Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 228363 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #810 Dátum: 2016. Február 20. - 13:21:59 »
Találkoztatok már olyan Wilkinson sticky vel ambel nincs a nyél végén felirat? Lehet hogy masoltak azt is?
Vagy csak ragasztva va. A kék biszbasz az alján és szimplan leesett?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #811 Dátum: 2016. Február 20. - 15:05:49 »
Találkoztatok már olyan Wilkinson sticky vel ambel nincs a nyél végén felirat? Lehet hogy masoltak azt is?
Vagy csak ragasztva va. A kék biszbasz az alján és szimplan leesett?

Az enyém is ilyen. Kb. 50-50 százalékban látok emblémásat és embléma nélkülit, szerintem ragasztott és elhagyják.

Üdv

Á

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #812 Dátum: 2016. Február 21. - 18:14:18 »
Többen akartak részt ebből a boltból. A Segal, vagy a Gibbs is nagyon jó borotva nem csak működésében, de minőségében is sőt...! Pórbálkoztak tehát más pengével  és gyártottak hozzá borotvát. A Segal penge csak a saját borotvába volt jó. Eleinte. Aztán jöttek ezek a fejek,

amivel talán kifejezetten a Segal készüléket akarták kiütni. Nincs Segal pengém, de úgy tudom, ebben a fejben használható az is. Az agresszív marketing és a fejlesztésbe folyamatosan visszaforgatott energia miatt válhatott azzá a Gillette amivé vált.
Gondolom én.


Gillette szabadalmat próbálták ezek a gyártók is kikerülni. A Gillette meg csak szépen újította meg újította meg újította a penge és készülék szabadalmait. Védve tovább az eldobható DE penge ötletét.
Egyszerű és nagyszerű Gillette mellett lehetetlen egyszerűbbet és nagyszerűbbet szabadalmaztatni és gyártani. Mint ahogy a Gibbs, Segal, Miwa, Flash meg a többi számtalan próbálkozás mutatta.

A Rotbartnak tökéletesen működött a licensz megvásárlása melleti Gillette klónok gyártása.
Mondjuk könnyű volt neki. Otto Roth -egyik Rotbart alapító- két évig Gillette vezér is volt King Gillette helyett. 

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #813 Dátum: 2016. Február 21. - 19:04:25 »
Nem arról van szó, hogy nem lehetett volna jobbat szabadalmaztatni mint a Gillette pengéi, csak akkorra már a Gillette akkora cég lett, hogy nem lehetett kikerűlni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #814 Dátum: 2016. Február 21. - 19:57:31 »
vetus, kösz!
" Védve tovább az eldobható DE penge ötletét.
Egyszerű és nagyszerű Gillette mellett lehetetlen egyszerűbbet és nagyszerűbbet szabadalmaztatni és gyártani. Mint ahogy a Gibbs, Segal, Miwa, Flash meg a többi számtalan próbálkozás mutatta."

Ők is gyártották az eldobható pengét. Szerintem csak próbáltak a bevált Gillette mellett valahogy betörni a piacra. Nem jött be...

Ami a minőséget illeti, a Gibbs álltható egy egszerű mechanikájú, jó minőségű cucc. Már a műanyag nyelet leszámítva, de szerintem abban az időben ennek az anyagnak volt egyfajta menő imidzse, mint később az alumíniumnak. Az enyémbe bele volt rohadva a rugó. Savaztam és kalapáccsal vertem szét a két összegyógyult  részt. Még a krómozás is egyben van... Semmilyen Gillette nem bírta volna ki ezt. Semmilyen.
A bonyolítás sem feltétlenül mellényúlás. Ha van egy séfkésünk és eg deszkánk, a konyhai előkészítő művletek 90%-át elvégezhetjük. Mégis gyártanak fokhagymanyomót, hagymaszeletelőt, stb. Szóval...
Szóval igyekeztek, de a Gillette csapat egszerűen okosabb volt.
Szerintem.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #815 Dátum: 2016. Február 21. - 20:00:18 »
Aztán mitől lett akkora?  Meg mitől nem lehetett megkerülni?
A Gillette története tele van szabadalmi perekkel amiket javarészt megnyertek.
Ezek nem csak készülék és penge , hanem gyártási szabadalmakról is szóltak.
Továbbá olyan felvásárlásokkal amik a szabadalmi oltalmak megszerzése miatt történt.
(pld. Valet SE)

Elég végignézni a konkurensek korabeli 'ötletes' és 'praktikus' agyament termékein.
A Gilltte DE alapötlet túlbonyolítása valóban jobb szabadalmakat eredményezett?
Ennek én még nem láttam nyomát sehol.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #816 Dátum: 2016. Február 21. - 20:21:59 »
Lehet pont a megnyert szabadalmi perek riasztották el az ellenfeleket, és inkább a penge, s a rendszerborotva szabadalmom megvásárlását látták járhatóbb útnak. Az akkor Amerikában olcsó kászülék-relatíve drága penge, már soküzletben forgalmazva, ismerté tette a céget.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #817 Dátum: 2016. Február 21. - 20:22:48 »
Tegyem hozzá, a Gillette mai napig így árúlja a rendszerborotváit.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #818 Dátum: 2016. Február 21. - 20:27:33 »
Én azt nem értem hogy a legnagyobb gyártó, kvázi feltaláló cég, miért nem hagyott bent a szortimentben hagyomanyos borotvát. Már csak presztizsből is.
Tudom, tulajváltás, más trend miegymás. De akkor is...
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #819 Dátum: 2016. Február 21. - 21:05:27 »
Sztem ezek mindig érezték, h mivel kaszálhatnak.  A mai napig. A minőség annyira volt fontos, h mindig előrébb legyenek. Nem miattam fejlesztenek, hanem a profit miatt.
Gondoljunk csak bele, h száz éve egy ilyen kicsi, kidolgozott mindennapra készült tárgy mekkora luxus lehetett. Majd indult a tömegtermelés, fejlesztések. Kibacott nagy sikersztori. Aki ezek mellett labdába akart rúgni, annak kellett valami extràt mutatnia.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #820 Dátum: 2016. Február 21. - 21:09:34 »
Sztem ezek mindig érezték, h mivel kaszálhatnak.  A mai napig. A minőség annyira volt fontos, h mindig előrébb legyenek. Nem miattam fejlesztenek, hanem a profit miatt.
Gondoljunk csak bele, h száz éve egy ilyen kicsi, kidolgozott mindennapra készült tárgy mekkora luxus lehetett. Majd indult a tömegtermelés, fejlesztések. Kibacott nagy sikersztori. Aki ezek mellett labdába akart rúgni, annak kellett valami extràt mutatnia.

S a DE nem bolt manapság. Egy tíz forintos pengén nem lehet annyit kaszálni mint a sok pengés fejeken.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #821 Dátum: 2016. Február 21. - 21:18:23 »
Sztem ezek mindig érezték, h mivel kaszálhatnak.  A mai napig. A minőség annyira volt fontos, h mindig előrébb legyenek. Nem miattam fejlesztenek, hanem a profit miatt.
Gondoljunk csak bele, h száz éve egy ilyen kicsi, kidolgozott mindennapra készült tárgy mekkora luxus lehetett. Majd indult a tömegtermelés, fejlesztések. Kibacott nagy sikersztori. Aki ezek mellett labdába akart rúgni, annak kellett valami extràt mutatnia.

S a DE nem bolt manapság. Egy tíz forintos pengén nem lehet annyit kaszálni mint a sok pengés fejeken.

Így van. Sörgyári capriccio megvan? Rövidülnek a távolsàgok,minden gyorsul, stb. és a Gillette megint vette a lapot...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #822 Dátum: 2016. Február 21. - 21:21:08 »
S veszi mindig, ilyen-olyan csapatok szineiben adja ki a termékeit, s ezzel megyeri az eladásért folytatott állandó harcot.

El kell ismerni, jók a reklámembereik!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #823 Dátum: 2016. Február 22. - 11:17:15 »
Tiszta szerencse, hogy a régi Gillette készülékek még mindig bírják és a magunk fajta még be tud szerezni belőlük egy-egy kifogástalan példányt, noha az eredeti áruk sokszorosáért, de a penge olcsó hozzájuk.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #824 Dátum: 2016. Február 29. - 19:43:17 »
Urak!

Erről a borotváról tud vki vmit? Bármit?


A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici