Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 206430 alkalommal)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #975 Dátum: 2017. Május 22. - 17:20:32 »
Én adtam el ilyen klónt az eBay-on, és egy kedves Wilki gyűjtő világosÍtott fel a következőkről:
"Hi, no problem - I have a rather extensive collection of Wilkinson razors :)
The first sign is to look at the handle.
Yours have a knurled 'ring' halfway up on the handle that is not supposed to be there.

Second thing is to look for "Made on England" on the inside of the head.

Third thing is the end knob on the handle. It should have a grey or dark blue Wilkinson sword logo on the end of the handle (the color indicates if it was sold on the US or European market).

There are other signs as well such as the metal used and the underside of the head but those are sufficient to, in this case, identify it as a East European made clone.

Now, that's not necessarily a bad thing as these clones are actually these days more rare then the original Stickies themselves and tend to sell for similar amount :)"

Remélem, segítettem.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #976 Dátum: 2017. Május 22. - 17:40:12 »
Ha esetleg még le is fordítanád.  ::)  :thanks:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #977 Dátum: 2017. Május 22. - 18:33:22 »
Ez vajon egy tech-másolat? S ha valóban az, akkor vajon lehet-e róla tudni valami közelebbit?

Eléggé lelakottnak tűnik, nagyapámé kellett hogy legyen. Ha jól látom, párját ritkítóan rettenetes anyagokból készült, még tán a bakelit alaplemez van a legjobb állapotban.





Az alaplemezen alig felismerhető G vagy WG vagy W6 jelzésen túl semmi nincs rajta, ami azonosításra alkalmassá tehetné.

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ha esetleg még le is fordítanád.  ::)  :thanks:

Ha tőlem megfelel:
Idézet
Szia, nem gond - elég terebélyes gyűjteményem van Wilkinson borotvából :-)
Először [valaminek, nyilván az eredetiségnek] vegyük szemügyre a nyelet.
A tiéd nyelének a felénél egy rovátkolt "gyűrű" van, aminek nem kellene ott lennie.

Aztán a fej belsején is kellene hogy legyen egy "Made in England" felirat.

Végül a nyél gömbölyű végét kell megnézni. Szürke vagy sötétkék Wilkonson sword védjegynek kell rajta lennie (a színe jelzi, hogy az amerikai vagy az európai piacra értékesítették).

Vannak további azonosító ismérvek is, így például a használt fém és a fej alsó felülete, de ebben az esetben a felsoroltak alapján is beazonosítható, hogy kelet-európai eredetű másolat.

Ez nem szükségszerűen rossz hír, hiszen manapság ezek a másolatok már ritkábbak, mint az eredeti "Sticky"-k maguk, s ezért hasonló a forgalmi értékük is. :-)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #978 Dátum: 2017. Május 22. - 18:34:50 »
Ez az amerikai-angol megkülönböztetés gyanús kicsit. A fekete műanyag kupakos lenne az amerikai a szitázott fekete az angol. Az utóbbi olyan mint a fehér holló, az előbbi meg van dögivel nálunk is,
a dobozoknál ugyan ez, az oldalra nyíló (USA) gyakori, a felfelé ritka.
A klónodról esetleg nincs fotód, még sosem futottam össze olyannal, ami kicsit is hasonlít a Swordre?

Üdv

Á

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #979 Dátum: 2017. Május 22. - 18:46:19 »
A klónodról esetleg nincs fotód, még sosem futottam össze olyannal, ami kicsit is hasonlít a Swordre?

Üdv

Á
Félreértés történhetett, ui. a lefordított szöveghez semmi közöm, azon túl, hogy kéretlenül én fordítottam le.

Fotókat azt hittem, hogy csatoltam. Nálam látszanak is.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #980 Dátum: 2017. Május 22. - 18:53:39 »
Na most történt igazán félreértés, Qttyyy posztjára válaszoltam. ;)

A tiéd Detre elég jó tech klónnak tűnik, keleti blokk, ha a szovjet akkor fura a latin jelölés, inkább cseh termékre tippelném.

Üdv

Á

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #981 Dátum: 2017. Május 22. - 18:54:02 »
Ez az amerikai-angol megkülönböztetés gyanús kicsit. A fekete műanyag kupakos lenne az amerikai a szitázott fekete az angol. Az utóbbi olyan mint a fehér holló, az előbbi meg van dögivel nálunk is,
a dobozoknál ugyan ez, az oldalra nyíló (USA) gyakori, a felfelé ritka.
A klónodról esetleg nincs fotód, még sosem futottam össze olyannal, ami kicsit is hasonlít a Swordre?

Üdv

Á
Bocs, azt hiszem én is része voltam a keveredésnek. bbuffy február 20-i kérdésére válaszoltál ma, én meg nem néztem meg az eredetit... Sajnos, nincsenek meg már a képek, de az én klónom minden jelet magán viselt, amiről az ami srác írt (rovátkolt volt a nyele középen, felirat semmi, a végén megvolt a gomb, de semmi jel nem volt rajta)
Detrének köszönöm a fordítást!
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #982 Dátum: 2017. Május 22. - 19:27:49 »
Szívesen.
Köszönöm a megszakértést! Nem tudom, mitől jó egy klón, de a fejlemez meggyötörtsége - valami felmarta/pontokban lekoptatta a fényes felületet - ezek szerint szerencsére nem jött át a fotón :-)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #983 Dátum: 2017. Május 22. - 19:30:57 »
Én is köszönöm!  :hat:  :bor:

Tanulgatom az angolt, de ilyen szinten még nem vagyok.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #984 Dátum: 2017. Május 22. - 19:56:08 »
Szívesen.
Köszönöm a megszakértést! Nem tudom, mitől jó egy klón, de a fejlemez meggyötörtsége - valami felmarta/pontokban lekoptatta a fényes felületet - ezek szerint szerencsére nem jött át a fotón :-)

Jó az alaplemez, arányaiban Tech, viszonylag vastag, ránézésre stabilan ül rajta a penge és a fedél.
Az alumíniumot meg fel lehet polírozni, ha szeretnéd.

Üdv

Á

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #985 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 20:18:45 »
A sokat látott, tapasztalt éltársaktól kérdezném, hogy meg tudná-e valaki mondani, mi a márkája ennek az úti borotvának és kb. mikor gyártották? Barátnőm nagypapájáé volt, a Made in Germany feliraton túl semmi ismertetőjel (számomra), de a kis fémtok talán mond valakinek valamit.  ;D :nemtom:























 :thanks:

Nem értem miért nem jeleníti meg a képeket, Kép beszúrása ikonra kattoltam, a zárójelek közé illesztettem be a feltöltéseket...no sebaj, bemásolom csak simán az url-eket is:

https://kephost.com/image/BFPr
https://kephost.com/image/BFgs
https://kephost.com/image/BFgn
https://kephost.com/image/BFmw
https://kephost.com/image/BFmq
https://kephost.com/image/BFm7
https://kephost.com/image/BFHA

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #986 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 00:00:04 »
30-as, 40-es évek, a fedélen szereplő bolthálózatnak gyártották, az a "márkája".

Üdv

Á

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #987 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 07:45:04 »












"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #988 Dátum: 2017. Augusztus 07. - 10:05:50 »

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #989 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 14:28:13 »
Amugy kb. mennyit erhet egy ilyen borotva? Teljesen jol mukodik, csak a fejrol mar elegge lekopott a nikkel/krom, ahogy a kepeken is latszik.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici