Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 206375 alkalommal)

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #270 Dátum: 2012. Május 21. - 01:49:07 »
Üdv Simabőrűek!

Futtatáshoz, krómozáshoz, stb. próbáljatok meg ötvöst / fémművest keríteni. Elsősorban olyanra mozdulnék rá, aki foglalkozik a vásári motoros-halálfejes-, krómozott rocker gyűrűkkel s miegymással. Régen (20 éve cirka...) Büdöspesten a Corvin mozi mögött, a bal oldali sarkon volt egy ilyen szörmedvény gyártó, nem tudom üzemel-e még.
Anyagi megközelítésből valóban érdemes, ha többen összedobjátok a kezelendő darabokat és kollektív csináltatjátok. Másik ötletem: Gyálon, egészen az autópálya felőli városszélen, a McDonald's logisztikával szemben, a sárga étterem / panzió közvetlen szomszédságában volt egy kimondottan krómozó műhely, de ez is legalább 10-12 éves adat.

Ja, az olajozásra visszatérve: nem a vízbű vonja ki a zoxigént, hanem a levegőbű a vizet... ;] :D :P Ezért lehet idővel pont ellentétes hatású, ha nincs újrakenyve a cumó.

Béke!


A Gugli jó barát:
http://aranyoldalak.hu/portal/gyal/kromozas/index.mtt

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #271 Dátum: 2012. Május 21. - 17:05:58 »
Másik ötletem: Gyálon, egészen az autópálya felőli városszélen, a McDonald's logisztikával szemben, a sárga étterem / panzió közvetlen szomszédságában volt egy kimondottan krómozó műhely, de ez is legalább 10-12 éves adat.

Szerintem ez nem üzemel, vagy csak ipari mennyiségben...mindenesetre ami komplexumot látni az útról az elég transzparens, a kutyus mondjuk még rendben őrzi a területet, de mozgás nem nagyon van.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #272 Dátum: 2012. Május 21. - 21:48:16 »
Én, mint már régebben említettem, Budaörsön (az egérút felől jövet a körforgalomnál a reptér mellett) tudok egy galvanizáló üzemet, ha emlékezetem nem csal, nikkeleznek is, de ha valaki arra jár, igazán rákérdezhetne... :)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #273 Dátum: 2012. Május 22. - 11:27:55 »
Én, mint már régebben említettem, Budaörsön (az egérút felől jövet a körforgalomnál a reptér mellett) tudok egy galvanizáló üzemet, ha emlékezetem nem csal, nikkeleznek is, de ha valaki arra jár, igazán rákérdezhetne... :)
Sárga horgany biztosan van, kb. 6 db csavart csináltattam egyszer. Más alkalommal ezüst horganyt. Szóval szerintem mindent, ami galván. Viszont előkészíteni neked kell.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #275 Dátum: 2012. Június 11. - 16:03:20 »
FBP, most látom csak az aláírásod (vagy hogyhíjják aztat ott alul).
Nemtom mióta van ott, de hatalmas : )   :crazy: :buek: :fetreng:

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #276 Dátum: 2012. Június 11. - 17:00:28 »
Nem saját! Rejtő Jenőtől származik, csak kicsit átdolgoztam, korszerűsítettem, aktualizáltam.  :crazy: Egyébként ő is elpusztult http://borotvafórum.hu/index.php?topic=152.msg54112#msg54112  :evil:

Péter, nekem az az érzésem, hogy az utolsó mondatot csak azok kedvéért írtad ide, akiknek nem csípte a szemét az "elpusztult" kifejezés egy másik topicban. Mindannyian tudjuk, hogy ez nem különösebben vidám téma sem Rejtő Jenő, sem ártatlan borbélykislányok, sem bárki más vonatkozásában. Szerintem ne ez legyen az egymásnak odamondogatás fonala, annyira nem frappáns azért.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #277 Dátum: 2012. Június 11. - 21:17:48 »
Péter, nekem az az érzésem, hogy az utolsó mondatot csak azok kedvéért írtad ide, akiknek nem csípte a szemét az "elpusztult" kifejezés egy másik topicban. Mindannyian tudjuk, hogy ez nem különösebben vidám téma sem Rejtő Jenő, sem ártatlan borbélykislányok, sem bárki más vonatkozásában. Szerintem ne ez legyen az egymásnak odamondogatás fonala, annyira nem frappáns azért.


Ez szerintem már pont olyan kajánkodó rugózás, ami inkább a téma és az érintettjei iránt tiszteletlenség.   :borosta:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #278 Dátum: 2012. Június 11. - 21:19:09 »
http://www.ebay.com/itm/30s-vintage-antique-shaving-safety-brass-razor-Hungarian-Tabula-in-bakelite-box-/320918333800?pt=UK_Collectables_Barber_Shop_Collectables_LE&hash=item4ab8392968

Még sosem láttam dobozosat ebből... Nem rossz.

Károly barátunk nagyon szemérmesen nem fényképezte hangsúlyosan a fejet - az a szinte már lyuk a közepén nem túl rokonszenves...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #279 Dátum: 2012. Június 11. - 22:27:06 »
Egyébként ő is elpusztult http://borotvafórum.hu/index.php?topic=152.msg54112#msg54112  :evil:

Ez szerintem már pont olyan kajánkodó rugózás, ami inkább a téma és az érintettjei iránt tiszteletlenség.   :borosta:

Annyira "szeretem", amikor az általam írottakat ízekre szedik, majd a lényegi részt félretéve a maradékból messzemenő következtetéseket alkotnak, olyanokat, amikről szó nem volt, továbbá téves irányba terelik a szót. Vannak ebben igen tehetséges emberek. Egyesek igen jól (direkt nem azt írtam, hogy tisztességesen) megélnek az ilyen irányú "tehetségükből". Nem kívánom itt fokozni ezt a témát, mert ez már rég nem arról szól, amiről én írtam, hanem arról, amit itt néhányan ki akartak hozni belőle, illetve belőlem. Innen már csak egy lépés, hogy a nicknevem F betűjéből valami, a témával összefüggő és messzemenő következtetéseket vonjatok le (és nem azt, hogy facebook, ami szintén téves, de legalább nem sértő)
UFF

Igen, igazságtalanul bántottalak, igazad van, cseppet sem tiszteletlen (és ízléstelen), amit írtál és ahogy idéztél.
Sőt, én vagyok mindez. Plusz minden más.
Tényleg elnézést kérek tőled!
Sajnálom.

Éljen inkább a Tabula Rasa Huszár!  ;)

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #280 Dátum: 2012. Június 11. - 22:30:19 »
Megint egy mindenki ellen?
Péter, ne sértődj meg, de ha tied a lehetőség megfogalmazni a véleményedet, akkor másnak is itt a lehetőség reagálni rá.

Őszintén szólva nem teljesen értem, mire célzol azzal, hogy ki mit akart kihozni az írásod átértelmezéséből. Senki sem értette félre, amit írtál, senki sem gondolta, hogy te ne sajnálnád szerencsétleneket. Ellenkezőleg, ezeket is figyelembe véve PONT arra reagáltak a válaszolók, amire te gondolni tűntél az írásod alapján. Ez sértődésre semmiképpen sem ad okot.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #281 Dátum: 2012. Június 12. - 09:22:25 »
És a szőrnyű az az egészben, hogy mindenkinek igaza van!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #282 Dátum: 2012. Június 12. - 09:29:10 »
+1.
Malacnál a találat (ismét).
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #283 Dátum: 2012. Június 12. - 09:38:26 »
Innen már csak egy lépés, hogy a nicknevem F betűjéből valami, a témával összefüggő és messzemenő következtetéseket vonjatok le (és nem azt, hogy facebook, ami szintén téves, de legalább nem sértő)
UFF

FBP Federal Bureau of Prisons
FBP Flow Based Programming
FBP Fortschrittliche Bürgerpartei FBP (Lichtenstein)
FBP Fructose Bisphosphate
FBP Filtered Back-Projection (algorithm)
FBP Filtered Back Projection
FBP Final Boiling Point
FBP Federal Bureau of Prisons
FBP Fédération Belge des Psychologues (French: Belgian Federation of Psychologists; Belgium)
FBP Friends of the Border Patrol
FBP Flexible Benefit Plan (insurance)
FBP Full Blood Picture
FBP Fluid Bed Processor (materials processing)
FBP Foreign Buyer Program
FBP Flamenco Black Pearl (Honda paint color)
FBP Foreign Bills Purchased (banks)
FBP Factory Based Price
FBP Fluid Balance Panel (medical tests)
FBP Federal Business Practice(s)
FBP Fires Behavior Prediction (forestry industry)
FBP Food by Prescription (healthcare)
FBP Fringe Benefit Pool (various organizations)
FBP Fracture Breakdown Pressure (geomechanics)

Most akkor melyik?? :crazy:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #284 Dátum: 2012. Június 12. - 09:40:00 »
Peterrel megbeszeltuk, es meg beszeloviszonyban is vagyunk! :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici