Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 206344 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #345 Dátum: 2012. December 23. - 11:18:22 »
a Gillette Old Type büntető színvonalát nem éri el.
Nem New-t akartál írni?

Ez a Red Ring a Rotring angolszász megfelelője?
Vajon miről kapta a nevét?  ;D

Nem, öreget. Borotváim közül az OT a leg alaposabb, ebből kifolyólag nagy teret enged a pengének. Mondjuk Feather esetében ez szinte már késes élmény. Imádom az Old Type-ot.

Hogy a Rotringhoz van-e köze azt nem tudom. :)
A nevét a dizájnelemről kapta. A borotva nyelének alján látható kis nút piros színűre volt festve a kezdetekben. Aztán gyártottak olyat is, ami már nem volt piros, de a borotva ugyanaz volt. Meg gondolom van olyan is, amiből az évek alatt kikopott a festék. :)
Hogy az enyém melyik, azt nem tudom.

A brúconsévingről ollóztam:

The Eclipse Red Rings were made by James Neill and Co. Sheffield, England from around 1932 to 1940.
 
Earlier ones, didn’t have the Eclipse Logo on the head.
 
Adverts refer to the adjustment as ‘Micrometer Adjustment Feature’
 
In the 1938 range there were five models offered:
 
The Model W in Leather Case – the one you have – price 3 Shillings and 6 Pence – included 1 blade
 The Model MM in Bakelite case – the one you have – price 2 shillings and 6 pence – included 1 blade
 The Model BB in Mahogany coloured bakelite flip top case – price 4 shillings and 6 pence – included 3 blades
 The Model HH in Ivory and Black bakelite flip top case – price 6 shillings and 6 pence – included 5 blades
 The Deluxe in chromium plated case – price 10 shillings and 6 pence – included 10 blades
 
All razors were identical so the buyer was paying quite a lot extra for certain cases and a few more blades!

Az enyém BB modell, a leírás alapján ez talán egyszerűen annyit jelenthet, hogy bakelit box. Szerintem. Oszt lehet, hogy mégse...:)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #346 Dátum: 2012. December 23. - 11:35:15 »
Bírom ezt a Kelgyót :D ,csupa olyan borotvái vannak (!) amik k. ritkán beszerezhetők. Le a kalappal Snake.  :sör:

Kösz! :)

A kötelező borotvák beszerzése után arra jutottam, hogy engem a régi DE borotvák érdekelnek a legjobban, nem a pillangós fajtákból. Legyen valamilyen szempontból nehezebb a beszerzése az átlagnál és ne legyen tucattermék napjainkban. Persze a maguk idejében mind tucattermék lehetett. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #347 Dátum: 2012. December 23. - 14:19:41 »
Snake, Gillette New fejes borotvát is érdemes kipróbálnod, ha a harapós példányokat szereted.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #348 Dátum: 2012. December 24. - 08:31:52 »
Ma reggel megejtettem egy összehasonlító borotválkozást a tegnap kb egyformának ítélt Eclipse RR és Gillette BET között.

Mindkét borotva kapott előnyt a másikkal szemben valamilyen fronton.
A Gillette azt az előnyt kapta, hogy a benne lévő Feather penge eddig kb 3-4 borotválkozást teljesített, a másik borotvában lévő Feather pedig kb 10-nél jár.
Az Eclipsnek az volt az előnye, hogy azon a félen dolgozhatott, ami nekem jobban kézre áll, tehát a jobb felemen, míg a Gillette a maradék (és számomra ügyetlenebb, mindig rosszabb eredményt adó) bal félen probálkozhatott. Hogy melyik a nagyobb előny, az szerintem majd csak holnap derül ki, mikor is pengét- és térfelet cserélnek.
Addig is az első tapasztalatok.

Az embert az emlékei még rövid távon is becsapják. Amikor az Eclipset kipróbáltam először, akkor azt mondtam, hogy kb a BET-hez hasonlatos harapósság kérdésében. Nos, egymás mellett, egy időben használva a kettőt viszont rögtön kidomborodnak a különbségek.
A Gillette Tech mégsem engedi annyira érvényesülni a pengét, mint ahogy emlékeztem, sőt szinte hangtalanul teszi a dolgát. A pengét alig érzem az arcomon, vagy csak már hozzászoktam. :)
Az Eclipse esetében viszont megjön a hang, szépen serceg a borostán és a pengét határozottan jobban érzem a bőrön, mint a vetélytársnál.
Szóval a második próba után azt mondom, hogy az Eclipse a harapósabb borotva. Ez persze abban is megnyilvánult, hogy a nyaki részen a második körben mindkét borotva ejtett 2-2 vérzést, de az Eclipse sebei több vért termeltek, a Gilette sebei jelzés értékűek voltak.
Mivel jómagam a harapós borotvákat kedvelem és ahol fát vágnak ott hullik a forgács is alapon természetesnek veszem a pontvérzéseket, ezért most úgy tűnik, hogy a Gillette át kell, hogy adja a 3., dobogós helyet az új jövevénynek.
Természetesen holnap a visszavágás esélyét megkapja, de úgy saccolom elúszni látszik számára a dobogó. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #349 Dátum: 2012. December 24. - 08:39:26 »
Ja, azért csak a dobogó 3. foka, mert alaposság kérdésében a Legion Extranjera azért előrébb jár, hogy az I. Világháborús Gillette Old Type open comb fejet ne is említsem, ami talán egy osztállyal feljebb játszik a többitől.  :D
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #350 Dátum: 2012. December 24. - 09:14:20 »
De jó!
(M R41 60 éves angol kiadásban :) )
Gillette Tech 1951

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #351 Dátum: 2012. December 25. - 09:52:09 »
A tegnapi teszt folytatása volt a mai, ahol a Gillette esélyt kapott, hogy revansot vegyen az Eclipssel szemben. Nézzük, sikerült-e!
Előre eltervezett két kört mentem, tudván azt, hogy a másodikban jön majd a szokásos pontvérzés.
Wtg és xtg volt.
A CHH Tobacco csaknem utolsó adagját sajtoltam ki a mai napra az üvegből, holnapra tán még elég lesz a maradék. Nem volt drága, persze túl exkluzív sem. Nem tudom, hogy a következő pre mi legyen, amit veszek, már ha veszek egyáltalán. Fene tudja, túl nagy szükségét nem érzem a borotválkozás előtti kenegetésnek, bár kétségtelen tény, hogy ez is kellemes tevékenység és a pénzt is szépen el lehet költeni ilyen holmikra. Meglátjuk.
Szóval a pre után elővettem az új Hans Baier Silberspitzen pamacsomat, hogy némi melegvizes áztatás után kikanyarintsak egy adag szappant az ő üvegéből. Hogy őszinte legyek, sajnáltam befogni a pamacsot, mert olyan lágyan simogatta a bőrömet. Lehet, hogy kettőt kellett volna venni…
A víz hatására a pamacs szép gömbformát vett fel, így viszont nehézségekbe ütközött a Royalos üvegből kiszedni vele a szappant
A borotvák pengét és térfelet cseréltek a tegnapihoz képest, majd kezdődött a meccs.
A tegnapihoz képest bátrabban nyomtam a borotvákat és bevetettem minden objektivitásom, ami belém szorult.
A 2. körben a tegnapi 2-2 helyett 3-3 vérzést produkáltak a borotvák (és pengék), ismét az Eclipssé volt a látványosabb, ha mondhatom így.
A végeredményt száradás után sokáig simogattam de a véleményem nem változott a tegnapihoz képest: az Eclipse a valamivel alaposabb borotva. Amennyivel alaposabb, majdnem annyival jobb a végeredménye is, de ne gondoljunk drasztikus különbségre, ezek nem égbekiáltóak.
Persze azzal, hogy alaposabb együtt jár az is, hogy több, de mindenképp nagyobb sebet ejt, mint a Gillette BET.

Szóval konklúzióként azt szűrtem le, hogy a két kb hasonló borotva közül a Gillettet vegye az, akinek fontosabb, hogy a safety tényleg safety legyen, a kissé harapósabb élményt keresőknek, no és persze a gyűjtőknek viszont az Eclipse az ajánlott vétel.
Mindkettőhöz Feather blédet javallok.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #352 Dátum: 2012. December 27. - 00:50:46 »
Ismeritek ezt a borotvát (típus, évjárat kb.)? Nagyapámé volt, mióta az eszemet tudom ott volt a zakója zsebében a bicska és a sörnyitó mellett.  :D




Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #353 Dátum: 2012. December 27. - 06:46:51 »
Első blikkre szerintem ez egy Soluna, csehszlovák gyártmány. Évjáratról fogalmam sincs, tán 60-70-es évek. Persze lehet, hogy közel sem járok az igazsághoz, de vannak itt nálam szakavatottabbak... :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #354 Dátum: 2012. December 27. - 08:09:59 »
Ilyesmi az én nagyapámnak is volt, jelenleg édesapám őrzi.
Szerintem erre hasonlít:
http://www.mr-razor.com/Rasierer/Old%20Type/1920s%20Vest%20Pocket%20from%20Erwin%20Beekmans.jpg
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #355 Dátum: 2012. December 27. - 08:28:14 »
Nyitott fésűs solunáról nem hallottam de ahogy elnézem ez is alu és el is van hajolva az egyik szélső fog. Nem kizárt, hogy a Soluna lekopizta a gillette t anno.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #356 Dátum: 2012. December 27. - 08:40:28 »
Depedigde:

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #357 Dátum: 2012. December 27. - 18:19:40 »
Most előkapartam a Solunámat az ő dobozából, hogy jobban szemügyre vegyem (mert egyébként ritkán látom, használni meg egyáltalán nem használom). A nyele végül is hasonlít, bár az enyém igazi gagyi alunyél, de a fej nálam zárt és nem nyitott.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #358 Dátum: 2012. December 27. - 18:54:51 »
Kicsit bogarásztam a netet, oszt arra jutottam, hogy ez akár egy F. Koellner & Co is lehet.
Eladó?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #359 Dátum: 2012. December 27. - 18:57:01 »
Ja, képet lehagytam:


Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici