Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 206337 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #30 Dátum: 2010. Április 16. - 20:27:26 »
Gillette Slim Adjustable. Vagy felreertettem a kerdest?

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #31 Dátum: 2010. Április 16. - 20:31:46 »
Gillette Slim Adjustable. Vagy felreertettem a kerdest?

Nem, nem értetted félre  ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #32 Dátum: 2010. Április 17. - 09:28:09 »
... és itt a dobozos kép  :)



A doboz szerint a Leningrádi Mechanikus Gyárban lett legyártva, figyelembevéve, hogy '69 környékén vette apu egyetemista korában (ott tanult), szerintem Gillette-koppintás, abban az időben nehezen volt elképzelhető a tiszta licenc-alapú gyártás stb (az oroszok/szovjetek amúgy is szerettek koppintani, pl. Pobeda autó = régi Buick, régi Volga = vmelyik régi Ford. Ez valami jubileumi darab, akkori díszdobozban  :) A borotva "öregebb" mint én  ;D

Kaptam hozzá egy csomag Polsilver pengét és egy 1db Made in England Wilkinsont. Szerintem megvannak vagy 20+ évesek  :D

Bár, elképzelhető, hogy ez valami távoli licenc-dolog, mert ma Szt Péterváron van Gillette-gyár, pengéket gyártanak és a Rubie borotvát

Jó a gép különben, nagyon jól takarít  :)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #33 Dátum: 2010. Április 17. - 09:47:13 »
Nagyon szép, gratula! Van egyébként más ilyen másolt darab. A lengyel tesz-vesz-en (allegro) láttam. Szintén orosz "Konszul" néven. Sajna az eladó nem volt hajlandó külföldre szállitani...egyébként én is Leningrádban tanultam a hetvenes évek legelején. Nagyon sok mindent lehetett kapni, amit itthon nem. Sokat üzleteltünk az eredet angol Wilkinsonokkal...kartonszám. :D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #34 Dátum: 2010. Április 17. - 09:48:37 »
Vicces, tetszik!
A doboz is teljesen Gillette-stílus.
Végül is nem lehetetlen, hogy ez valami távoli licenc-dolog (lásd ugyanaz az időszak és a Fiat-Lada), de az, hogy „ma Szt Péterváron van Gillette-gyár, pengéket gyártanak és a Rubie borotvát”, az nem ezzel kapcsolatos. A Gillette a rendszerváltások után értelemszerűen nem zöldmezős beruházásokat eszközölt, hanem meglévő brendeket és kapacitásokat kebelezett be. Jó eséllyel ugyanez ez a hajdani Leningrádi Mechanikus Gyár, vagy inkább egy leszeletelt, kipofozott része működik ma is, és gyárt különböző márkanevek alatt zsilettpengéket.
Mindenesetre érdekes kortörténeti dokumentum, én nagyon bírom az ilyeneket, köszi, hogy megosztottad velünk.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #35 Dátum: 2010. Április 17. - 10:27:08 »
Vicces, tetszik!
A doboz is teljesen Gillette-stílus.
Végül is nem lehetetlen, hogy ez valami távoli licenc-dolog (lásd ugyanaz az időszak és a Fiat-Lada), de az, hogy „ma Szt Péterváron van Gillette-gyár, pengéket gyártanak és a Rubie borotvát”, az nem ezzel kapcsolatos. A Gillette a rendszerváltások után értelemszerűen nem zöldmezős beruházásokat eszközölt, hanem meglévő brendeket és kapacitásokat kebelezett be. Jó eséllyel ugyanez ez a hajdani Leningrádi Mechanikus Gyár, vagy inkább egy leszeletelt, kipofozott része működik ma is, és gyárt különböző márkanevek alatt zsilettpengéket.
Mindenesetre érdekes kortörténeti dokumentum, én nagyon bírom az ilyeneket, köszi, hogy megosztottad velünk.

Szívesen... ;) a Gillette Szt Pétervári mai gyára Pulkovóban (a reptér mellett) és az tényleg más lehet, mert a régi rendszerben mindenre megvolt a sajár célgyár, penge, borotva, stb. Igazad van a beruházásákkal, sok P&Gs/Gillettes emberrel beszélgettem az utóbbi néhány évben itt (vezetőkereséssel/fejvadászattal foglalkozom).

Érdekes, hogy az amerikaiak és a szovjetek kooperáltak (kooperálhattak) ilyen téren, főleg a brezsnyevi hidegháború időkben  :) a Fiat-szovjet barátság Togliatti elvtársnak köszönhető  ;D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #36 Dátum: 2010. Április 17. - 10:29:41 »
Nagyon szép, gratula! Van egyébként más ilyen másolt darab. A lengyel tesz-vesz-en (allegro) láttam. Szintén orosz "Konszul" néven. Sajna az eladó nem volt hajlandó külföldre szállitani...egyébként én is Leningrádban tanultam a hetvenes évek legelején. Nagyon sok mindent lehetett kapni, amit itthon nem. Sokat üzleteltünk az eredet angol Wilkinsonokkal...kartonszám. :D

Ha tálálok itt vmit, szólok, megbeszélhetjük. Itt kiskerben egyáltalán nem láttam DE-t, még Rubie-t sem, pedig kipróbáltam volna  :)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #37 Dátum: 2010. Április 19. - 18:49:33 »
Ma kipróbáltam a Gillette Adjustable-t. Nekem nagyon tetszik! A Futurhoz nem nagyon tudom még hasonlítani, de nem sok különbséget veszek észre.
Jazz és a Vespám

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #38 Dátum: 2010. Április 22. - 23:16:24 »
A doboz is teljesen Gillette-stílus.

Megvan!

Nem beszélek én hülyeséget...





Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #39 Dátum: 2010. Április 22. - 23:36:21 »
A Gillette amúgy korszakos dobozokat is alkotott, hajdani formatervezési remekeket, méghozzá számosat, ez azonban az arany/piros betűkkel meg a három aranycsillaggal nemhogy nem a sikerültek közé tartozik, de nagyon is kínais...
Ráadásul ezekkel az arányokkal, benne a borotvával meg azzal a vörös bársonybetéttel teljesen olyan, mint egy koporsó a ravatalon!...  ;D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #40 Dátum: 2010. Április 23. - 00:13:25 »
óbasszus ed, pont a számból vetted ki a szót, nekem is koporsó volt az első ami eszembe jutott :S

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #41 Dátum: 2010. Április 23. - 11:49:31 »
Amolyan igaz szovjet диӡайн! :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #42 Dátum: 2010. Április 23. - 12:00:14 »
Ma kipróbáltam a Gillette Adjustable-t. Nekem nagyon tetszik! A Futurhoz nem nagyon tudom még hasonlítani, de nem sok különbséget veszek észre.

Na erre kíváncsi leszek! Nekem is ilyen Zsilettem van, és persze érdekelne a Futur.
A badgerandblade szerint a Futur 1-es fokozata kb. annyira agresszív, mint a Gillette 9-ese - ez szerintem elég rémisztően hangzik.
Ugyanakkor az összes fórumokon halálba dícséri mindenki.

Íme, egy mérés, németes precizitással: http://wiki.badgerandblade.com/index.php/Double-Edged_Safety_Razors_Ranked_by_Aggressiveness

(Persze lehet, hogy ez is olyasmi, mint mondjuk a hi-fi, ahol a mérés szinte semmilyen információt nem jelent a személyes tapasztalathoz képest.)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #43 Dátum: 2010. Április 23. - 12:34:42 »
Erről jut eszembe: ezennel nyitok egy ötletbörzét (magyarul brénsztorming) a borotvák agresszivitása, mint jelző valamilyen jobb magyar megfelelőjének megtalálására. Mert érzésem szerint kell, hogy legyen ilyen...  ???

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #44 Dátum: 2010. Április 23. - 12:39:38 »
Erről jut eszembe: ezennel nyitok egy ötletbörzét (magyarul brénsztorming) a borotvák agresszivitása, mint jelző valamilyen jobb magyar megfelelőjének megtalálására. Mert érzésem szerint kell, hogy legyen ilyen...  ???

agresszivítás = alaposság (?)

Tényleg, (főleg) mai szemmel elég otrombák voltak ezek a Gilettes dobozok... :D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici