Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 206354 alkalommal)

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #165 Dátum: 2011. Június 03. - 08:19:32 »
Esetleg L5, L6.
Nekem az L6 nagyon bejött, mióta megvan csak azt használom és szerintem az úticsomagba is ez fog kerülni, pont a könnyű pótolhatósága miatt.

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #166 Dátum: 2011. Június 03. - 10:37:03 »
Köszönöm az ötleteket és a segítséget!

Kisasszony  :sör: az uraknak hálám jeléül!   :)

Nem elérhető lannofolk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #167 Dátum: 2011. Június 05. - 12:36:24 »
Piacon vettem délelőtt egy borotvát aminek a feje a normál méretnek a fele és természetesen a penge méretei is kb a fele a normál pengének. Elit felirat olvasható a fejen. Tud valaki valami infót az ilyen típusú borotvákról? Miért ilyen pici a fej? Esetleg törpék használták?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #168 Dátum: 2011. Június 05. - 15:49:02 »
Vagy egy régi nőit, vagy pedig bőrkeményedés eltávolító készüléket vettél.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #169 Dátum: 2011. Június 05. - 16:14:02 »
Most jut eszembe, az Ecserin én is láttam ilyen pici női borotvát.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

FBP

  • Vendég
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #170 Dátum: 2011. Június 10. - 15:02:57 »
A Goodfella kapcsán már érintettem a következő témát, de a választ mai napig nem tudom, hogyaszongya, a régi (meg néhány mostani) DE borotváknál miért lóg ki a penge széle kétoldalt a fejből? Első tipp az, hogy a penge cseréjénél ez hasznos, de akkor a Goodfellánál és mintha a Feather méregdrága csupazsozsdamentesénél (és bizosan van még más készülék is) meg mé' nem...há' pedig ezekben is kell pengét cserélni...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #171 Dátum: 2011. Június 10. - 15:21:38 »
Már mér' lenne hasznos  ???, nekem néha pl. elvágja a kezem, ha nagyon rá van szorítva/régóta nem szedtem szét a 3 részes borotvámat.

A Goodfella kapcsán már érintettem a következő témát, de a választ mai napig nem tudom, hogyaszongya, a régi (meg néhány mostani) DE borotváknál miért lóg ki a penge széle kétoldalt a fejből? Első tipp az, hogy a penge cseréjénél ez hasznos, de akkor a Goodfellánál és mintha a Feather méregdrága csupazsozsdamentesénél (és bizosan van még más készülék is) meg mé' nem...há' pedig ezekben is kell pengét cserélni...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #172 Dátum: 2011. Június 10. - 15:39:12 »
Már mér' lenne hasznos  ???, nekem néha pl. elvágja a kezem, ha nagyon rá van szorítva/régóta nem szedtem szét a 3 részes borotvámat.

A Goodfella kapcsán már érintettem a következő témát, de a választ mai napig nem tudom, hogyaszongya, a régi (meg néhány mostani) DE borotváknál miért lóg ki a penge széle kétoldalt a fejből? Első tipp az, hogy a penge cseréjénél ez hasznos, de akkor a Goodfellánál és mintha a Feather méregdrága csupazsozsdamentesénél (és bizosan van még más készülék is) meg mé' nem...há' pedig ezekben is kell pengét cserélni...
Igen, kb. ennyi "hasznát" látom én is...

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #173 Dátum: 2011. Június 13. - 20:43:22 »
A Goodfella kapcsán már érintettem a következő témát, de a választ mai napig nem tudom, hogyaszongya, a régi (meg néhány mostani) DE borotváknál miért lóg ki a penge széle kétoldalt a fejből? Első tipp az, hogy a penge cseréjénél ez hasznos, de akkor a Goodfellánál és mintha a Feather méregdrága csupazsozsdamentesénél (és bizosan van még más készülék is) meg mé' nem...há' pedig ezekben is kell pengét cserélni...

Szerintem a régi borotvákhoz való háromlukas gömbölyűszélű pengék nem lógnak ki oldalt,csak ezek az újabb gyártásúak. Vagy tévedek?
Az újjabb tervezésű és gyártású borotvákat pedig direkt szélesebbre készitik hogy ne lógjon ki a penge.
Ez csak az én véleményem de lehet hogy tévedek.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #174 Dátum: 2011. Június 13. - 21:17:22 »
Penge, Edrose, valaki tud többet/mást?

A Goodfella kapcsán már érintettem a következő témát, de a választ mai napig nem tudom, hogyaszongya, a régi (meg néhány mostani) DE borotváknál miért lóg ki a penge széle kétoldalt a fejből? Első tipp az, hogy a penge cseréjénél ez hasznos, de akkor a Goodfellánál és mintha a Feather méregdrága csupazsozsdamentesénél (és bizosan van még más készülék is) meg mé' nem...há' pedig ezekben is kell pengét cserélni...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #175 Dátum: 2011. Június 13. - 21:39:06 »
Nekem most sikerült szert tennem pár ilyen régi, 3 lyukú pengére, majd lecsekkolom...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #176 Dátum: 2011. Június 14. - 08:18:33 »
Kilóg oldalt, de csak a merkur fejekre megy rá, a Tech-fej négy sarkában lévő bütyök nem tesz jót neki :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #177 Dátum: 2011. Június 14. - 08:35:10 »
Merkur:



Tech:



Kilóg oldalt, de csak a merkur fejekre megy rá, a Tech-fej négy sarkában lévő bütyök nem tesz jót neki :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #178 Dátum: 2011. Június 16. - 07:49:32 »
No, tegnap este megnéztem a 3 lyukú penge dolgot.
Gillette ball-end tech-be rakva a 3 lyukú, oldalt lekerekített pengét, ugyanúgy kilóg a két szélén, mint az újabb pengék. (Na jó, kicsit kevésbé, de kilóg)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #179 Dátum: 2011. Június 16. - 08:00:02 »
No, tegnap este megnéztem a 3 lyukú penge dolgot.
Gillette ball-end tech-be rakva a 3 lyukú, oldalt lekerekített pengét, ugyanúgy kilóg a két szélén, mint az újabb pengék. (Na jó, kicsit kevésbé, de kilóg)
Neked hogy sikerült ez a csoda? :) Az én Techem már az új pengetípusra készült, és a sarkainál van egy dudor. (lásd kép). Amiatt rá sem megy...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici