Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 220379 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #990 Dátum: 2017. Augusztus 08. - 21:24:06 »
Szvsz. az eszmei értéke magas, mivel családi darab.

Üdv

Á

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #991 Dátum: 2017. Augusztus 09. - 23:17:06 »
És egy kis felújítás mennyire volna megvalósítható/költséges? Gondolok elsősorban a nikkelezés/krómozás kopására a fejen + a tartólap fésűin néhol olyan, mintha nem lenne egyenletes a bevonat (felpattogzott-felszemcsésedett vagy nem tudom, hogy fogalmazzak). A nyél még ennyi idő után is nagyon szép, nem tudom milyen anyagból lehet, talán réz/bronz? :)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #992 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 10:01:12 »
Hello,

a fejről le kell szedni a maradék bevonatot (szerintem nikkel, nem króm), felpolírozni és újra nikkelezni. Saccra 4-5000 forint a vége.
Ha a sérülések nincsenek útban borotválkozáskor, akkor én így hagynám, nincs rossz állapotban.

Üdv

Á

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #993 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 21:19:28 »
Hello,

a fejről le kell szedni a maradék bevonatot (szerintem nikkel, nem króm), felpolírozni és újra nikkelezni. Saccra 4-5000 forint a vége.
Ha a sérülések nincsenek útban borotválkozáskor, akkor én így hagynám, nincs rossz állapotban.

Üdv

Á

Szerintem sincs rossz állapotban, viszont a nyitott fésűkön lévő nem egyenletes nikkelezés mintha okozna némi +súrlódást (irritációt) az arcomon, de ettől eltekintve jó kis szerszám. :)

Egyébként hol végeznek ilyen felújítást Bp.-n vagy Debrecenben?

Ja és rendben van, hogy a Lerneréknek gyártották a németek, de lehet tudni, hogy pontosan mely germán vállalatról lehet szó?

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #994 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 21:27:28 »
Nem tudja valaki megmondani, hogy ez a penge pontosan milyen shavette-hez való? A pengék dobozán semmilyen felirat nem található.

https://kephost.com/image/BTmv




Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #995 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 22:25:32 »
GEM-be valo penge. De ha nem bevonatos akkor inkabb ipari/haztartasi felhasznalasra keszult (kaparoba pl). Ezt csomagolas hijan ki nem talalod, szoval puding probaja az eves...

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #996 Dátum: 2017. Augusztus 17. - 23:41:35 »
GEM-be valo penge. De ha nem bevonatos akkor inkabb ipari/haztartasi felhasznalasra keszult (kaparoba pl). Ezt csomagolas hijan ki nem talalod, szoval puding probaja az eves...

Értem...vagyis nem, mi az a GEM?  ;D

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #997 Dátum: 2017. Augusztus 18. - 08:19:14 »
GEM-be valo penge. De ha nem bevonatos akkor inkabb ipari/haztartasi felhasznalasra keszult (kaparoba pl). Ezt csomagolas hijan ki nem talalod, szoval puding probaja az eves...
Valószínűleg kaparóba való, erre utal, hogy nincs felirat sem... Kerámialaposhoz nélkülözhetetlen!  :evil:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Huszár Zoltán

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #998 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 16:41:25 »
Sziasztok! Segitséget kérnék töletek. A képen látható (vagy ahhoz hasonló borotvát keresnék édesapámnak. Ő csak ezt a fajtát tudja használni, de sajnos 4-5 évente újat kell venni, mert a menetrégi megadja magát. Az lennenem a kérdésemhetesben, hogy hol-kitől tudnék vásárolni 1-2 darabot?

Válaszokat előre is köszönöm.
https://www.google.hu/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fi893.photobucket.com%2Falbums%2Fac139%2Fpamacsespenge%2FIM4G_0795.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fpamacsespenge.blog.hu%2F2010%2F03%2F04%2Fguillotine_az_arcon&docid=UpWUTvB73szpbM&tbnid=uN6tonuhqsTFGM%3A&vet=1&w=600&h=450&client=ms-android-huawei&bih=567&biw=360&ved=0ahUKEwjP166bx-jVAhUlEpoKHbi9BOsQxiAIGygA&iact=c&ictx=1

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #999 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 16:56:07 »
Miképpen tudja ilyen gyakorisággal elenni a menetet?

Ezek a tipusok sokkal többet szoknak kibírni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1000 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 16:57:51 »
Ez a "képen látható vagy ahhoz hasonló" azt jelenti, hogy kifejezetten slant fejjel keresel borotvát?

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1001 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 19:26:25 »
A tevedes kockazatat fenntartva tippelnek, es nem akarok termeszetesen megbantani senkit vele. Szerintem a kerdezo szamara ez penges borotva, nem direkt linkelt slant-et, az csak egy DE borotva. A merkur nyilvan nem megy tonkre ilyen gyakran, szerintem a posztolo apukaja piacos soluna szerusegekkel talalkozhat.

Ha nyertem, a javaslatom egy muhle r89 a wetshavong.hu-tol, vagy barmi az itteni elad topikokbol, nem kell tobb, orok darabok. Ha tevedtem bocs, akkor a merkur slant kulcsszo a te baratod.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1002 Dátum: 2017. Augusztus 21. - 19:26:55 »
Na szep. Szoval wetshaving.hu
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1003 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 06:28:41 »
Én is erre gondolok, de az "Ő csak ezt a fajtát tudja használni" véleményem szerint ad némi okot a kételyre és emiatt megkockáztattam egy kérdést.  ;)

Azért jó lenne tudni, hogy mitől adja meg magát a menet. Ha esetleg sűrűn leesik vagy ezzel veri le a papa a mosdóról a "fajanszot" (van itt olyan szomszéd a lépcsőházban, akit egy harkály tanított borotválkozni) és rögtön párban merül fel a beszerzés lehetősége, akkor szerintem a kínai borotvák is megteszik, esetleg a fém Lordok. :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #1004 Dátum: 2017. Augusztus 22. - 06:42:46 »
Én már emlékszek!

Pár éve volt már itt a kolléga, Solunát keresett, mert apja alaplemez nélkül használja a készüléket, s ahhoz igen megkell húzni, hogy stabil legyen a penge.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici