Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 226754 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #900 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 11:19:52 »
Vagy csak kioldódott belőle a cink és azért látom vörösnek? Lehet!

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #901 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 11:21:19 »
Rotbart fém dobozokban sem volt külön pengetartó dobozka, csak a penge csomag.
A bakelit dobozos szériánál a doboz valszeg nem Rotbart. A készülék a fene tudja, kicsit más.
Külön Huszár bakelit dobozos szerintem még nem ismert. Gyaníthatóan nincs ilyen.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #902 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 12:04:18 »
Ilyen a felület? Valamitől (szappan vagy bármi) módosult a réz összetétele, attól vörösebb, nincs rajta külön bevonat. A rosszul tárolt borotvák sajnálatos jellemzője.



A Rotbart és Tabula Rasa (és Apollo) bakelit dobozok ugyan ott készültek anno, legalább is van olyan amin ugyan az a gyártó.

Üdv

Á

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #903 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 12:17:32 »

Az a furcsa, mintegy tervezési baki, hogy pont a legtöbbet fogott részét, a nyelét vonták be sérülékeny ezüsttel, a fejet pedig nikkellel? Ha ez tényleg így volt, és így is akarták, akkor a cél az lehetett csak, hogy amíg a vásárban az asztalon áll, addig nézzen ki jól. Ez nem vet jó fényt a gyártóra...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #904 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 12:29:00 »
Pedig ez történt nagyjából. Lehet, hogy a nikkel bevonat tartósabb volt, de drágább és így spóroltak, végül is a fej éri az arcot, a nyél majdnem mindegy hogy néz ki.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #905 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 12:40:36 »
Ilyen a felület? Valamitől (szappan vagy bármi) módosult a réz összetétele, attól vörösebb, nincs rajta külön bevonat. A rosszul tárolt borotvák sajnálatos jellemzője.



A Rotbart és Tabula Rasa (és Apollo) bakelit dobozok ugyan ott készültek anno, legalább is van olyan amin ugyan az a gyártó.

Üdv

Á

Nem tudom elhinni, hogy mindez nyom nélkül, kívül-belül eltűnt az enyémről miközben sértetlen az egész borotva. Ráadásul a nyélbe csúszó részen a minimális polírozással eltávolítottam bevonatot (emlékeim szerint) és csak azután lett igazán vörös.
Nagyon nem akarom kötni az ebet a karóhoz, mert lehet, hogy igazatok van. Majd alkalomadtán az alsó belső rész csúcsa kap egy "próbát", egy kis csiszolást a menet körül és kiderül rögtön, hogy miből is van ez.
A lényeg a fő: ez egy gyönyörűség és még kiválóan is működik.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #906 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 13:10:32 »
Nem tudhatod, hogy mi történt korábban a borotvával. Az enyémekről pl. pikkelyesen vált le a nikkel, nyom nélkül. De akár egy kis elektrolízisel is rásegíthettek, így lett réz Super Speedem például.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #907 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 13:46:24 »
Persze, így van nem tudhatjuk. Én csak találgatok.
Elektrolízisben, egyebekben se nagyon hiszek. Ki fenét érdekelt ilyen valaha? Sztem ezeknek a tárgyaknak zéró megbecsülésük volt. Ezért is van összeverve, lavórhoz csapkodva a többség.
Van még egy dolog. Miért nem közelített egymáshoz az alkatrészek színe az elmúlt egy évben? Legalább a külső darabok? A belsők inkább távolodtak.  A megkefélt alsó rész továbbra is vöröses, a felső sárga. Kívülről ugyanazok a hatások érték egy évig. De a fene tudja, lehet így is igazatok van.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #908 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 13:55:14 »
Úgy érted miért nem lett a sárga vörösesebb vagy fordítva? Nem érte olyan hatás, mint ami kioldotta anno a cinket, mint ahogyan írtad. Ha beleraknád pl. Domestosba, vagy melegítenéd, egyből bevörösödne a többi része is.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #909 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 14:29:14 »
Azt csak finomszálas drótkefe érte géppel lassú fordulaton, akkor lett más a színe. Akkor még azt gondoltam, hogy "ez tiszta sárgaréz ha karcos lesz, majd kap egy polírt és kész". Aztán amikor megláttam a piroskás árnyalatot akkor leálltam. A többi rész a recékben kézzel, réz kefével, mosogatószerrel másutt finom fényező pasztával lett kiglancolva.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #910 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 18:29:49 »
Nyitottam két új topikot, ahogy kértétek: Tabula Rasa és Rotbart


Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #911 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 22:44:20 »
Roti koma: Éljél, de át is kellene ám mozgatni a vonatkozó hozzászólásokat. Ugye nem végzel félmunkát?  :cimbi:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #912 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 23:35:05 »
El kellett indulnom, no

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #913 Dátum: 2016. Augusztus 23. - 23:44:53 »
Köszönjük szépen.

Á

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici