Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 219779 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #795 Dátum: 2016. Február 16. - 11:02:55 »
Az isola Isola Werke szerintem, bakelitből bármit gyártottak.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #796 Dátum: 2016. Február 16. - 11:10:00 »
Igazad lehet. Ez valószínűbb.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #797 Dátum: 2016. Február 16. - 13:10:00 »
Nem tudom, mennyi szó esett itt Segal borotváról. Ez most jött meg. Kopott, de mechanikailag teljesen patent és rohadt olcsó volt.
Szóval azt akarom nyekeregni, hogy aki szemezett ilyennel, az ne ijedjen meg a penge kompatibilitási problémától, mert a kép bekarikázott részén a zsilett szélső kis pöcke pont patent. Pontosan, kicsit szorosan illeszkedik az alaplapra. Tehát még ennyire pontosan se  kivágni a pengéből, ahogy én vágtam.
Egyelőre jó koszos:



Ngyon jó a súlya, kb. 70g lehet. Még nem mértem le. A súlyközéppont picit lejjebb a szokásosnál, tán 1 cenit. Akezemen végighúzva a pengét lájtos borotválkozásra van kilátás. Már most látom, hogy nagy kedvenc lesz.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #798 Dátum: 2016. Február 17. - 09:41:02 »
Ma kipróbáltam a Segalt, hát ez nagyon faszányos borotva. Kíméletes, jó a fogása, szuper cucc. Az élmény nem azonos a Gillette OT fejjel. Ja, és lemértem: 66g.
Agresszív holmikat kedvelők kezébe nem ajánlott.
Két fajtát láttam eddig. Az egyik nyele keresztben rovátkolt, a másik hosszában.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #799 Dátum: 2016. Február 19. - 13:49:56 »
 Ebayen drágább egy 50 éves gillette mint egy full új merkur/muhle/EJ. Ennyire népszerűek ezek a vintage borotvák…?  Egészen meglepő árakat látok

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #800 Dátum: 2016. Február 19. - 13:58:36 »
Tényleg elszabadultak az árak. Az utóbbi pár hónapban őrület mi van az egyszerűbb szebb cuccokért is.
A ritka, gyűjtőknek is vágyott darabok meg vagyonokért kelnek el.

Egyre népszerűbb talán a nedves borotválkozás téma? Vagy az erős USD miatt onnan jön ez a nagy nyomás az EU övezetbe? A fene tudja.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #801 Dátum: 2016. Február 19. - 16:27:43 »
Nem tudom, mennyi szó esett itt Segal borotváról. Ez most jött meg. Kopott, de mechanikailag teljesen patent és rohadt olcsó volt.
Szóval azt akarom nyekeregni, hogy aki szemezett ilyennel, az ne ijedjen meg a penge kompatibilitási problémától, mert a kép bekarikázott részén a zsilett szélső kis pöcke pont patent. Pontosan, kicsit szorosan illeszkedik az alaplapra. Tehát még ennyire pontosan se  kivágni a pengéből, ahogy én vágtam.
Egyelőre jó koszos:



Ngyon jó a súlya, kb. 70g lehet. Még nem mértem le. A súlyközéppont picit lejjebb a szokásosnál, tán 1 cenit. Akezemen végighúzva a pengét lájtos borotválkozásra van kilátás. Már most látom, hogy nagy kedvenc lesz.

Ehhez még elfelejtettem hozzátenni, hogy a mechanikától se kell félni. Ketté csavarható a nyél, a nyak vékony része után szétválik. Nem bonyolult szeerkezet és könnyen tisztítható, ha egyáltalán...

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #802 Dátum: 2016. Február 20. - 11:40:51 »
Nem tudom, mennyi szó esett itt Segal borotváról. Ez most jött meg. Kopott, de mechanikailag teljesen patent és rohadt olcsó volt.
Szóval azt akarom nyekeregni, hogy aki szemezett ilyennel, az ne ijedjen meg a penge kompatibilitási problémától, mert a kép bekarikázott részén a zsilett szélső kis pöcke pont patent. Pontosan, kicsit szorosan illeszkedik az alaplapra. Tehát még ennyire pontosan se  kivágni a pengéből, ahogy én vágtam.
Egyelőre jó koszos:

Ngyon jó a súlya, kb. 70g lehet. Még nem mértem le. A súlyközéppont picit lejjebb a szokásosnál, tán 1 cenit. Akezemen végighúzva a pengét lájtos borotválkozásra van kilátás. Már most látom, hogy nagy kedvenc lesz.

Szép készülékek, főleg az alaplemez feliratozása tetszik. Tisztítva raksz fel pár képet? Azt nem pontosan értem miért bonyolították ennyire túl a pengecserét.

Üdv

Á

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #803 Dátum: 2016. Február 20. - 11:43:34 »
Nem tudom, mennyi szó esett itt Segal borotváról. Ez most jött meg. Kopott, de mechanikailag teljesen patent és rohadt olcsó volt.
Szóval azt akarom nyekeregni, hogy aki szemezett ilyennel, az ne ijedjen meg a penge kompatibilitási problémától, mert a kép bekarikázott részén a zsilett szélső kis pöcke pont patent. Pontosan, kicsit szorosan illeszkedik az alaplapra. Tehát még ennyire pontosan se  kivágni a pengéből, ahogy én vágtam.
Egyelőre jó koszos:

Ngyon jó a súlya, kb. 70g lehet. Még nem mértem le. A súlyközéppont picit lejjebb a szokásosnál, tán 1 cenit. Akezemen végighúzva a pengét lájtos borotválkozásra van kilátás. Már most látom, hogy nagy kedvenc lesz.

Szép készülékek, főleg az alaplemez feliratozása tetszik. Tisztítva raksz fel pár képet? Azt nem pontosan értem miért bonyolították ennyire túl a pengecserét.

Üdv

Á

Ha saját pengéjét tudnád beszerezni, akkor nem lenne bonyolúltabb, mint egy twist-ben.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #804 Dátum: 2016. Február 20. - 11:45:17 »
Úgy értettem akkoriban is csak a saját pengéjükkel működött a készülék és nem hiszem, hogy nagyobb gyártókapacitásuk volt mint pl. a Gillettenek.

Üdv

Á

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #805 Dátum: 2016. Február 20. - 11:55:58 »
Úgy értettem akkoriban is csak a saját pengéjükkel működött a készülék és nem hiszem, hogy nagyobb gyártókapacitásuk volt mint pl. a Gillettenek.

Üdv

Á

Ha megnézed a szabadalmat, a Gillette pengés borotvák, nem véletlen "zsilettpengés" becenéven éltek. ( Az megvan, hogy annó az ötvenes évek végén, hatvanas évek elején, egy boltban kértek, egy doboz, HUSZÁR ZSILETTET? ) Az első pár évben csak a Gillette gyárban készültek a pengék, a liszencet megvásárló, mai néven, brand gyártóknak is.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #806 Dátum: 2016. Február 20. - 12:13:37 »
Többen akartak részt ebből a boltból. A Segal, vagy a Gibbs is nagyon jó borotva nem csak működésében, de minőségében is sőt...! Pórbálkoztak tehát más pengével  és gyártottak hozzá borotvát. A Segal penge csak a saját borotvába volt jó. Eleinte. Aztán jöttek ezek a fejek,



amivel talán kifejezetten a Segal készüléket akarták kiütni. Nincs Segal pengém, de úgy tudom, ebben a fejben használható az is. Az agresszív marketing és a fejlesztésbe folyamatosan visszaforgatott energia miatt válhatott azzá a Gillette amivé vált.
Gondolom én.

Itt van még pár kép. Már megint nem tiszta, mert használom :-)











Minnyá csinálok egyet széthúzva is.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #807 Dátum: 2016. Február 20. - 12:20:55 »
Nagyon szép készülék.
A wikipédia szerint (bár a wikipédia olyan, amilyen) az 1930-as években a Segal megegyezett a Gillettel, hogy csak olyan pengét gyárt, ami a saját készülékeivel működik, miután beperelte a Gillettet. Úgy látszik érvényesült az erősebb kutya elve a pengék piacán is.

Üdv

Á

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #808 Dátum: 2016. Február 20. - 12:21:59 »
Nagyon eltalált, pofás borotva!
Gratulálok hozzá!  :thumbup:  :hat:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #809 Dátum: 2016. Február 20. - 12:42:10 »
Köszi mindkettőtöknek!
Itt van belülről. Egyszerűen szétcsavarható ha esetleg tisztítani kellene. Némi szilikonzsír rondítja a képet. A csap egyszerűen kihúzható és így a fedél is leválasztható.



A nyél alsó része is szétszedhető, bár ez nem igazán szükséges hacsak nem sérülés miatt. Egy négyzet alakú lyuk van a képen még ha nem is annak látszik, szóval úgy tűnik, hogy egy négyzet keresztmetszetű csavarhúzó kellene hozzá.




Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici