Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 228036 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #855 Dátum: 2016. Március 24. - 11:57:56 »
Én epoxival a HTG nyelet ragasztottam, mikor teleaplikáltam ólommal.

S még le is esutergáltam a fej felöli végből, a ragasztás nem.engedett.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #856 Dátum: 2016. Március 24. - 12:16:23 »
A csöves megoldás is jó lehet feltéve, hogy van elég hely odabent. Így jobb esély van, hogy nem kell lecsiszolni a felesleget, bár elég jól lehet ezeket kenegetni.
De egy mini fúró-csiszoló szett megold mindent. Gépek, de főleg a hozzávaló szerszámok bagóért jönnek Kínából. Ahol most lakom nem hogy műhelyem, de még egy satum sincs. A konyhaasztalon bütykölök egy Dremel készlettel :-) de ettől a márkától vannak sokkal jobbak is. Ez kicsit bumszli és itthon drága is.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #857 Dátum: 2016. Március 24. - 12:58:55 »
Ez úgy záródik, mint a single ring, egy belső csavaros szár húzza a fejet a helyére, így nem igazán számít a nyél repedése.
A borotva, a bevonata ezüst, kivéve a zárólemezt, mert az nikkelezett. Ha ez nem véletlen (pl. két borotva összegyógyítása), akkor zseni volt aki kitalálta, mert a zárólemezek kopnak leginkább.

Én mindenhez használok folyasztót, szebben terül az ón.

A repedt ball endeket, szétszedem és lecsiszolok annyit a nyakból, hogy még tartson, de ne feszítse túl a szárat.
A sima forrasztás/ragasztással az a baj, hogy ha túl vastag nyakat erőltettek a szárba akkor a feszültség tovább fog dolgozni.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #858 Dátum: 2016. Március 24. - 20:23:19 »
Jaja, a nyak átmérőjét csökkenteni kell, különben ott vagyunk, ahol a part szakad.

A folyasztószerek meg segítenek, de a tisztítás akkor se maradjon el. A főpróba mindig a mechanikai terhelés. Egy vékonyabb villanyvezetéket se lehet eltépni ha jó a forrasztás. Amíg ez nem megy, addig valamiben hiba van.

A repedt nyelekről jut eszembe, hogy érdekes látvány egymás mellett egy New Standard és egy Merkur 34G. Ordítanak az évtizedek. Már ami a minőséget illeti.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #859 Dátum: 2016. Március 24. - 21:22:21 »
A New jobban kidolgozott mint a Merkur vagy fordítva gondolod?

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #860 Dátum: 2016. Március 25. - 08:15:32 »
Úgy értem, hogy a Merkur sokkal jobb minőségű, de kidolgozottságban se látom, mivel lenne több a New. Esetleg érdekesebb mintát nyomtak bele. A vastag nyél és az agresszív, nehéz fej viszont elég egyedi élményt nyújt. Én se veled, se nélküled kapcsolatban vagyok az enyémmel. Egyszer el akarom adni, másszor örülök, hogy még megvan.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #861 Dátum: 2016. Március 25. - 08:41:16 »
Értem, a tömör réz borotvák annyiból jobbak szerintem, hogy sokkal kevésbé hajlamosak atomjaira hullani mint a cink öntvények. Bár a Merkurnak élettartam garanciája van, ha jól tudom.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #862 Dátum: 2016. Március 25. - 09:12:57 »
Ez igaz és én is jobban kedvelem, ha lehet kicsit hajtogatni, a kemény öntvényeket viszont nem kell. Szóval ez olyan kétélű dolog.
A New fejre meg inkább azt mondanám, hogy van benne réz is... Ez is egy rideg öntvény és amikor legutóbb a törötteket vizsgálgattam, azt állapítottam meg, hogy durván tele van (valószínűleg)cinkkel. Volt 6 vagy 7 ilyenem és van még egy a fiókban aminek még a leszorító lemeze is ketté van repedve középen, keresztbe. Nincs rajta semmi olyan nyom, amiből kiderülhetne mi történt, még csak nem is kopott.
Egy másiknak a lavórhoz ütögetős tulaja úgy elgörbítette a szélső fogát, hogy már teljesen mindegy volt ott van-e az a fog. Megpróbáltam legalább egy picit megemelni, de kb. attól letört, hogy ránéztem...
Sztem ez a merevség egyébként szándékos volt. Úgy tippelem, hogy a semmilyen módon nem merevített, könnyen hajló OT fejekből tanulva tervezték így csak kicsit túllőttek a célon. Egyébként a hibátlan OT a hiedelemmel ellentétben egyáltalán nem agresszív. Erre én is csak akkor jöttem rá, amikor a kezembe került egy ilyen (vagy ötödszörre).

Még az is eszembe jutott, hogy ebben a 6-7 New S. borotvában nem lehetett mérni egy azonos átmérőt... és az még hagyján, hogy a csöveken nem, de még a nyakakon se, ahová felcsúsznak.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #863 Dátum: 2016. Március 25. - 09:51:21 »
Úgy értem, hogy a Merkur sokkal jobb minőségű, de kidolgozottságban se látom, mivel lenne több a New. Esetleg érdekesebb mintát nyomtak bele. A vastag nyél és az agresszív, nehéz fej viszont elég egyedi élményt nyújt. Én se veled, se nélküled kapcsolatban vagyok az enyémmel. Egyszer el akarom adni, másszor örülök, hogy még megvan.
Szerintem viszont a kidolgozottság tekintetében a Gillette sokkal igényesebb. Valamennyi él szép, nincsenek sorják, nem ragyás a bevonat a rejtett helyeken sem. A bevonat pedig ezüst. A Merkur krómozott vagy nikkelezett, rejtett helyeken ragyás, az éleknél néhol előfordul sorja, egyébként is élesek, nincsenek eldolgozva. (Nekem 37c -m van ugyan, de ebből a szempontból mindegy).
Egyébként a New Standard feje azért agresszív, amiért az R41 is, lapos pengeszög és nagy a nem megtámasztott pengehossz. A tömeg csak ráadás.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #864 Dátum: 2016. Március 25. - 10:15:12 »
Nekem ez nem tűnt föl Merkuron. Ellenben kb. az összes NS megfolyt, repedt, a feliratok hiányosak. A nyél meg úgy ahogy van kétpálcás... Anyagokat és összeszerelést tekintve is fényévekere van a jövőben a Merkur. Annyira, hogy nem is értem hogy lehet ezeket egy napon emlegetni. Így nyilván egyetérteni se fogunk, de sebaj :)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #865 Dátum: 2016. Március 26. - 10:38:25 »
Fura amit írsz, nem találkoztam még Gillette öntvénnyel a techeket leszámítva.
Az igaz, hogy romlott a minőség, egy vékony lemezes ball end pl. fényévekre van a vastag lemezestől.

Hogy témánál maradjunk, a repedt szárú jelöletle  borotvám jobb kidolgozású (finomabb a vonalvezetése, élesebbek a vonalak) mint a single ringem, amiről mintázták.

A

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #866 Dátum: 2016. Március 26. - 10:52:48 »
Ja, hát most alaposabban megvizsgálva egy kicsit rideg sárgarézötvözet, lásd Gillette topic. Most így a kezemben forgatva többféleképp is elképzelhető hogy gyártották. Öntvényeket is lehet forgácsolni sőt, épp az az egyik előnye, hogy könnyen és gyorsan.
Gyártásról lehet fényképeket látni valahol?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #867 Dátum: 2016. Március 26. - 11:05:13 »
Sajtolták, préselték, öntötték, forgácsolták végül is tök mindegy. Reped az összes. Akinek van hibátlanja, az vigyázzon rá, mert birtokában vala a Grál! :-)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #868 Dátum: 2016. Március 26. - 19:59:16 »
Azért említsük meg, hogy 90 év feletti használati eszközökről van szó.
Megnéznék egy mai modern háromrészes Merkur borotvát 90 éves korában. A NOS spiáter öntvény anyagán állásában felhólyagosodik a nikkel bevonat addig.

Meg ennyire nem vészes a nyélrepedés dolog. A hajszálrepedésesek kíméletes használatban nem repednek tovább.
Nem ritka a repedés mentes szépen megmaradt. Pld. ezt nézegettem a napokban.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #869 Dátum: 2016. Március 26. - 20:34:54 »
Az első kép gyanús, de elég jól néz ki, a fogak is elég jól állnak.
Az biztos, hogy ma jobban vigyázunk, nincs lavórhoz kocogtatás, fiókba bebaszás, stb. Még 100 évig ellesznek ezek a borotvák. Én is kocogtattam anno, ma meg van folyóvíz...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici