Type Single Ring kinézetű, csak éppen elkorrodált a meneténél (is). 2 alátét is volt hozzá mellékelve, így volt működőképes.

Lefotózhatom az alját is, de nem lesz szép látvány. :(

Egyébként kb. mikor gyárthatták ezeket?

Az Iskra akkor '80-as évek, és a többiek?

A fehér doboz egyébként geometriára meglehetősen sok hasonlóságot mutat Soluna borotvák dobozával, de az átlátszó burkolaton más a jel.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici