Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 218201 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #75 Dátum: 2010. Május 12. - 12:01:34 »
úgyse vállalják :P

Fő az optimizmus!  ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #76 Dátum: 2010. Június 19. - 01:39:38 »
Ugye nem haragszotok, megosztenék veletek egy pár régiséget:

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #77 Dátum: 2010. Június 19. - 10:49:46 »
Ugye nem haragszotok, megosztenék veletek egy pár régiséget:

ejha! ez honnan? Lassan múzeumot kell alapítani :)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #78 Dátum: 2010. Június 22. - 06:52:47 »
Nem az enyémek(sajnos)!  :'(

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #79 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 20:39:28 »
Sziasztok!

Kaptam apósomtól két borotvát. Egy "Ben-Hur"-t és egy számomra ismeretlen borotvát. Az előbbi történetének már sikerült utánanéznem. Azonban a másik borotva származása is érdekelne. Ime a borotváról készült képek:




Ha esetleg valaki ismerné a borotvát nagyon megköszönném a segítségét.
Üdv
jrabi
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #80 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 20:47:40 »
Sziasztok!

Kaptam apósomtól két borotvát. Egy "Ben-Hur"-t és egy számomra ismeretlen borotvát. Az előbbi történetének már sikerült utánanéznem. Azonban a másik borotva származása is érdekelne. Ime a borotváról készült képek:

Ha esetleg valaki ismerné a borotvát nagyon megköszönném a segítségét.
Üdv
jrabi

van rajta valami felirat?

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #81 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 06:32:31 »
Sajnos nincs...
Annyi biztos, hogy a II. világháború előttről származik.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #82 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 06:54:32 »
Hm...a fejkiképzése alapján nem egy harmadvonalbeli darab. Jól látom, hogy a nyele aluminium? Mert ha az, akkor ez nagy valószinűséggel egy utazó borotvakészlet része volt. Azoknál meg előfordult, hogy nem a borotván volt a márkajelzés, vagy éppenséggel jelzés nélküli darabokat rendeltek és tettek bele...

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #83 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 10:15:09 »
Igen, aluminium a nyele, és igencsak rövid. Én is gondoltam arra, hogy utazó lehet, de nem igazán vagyok biztos a dolgomban. Mindenesetre nálam is erre a funkcióra lesz használva (utazáshoz).  ;D
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #84 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 14:39:35 »
Vaterás szerzeményem:








Fogalmam sincs, hogy mi ez, nincs rajta semmiféle felirat vagy jelzés, de réginek látszik. Végignéztem vagy ezer képet, meg érdeklődtem amerikai ill. német fórumokon, de csak találgatások voltak, nem sikerült beazonosítani. Sok hasonlót láttam, de ugyanilyet nem. Annyit tudtam meg, hogy ezt a gillette pengét 1956 és 1966 között gyártották, de az is akármikor bekerülhetett a dobozba. Szerintem a 2 háború közötti német utazócucc lehet, de ha valamelyikőtök látott már ilyet esetleg, hálás lennék bármilyen információért. Egyébként úgy jött meg, hogy az előző tulaj véres ujjlenyomata még rajta volt a pengetartón, a borotvában meg némi szőrmaradvány  :o Mindenesetre 3500-at megért szállítással együtt. Először meglepődtem, hogy milyen pici, de meg lehet szokni. Ez a lóvakaró-szerű fésűs fej annyira nem jött be eddig, de még próbálgatom.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #85 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 15:08:35 »
Hát, a mellékelt négy borotvapenge alapján nehéz lenne azonositani. (egy angolszász, egy német,  egy szovjet/orosz, a Supernova tán magyar...) Mindenesetre a borotva, ha noname is, jó állapotú, vastag, tömör anyagból van, krómozása szép, a fésűk nem deformálódtak, és ami a leggyakrabban előfordul, hogy a menetes csap kilazul a fejben erőltetés miatt, itt még az sem látszik. Dobozzal, pengetartóval, szállitással annyiért igen jó vétel volt! Gratulálok!  :borz2:

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #86 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 15:11:16 »
Hát, a mellékelt négy borotvapenge alapján nehéz lenne azonositani. (egy angolszász, egy német,  egy szovjet/orosz, a Supernova tán magyar...) Mindenesetre a borotva, ha noname is, jó állapotú, vastag, tömör anyagból van, krómozása szép, a fésűk nem deformálódtak, és ami a leggyakrabban előfordul, hogy a menetes csap kilazul a fejben erőltetés miatt, itt még az sem látszik. Dobozzal, pengetartóval, szállitással annyiért igen jó vétel volt! Gratulálok!  :borz2:

Az eredeti tulaj világháborús veterán? vagy gyűjtő...

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #87 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 08:45:40 »
Hát, a mellékelt négy borotvapenge alapján nehéz lenne azonositani. (egy angolszász, egy német,  egy szovjet/orosz, a Supernova tán magyar...) Mindenesetre a borotva, ha noname is, jó állapotú, vastag, tömör anyagból van, krómozása szép, a fésűk nem deformálódtak, és ami a leggyakrabban előfordul, hogy a menetes csap kilazul a fejben erőltetés miatt, itt még az sem látszik. Dobozzal, pengetartóval, szállitással annyiért igen jó vétel volt! Gratulálok!  :borz2:

Köszönöm. Az előző tulajról annyit tudtam meg, hogy 40 éve halt meg, 86 évesen. Remélem nem bánja, hogy megint befogták a borotváját.

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #88 Dátum: 2010. Október 13. - 00:49:47 »
Előkerült ma este a családból egy csehszlovák Soluna borotva, és mindjárt ki is próbáltam egy derby extrával (hihetetlen erős olaj szaga van, a feleségem azt mondja, hogy az after shaven keresztül is érzi, de végül is az olajnál férfiasabb illatot úgy is nehéz találni  :D ). Rosszakat akarok írni róla, mert csúnya (nikkelezett alumínium), súlytalan, borotválkozás közben nem siklott, hanem mintha tapadt volna, mintha a pengét nem tartaná elég mereven, viszont ezzel is meg lehet borotválkozni, és a végeredmény meglepően sima lett, most hogy simogatom írás közben az arcomat. Szóval a konklúzióm, hogy nem tetszetős, de működik, noha több húzás kellett a másik régi de-hez képest. A habozáshoz visszatértem a jobbnak látszó kínaitól a legolcsóbb magyar pamacshoz, mert noha egy kicsit kisebb, egy kicsit szúrósabb, de a mienk, és ezzel jobb habot tudok előállítani. Az Edwin Jagger kozmetikumokról a sample elhasználása után az a véleményem, hogy rendben van, de semmi különös, nem adnék többet érte mint a Barbonért.

Beígért egy borotvakést is egy idős rokonom, de még nem sikerült előásnia otthon a lomok közül. Viszont talált egy csomó dolgot, amiket már régen keresett. Az is valami  :D

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #89 Dátum: 2010. Október 13. - 15:45:50 »
Az első nekem is Soluna volt.Én sem szerettem,gyatra szerkezet...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici