Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 227906 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #916 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 22:48:23 »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #917 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 01:07:03 »
Tudjukki hirdetésében írtad, hogy a Super Adjustable csak akkor Black Beauty, ha rövid a nyele. Ezt honnan tudod, meg egyáltalán, hogy alakulhatott ez ki??

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #918 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 07:29:12 »
:fetreng: :fetreng:

https://www.executive-shaving.co.uk/product.cfm/product_ID/7435/category_ID/253

Volt már, ami közel ennyiért ment el. Persze az NOS volt, dobozos.

Én harminc didoert szoktam adni az meg okes de ez beteg. A NOS az mindig mas es igen erdekes arakat tud produkalni az biztos.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #919 Dátum: 2016. Október 21. - 17:44:12 »
Szervusztok!
Nos,annak ellenére hogy nem írogatok ide sűrűn,azért nyomon követem a fórumot,szinte naprakészen!
Ez elmúlt évek során kipróbáltam vagy 20féle DE-t,meg szinte az itthon kapható összes pengetípust...Nagyon régóta elfelejtettem a patronos-eldobható borotvákat,és örömmel tértem át a DE nyújtotta nyugodtabb-retrósabb borotválkozásra.Most már eljutottam oda,hogy szinte minden borotvával szépen meg tudok borotválkozni...de...
Gyengéim a TTO-k,de sajnos a pofázmányom nem honorálja a Tech típusú fejet...Pedig isten lássa lelkem,adtam nekik esélyt bőven...A Super Spedtől kezdve,a Slim Twisten át,a 901-es Astra,Timor,+egyébb kínai TTO-k is beléptek a ringbe..már a felére sem emlékszem,mert jópár csak kölcsönbe járt nálam...
Az eredmény szinte mindig ugyanaz volt mindegyikkel:égő,viszkető érzés szinte egész nap...az elején még vérzés is bőven...Pedig egyáltalán nem nyomtam rá a bőrőmre őket(na jó,az elején lehet)de ahogy fejlődött a technikám,utána már rutinszerűen ment a dolog,de az irritáció mindig jött,ha Tech fejessel borotválkoztam..
Sajnos le kell(kellett)mondanom róluk,pedig mondom a TTO-k a kedvenceim..Furcsa,de egyedül a Wilkinson ufó műanyag borotvája(DM-ben 1200huf)az,amit a Tech fejesek közül elvisel a pofám...érdekes..
A merkúr fejjel meg semmilyen problémám nincs,jelenleg a fő beretvám a Lord Smart..Nagyon jó borotva,alapos.semmi irritáció,jól manőverezhető,amúgy is szeretem a hosszabb nyelű borotvákat.Árban meg verhetetlen a Lord..Még a műanyag Wilkim is drágább volt anno...
Barbon vagy Figaró habzót használok+lószőr pamacs...Tudom a legjobb a borzszőr lenne,de valahogy nem akarok 8-10lepedőt adni egy pamacsért..
Amúgy is bennem kialakult egy használati értékrend..pl.soha nem adnék egy mobiltelefonért 200ezret,vagy egy bicikliért 150ezret,stb-stb..Nekem egyszerűen csak egy mobil,vagy csak egy bicikli marad,arra használom,amire való és kész....nem többre..
Így vagyok a borotvákkal is,ezért inkább csak az olcsóbb típusokat próbálgattam,ami kicsit drágább volt,az megoldódott egy kölcsönkéréssel,hátha bejön és rászánom magam egy sajátra...
Értendő ez a Tech fejesekre,a merkúr fejjel már az első beretva bejött,azóta is hűen szolgál(Smart)
Ha esetleg tudnátok segíteni nekem,hogy TTO-ban van-e olyan ami nagyon kíméletes és alaposan is borotvál,nos azt nagyon megköszönném...
Mert gondolom merkúr fejesben meg nincs TTO a világon??? legalábbis eddig nem találtam .
Egyébként majd lesz jópár eladó borotvám is,majd az elad topikban elérhetőek lesznek..
Üdv.Zoli





Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #920 Dátum: 2016. Október 21. - 17:55:44 »
Az Astra 501-et próbáltad-e?
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/04/23/cseszko_csillag

A Wilkinsont sajnos nem ismerem, nem tudom hozzá hasonlítani. Nekem a Tech fejjel az szokott a bajom lenni, hogy az általam jónak gondolt szögben nem érzem alaposnak, nyomással kompenzálom, és ebből születik az irritáció.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #921 Dátum: 2016. Október 21. - 19:11:27 »
nem ismerem én se a Wilkinsont de ha az vált be használd egészséggel. pamacsok közül ha a jelenlegivel nem vagy megelégedve a balea szintit szoktuk emlegetni mint ár-érték-teljesítményre verhetetlent. ha gondolod próbálj ki egy faggyús szappant, Benke Erika féle nagyon ajánlott, jól "védi" a bőrt és kiváló borotálkozás utáni érzetet ad.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #922 Dátum: 2016. Október 22. - 00:07:23 »
Ha esetleg tudnátok segíteni nekem,hogy TTO-ban van-e olyan ami nagyon kíméletes és alaposan is borotvál,nos azt nagyon megköszönném...

Esetleg egy állítható Gillette, Black Beauty vagy hasonló? Azt feltekerheted addig, hogy alapos legyen.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #923 Dátum: 2016. Október 22. - 09:01:36 »
Ha a Slim twist "durva" talán próbáld a kék Superspeedet.

Üdv

Á

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #924 Dátum: 2016. Október 24. - 10:11:54 »
A borotvatalin vizslattam egy LNH bakelitet, a hétvégén meg találtam is egyet. Az utóbbi idők legjobb döntése volt beszerezni. Még pont van valami súlya, szépen illeszkedik minden alkatrésze és hihetetlenül jó. Egy körben (nyakon kis igazítással) viszi a három hetes borostát és alig tömődik el.

Üdv

Á

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #925 Dátum: 2016. Október 25. - 09:42:29 »
Hello,

az ASAN név? pontosan mit takar egyes német borotvákon? A Be-Be ASAN-t és Golf ASAN-t ismerem, a hétvégén jött szembe egy "sima" ASAN, ami tökéletesen megegyezik a Zwillings Hensojával.

Köszi

Á

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #926 Dátum: 2016. Október 25. - 12:41:40 »
Egy ilyen volt nemrég ebay-en is, én Fasan-nek tippeltem, de hasonlóan trükkös volt a neve
http://www.ebay.com/itm/172364419445

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #927 Dátum: 2016. Október 25. - 13:06:26 »
Köszi, Asan szerintem, csak a Schlüssler felirat takarása miatt gondolják Asarnak. Pont ugyan ez volt, csak simán ASAN felirattal és egy német szabadalmi számmal. Az érdekes lenne, hogy öt különböző márka pontosan ugyan azt a dizájnt használja, lehet, hogy a cégek csak a nevüket biggyesztették rá?


Üdv

Á

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #928 Dátum: 2016. Október 25. - 15:13:12 »
Igen. Van olyan, hogy a gyártó ugyan az. Nem csak a dizájn a készülékek is ugyanan azok. Németeknél több féle DE borotván is tetten érhető az átmárkázás.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #929 Dátum: 2016. Október 25. - 15:39:05 »
Hello,

feldobtam a témát a B&B-en illetve van néhány morzsa gutrasiert.de-en, úgy tűnik az ASAN a fej kialakításra (zárt fésű fogakkal) vonatkozó védjegy vagy márkanév.
A Schlüssler ASAN az eredeti, a GOLF ASAN a Golf borotvája Schlüssler szabadalmával (de ezeken a fejeken nincs habnyílás és két sorban fogazottak), a Be-Be talán ugyan ez a kategória. A Henso-n nincs semmi szabadalmi felirat, lehet, hogy a Schlüssler szabadalom lejárta után tették magukévá ezt a formát (csak tipp).

Üdv

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici