Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 206347 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #15 Dátum: 2009. December 29. - 11:15:17 »
Juby -

sajnos itthon nincs tul sok forras, ahonnan be tudnal szerezni a szoban forgo borotvakbol. Ajanlanam, hogy figyeld itt a a bolhapiacot, hatha valaki meghirdet egy slantot vagy egy olcsobb open combot. A masik lehetoseg a Vatera, de sajnos nagy reszben nagyon leharcolt allapotu DE-ek kerulnek fel, meglehetosen felularazva, de azert erdemes figyelni. Olcso open comb pl a gyakrabban feltuno regi, 3 reszes - azt hiszem cseh - borotva. Ezeknek egy resze alatalaban muanyag vagy alu, de jol hasznalhatoak. Erdemes nezni termeszetesen ebay-en is, de postaval egyutt sajnos az sem lesz sokkal olcsobb, mintha vennel pl egy Merkurt.

Vateran pl van most egy slant, de ranezesre eleg rossz allapotu, ki tudja alapos tisztitas utan milyen lenne:

http://www.vatera.hu/regi_borotva_159613673.html

Vagy itt pl van egy Gillette open comb, de mire ider ez is 32 USD:

http://cgi.ebay.com/Vintage-Gillette-3-Piece-Safety-Razor-Comb-Guard_W0QQitemZ380186762260QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5884e59c14

yamaguchi

  • Vendég
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #16 Dátum: 2010. Április 10. - 16:04:02 »
Nekem is tetszenek a régi borotvák főleg a Gillette adjustable, de azt hiszem még a  tökéletes tisztítás ellenére sem használnék olyat, amit már más használt, a gyűjtés persze más. Nincs kifogásom a használt dolgok ellen, könyv, műszaki dolgok, de azt hiszem a higiénés cuccok és a ruhák már más kalapban vannak nálam.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #17 Dátum: 2010. Április 10. - 16:33:19 »
Hát, yamaguchi, akkor a mi műfajunkban sajnos sok örömből zárod ki magad. Ráadásul egy DE borotvát tökéletesen lehet fertőtleníteni, elvégre többségük teljesen fém.

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #18 Dátum: 2010. Április 10. - 16:49:29 »
Nekem is tetszenek a régi borotvák főleg a Gillette adjustable, de azt hiszem még a  tökéletes tisztítás ellenére sem használnék olyat, amit már más használt, a gyűjtés persze más. Nincs kifogásom a használt dolgok ellen, könyv, műszaki dolgok, de azt hiszem a higiénés cuccok és a ruhák már más kalapban vannak nálam.

És az orvosi műszerek (ollók, csipeszek stb.)? Azok sem egyszerhasználatosak. :-)

Szépen sterilizálod hipóval, alkohollal vagy benzinnel és kész.

yamaguchi

  • Vendég
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #19 Dátum: 2010. Április 10. - 16:56:47 »
Ez egy erősen szubjektív dolog. Azt hiszem ha teljesen újnak néz ki, akkor lehet, hogy másképpen viszonyulok: itt valamelyik hozzászólásban említitek az ebayen azt az eladót, aki szinte újra kihozza kinézetben már eladáskor a cuccot, dobozzal stb. Meggondolandó...

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #20 Dátum: 2010. Április 10. - 17:10:57 »
Nekem is tetszenek a régi borotvák főleg a Gillette adjustable, de azt hiszem még a  tökéletes tisztítás ellenére sem használnék olyat, amit már más használt, a gyűjtés persze más. Nincs kifogásom a használt dolgok ellen, könyv, műszaki dolgok, de azt hiszem a higiénés cuccok és a ruhák már más kalapban vannak nálam.

Hmm..és étterembe szoktál járni...? Amúgy van hasonló szituációról  egy anekdota: pincér ajánl a finnyás nőnek valami párolt marhanyelvet. Mire a nő: -Csak nem képzeli, hogy megeszem azt ami egy állat szájában volt...? Mire a pincér: -akkor ajánlhatok esetleg valami finom tojásételt...?

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #21 Dátum: 2010. Április 10. - 17:17:20 »
Pedig nekem is fáj a fogam egy régi Gillette-re. Fat boy amivel legjobban szemezek. Szívesen kipróbálnék egyet. Engem spec nem zavar hogy már használta valaki!
Jazz és a Vespám

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #22 Dátum: 2010. Április 10. - 17:45:01 »
Nekem is tetszenek a régi borotvák főleg a Gillette adjustable, de azt hiszem még a  tökéletes tisztítás ellenére sem használnék olyat, amit már más használt, a gyűjtés persze más. Nincs kifogásom a használt dolgok ellen, könyv, műszaki dolgok, de azt hiszem a higiénés cuccok és a ruhák már más kalapban vannak nálam.

Hmm..és étterembe szoktál járni...? Amúgy van hasonló szituációról  egy anekdota: pincér ajánl a finnyás nőnek valami párolt marhanyelvet. Mire a nő: -Csak nem képzeli, hogy megeszem azt ami egy állat szájában volt...? Mire a pincér: -akkor ajánlhatok esetleg valami finom tojásételt...?
:) :D ;D

yamaguchi

  • Vendég
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #23 Dátum: 2010. Április 10. - 20:25:10 »
Szoktam étterembe járni, sőt fodrászhoz is, tehát értem az érveket.  Úgy látom belegyalogoltam néhányatok lelkébe, ami nem volt szándékomban, ezért ebbe a topikba nem írok többet. Eredetileg úgy gondoltam, hogy megosztom ezt az ellentétes és egyébként amint írtam nagyon szubjektív dolgot: tetszenek a régi borotvák, de nem szívesen borotválkozom olyan eszközzel, amit valaki mondjuk 30 évig használt. Nem biztos, hogy ez mindig így lesz, majd biztos fejlődöm stb.
peace. :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #24 Dátum: 2010. Április 10. - 20:53:07 »
yamaguchi, persze, hogy peace! ;)

Lélekbe gyaloglás: tudod hogy van ez, ha bemész egy dozsóba, nem kurjantod el magad, hogy jé, mennyi fehér pizsamás bohóc!... Ha meg igen, akkor biztos mérlegelted a következményeket.  ;D

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #25 Dátum: 2010. Április 10. - 21:39:31 »
Pedig nekem is fáj a fogam egy régi Gillette-re. Fat boy amivel legjobban szemezek. Szívesen kipróbálnék egyet. Engem spec nem zavar hogy már használta valaki!

Ez egy egész szép darab!

http://cgi.ebay.com/Vintage-1959-Cased-Gillette-Fatboy-E4_W0QQitemZ230460242139QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a88038db


Most még olcsó is, igaz, hogy az utolsó órában felpörögnek az események!  ;D Kis szerencsével azért hozzá lehet jutni egészen szép darabokhoz.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #26 Dátum: 2010. Április 10. - 21:49:30 »
Hmm amikor Slim-re vadásztam azt hittem én is,hogy na majd az eBay-en tuti találok valamit.Van sok is,de horror árakra feltud szökni.Szval helyette inkább a B&B fórumát olvasgattam és 18$-ért sikerült venni egyet...plusz 5$ szállítás.Szerintem elég korrekt ár volt érte.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #27 Dátum: 2010. Április 10. - 22:40:05 »
Hmm amikor Slim-re vadásztam azt hittem én is,hogy na majd az eBay-en tuti találok valamit.Van sok is,de horror árakra feltud szökni.Szval helyette inkább a B&B fórumát olvasgattam és 18$-ért sikerült venni egyet...plusz 5$ szállítás.Szerintem elég korrekt ár volt érte.

Nekem 41$-ért jött össze egy ebay-es Fatboy. Nagyon szép állapotban van, szerencsés voltam.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #28 Dátum: 2010. Április 11. - 20:02:33 »
Yamaguchi, mi a helyzet a NOS (New Old Stock) cuccokkal?

Esetleg nézd meg ezt az oldalt. A lap vége felé vannak NOS Gillette szettek. Borotva, borotvakrém, penge egy műanyag "tárcában".
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #29 Dátum: 2010. Április 16. - 20:21:52 »
Beazonosítaná valaki ezt a darabot?

Kilencfokozatú TTO, most húsvétkor kaptam apukámtól  :-*  ő használta régen sok-sok évig. (ő kapott tőlem egy Merkur Classicot és egy BK-2est és reszelt Wilkinson sticket) érdekes, hogy visszaköszön a múlt, én ezzel a borotvával borotválkoztam életemben először cirka 14-15 éves koromban (borotválkozás... kicsit eltúlozva  :D)  nem tudom, apu vmiért már jópár éve eldobható BIC-et használ, remélem majd ezek a cuccok visszahozzák a kedvét, lehet, hogy kap tőlem a szülinapjára egy Slantet - mérnök, szerintem értékelni fogja  ;D

Elárulom, hogy ez csak a képek első része, majd később felposztolom a dobozával együtt "csattanóként", szerintem pár fórumtársat meg fog lepni  ;)





Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici