Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 225058 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #615 Dátum: 2015. Április 08. - 20:20:51 »
Sziasztok!
Szerintetek mennyit érhet a képen látható két borotva?
A kék nyelűnek Z3 a gyártási száma.
A Slim Twist 1-4e Ft körül, a Soluna 100-500 Ft körül fogható ki piacon. Persze árulják drágábban is...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #616 Dátum: 2015. Április 08. - 20:46:37 »
Sziasztok!
Szerintetek mennyit érhet a képen látható két borotva?
A kék nyelűnek Z3 a gyártási száma.
A Slim Twist 1-4e Ft körül, a Soluna 100-500 Ft körül fogható ki piacon. Persze árulják drágábban is...

A kettő úgy 2000 együtt.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #617 Dátum: 2015. Április 10. - 19:14:55 »
Mai nap folyamán teszteltem másodjára a nyílt fésűs borotvát amit Botondtól vettem a napokban  :) 
A nyelet Wilkinson műanyag fekete nyelesből operáltam át, kicsit barkácsoltam mikrocsiszolóval, most már tökéletes lett  :borz2:
Kék Astrát raktam bele,előkészítettem a kis műanyag tégelyemet, borz pamacsomat, és Derby krémemet, valami hihetetlen amit tud ez a nyílt fésűs.  3 körben borotválkoztam meg, elsőnek szál iránnyal lefelé, másodszor már oldalt, 3-jára meg felfelé használtam. A végeredmény tökéletes lett. 

Féltem egy kicsit a nyílt fésűstől, főleg hogy noname márka, viszont most későbbiekben tuti tervben van és lesz hogy veszek egy jobb minőségű nyílt fésűs borotvát, azonban sajnos nem tudom hogy mi lenne a jó, ki mit tudna ajánlani  ??? ???

Most viszont lehet hogy megfogtok kövezni kicsit a Lord L6 ellen beszélek, ahol eddig a Lord L6-al képes voltam megvágni magamat, ott ezzel esélytelen! 
Bizonyos helyeken sokkal lágyabban dolgozik mint a LORD. (mielőtt megkérdeznétek hogy a Lordban mit szoktam használni, Kék Astra, illetve Zöld Astra, ezek váltak be számomra a leges legjobban) 

Botond mégegyszer köszönöm szépen  :sör: :sör:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #618 Dátum: 2015. Április 10. - 19:20:24 »
Ha a nyelet csiszolt ad, nem ment el a nyel s a fej közti derékszög?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #619 Dátum: 2015. Április 10. - 19:51:58 »
Ha a nyelet csiszolt ad, nem ment el a nyel s a fej közti derékszög?

A nyél az úgy nézett ki hogy a menet az eredeti wilkinsonban ritkás menettel rendelkezett, a fej viszont sűrű menettel, gondolkodtam agyaltam  :fejtor:  elő a mikrocsiszoló hosszából a műanyag részéből levágtam vágókoronggal kb 4mm-ert, majd belül a menetet gyémánt kuppal szépen belül kicsiszoltam, belepróbáltam természetesen a fejet mindig és tökéletes teljesen derékszögben van. 

Viszont inkább fém nyél, lenne számomra az ideális

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #620 Dátum: 2015. Április 10. - 19:55:05 »
Én esztergán szoktam nyelet leszúrni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #621 Dátum: 2015. Április 10. - 20:01:13 »
Nekem sajnos nincsen esztergám  :-\  csak mikrocsiszoló, meg max fúrógép

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #622 Dátum: 2015. Április 10. - 20:04:59 »
Nekem sajnos nincsen esztergám  :-\  csak mikrocsiszoló, meg max fúrógép

Hát, te tudod, de ha én elkezdeném a Mikrót odahaza csiszolni bármivel is, a feleségem eltörné a derekamat.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #623 Dátum: 2015. Április 10. - 20:08:03 »
Nekem sajnos nincsen esztergám  :-\  csak mikrocsiszoló, meg max fúrógép

Hát, te tudod, de ha én elkezdeném a Mikrót odahaza csiszolni bármivel is, a feleségem eltörné a derekamat.

Megnyugtattál nekem, még csak barátnőm van  :fetreng: :crazy:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #624 Dátum: 2015. Április 10. - 20:08:39 »
Örülök, hogy bejött a cucc, Nándi! :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #625 Dátum: 2015. Április 10. - 20:11:09 »
Örülök, hogy bejött a cucc, Nándi! :sör:

Mi az hogy  :)  Megkockáztatom hogy jobb mint a LORD L6, gyengédebb   :sör:  most már csak egy nyelet fogok hozzá szerezni fémből

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #626 Dátum: 2015. Április 10. - 20:12:22 »
OC for president!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #627 Dátum: 2015. Április 10. - 20:14:44 »
Rettegtem tőle hogy vérfürdő lesz, de hálistennek semmi ilyesmi nem történt  :) 
Tuti befogok ruházni egy valami márkásabb darabra is, viszont azokhoz nem értek hogy mi a jobb, ha az OC vékonyabb verzió, vagy ha vastagabb. 
Mindegy már alig várom újból tudjam használni  ;D  Botond mégegyszer köszönöm szépen  :borz2:  :handshake:

Nem elérhető Fueru

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #628 Dátum: 2015. Április 12. - 21:16:04 »
Ma végre kipróbáltam a Botondtól vett Old Type klón borotvát. Köszönöm ezúton is! :hat: Az eredmény igen jó lett, érzetre viszont szokatlan volt.

Eddig kb. 11 éve kizárólag egy Gillette Slim Adjustable-t használtam, ehhez képest most jóval rövidebb volt a nyél, és a borotva súlya meg a nyílt fésűs kialakítás miatt is lehetett a nagy különbség az érzésben. Mivel legtöbbször csak hetente borotválkozom, a Gillettet a legagresszívabb, 9-es fokozatban szoktam hagyni, hogy legyen egy kis férőhely a habnak meg a nem rövid borostának (de így is viszonylag gyakran kell öblíteni az első körben). Emiatt viszonylag könnyű volt megnyúzni magamat, főleg új pengével.
Ezzel a borotvával akár öblítés nélkül is megcsinálhatnám az első kört is az egyhetes borostával, csak a habtól csúszik a kezem, így párszor mégiscsak megáztattam. Emellett jóval kisebb szögben kellett tartanom a borotvát, ez is újdonság volt és kíméletesebb borotválkozást eredményezett.

Összességében a végeredmény nagyon tetszik, remélhetőleg ha hosszászokok az új borotvához, még jobb lesz, úgyhogy most egy darabig csak ezzel tervezek borotválkozni. Gondolom megszokom az érzést is, akkor pedig bérelt helye lesz az eszköztáramban.  :borz2:

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #629 Dátum: 2015. Április 17. - 21:52:55 »
Mai nap folyaman teszteltem a Solunat, ez egy vadallat lenyuzta a nyakamrol a bort. Elso huzasnal feladtam nem tudom mi lehetett a baja nem huztam be teljesen a szarat akkor is lenyuzott, illetve amikor teljesen behuztam akkor is.  Lord L6 al kellett befejezni az egeszet.....  Holnap ha keritek rakok fel kozeli kepet a borotvaro.  Elso velemenyem teljes kudarc sajna....

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici