Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 221078 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #195 Dátum: 2011. November 04. - 15:03:50 »
Ja, esetleg az ASAN is segítség lehet (bár biztos nézted), mert a pontos neve ugye ASAN Schlüssler. Én a német fórumokon is kerestem rá, eredmény nélkül. Esetleg meg lehet kérdezni náluk, ki tudja...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #196 Dátum: 2011. November 04. - 15:04:29 »
Ed: mik rejtőzhetnek még ott?


...pókok?...


:)

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #197 Dátum: 2011. November 04. - 15:17:08 »
Na, akkor coming out-olok: nekem van Schlüsslerem...


Fain! ;]
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 04. - 15:42:50 írta edrose »

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Schlüssler azonosítás
« Válasz #198 Dátum: 2011. November 04. - 15:29:42 »
Irodalom:

http://www.kurrein.com/Documents/Max%20Kurrein.pdf

szerk: a 14. o.-tól érdekes
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 04. - 15:44:22 írta schlüssler »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #199 Dátum: 2011. November 04. - 15:37:17 »
OFF

Igen, harapok...   :crazy:

schlüssler, idézni szerkesztve illik, hogy áttekinthető maradjon a fórum. Ráadásul sokan - gyakran én is - mobiltelefonról neteznek, gondolj bele. Öt nagyméretű kép idézése pedig...  :evil: (Még fbp se tenne ilyet, pedig.   :fetreng:)

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #200 Dátum: 2011. November 04. - 15:45:38 »
bocs, legközelebb odafigyelek...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Schlüssler azonosítás
« Válasz #201 Dátum: 2011. November 04. - 15:55:13 »
Irodalom:

http://www.kurrein.com/Documents/Max%20Kurrein.pdf

szerk: a 14. o.-tól érdekes

Kár, hogy nem derül ki, pontosan minek a szabadalmáról is vitáztak (penge? készülék? modell?...)...

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #202 Dátum: 2011. November 04. - 16:01:35 »
Ja, esetleg az ASAN is segítség lehet (bár biztos nézted), mert a pontos neve ugye ASAN Schlüssler. Én a német fórumokon is kerestem rá, eredmény nélkül. Esetleg meg lehet kérdezni náluk, ki tudja...

Az ASAN-ra én is csak tippelni merek egyelőre. Talán Alfred Schlüssler Abteilung(?), Neukölln(?).
De hangsúlyozom, hogy ez csak egy vaktában leadott lövés és a helyes megfejtés teljesen más, pl valami szabadalmi, vagy egyéb rövidítés.

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Schlüssler azonosítás
« Válasz #203 Dátum: 2011. November 04. - 16:03:42 »
Irodalom:

http://www.kurrein.com/Documents/Max%20Kurrein.pdf

szerk: a 14. o.-tól érdekes

Kár, hogy nem derül ki, pontosan minek a szabadalmáról is vitáztak (penge? készülék? modell?...)...

Én úgy vettem ki, hogy magáról a biztonsági (DE) borotváról.

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Schlüssler azonosítás
« Válasz #204 Dátum: 2011. November 04. - 16:18:06 »
Irodalom:

http://www.kurrein.com/Documents/Max%20Kurrein.pdf

szerk: a 14. o.-tól érdekes

Kár, hogy nem derül ki, pontosan minek a szabadalmáról is vitáztak (penge? készülék? modell?...)...

1925-ben a Gillette beperelte a Schlüßlert a biztonsági borotva szabadalmának megsértéséért, melynek következményeként a Sch. veszített a G.-el szemben a szabadalomtörlési kérelem eljárásában is.
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 04. - 17:25:56 írta schlüssler »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Schlüssler azonosítás
« Válasz #205 Dátum: 2011. November 04. - 16:47:30 »
1925-ben a Gillette beperelte a Schlüßlert a biztonsági borotva szabadalmának megsértéséért, melynek következményeként a Sch. veszített a G.-el szemben a szabadalomtörlési kérelem eljárásában.

Ez oké, de így túl általános, a magunkfajtát ugye a szaftos részletek is érdekelnék.   :crazy:

A Gillette irdatlan mennyiségű szabadalmat meg védjegyet birtokolt, az eredeti King C. Gillette féle biztonsági borotva szabadalom 1904-es volt.
Valami olyan sérelem lehetett ez, hogy a Schlüssler nem fizetett valamiért, amit eléggé másnak gondolt ehhez. Hiszen ha konkrét bilaterális szabadalmi vita lett volna (ki találta ki ugyanazt), akkor az rövidebb lefolyású, ki adta be előbb oszt' kész.

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Schlüssler azonosítás
« Válasz #206 Dátum: 2011. November 04. - 16:53:06 »
1925-ben a Gillette beperelte a Schlüßlert a biztonsági borotva szabadalmának megsértéséért, melynek következményeként a Sch. veszített a G.-el szemben a szabadalomtörlési kérelem eljárásában.

Ez oké, de így túl általános, a magunkfajtát ugye a szaftos részletek is érdekelnék.   :crazy:

A Gillette irdatlan mennyiségű szabadalmat meg védjegyet birtokolt, az eredeti King C. Gillette féle biztonsági borotva szabadalom 1904-es volt.
Valami olyan sérelem lehetett ez, hogy a Schlüssler nem fizetett valamiért, amit eléggé másnak gondolt ehhez. Hiszen ha konkrét bilaterális szabadalmi vita lett volna (ki találta ki ugyanazt), akkor az rövidebb lefolyású, ki adta be előbb oszt' kész.

A linkelt pdf a 14. oldaltól elég hosszan taglalja az ügyet, ennél többet én sem tudok a dologról. A reader keresőjébe "ß"-szel írd.

FBP

  • Vendég
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #207 Dátum: 2011. November 04. - 16:53:24 »
...és ugye az amcsik eléggé "élenjárók" a szabadalmi viták terén... Nem idevág, de ma nagy biznisz olyan dolgokra is szabadalmat bejegyezni, amit még emberfia meg nem csinált, főleg az informatika jó táptalaj erre. Ebben az a biznisz, hogy ha majd valaki megcsinálja, akkor azt ezért majd jól be is perelik, és általában meg is nyerik a pert a "szabadalom tulajdonosai". Újabb bizonyíték arra, hogy munkával nem érdemes foglalkozni  :crazy:

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Schlüssler azonosítás
« Válasz #208 Dátum: 2011. November 04. - 16:57:40 »
1925-ben a Gillette beperelte a Schlüßlert a biztonsági borotva szabadalmának megsértéséért, melynek következményeként a Sch. veszített a G.-el szemben a szabadalomtörlési kérelem eljárásában.

Ez oké, de így túl általános, a magunkfajtát ugye a szaftos részletek is érdekelnék.   :crazy:

A Gillette irdatlan mennyiségű szabadalmat meg védjegyet birtokolt, az eredeti King C. Gillette féle biztonsági borotva szabadalom 1904-es volt.
Valami olyan sérelem lehetett ez, hogy a Schlüssler nem fizetett valamiért, amit eléggé másnak gondolt ehhez. Hiszen ha konkrét bilaterális szabadalmi vita lett volna (ki találta ki ugyanazt), akkor az rövidebb lefolyású, ki adta be előbb oszt' kész.

Ott is van:
A német DRP 379742 szabadalmi számú miatt.

szerk: melynek tulajdonosa az amerikai Gillette.
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 04. - 17:12:35 írta schlüssler »

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Schlüssler azonosítás
« Válasz #209 Dátum: 2011. November 04. - 23:49:10 »
Irodalom:

http://www.kurrein.com/Documents/Max%20Kurrein.pdf

szerk: a 14. o.-tól érdekes

Kár, hogy nem derül ki, pontosan minek a szabadalmáról is vitáztak (penge? készülék? modell?...)...

Találtam egy ilyet, amit Gillette tipusú Schlüsslerként futtatnak:
http://imgs.inkfrog.com/pix/sunart/TYPAGYLLET1.jpg

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici